'Het Uur van de Wolf: Zappa' op NPO 2

dinsdag 17 augustus 2021

Jarenlang leek het onmogelijk om het rijke privé-archief van kunstenaar Frank Zappa te ontsluiten. Maar nu is het dan toch zo ver. Regisseur Alex Winter heeft de vele parels uit het leven van de kleurrijke Amerikaanse muzikant en componist verwerkt in de prikkelende documentaire Zappa, die woensdag 18 augustus te zien is in 'Het Uur van de Wolf' op NPO 2.

Frank Zappa, die in 1993 aan kanker overleed, is altijd een ongrijpbaar genie gebleven. De oorsprong ligt in zijn non-conformisme en ontembare lust tot improviseren; gepaard aan zeer aanstekelijke humor en drift tot vernieuwing. In dertig jaar bouwde hij een uniek oeuvre van zestig albums op; soms zeer toegankelijk, op andere momenten onnavolgbaar experimenteel.


Alex Winter laat vele facetten van het excentrieke genie aan bod komen. We krijgen inzicht in zijn ongewone jeugd als zoon van een ingenieur die hielp bij het produceren van gifgas, nemen kennis van zijn botsingen met de autoriteiten, voelen zijn engagement in zijn strijd tegen de donkere kant van de samenleving en kunnen lachen om zijn niet aflatende satirische blik op de Amerikaanse samenleving.

In de serieuze aanpak van Alex Winter worden meerdere hardnekkige geruchten over Frank Zappa onderuit gehaald. Hij was geen liefhebber van drugs, geen gestoorde hippie en hij was uiterst serieus in zijn opvattingen over en ambities met moderne klassieke muziek. Wat beter klopt is zijn reputatie van bandeloosheid in relatie tot vrouwen en het gezinsleven. Er is uitgebreid aandacht voor zijn relatie met oud-president Václav Havel, die hem tot cultureel gezant maakte van Tsjechoslowakije. In de documentaire wisselen het persoonlijke leven en de muzikale erfenis elkaar af.

Regisseur: Alex Winter
Producent: Zipper Brothers en Trouper Productions

'Het Uur van de Wolf: Zappa', woensdag 18 augustus om 22.55 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling'

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.

'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:05
    Loslopend wild
    06:00
    Mr. Magoo
  • 21:45
    La mécanique du crime
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:25
    Ze Zeggen Dat
    02:40
    Geen uitzending
  • 21:55
    Only Joling
    09:45
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    After We Fell
    09:05
    Geen uitzending
  • 20:35
    Central Intelligence
    07:00
    Willy
  • 21:45
    The Couple Next Door
    09:35
    Geen uitzending
  • 21:25
    Rupel
    06:00
    Joe
  • 21:35
    Kamp Jeroom
    02:10
    Geen uitzending
  • 21:30
    Dirty John
    02:20
    Geen uitzending
  • 20:35
    Alive
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:10
    Without a Trace
    02:40
    FBI: International
  • 22:11
    Z-Beurs
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:14
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 22:10
    De Dagschotel
    02:05
    Culinair Thailand
  • 22:00
    Foyle's War
  • 21:30
    White Collar
    02:30
    Below Deck
  • 21:10
    NOS WK Avond
    02:10
    NOS Journaal
  • 22:00
    Nieuwsuur
    08:20
    Natuur in de Cariben
  • 21:40
    Who's that girl