Holocaustherdenking rechtstreeks op NPO 1

zaterdag 27 januari 2024

De NOS maakt twee programma's over de Nationale Holocaust Herdenking: een rechtstreekse uitzending overdag en een uitgebreide terugblik in de vooravond.

Beide programma’s worden gepresenteerd door Rob Trip. Te gast is onder anderen Emile Schrijver, directeur van het Joods Cultureel Kwartier in de hoofdstad.


De rechtstreekse uitzending begint met de stille tocht van het Amsterdamse stadhuis naar het Wertheimpark. Daar, bij het Spiegelmonument ‘Nooit meer Auschwitz’ van Jan Wolkers, worden kransen gelegd en toespraken gehouden. Onder de sprekers zijn Holocaust-overlevende Max Arpels Lezer, minister-president Mark Rutte, de voorzitter van het Nederlands Auschwitz Comité, Jacques Grishaver, burgemeester Femke Halsema van Amsterdam, en namens de jongeren Rebecca van der Hoeven. Het Zigeunerorkest Brandt en Maarten Peters nemen de muziek voor hun rekening.

In beide uitzendingen zit ook een reportage over Zeist, waar in de Tweede Wereldoorlog tussen de 600 en 800 Joodse onderduikers verborgen zaten in ruim 300 huizen. Onder hen was de dichteres Hanny Michaelis. In de reportage wordt de oorlogsgeschiedenis verteld rond een paar van die onderduikhuizen. In de avonduitzending is daarnaast een korte impressie te zien van de Holocaust Herdenking in Zeist.

'NOS Nationale Holocaust Herdenking 2024', zondag 28 januari om 11.05 uur op NPO 1 en om 17.40 uur op NPO 2.

De Nationale Holocaust Herdenking sluit aan bij de internationale Holocaust Memorial Day op 27 januari. Op die dag in 1945 werd vernietigingskamp Auschwitz bevrijd. In 2005 stelden de Verenigde Naties 27 januari in als wereldwijde herdenkingsdag voor de slachtoffers van de Holocaust en andere genociden.

Tussen 1933 en 1945 zijn naar schatting zes miljoen Joden, honderdduizenden Sinti en Roma, homoseksuelen, gehandicapten, Jehova’s Getuigen en andere vervolgden omgebracht door de nazi’s. Van alle concentratie- en vernietigingskampen werden in Auschwitz de meeste mensen vermoord. Auschwitz is daardoor uitgegroeid tot universeel symbool voor de massavernietiging van onschuldige burgers. Van de 140.000 Joden die in 1940 in Nederland woonden, hebben er 102.000 de oorlog niet overleefd.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling'

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.

'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 11:10
    Toet Toet Cory Carson
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    09:45
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:00
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    09:35
    Tooldokter
  • 10:35
    Manifest
    02:20
    Geen uitzending
  • 11:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:05
    Sort Your Life Out
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:45
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:10
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 10:40
    Vanavond bij ons
    02:05
    Culinair Thailand
  • 10:55
    Death in Paradise
    03:00
    Father Brown
  • 11:05
    Below Deck
    03:15
    Grey's Anatomy
  • 11:00
    NOS Journaal
    07:30
    Nederland in Beweging
  • 11:00
    NOS Journaal
    08:20
    Natuur in de Cariben
  • 11:10
    Sesamstraat: 10 voor...
    05:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal