'Het Uur van de Wolf: Zappa' op NPO 2

dinsdag 17 augustus 2021

Jarenlang leek het onmogelijk om het rijke privé-archief van kunstenaar Frank Zappa te ontsluiten. Maar nu is het dan toch zo ver. Regisseur Alex Winter heeft de vele parels uit het leven van de kleurrijke Amerikaanse muzikant en componist verwerkt in de prikkelende documentaire Zappa, die woensdag 18 augustus te zien is in 'Het Uur van de Wolf' op NPO 2.

Frank Zappa, die in 1993 aan kanker overleed, is altijd een ongrijpbaar genie gebleven. De oorsprong ligt in zijn non-conformisme en ontembare lust tot improviseren; gepaard aan zeer aanstekelijke humor en drift tot vernieuwing. In dertig jaar bouwde hij een uniek oeuvre van zestig albums op; soms zeer toegankelijk, op andere momenten onnavolgbaar experimenteel.


Alex Winter laat vele facetten van het excentrieke genie aan bod komen. We krijgen inzicht in zijn ongewone jeugd als zoon van een ingenieur die hielp bij het produceren van gifgas, nemen kennis van zijn botsingen met de autoriteiten, voelen zijn engagement in zijn strijd tegen de donkere kant van de samenleving en kunnen lachen om zijn niet aflatende satirische blik op de Amerikaanse samenleving.

In de serieuze aanpak van Alex Winter worden meerdere hardnekkige geruchten over Frank Zappa onderuit gehaald. Hij was geen liefhebber van drugs, geen gestoorde hippie en hij was uiterst serieus in zijn opvattingen over en ambities met moderne klassieke muziek. Wat beter klopt is zijn reputatie van bandeloosheid in relatie tot vrouwen en het gezinsleven. Er is uitgebreid aandacht voor zijn relatie met oud-president Václav Havel, die hem tot cultureel gezant maakte van Tsjechoslowakije. In de documentaire wisselen het persoonlijke leven en de muzikale erfenis elkaar af.

Regisseur: Alex Winter
Producent: Zipper Brothers en Trouper Productions

'Het Uur van de Wolf: Zappa', woensdag 18 augustus om 22.55 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Drie weken geleden gaven de koppels elkaar het jawoord. Nu ze samenwonen, leren ze elkaar steeds beter kennen, zowel in positieve als soms in wat negatievere zin. Frances komt langs met de trouwfoto's. Bij wie hangen er al gevoelens in de lucht?

'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:55
    Journaallus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:55
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:15
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:15
    Dirty Home Rescue
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:35
    Major Payne
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    JOE XMAS
    05:35
    Debbie Macomber's Joyful Mrs. Miracle
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:30
    De Tafel van de Week
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 01:55
    Play kerst haardvuur 2025
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:05
    Evil
    07:25
    Blue Bloods
  • 02:30
    Love Island UK
    11:40
    Puppy Love for Christmas
  • 02:10
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:48
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:32
    Publireportage
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:10
    Loïc zot van koken weekmenu
    06:50
    Guillaume's Paris
  • 02:20
    The Good Ship Murder
    07:00
    Death in Paradise
  • 02:20
    Grey's Anatomy
  • 02:05
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 02:10
    Buitenhof
    09:30
    Zentijd
  • 02:25
    NOS Studio Voetbal
    13:00
    Kindertijd