Holocaustherdenking rechtstreeks op NPO 1

zaterdag 27 januari 2024

De NOS maakt twee programma's over de Nationale Holocaust Herdenking: een rechtstreekse uitzending overdag en een uitgebreide terugblik in de vooravond.

Beide programma’s worden gepresenteerd door Rob Trip. Te gast is onder anderen Emile Schrijver, directeur van het Joods Cultureel Kwartier in de hoofdstad.


De rechtstreekse uitzending begint met de stille tocht van het Amsterdamse stadhuis naar het Wertheimpark. Daar, bij het Spiegelmonument ‘Nooit meer Auschwitz’ van Jan Wolkers, worden kransen gelegd en toespraken gehouden. Onder de sprekers zijn Holocaust-overlevende Max Arpels Lezer, minister-president Mark Rutte, de voorzitter van het Nederlands Auschwitz Comité, Jacques Grishaver, burgemeester Femke Halsema van Amsterdam, en namens de jongeren Rebecca van der Hoeven. Het Zigeunerorkest Brandt en Maarten Peters nemen de muziek voor hun rekening.

In beide uitzendingen zit ook een reportage over Zeist, waar in de Tweede Wereldoorlog tussen de 600 en 800 Joodse onderduikers verborgen zaten in ruim 300 huizen. Onder hen was de dichteres Hanny Michaelis. In de reportage wordt de oorlogsgeschiedenis verteld rond een paar van die onderduikhuizen. In de avonduitzending is daarnaast een korte impressie te zien van de Holocaust Herdenking in Zeist.

'NOS Nationale Holocaust Herdenking 2024', zondag 28 januari om 11.05 uur op NPO 1 en om 17.40 uur op NPO 2.

De Nationale Holocaust Herdenking sluit aan bij de internationale Holocaust Memorial Day op 27 januari. Op die dag in 1945 werd vernietigingskamp Auschwitz bevrijd. In 2005 stelden de Verenigde Naties 27 januari in als wereldwijde herdenkingsdag voor de slachtoffers van de Holocaust en andere genociden.

Tussen 1933 en 1945 zijn naar schatting zes miljoen Joden, honderdduizenden Sinti en Roma, homoseksuelen, gehandicapten, Jehova’s Getuigen en andere vervolgden omgebracht door de nazi’s. Van alle concentratie- en vernietigingskampen werden in Auschwitz de meeste mensen vermoord. Auschwitz is daardoor uitgegroeid tot universeel symbool voor de massavernietiging van onschuldige burgers. Van de 140.000 Joden die in 1940 in Nederland woonden, hebben er 102.000 de oorlog niet overleefd.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Wanneer een jongeman geëxecuteerd op straat wordt gevonden en een tweede slachtoffer in de buurt wordt neergeschoten, doen rechercheurs er alles aan om de gevaarlijke schutter op te sporen voordat hij opnieuw iemand doodt.

'The First 48', om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:30
    VRT NWS laat
  • 20:45
    Atomic People
    22:15
    Wakker in Paraguay
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:55
    Geen uitzending
  • 20:35
    Familie
    21:10
    Welkom Aan Boord
  • 20:30
    Doctor Odyssey
    22:05
    Will Trent
  • 20:35
    Serena
    22:30
    Vindicta
  • 20:35
    The Gentlemen
    22:35
    Ozark Law
  • 20:00
    S.W.A.T.
    20:50
    La Brea
  • 20:35
    Wat Als?
    21:35
    Tegen de Sterren Op
  • 20:35
    Komen Eten bij De Tafel van Gert/Tine
    21:40
    Blind Gekocht NL
  • 20:35
    The Sisterhood of the Traveling Pants
    22:50
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:25
    Seal Team
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 20:41
    Z-Nieuws
    20:52
    Z-Beurs
  • 20:27
    Kan ik het ook?
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:40
    Loïc: Zot van Koken
    20:55
    Peppe's Toscane
  • 20:10
    Hudson & Rex
    21:00
    Miss Scarlet
  • 20:35
    From
    21:40
    Prison Break
  • 20:10
    NOS WK Avond
    20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:30
    Goliath
    21:15
    Opsporing Verzocht
  • 20:40
    De slimste mens België
    21:55
    De pufclub