'Het Uur van de Wolf: Zappa' op NPO 2

dinsdag 17 augustus 2021

Jarenlang leek het onmogelijk om het rijke privé-archief van kunstenaar Frank Zappa te ontsluiten. Maar nu is het dan toch zo ver. Regisseur Alex Winter heeft de vele parels uit het leven van de kleurrijke Amerikaanse muzikant en componist verwerkt in de prikkelende documentaire Zappa, die woensdag 18 augustus te zien is in 'Het Uur van de Wolf' op NPO 2.

Frank Zappa, die in 1993 aan kanker overleed, is altijd een ongrijpbaar genie gebleven. De oorsprong ligt in zijn non-conformisme en ontembare lust tot improviseren; gepaard aan zeer aanstekelijke humor en drift tot vernieuwing. In dertig jaar bouwde hij een uniek oeuvre van zestig albums op; soms zeer toegankelijk, op andere momenten onnavolgbaar experimenteel.


Alex Winter laat vele facetten van het excentrieke genie aan bod komen. We krijgen inzicht in zijn ongewone jeugd als zoon van een ingenieur die hielp bij het produceren van gifgas, nemen kennis van zijn botsingen met de autoriteiten, voelen zijn engagement in zijn strijd tegen de donkere kant van de samenleving en kunnen lachen om zijn niet aflatende satirische blik op de Amerikaanse samenleving.

In de serieuze aanpak van Alex Winter worden meerdere hardnekkige geruchten over Frank Zappa onderuit gehaald. Hij was geen liefhebber van drugs, geen gestoorde hippie en hij was uiterst serieus in zijn opvattingen over en ambities met moderne klassieke muziek. Wat beter klopt is zijn reputatie van bandeloosheid in relatie tot vrouwen en het gezinsleven. Er is uitgebreid aandacht voor zijn relatie met oud-president Václav Havel, die hem tot cultureel gezant maakte van Tsjechoslowakije. In de documentaire wisselen het persoonlijke leven en de muzikale erfenis elkaar af.

Regisseur: Alex Winter
Producent: Zipper Brothers en Trouper Productions

'Het Uur van de Wolf: Zappa', woensdag 18 augustus om 22.55 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Jef heeft absoluut geen zin om een enorme partij rietjes te tellen en te verpakken. Om onder het werk uit te komen, veinst hij met de hulp van Stavros een burn-out. Het plan werkt, tot Jef te hard opgaat in zijn rol.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:00
    VRT NWS laat
  • 20:00
    Joan
    21:30
    Alien
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:50
    Geen uitzending
  • 20:40
    Heel Mijn Hart
    21:45
    Medisch Centrum West
  • 20:00
    Darts
    00:00
    Agent Game
  • 20:35
    The Sound of Music
    23:50
    9-1-1
  • 20:35
    All New Traffic Cops
    22:30
    Coogan's Bluff
  • 20:35
    ER
    00:40
    Suits
  • 20:30
    SUPER 50
    21:40
    Tien Om Te Zien
  • 20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
    20:55
    De Moeite Waard?!
  • 20:25
    NCIS: Origins
    22:15
    Elsbeth
  • 20:35
    Man of Steel
    23:10
    Elektra
  • 20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:05
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 20:30
    Social Media Murders
    22:35
    Garage Sale Mystery: A Case of Murder
  • 20:24
    Z-Weekoverzicht
    20:57
    Trends Talk
  • 20:36
    De perfecte badkamer
    21:00
    In de koffer met
  • 20:40
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    21:10
    Open Vuur
  • 20:05
    DCI Banks
    22:00
    Doctor Foster
  • 20:25
    Family Guy
    20:55
    From
  • 20:35
    NOS WK Avond
    20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:25
    North Sea Jazz 2026
    22:00
    Nieuwsuur
  • 19:45
    Ik Vertrek voor de liefde
    20:45
    De verloskundigen