'Hollandse Zaken' over schulden, schaamte en hulp zoeken

dinsdag 14 juni 2022
Foto: © Omroep MAX 2022

Werkende armen, gevangen in schuld; een snelgroeiend aantal Nederlanders komt in de financiële problemen door de hoge energierekening en de stijgende inflatie. Mensen die het tot op heden financieel nét redden.

Maar energie, brandstof en boodschappen: bijna alles is in rap tempo duurder geworden. En dat na twee jaar corona waarin vooral flexwerkers en zzp’ers het moeilijk hadden.


Gemeenten en schuldhulpverleners vrezen een naderende schuldengolf. 'We verwachten dat dat eerder in de honderdduizenden zal lopen dan in de tienduizenden', aldus Roelant van Geuns, oud-lector Armoede Interventies. Robert uit Vlaardingen is zo’n werkende arme. Met zijn werk als vrachtwagenchauffeur kan hij zijn jonge gezin amper onderhouden, ondanks al het overwerk. Een hogere energierekening zou de nekslag geven.

Ook René Paat uit Enschede ziet de toekomst somber in. Zijn pensioentje stijgt al jaren niet mee met de inflatie. De bijverdiensten die hij haalde uit het geven van gitaarles en bijles wiskunde stokte tijdens corona. Hij leeft inmiddels van vijftig euro per week, zo is te zien in 'Hollandse Zaken'.

Esther Hoekstra uit Groningen kampte dertien jaar met zware schulden na een echtscheiding. Ze werkt weer en heeft haar leven net weer een beetje op de rit. Ze is als de dood dat ze door de hoge energierekening en de stijgende prijzen weer terug bij af is.

Tot slot het verhaal van Engin Isgüzar uit Enschede. Vlak voor de coronapandemie nam hij een zonnestudio over. Hij heeft nu 40.000 euro schuld en hoopt dat de gemeente, de verhuurder en de belastingdienst hem coulant behandelen.

'Hollandse Zaken', woensdag 15 juni om 20.25 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Daar Zijn Beelden Van' (VRT 1)

Average Rob brengt beelden van enkele van zijn idolen mee, te beginnen met waaghals Tom Waes in 'Tomtesterom'. Ook beelden van 'Taboe' met comedian Philippe Geubels komen aan bod. Sander en Cato hebben het met Rob ook nog over zijn eigen wielerwedstrijd, de Turbocross. Ze leren hem ook een krachtpatser kennen die wel wat gemeen heeft met Rob zelf: tandacrobaat John Massis, die je gerust de Average Rob van de jaren 70 en 80 kan noemen.

'Daar Zijn Beelden Van', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:50
    VRT NWS laat
    23:06
    Winst joker+ / lotto
  • 22:35
    Little Miss Sunshine
    00:14
    Het weer
  • 21:35
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:55
    Sergio Over De Grens
    00:15
    Huis Gemaakt
  • 20:30
    Guardians of the Galaxy: Volume 3
    23:10
    New Kids Turbo
  • 22:05
    The Scorpion King
    23:50
    American Horror Story: NYC
  • 22:30
    Every Breath You Take
    00:20
    Mee met de Flikken
  • 22:15
    Alert: Missing Persons Unit
    00:35
    Geen uitzending
  • 22:25
    De Planckaerts
    01:10
    Geen uitzending
  • 22:20
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:35
    De Tafel van de Week
  • 22:55
    Criminal Minds
    02:40
    Geen uitzending
  • 22:35
    Three Kings
    00:50
    Blood & Treasure
  • 22:55
    Naked Attraction
    00:55
    Kinderen kopen een huis
  • 22:25
    Poisonous Protégé
    23:55
    CSI: Miami
  • 22:54
    City Reports
    23:09
    Business Branding
  • 22:58
    Tooldokter
    23:00
    Classics 55
  • 22:35
    De Smaaktoerist
    23:05
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 22:05
    The Doctor Blake Mysteries
    00:20
    The Marlow Murder Club
  • 22:45
    Bob's Burgers
  • 22:30
    NOS Sport: 60 jaar Amstel Gold Race
    23:25
    NOS Studio Sport
  • 22:40
    Dit is de Week
    23:30
    A Woman of Substance
  • 21:00
    NOS WK-kwalificatie Voetbal 2027
    23:15
    NOS Voetbal