'Hollandse Zaken' over schulden, schaamte en hulp zoeken

dinsdag 14 juni 2022
Foto: © Omroep MAX 2022

Werkende armen, gevangen in schuld; een snelgroeiend aantal Nederlanders komt in de financiële problemen door de hoge energierekening en de stijgende inflatie. Mensen die het tot op heden financieel nét redden.

Maar energie, brandstof en boodschappen: bijna alles is in rap tempo duurder geworden. En dat na twee jaar corona waarin vooral flexwerkers en zzp’ers het moeilijk hadden.


Gemeenten en schuldhulpverleners vrezen een naderende schuldengolf. 'We verwachten dat dat eerder in de honderdduizenden zal lopen dan in de tienduizenden', aldus Roelant van Geuns, oud-lector Armoede Interventies. Robert uit Vlaardingen is zo’n werkende arme. Met zijn werk als vrachtwagenchauffeur kan hij zijn jonge gezin amper onderhouden, ondanks al het overwerk. Een hogere energierekening zou de nekslag geven.

Ook René Paat uit Enschede ziet de toekomst somber in. Zijn pensioentje stijgt al jaren niet mee met de inflatie. De bijverdiensten die hij haalde uit het geven van gitaarles en bijles wiskunde stokte tijdens corona. Hij leeft inmiddels van vijftig euro per week, zo is te zien in 'Hollandse Zaken'.

Esther Hoekstra uit Groningen kampte dertien jaar met zware schulden na een echtscheiding. Ze werkt weer en heeft haar leven net weer een beetje op de rit. Ze is als de dood dat ze door de hoge energierekening en de stijgende prijzen weer terug bij af is.

Tot slot het verhaal van Engin Isgüzar uit Enschede. Vlak voor de coronapandemie nam hij een zonnestudio over. Hij heeft nu 40.000 euro schuld en hoopt dat de gemeente, de verhuurder en de belastingdienst hem coulant behandelen.

'Hollandse Zaken', woensdag 15 juni om 20.25 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Restaurant Misverstand' (VRT 1)

Dieter en Sigrid zijn al vroeg op pad om de asperges voor het voorgerecht vers uit het veld te steken bij de aspergeboer. Intussen leren de andere medewerkers elkaar beter kennen in het vakantiehuis. In het restaurant is het vandaag de officiële opening en boer Olivier krijgt de eer om het lint door te knippen. Sigrid en Christine hebben het moeilijk met de tafelnummering.

'Restaurant Misverstand', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:30
    Flikken Maastricht
    16:20
    Kunnen we overeenkomen?
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:30
    The Office
  • 16:05
    De Smurfen
    16:20
    100% Wolf: De legende van de maansteen
  • 16:10
    Cheers
    16:30
    Sara
  • 16:10
    Dream Home Australië
    17:35
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 15:25
    Shakespeare in Love
    17:30
    S.W.A.T.
  • 15:55
    Xena: Warrior Princess
    16:55
    24
  • 16:05
    Baywatch
    17:00
    Suits
  • 16:10
    Geen uitzending
    16:40
    Wat nu weer?
  • 16:00
    De Tafel van Gert
    17:20
    All In
  • 16:05
    This Is Us
    16:55
    SkyMed
  • 15:30
    Doom Patrol
    16:45
    Brooklyn Nine-Nine
  • 15:10
    The Block Australia
    16:30
    Love Island UK
  • 15:35
    Murder suspect
    18:00
    Cold Case Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:55
    Het appartement
    16:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 16:10
    Streetfood
    16:55
    Chris Cooks Cymru
  • 16:00
    New Tricks
    17:05
    Death in Paradise
  • 16:00
    The Resident
    16:55
    Below Deck Down Under
  • 16:00
    Pauw & De Wit
    16:57
    Socutera
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:30
    Met het Mes op Tafel
  • 16:15
    Prinses Spiegelbelle
    16:35
    Puppy Patrol