Hoe toevallige ontdekkingen in de Nederlandse wetenschap de wereld veranderen in nieuwe podcast 'Bijvangst'

maandag 8 maart 2021

Wat hebben LSD, viagra, penicilline, de magnetron en de post-it met elkaar gemeen? Het waren bijvangsten in de wetenschap die de wereld voorgoed veranderden.

In de nieuwe BNNVARA/3FM-podcast 'Bijvangst' gaat Sophie Frankenmolen op zoek naar verhalen over toeval in de wetenschap. Wat zijn de komische en spannendste verhalen over de bijvangsten uit het nu? Deze zesdelige verhalende serie is een ode aan het ongeplande, aan getalenteerde dwarsdenkers en aan bizar toeval. Aan hoe de leukste dingen zich, net als in het leven, niet laten plannen. Deze podcast laat zien dat ook succesverhalen niet altijd maakbaar zijn. Zo slaat toeval soms in op het moment dat je het het minst verwacht. 'Bijvangst' is vanaf dinsdag 9 maart wekelijks te horen op alle favoriete podcastapps en via de NPO 3FM-app.


Sophie Frankenmolen: 'Wetenschap is experimenteren en vooral heel vaak misschieten. Maar soms heb je onverwachts toch beet. De onderzoeker haalt zijn wetenschappelijk schepnet binnen, buigt voorover en daar ligt het! In zijn toevallige glorie: bijvangst! In deze podcast spreek ik elke week een wetenschapper die onverwachts beet had. Zo hoor je het verhaal van de absurde ontdekking van een scheikundige en een rockster die een wereldveranderende ontdekking deden, van een archeoloog die de geschiedenisboeken per ongeluk voorgoed veranderde en vele andere verhalen.'

Over de maker
Programmamaker en wetenschapsliefhebber Sophie Frankenmolen (NOSop3, RAMBAM, Universiteit van Nederland) gaat op zoek naar de verhalen achter ontdekkingen die per ongeluk gedaan werden in de zoektocht naar iets compleet anders. Deze serie is een co-productie van BNNVARA/NPO 3FM met PnP Media.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

De Kampioenen reizen naar Frankrijk voor een vriendenmatch tegen Saint-Tin-Tin, op uitnodiging van Albert Tartuffe, een vriend van voorzitter Balthasar Boma. Wat een fijne vakantie moest worden, loopt echter helemaal anders af dan de Kampioenen hadden gedacht.

'Kampioen zijn blijft plezant', film uit 2013 met oa. Marijn Devalck, om 19.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:45
    De Raad van Soekie
    06:00
    Mr. Magoo
  • 07:00
    Zomerbeelden
    01:45
    Het weer
  • 07:45
    Ongezien
    04:55
    Geen uitzending
  • 07:55
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    02:00
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    11:10
    Gladiators
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:35
    Geen uitzending
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:20
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 07:45
    FBI: International
    02:40
    Geen uitzending
  • 07:30
    Seal Team
    02:25
    Pawn Stars
  • 07:10
    Crazy Rich Agents
    02:00
    First on Scene
  • 07:15
    Without a Trace
    02:15
    Geen uitzending
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:48
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:10
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:10
    Urban Barbecue
  • 07:35
    Death in Paradise
    02:15
    Darby and Joan
  • 07:15
    Below Deck
    02:30
    Below Deck Sailing Yacht
  • 07:40
    Bij Van Duin op de Achterbank
    02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:15
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:59
    Zin in Zappelin
    02:45
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal