'Het Uur van de Wolf': Ruut Weissman – De Hoofdpersoon

vrijdag 13 november 2020

Ruut Weissman, al jaren prominent theaterregisseur en eerder artistiek directeur van een gerenommeerde theateropleiding, gaat samen met filmmaker Judith de Leeuw en actrice Harriët Stroet een experiment aan.

Op verzoek van Judith de Leeuw regisseert hij een solo-voorstelling over de machtsrelatie tussen een docent en een leerling, tussen een actrice en een regisseur.


Zowel Ruut Weissman als hoofdrolspeler Harriët Stroet hebben persoonlijke ervaringen met deze thematiek. In de voorstelling confronteert een voormalig studente een theaterdocent met het misbruiken van zijn machtspositie.

Judith de Leeuw, die over de realisatie van de voorstelling voor 'Het Uur van de Wolf' de documentaire Ruut Weissman - De Hoofdpersoon maakte, heeft zelf ook een rol in de film en de thematiek.

De documentaire toont hoe de onderlinge verhoudingen tussen regisseur Ruut Weissman, filmregisseur Judith de Leeuw en actrice Harriët Stroet tijdens de repetities van de voorstelling op scherp komen te staan. De gebeurtenissen op het podium en daarbuiten lopen steeds door elkaar heen. Ruut Weissman - De Hoofdpersoon is een film over regisseren, manipuleren, creëren, over kwetsen en gekwetst worden.

Ruut Weissman - De Hoofdpersoon is een productie van 9 Stories in coproductie met de NTR.

Ruut Weissman is theaterregisseur van musicals (o.a. 'Fiddler on the Roof', 'Hazes Hij Gelooft in Mij'), cabaret (o.a. Peter Pannekoek), muziektheater (Acda & De Munnik, Wende Snijders) en werkt op dit moment aan een voorstelling met ballerina Igone de Jongh, een theatershow van Simone Kleinsma en een nieuwe muziektheaterproductie over Willem van Oranje. Naast zijn werk als regisseur was Ruut Weissman docent en artistiek directeur van de Amsterdamse Toneelschool & Kleinkunstacademie.

'Het Uur van de Wolf', zaterdag 14 november om 23.05 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

In deze finale wordt het hard tegen hard tussen de laatste twaalf kandidaten. De hoofdprijs ligt binnen handbereik, maar slechts één kandidaat kan het ultieme quizduel winnen en het prijzengeld mee naar huis nemen. Wie wint het tweede seizoen van 'The Floor'?

'The Floor', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Daar zijn beelden van
    21:20
    Van Vlees en Bloed
  • 20:00
    Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    01:02
    Het weer
  • 21:00
    Sporza: boksen
    00:00
    Geen uitzending
  • 20:40
    The Floor
    22:00
    Philippe Geubels - Droog
  • 20:30
    Bad Boys for Life
    22:50
    Max Payne
  • 20:25
    Mean Girls
    22:30
    Scary Movie
  • 20:35
    Ultimate Police Interceptors
    22:30
    The Night House
  • 20:35
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 20:55
    Nonkel Jef
    22:25
    De Planckaerts
  • 21:15
    Blind Gekocht
    22:35
    Kopen Of Slopen?
  • 21:15
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 20:35
    Space Jam: A New Legacy
    22:40
    The Specialist
  • 20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
    22:35
    Paradise Hotel
  • 21:15
    Murder 360
    22:05
    He's Not Worth Dying For
  • 21:15
    Business Branding
    21:21
    Business Branding Infini Nieuwpoort
  • 21:11
    Roger
    22:00
    Classics 55
  • 21:15
    Meat Timon
    22:00
    Becoming Meewis
  • 21:00
    Foyle's War
  • 20:00
    The Watch
    21:55
    Bob's Burgers
  • 20:30
    The Connection
    21:25
    Christel de Laat: En door!?
  • 20:35
    Over Leven
    21:25
    De Bibliotheek
  • 21:15
    Blinded
    22:05
    Pacifica.