'Hij is een Zij' special 'Het Transgenderhotel' op NPO 3

zondag 31 juli 2022
Foto: © KRO-NCRV 2018

Anne (38) en haar vriendin Daniëlle hebben trouwplannen. Maar voordat Anne haar ja-woord geeft, wil ze eerst haar gezicht laten vervrouwelijken door een ingrijpende operatie. Als ze in de spiegel kijkt ziet ze namelijk vooral haar mannelijke trekken.

In 'Hij is een Zij' special: 'Het Transgenderhotel' gaat Anne voor een ingrijpende gezichtsoperatie naar een kliniek in België. 'Ze maken ongedaan wat de testosteron heeft veranderd in mijn gezicht. Uit mijn kaak halen ze een stuk bot weg en ze ronden de hoeken af, de kin maken ze smaller, mijn voorhoofd wordt ronder, mijn ogen worden meer open en de wenkbrauwen gaan iets omhoog. Ik ga eruitzien hoe ik er uit had moeten zien, dit is wat ik wil, dit is wat ik nodig heb', zegt Anne tegen Jan Kooijman.


Deze kliniek wordt bezocht door trans vrouwen van over de hele wereld. Anne verblijft een week in het hotel boven de kliniek en maakt kennis met diverse trans vrouwen. Anne: 'Het is best wel indrukwekkend, mensen komen van over de hele wereld hier naartoe om geopereerd te worden. Het is heel mooi om te zien dat zoveel mensen hetzelfde meemaken.' Waarom zijn deze operaties zo belangrijk voor hen en wat hopen ze dat de operaties hen gaan brengen?

Een aantal maanden na de aangezichtsoperatie gaat Jan Kooijman terug naar Anne. Hij ziet haar weer op haar bruiloft. Hoe kijkt zij nu naar zichzelf in de spiegel?

'Hij is een Zij' wordt in opdracht van KRO-NCRV geproduceerd door Skyhigh TV.

'Hij is een Zij special: Het Transgenderhotel', maandag 1 augustus om 22.00 uur bij KRO-NCRV op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Luna en Kyra gaan de strijd aan. Ingrid maakt zich zorgen om een patiënte met onverklaarbare buikpijn. Milo belandt in een hachelijke situatie en kan zijn ziekte niet langer verborgen houden.

'Medisch Centrum West', om 21.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 05:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    03:00
    VRT NWS laat
  • 23:50
    Nachtlus
    03:05
    Terzake
  • 07:25
    Samson en Marie
    06:00
    Tik Tak
  • 07:20
    LEGO Friends: The Next Chapter
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    00:25
    Blind getrouwd: Australië
  • 05:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:00
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:20
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:25
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 07:25
    Manifest
    02:25
    Geen uitzending
  • 07:15
    Blue Bloods
    02:25
    Pawn Stars
  • 07:20
    The Real Housewives of Amsterdam
    02:20
    First on Scene
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:45
    Without a Trace
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:19
    Simple diy
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:45
    Open Vuur
    02:25
    Lekker Messy
  • 07:05
    Death in Paradise
    02:40
    The Count of Monte Cristo
  • 07:15
    American Housewife
    02:35
    Below Deck
  • 05:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    03:05
    NOS WK Avond
  • 01:50
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:15
    Nieuwsuur
  • 07:20
    Noddy, de detective
    02:05
    NOS FIFA WK Voetbal 2026