'Het Uur van de Wolf: Zappa' op NPO 2

Jarenlang leek het onmogelijk om het rijke privé-archief van kunstenaar Frank Zappa te ontsluiten. Maar nu is het dan toch zo ver. Regisseur Alex Winter heeft de vele parels uit het leven van de kleurrijke Amerikaanse muzikant en componist verwerkt in de prikkelende documentaire Zappa, die woensdag 18 augustus te zien is in 'Het Uur van de Wolf' op NPO 2.
Frank Zappa, die in 1993 aan kanker overleed, is altijd een ongrijpbaar genie gebleven. De oorsprong ligt in zijn non-conformisme en ontembare lust tot improviseren; gepaard aan zeer aanstekelijke humor en drift tot vernieuwing. In dertig jaar bouwde hij een uniek oeuvre van zestig albums op; soms zeer toegankelijk, op andere momenten onnavolgbaar experimenteel.
Alex Winter laat vele facetten van het excentrieke genie aan bod komen. We krijgen inzicht in zijn ongewone jeugd als zoon van een ingenieur die hielp bij het produceren van gifgas, nemen kennis van zijn botsingen met de autoriteiten, voelen zijn engagement in zijn strijd tegen de donkere kant van de samenleving en kunnen lachen om zijn niet aflatende satirische blik op de Amerikaanse samenleving.
In de serieuze aanpak van Alex Winter worden meerdere hardnekkige geruchten over Frank Zappa onderuit gehaald. Hij was geen liefhebber van drugs, geen gestoorde hippie en hij was uiterst serieus in zijn opvattingen over en ambities met moderne klassieke muziek. Wat beter klopt is zijn reputatie van bandeloosheid in relatie tot vrouwen en het gezinsleven. Er is uitgebreid aandacht voor zijn relatie met oud-president Václav Havel, die hem tot cultureel gezant maakte van Tsjechoslowakije. In de documentaire wisselen het persoonlijke leven en de muzikale erfenis elkaar af.
Regisseur: Alex Winter
Producent: Zipper Brothers en Trouper Productions
'Het Uur van de Wolf: Zappa', woensdag 18 augustus om 22.55 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief': recordaantal koppels vinden de liefde
- Kijkcijfers: 12, 13 en 14 juni 2026
- Welmoed Sijtsma ruilt WNL voor eigen late night-talkshow bij RTL
- 'Familie' schrijft geschiedenis met ongeziene seizoensfinale
- Michaël Moens, finalist van ‘De Mol’ 2024, overleden
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- 'Dagelijkse Kost' sluit het seizoen in schoonheid af aan de Belgische kust
Multimedia SPOTLIGHT
-
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was
Kijktip van de dag

De schatrijke mediatycoon William Parrish staat op het punt om zijn 65ste verjaardag te vieren. Maar hij nadert het eind van zijn leven, dat voelt hij. Op een dag wandelt De Dood, in de gedaante van Joe Black, zijn huis binnen om William mee te nemen naar het hiernamaals. Maar na een ontmoeting met Williams dochter Susan besluit Joe zijn plannen te herzien. Hij doet William een voorstel: William mag nog een tijd blijven leven, als hij Joe in ruil alle geheimen van het leven leert.
'Meet Joe Black', film uit 1998 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op VTM 3.



































