'Hollandse Zaken' over schulden, schaamte en hulp zoeken

Werkende armen, gevangen in schuld; een snelgroeiend aantal Nederlanders komt in de financiële problemen door de hoge energierekening en de stijgende inflatie. Mensen die het tot op heden financieel nét redden.
Maar energie, brandstof en boodschappen: bijna alles is in rap tempo duurder geworden. En dat na twee jaar corona waarin vooral flexwerkers en zzp’ers het moeilijk hadden.
Gemeenten en schuldhulpverleners vrezen een naderende schuldengolf. 'We verwachten dat dat eerder in de honderdduizenden zal lopen dan in de tienduizenden', aldus Roelant van Geuns, oud-lector Armoede Interventies. Robert uit Vlaardingen is zo’n werkende arme. Met zijn werk als vrachtwagenchauffeur kan hij zijn jonge gezin amper onderhouden, ondanks al het overwerk. Een hogere energierekening zou de nekslag geven.
Ook René Paat uit Enschede ziet de toekomst somber in. Zijn pensioentje stijgt al jaren niet mee met de inflatie. De bijverdiensten die hij haalde uit het geven van gitaarles en bijles wiskunde stokte tijdens corona. Hij leeft inmiddels van vijftig euro per week, zo is te zien in 'Hollandse Zaken'.
Esther Hoekstra uit Groningen kampte dertien jaar met zware schulden na een echtscheiding. Ze werkt weer en heeft haar leven net weer een beetje op de rit. Ze is als de dood dat ze door de hoge energierekening en de stijgende prijzen weer terug bij af is.
Tot slot het verhaal van Engin Isgüzar uit Enschede. Vlak voor de coronapandemie nam hij een zonnestudio over. Hij heeft nu 40.000 euro schuld en hoopt dat de gemeente, de verhuurder en de belastingdienst hem coulant behandelen.
'Hollandse Zaken', woensdag 15 juni om 20.25 uur bij MAX op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Docuserie 'Cruijff' geselecteerd voor prestigieuze competitie Cannes International Series Festival
- Kijkcijfers: maandag 30 maart 2026
- AVROTROS en Liliane Fonds slaan handen ineen voor 'Maestro: Speciale Editie'
- 'En toen was er new wave': over het ontstaan en de impact van de Belgische 'nieuwe golf'
- Overname RTL Nederland en digitale groei stuwen de resultaten van DPG Media
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Roosje Pertz serveert nostalgisch communiefeest in 'Komen Eten'
- Dit staat op stapel bij STAR Channel in april
- Van verborgen schatten tot historische moordzaken in april op The HISTORY Channel
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box'
Kijktip van de dag

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.
'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.



































