'Hollandse Zaken' is terug bij MAX

vrijdag 9 juli 2021

Het journalistieke programma 'Hollandse Zaken' van MAX is terug en krijgt deze zomer een nieuw jasje. Na 130 afleveringen live in de studio gaat het programma de deur uit. Grote maatschappelijke kwesties krijgen van af nu een gezicht door reportages door het hele land over uiteenlopende onderwerpen.

Bijvoorbeeld families die tevergeefs aandacht vragen voor een dierbare die ernstig verward en gevaarlijk is. En: Wat is de prijs van een mensenleven nu er onbetaalbare medicijnen voor zeldzame ziektes op de markt komen?


De eerste aflevering is een terugblik op drie grote thema’s die in 10 jaar 'Hollandse Zaken' aan de orde kwamen. De financiële ellende waarin veel Nederlanders terechtkwamen na de crisis van 2008. De liefdesperikelen van jong en oud: van de zoektocht naar de ware en scheiden op leeftijd naar verliefd worden in de rouw. En de immense  gevolgen van een moord of verkeersmisdrijf op de nabestaanden.

Cees Grimbergen spreekt mensen die in uitzendingen te gast waren. Zo gaat hij terug naar een van de vrienden van Nick van Leeuwen, de man die in 2011 zelfmoord pleegde op de stoep van de Rabobank in Leiden. Hij had een betalingsachterstand van 8000 euro op zijn hypotheek van 6 ton, die hij ondanks zijn bescheiden uitkering had gekregen. Zijn huis zou die dag geveild worden. Hebben banken geleerd van hun rigide opstelling in die jaren?

Ook Wicky van der Meys wier vader in 2002 tijdens het uitlaten van de hond werd doodgestoken komt aan het woord. Ze was in augustus 2018 te gast met andere nabestaanden van onopgeloste misdrijven. De uitzending was voor haar reden zich in te gaan zetten voor het lot van deze nabestaanden. En Cees Grimbergen gaat langs bij Jolanda Menzo, twee keer te gast over haar zoektocht naar de ware. Heeft ze die inmiddels gevonden?

'Hollandse Zaken' was, na de opheffing van NCRV's 'Rondom 10', hét gespreksprogramma met gewone burgers op de Nederlandse tv. Al tien jaar bespreekt 'Hollandse Zaken' in de zomermaanden grote thema's en kwesties. De reportagevorm van deze zomer houdt dezelfde aanpak, want ook nu staat de gewone burger centraal. 

Presentator Cees Grimbergen zal als redacteur en voice-over aan het programma verbonden blijven.

'Hollandse Zaken', vanaf zaterdag 10 juli rond 20.35 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Daar Zijn Beelden Van' (VRT 1)

Average Rob brengt beelden van enkele van zijn idolen mee, te beginnen met waaghals Tom Waes in 'Tomtesterom'. Ook beelden van 'Taboe' met comedian Philippe Geubels komen aan bod. Sander en Cato hebben het met Rob ook nog over zijn eigen wielerwedstrijd, de Turbocross. Ze leren hem ook een krachtpatser kennen die wel wat gemeen heeft met Rob zelf: tandacrobaat John Massis, die je gerust de Average Rob van de jaren 70 en 80 kan noemen.

'Daar Zijn Beelden Van', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:10
    Flikken Maastricht
    15:55
    Andermans zaken
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:55
    Eva Longoria: Searching for Mexico
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah danst
  • 14:45
    Florentina
    15:30
    The Voice van Vlaanderen
  • 14:30
    Kitchen Nightmares
    15:20
    Don't Let Him Find You
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:30
    Secret Headquarters
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:20
    Baywatch Hawaii
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:50
    9-1-1
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 14:50
    Friends
    15:45
    Klopjacht
  • 15:00
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 14:25
    Pawn Stars
    15:20
    Brooklyn Nine-Nine
  • 14:40
    A Place in the Sun
    16:25
    Chateau Meiland
  • 14:40
    Snapped
    17:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:51
    Logistics TV
    15:29
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:02
    Mijn tuin
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:35
    Het Weekmenu
    15:20
    Foodies & The City
  • 15:00
    Beyond Paradise
    16:00
    Father Brown
  • 15:05
    Station 19
    17:45
    Lie to Me
  • 14:30
    Cruijff
    15:27
    Socutera
  • 14:40
    De vrouwen van ..
    15:22
    EO Metterdaad
  • 14:40
    Kinderen voor Kinderen - De Grote Show 45
    15:35
    Klimaatredden voor beginners