'Het Uur van de Wolf': Ruut Weissman – De Hoofdpersoon

vrijdag 13 november 2020

Ruut Weissman, al jaren prominent theaterregisseur en eerder artistiek directeur van een gerenommeerde theateropleiding, gaat samen met filmmaker Judith de Leeuw en actrice Harriët Stroet een experiment aan.

Op verzoek van Judith de Leeuw regisseert hij een solo-voorstelling over de machtsrelatie tussen een docent en een leerling, tussen een actrice en een regisseur.


Zowel Ruut Weissman als hoofdrolspeler Harriët Stroet hebben persoonlijke ervaringen met deze thematiek. In de voorstelling confronteert een voormalig studente een theaterdocent met het misbruiken van zijn machtspositie.

Judith de Leeuw, die over de realisatie van de voorstelling voor 'Het Uur van de Wolf' de documentaire Ruut Weissman - De Hoofdpersoon maakte, heeft zelf ook een rol in de film en de thematiek.

De documentaire toont hoe de onderlinge verhoudingen tussen regisseur Ruut Weissman, filmregisseur Judith de Leeuw en actrice Harriët Stroet tijdens de repetities van de voorstelling op scherp komen te staan. De gebeurtenissen op het podium en daarbuiten lopen steeds door elkaar heen. Ruut Weissman - De Hoofdpersoon is een film over regisseren, manipuleren, creëren, over kwetsen en gekwetst worden.

Ruut Weissman - De Hoofdpersoon is een productie van 9 Stories in coproductie met de NTR.

Ruut Weissman is theaterregisseur van musicals (o.a. 'Fiddler on the Roof', 'Hazes Hij Gelooft in Mij'), cabaret (o.a. Peter Pannekoek), muziektheater (Acda & De Munnik, Wende Snijders) en werkt op dit moment aan een voorstelling met ballerina Igone de Jongh, een theatershow van Simone Kleinsma en een nieuwe muziektheaterproductie over Willem van Oranje. Naast zijn werk als regisseur was Ruut Weissman docent en artistiek directeur van de Amsterdamse Toneelschool & Kleinkunstacademie.

'Het Uur van de Wolf', zaterdag 14 november om 23.05 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling' (RTL 4)

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.

'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Lentebeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 09:00
    Lentebeelden
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 11:25
    Sarah beweegt
    11:30
    Mironins
  • 09:50
    Geen uitzending
    11:50
    Familie
  • 01:10
    Geen uitzending
    12:25
    Urk!
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:30
    Bel-Air
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:20
    Police Interceptors
  • 08:55
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    12:25
    Huizenjagers
  • 10:45
    Manifest
    11:30
    The Rookie
  • 11:25
    Pawn Stars
    11:50
    Geen uitzending
  • 11:10
    Million Dollar Listing Los Angeles
    12:05
    Next Level Chef
  • 10:55
    Snapped: Killer Couples
    11:40
    World's Most Evil Killers
  • 09:23
    Herhalingslus
    13:00
    Z-Extra
  • 11:23
    De tip
    11:55
    5-voor-12
  • 11:10
    Snel, Makkelijk & Lekker
    11:40
    De Garde van Gert
  • 10:30
    Death in Paradise
    11:35
    Ghosts
  • 11:10
    First Dates Australia
    12:05
    Scrubs
  • 11:25
    NOS Journaal
    12:15
    Ongehoord Nieuws
  • 11:15
    BinnensteBuiten
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:25
    Tip de Muis
    11:30
    Woezel en Pip