'Het Uur van de Wolf: Zappa' op NPO 2

dinsdag 17 augustus 2021

Jarenlang leek het onmogelijk om het rijke privé-archief van kunstenaar Frank Zappa te ontsluiten. Maar nu is het dan toch zo ver. Regisseur Alex Winter heeft de vele parels uit het leven van de kleurrijke Amerikaanse muzikant en componist verwerkt in de prikkelende documentaire Zappa, die woensdag 18 augustus te zien is in 'Het Uur van de Wolf' op NPO 2.

Frank Zappa, die in 1993 aan kanker overleed, is altijd een ongrijpbaar genie gebleven. De oorsprong ligt in zijn non-conformisme en ontembare lust tot improviseren; gepaard aan zeer aanstekelijke humor en drift tot vernieuwing. In dertig jaar bouwde hij een uniek oeuvre van zestig albums op; soms zeer toegankelijk, op andere momenten onnavolgbaar experimenteel.


Alex Winter laat vele facetten van het excentrieke genie aan bod komen. We krijgen inzicht in zijn ongewone jeugd als zoon van een ingenieur die hielp bij het produceren van gifgas, nemen kennis van zijn botsingen met de autoriteiten, voelen zijn engagement in zijn strijd tegen de donkere kant van de samenleving en kunnen lachen om zijn niet aflatende satirische blik op de Amerikaanse samenleving.

In de serieuze aanpak van Alex Winter worden meerdere hardnekkige geruchten over Frank Zappa onderuit gehaald. Hij was geen liefhebber van drugs, geen gestoorde hippie en hij was uiterst serieus in zijn opvattingen over en ambities met moderne klassieke muziek. Wat beter klopt is zijn reputatie van bandeloosheid in relatie tot vrouwen en het gezinsleven. Er is uitgebreid aandacht voor zijn relatie met oud-president Václav Havel, die hem tot cultureel gezant maakte van Tsjechoslowakije. In de documentaire wisselen het persoonlijke leven en de muzikale erfenis elkaar af.

Regisseur: Alex Winter
Producent: Zipper Brothers en Trouper Productions

'Het Uur van de Wolf: Zappa', woensdag 18 augustus om 22.55 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling' (RTL 4)

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.

'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Flikken Maastricht
    16:30
    De repair shop
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:30
    Wakker in Paraguay
  • 16:15
    Robin Hood
    16:25
    De Marsupilami's
  • 16:10
    America's Funniest Home Videos
  • 15:40
    Een Eigen Huis
    16:35
    Achter gesloten deuren
  • 15:45
    Your Highness
    17:25
    9-1-1
  • 15:20
    Police Interceptors
    16:20
    Cheers
  • 16:05
    Baywatch
    16:50
    Suits
  • 16:15
    Geen uitzending
    16:45
    Wat nu weer?
  • 15:55
    De Tafel van Gert
    17:00
    Huizenjagers
  • 15:30
    CIA
    16:25
    This Is Us
  • 16:00
    Doom Patrol
    16:50
    Two and a Half Men
  • 16:10
    Property Brothers
    17:00
    Interior Design Masters
  • 15:35
    Snapped: Killer Couples
    16:20
    World's Most Evil Killers
  • 13:23
    Herhalingslus
    19:00
    Z-Extra
  • 16:18
    Mijn tuin
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:15
    Streetfood
    17:00
    Chris Cooks Cymru
  • 16:00
    Call the Midwife
    17:00
    Death in Paradise
  • 15:50
    The Resident
    16:50
    Below Deck Mediterranean
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    16:57
    Socutera
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:30
    Met het Mes op Tafel
  • 16:10
    Peter Pan
    16:30
    Jungle Book