'Het Uur van de Wolf: Zappa' op NPO 2

dinsdag 17 augustus 2021

Jarenlang leek het onmogelijk om het rijke privé-archief van kunstenaar Frank Zappa te ontsluiten. Maar nu is het dan toch zo ver. Regisseur Alex Winter heeft de vele parels uit het leven van de kleurrijke Amerikaanse muzikant en componist verwerkt in de prikkelende documentaire Zappa, die woensdag 18 augustus te zien is in 'Het Uur van de Wolf' op NPO 2.

Frank Zappa, die in 1993 aan kanker overleed, is altijd een ongrijpbaar genie gebleven. De oorsprong ligt in zijn non-conformisme en ontembare lust tot improviseren; gepaard aan zeer aanstekelijke humor en drift tot vernieuwing. In dertig jaar bouwde hij een uniek oeuvre van zestig albums op; soms zeer toegankelijk, op andere momenten onnavolgbaar experimenteel.


Alex Winter laat vele facetten van het excentrieke genie aan bod komen. We krijgen inzicht in zijn ongewone jeugd als zoon van een ingenieur die hielp bij het produceren van gifgas, nemen kennis van zijn botsingen met de autoriteiten, voelen zijn engagement in zijn strijd tegen de donkere kant van de samenleving en kunnen lachen om zijn niet aflatende satirische blik op de Amerikaanse samenleving.

In de serieuze aanpak van Alex Winter worden meerdere hardnekkige geruchten over Frank Zappa onderuit gehaald. Hij was geen liefhebber van drugs, geen gestoorde hippie en hij was uiterst serieus in zijn opvattingen over en ambities met moderne klassieke muziek. Wat beter klopt is zijn reputatie van bandeloosheid in relatie tot vrouwen en het gezinsleven. Er is uitgebreid aandacht voor zijn relatie met oud-president Václav Havel, die hem tot cultureel gezant maakte van Tsjechoslowakije. In de documentaire wisselen het persoonlijke leven en de muzikale erfenis elkaar af.

Regisseur: Alex Winter
Producent: Zipper Brothers en Trouper Productions

'Het Uur van de Wolf: Zappa', woensdag 18 augustus om 22.55 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Vrederechters' (VTM)

In Lokeren moet vrederechter De Bruyne een vrouw wijzen op haar verplichtingen als verhuurster. Vrederechter Struyf gaat in Tongeren een kijkje nemen in de woning van twee huursters die klagen over een schimmelproblematiek.

'Vrederechters', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Switch
    20:20
    Joker+ en Lotto
  • 20:00
    VRT NWS Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:05
    Familie
    20:40
    Vrederechters
  • 19:30
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    20:30
    UEFA Champions League
  • 20:10
    The Big Bang Theory
    20:35
    The Pursuit of Happyness
  • 19:35
    Police Interceptors
    20:35
    1408
  • 19:00
    Never Been Chris'd
  • 20:00
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van Ruben
    21:15
    De Slimste Mens Ter Wereld
  • 19:40
    NCIS: Hawaii
    20:35
    Don't Worry Darling
  • 19:35
    See No Evil
    20:35
    Beetlejuice Beetlejuice
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    24 Hours in Police Custody
  • 20:11
    Z-Beurs
    20:23
    CEO van mijn leven
  • 20:00
    De perfecte energieoplossing
    20:55
    Mannenverzorging
  • 19:50
    Snel, Makkelijk & Lekker
    20:15
    Vietnjam, met Quyên
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Midsomer Murders
  • 19:45
    Below Deck Mediterranean
    20:35
    Hudson & Rex
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:27
    NOS Weer
  • 19:55
    Per Seconde Wijzer
    20:30
    NPO Doc: Joods
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    Boerderij van Dorst