'Het Uur van de Wolf: Zappa' op NPO 2

dinsdag 17 augustus 2021

Jarenlang leek het onmogelijk om het rijke privé-archief van kunstenaar Frank Zappa te ontsluiten. Maar nu is het dan toch zo ver. Regisseur Alex Winter heeft de vele parels uit het leven van de kleurrijke Amerikaanse muzikant en componist verwerkt in de prikkelende documentaire Zappa, die woensdag 18 augustus te zien is in 'Het Uur van de Wolf' op NPO 2.

Frank Zappa, die in 1993 aan kanker overleed, is altijd een ongrijpbaar genie gebleven. De oorsprong ligt in zijn non-conformisme en ontembare lust tot improviseren; gepaard aan zeer aanstekelijke humor en drift tot vernieuwing. In dertig jaar bouwde hij een uniek oeuvre van zestig albums op; soms zeer toegankelijk, op andere momenten onnavolgbaar experimenteel.


Alex Winter laat vele facetten van het excentrieke genie aan bod komen. We krijgen inzicht in zijn ongewone jeugd als zoon van een ingenieur die hielp bij het produceren van gifgas, nemen kennis van zijn botsingen met de autoriteiten, voelen zijn engagement in zijn strijd tegen de donkere kant van de samenleving en kunnen lachen om zijn niet aflatende satirische blik op de Amerikaanse samenleving.

In de serieuze aanpak van Alex Winter worden meerdere hardnekkige geruchten over Frank Zappa onderuit gehaald. Hij was geen liefhebber van drugs, geen gestoorde hippie en hij was uiterst serieus in zijn opvattingen over en ambities met moderne klassieke muziek. Wat beter klopt is zijn reputatie van bandeloosheid in relatie tot vrouwen en het gezinsleven. Er is uitgebreid aandacht voor zijn relatie met oud-president Václav Havel, die hem tot cultureel gezant maakte van Tsjechoslowakije. In de documentaire wisselen het persoonlijke leven en de muzikale erfenis elkaar af.

Regisseur: Alex Winter
Producent: Zipper Brothers en Trouper Productions

'Het Uur van de Wolf: Zappa', woensdag 18 augustus om 22.55 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Is't gelukt?' met Sven de Leijer

Fien Germijns, Ward Lemmelijn, Annemie Struyf, Bart Cannaerts, Birgit Aertgeerts, Mohsin Abbas, Stephanie Planckaert en Timon Verbeeck moesten het afgelopen jaar in alle discretie uitdagingen tot een goed einde brengen. Elke aflevering stellen drie van hen hun uitdaging voor aan hun tegenspelers, die moeten inschatten of het wel of niet gelukt is. In de studio krijgen ze voor het eerst beelden te zien van elkaars uitdagingen.

'Is 't Gelukt?', om 20.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:15
    Kinderen van Dewindt
    15:05
    Flikken Maastricht
  • 08:00
    Zomerbeelden
    16:50
    Mammals
  • 14:20
    Sarah knutselt
    14:25
    Meneer Papier
  • 13:45
    Chicago P.D.
    14:50
    Columbo
  • 14:20
    Faster
    16:15
    Viva De Costas
  • 13:35
    Grosse Pointe Garden Society
    14:30
    Dater's Handbook
  • 14:20
    Airwolf
    16:25
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:30
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 13:40
    Achter De Schermen: Masterclasses
    14:40
    Friends
  • 14:00
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:45
    Criminal Minds
  • 13:35
    Most Outrageous Crimes
    15:35
    The Neighborhood
  • 13:30
    A Place in the Sun
    17:15
    Komen Eten
  • 14:20
    Accident, Suicide, or Murder
    16:55
    Snapped: Killer Couples
  • 13:54
    Z-Weekoverzicht
    14:28
    Trends Talk
  • 14:13
    Het appartement
    14:30
    Lazy Sunday Afternoon
  • 14:20
    Open Vuur
    15:10
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 14:10
    Midsomer Murders
    15:05
    Grantchester
  • 13:40
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    17:25
    Keuringsdienst van Waarde
  • 13:55
    Andere Tijden presenteert: Door Vrouwenogen
    14:40
    Maarten & Philip op het spoor
  • 14:20
    Summer Break
    14:35
    Brugklas marathon