'Hollandse Zaken' is terug bij MAX

vrijdag 9 juli 2021

Het journalistieke programma 'Hollandse Zaken' van MAX is terug en krijgt deze zomer een nieuw jasje. Na 130 afleveringen live in de studio gaat het programma de deur uit. Grote maatschappelijke kwesties krijgen van af nu een gezicht door reportages door het hele land over uiteenlopende onderwerpen.

Bijvoorbeeld families die tevergeefs aandacht vragen voor een dierbare die ernstig verward en gevaarlijk is. En: Wat is de prijs van een mensenleven nu er onbetaalbare medicijnen voor zeldzame ziektes op de markt komen?


De eerste aflevering is een terugblik op drie grote thema’s die in 10 jaar 'Hollandse Zaken' aan de orde kwamen. De financiële ellende waarin veel Nederlanders terechtkwamen na de crisis van 2008. De liefdesperikelen van jong en oud: van de zoektocht naar de ware en scheiden op leeftijd naar verliefd worden in de rouw. En de immense  gevolgen van een moord of verkeersmisdrijf op de nabestaanden.

Cees Grimbergen spreekt mensen die in uitzendingen te gast waren. Zo gaat hij terug naar een van de vrienden van Nick van Leeuwen, de man die in 2011 zelfmoord pleegde op de stoep van de Rabobank in Leiden. Hij had een betalingsachterstand van 8000 euro op zijn hypotheek van 6 ton, die hij ondanks zijn bescheiden uitkering had gekregen. Zijn huis zou die dag geveild worden. Hebben banken geleerd van hun rigide opstelling in die jaren?

Ook Wicky van der Meys wier vader in 2002 tijdens het uitlaten van de hond werd doodgestoken komt aan het woord. Ze was in augustus 2018 te gast met andere nabestaanden van onopgeloste misdrijven. De uitzending was voor haar reden zich in te gaan zetten voor het lot van deze nabestaanden. En Cees Grimbergen gaat langs bij Jolanda Menzo, twee keer te gast over haar zoektocht naar de ware. Heeft ze die inmiddels gevonden?

'Hollandse Zaken' was, na de opheffing van NCRV's 'Rondom 10', hét gespreksprogramma met gewone burgers op de Nederlandse tv. Al tien jaar bespreekt 'Hollandse Zaken' in de zomermaanden grote thema's en kwesties. De reportagevorm van deze zomer houdt dezelfde aanpak, want ook nu staat de gewone burger centraal. 

Presentator Cees Grimbergen zal als redacteur en voice-over aan het programma verbonden blijven.

'Hollandse Zaken', vanaf zaterdag 10 juli rond 20.35 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

VRT NWS logo VRTNWS

Journalist Marijn Trio reist naar Oekraïne, waar na vier jaar oorlog nog elke dag talloze gewonde militairen terugkomen van het front. Velen zijn zwaargehavend, fysiek en mentaal. Elk van hen begint thuis aan een nieuw verhaal, aan een leven ná het front. Marijn volgt enkele Oekraïners in hun persoonlijke strijd en wil weten of Oekraïne wel klaar is voor dit titanenwerk.

'Oekraïne na het Front', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:00
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:00
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    Gooische Vrouwen
  • 02:20
    Geen uitzending
    07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 00:40
    Geen uitzending
    01:05
    The Big Bang Theory
  • 01:25
    Geen uitzending
    01:00
    Xena: Warrior Princess
  • 00:45
    Geen uitzending
    19:00
    Zorro
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    De Tafel van Gert
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:10
    FBI
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:40
    Swamp People
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Botched
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:20
    Big Sky
  • 04:06
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:18
    Hobbyklus
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:50
    Becoming Meewis
    01:35
    Winterse Kost
  • 04:40
    Call the Midwife
    01:45
    Marie Antoinette
  • 04:50
    American Pickers
    01:00
    First Dates Australia
  • 03:15
    NOS Journaal
    02:25
    Pauw & De Wit
  • 02:55
    Nieuwsuur
    04:00
    Suhoor Stories
  • 02:05
    NOS Studio Sport Voetbal
    01:25
    Hoodfights