'Hij is een Zij' special 'Het Transgenderhotel' op NPO 3

zondag 31 juli 2022
Foto: © KRO-NCRV 2018

Anne (38) en haar vriendin Daniëlle hebben trouwplannen. Maar voordat Anne haar ja-woord geeft, wil ze eerst haar gezicht laten vervrouwelijken door een ingrijpende operatie. Als ze in de spiegel kijkt ziet ze namelijk vooral haar mannelijke trekken.

In 'Hij is een Zij' special: 'Het Transgenderhotel' gaat Anne voor een ingrijpende gezichtsoperatie naar een kliniek in België. 'Ze maken ongedaan wat de testosteron heeft veranderd in mijn gezicht. Uit mijn kaak halen ze een stuk bot weg en ze ronden de hoeken af, de kin maken ze smaller, mijn voorhoofd wordt ronder, mijn ogen worden meer open en de wenkbrauwen gaan iets omhoog. Ik ga eruitzien hoe ik er uit had moeten zien, dit is wat ik wil, dit is wat ik nodig heb', zegt Anne tegen Jan Kooijman.


Deze kliniek wordt bezocht door trans vrouwen van over de hele wereld. Anne verblijft een week in het hotel boven de kliniek en maakt kennis met diverse trans vrouwen. Anne: 'Het is best wel indrukwekkend, mensen komen van over de hele wereld hier naartoe om geopereerd te worden. Het is heel mooi om te zien dat zoveel mensen hetzelfde meemaken.' Waarom zijn deze operaties zo belangrijk voor hen en wat hopen ze dat de operaties hen gaan brengen?

Een aantal maanden na de aangezichtsoperatie gaat Jan Kooijman terug naar Anne. Hij ziet haar weer op haar bruiloft. Hoe kijkt zij nu naar zichzelf in de spiegel?

'Hij is een Zij' wordt in opdracht van KRO-NCRV geproduceerd door Skyhigh TV.

'Hij is een Zij special: Het Transgenderhotel', maandag 1 augustus om 22.00 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Van rekkenvuller in de Colruyt tot megacomedyster in Vlaanderen en ver daarbuiten: dat is de switch die Philippe Geubels op enkele jaren tijd heeft gemaakt. De impact van die plotse bekendheid op zijn leven was de inspiratiebron voor zijn theatershow 'Hoe moet het nu verder?'. Goed voor talloze hilarische beslommeringen over het BV-schap, en zoals het iemand betaamt die eenzaam aan de top staat, over de wanhopige zoektocht naar liefde. 'Hoe moet het nu verder?': na 210 uitverkochte voorstellingen overal te lande, nu eindelijk op tv.

'Philippe Geubels - Hoe moet het nu verder ?', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:30
    The European green belt
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 18:10
    GameKeepers
    05:15
    Geen uitzending
  • 18:10
    Goed Geplant
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 18:00
    Kitchen Nightmares Australia
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:45
    House
    06:00
    Qmusic
  • 17:50
    'Allo 'Allo!
  • 17:30
    Northpole: Open for Christmas
    05:40
    Sugarplummed
  • 18:15
    SOS Piet
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:20
    De Slimste Mens Ter Wereld
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:40
    Criminal Minds
    01:00
    Fire Country
  • 17:55
    Two and a Half Men
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:15
    The Fabric of Christmas
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:30
    Cold Justice
    05:00
    Geen uitzending
  • 17:41
    Trends Talk
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:12
    Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:55
    Het feestmenu van ..
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 18:10
    Hope Street
    01:30
    London Kills
  • 18:10
    Law & Order: Organized Crime
    06:50
    Storage Wars
  • 18:10
    NOS Studio Sport
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 18:15
    Podium Klassiek
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 18:00
    De Proefkeuken
    06:55
    Ta-daaa!