'Het Uur van de Wolf': Ruut Weissman – De Hoofdpersoon

vrijdag 13 november 2020

Ruut Weissman, al jaren prominent theaterregisseur en eerder artistiek directeur van een gerenommeerde theateropleiding, gaat samen met filmmaker Judith de Leeuw en actrice Harriët Stroet een experiment aan.

Op verzoek van Judith de Leeuw regisseert hij een solo-voorstelling over de machtsrelatie tussen een docent en een leerling, tussen een actrice en een regisseur.


Zowel Ruut Weissman als hoofdrolspeler Harriët Stroet hebben persoonlijke ervaringen met deze thematiek. In de voorstelling confronteert een voormalig studente een theaterdocent met het misbruiken van zijn machtspositie.

Judith de Leeuw, die over de realisatie van de voorstelling voor 'Het Uur van de Wolf' de documentaire Ruut Weissman - De Hoofdpersoon maakte, heeft zelf ook een rol in de film en de thematiek.

De documentaire toont hoe de onderlinge verhoudingen tussen regisseur Ruut Weissman, filmregisseur Judith de Leeuw en actrice Harriët Stroet tijdens de repetities van de voorstelling op scherp komen te staan. De gebeurtenissen op het podium en daarbuiten lopen steeds door elkaar heen. Ruut Weissman - De Hoofdpersoon is een film over regisseren, manipuleren, creëren, over kwetsen en gekwetst worden.

Ruut Weissman - De Hoofdpersoon is een productie van 9 Stories in coproductie met de NTR.

Ruut Weissman is theaterregisseur van musicals (o.a. 'Fiddler on the Roof', 'Hazes Hij Gelooft in Mij'), cabaret (o.a. Peter Pannekoek), muziektheater (Acda & De Munnik, Wende Snijders) en werkt op dit moment aan een voorstelling met ballerina Igone de Jongh, een theatershow van Simone Kleinsma en een nieuwe muziektheaterproductie over Willem van Oranje. Naast zijn werk als regisseur was Ruut Weissman docent en artistiek directeur van de Amsterdamse Toneelschool & Kleinkunstacademie.

'Het Uur van de Wolf', zaterdag 14 november om 23.05 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.

'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:40
    De Zevende Dag
    01:40
    Journaallus
  • 00:20
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:15
    Wat verdient Vlaanderen
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:00
    Overtreders
    00:50
    Crime Scene Cleaners
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 22:30
    A Few Good Men
    00:55
    Ozark Law
  • 00:30
    Suits
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:35
    Drie mannen onder een dak
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:05
    The Grand Tour
    01:15
    Geen uitzending
  • 23:55
    Brilliant Minds
    01:50
    Geen uitzending
  • 23:15
    Edge of Tomorrow
    01:25
    The Sentinel
  • 00:20
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:30
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 00:40
    CSI: Crime Scene Investigation
    02:15
    Geen uitzending
  • 00:03
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:39
    Zo doe je het!
    00:46
    Publireportage
  • 00:30
    Open Vuur
    01:25
    De Gezonde Goesting
  • 00:30
    The Puzzle Lady
    01:20
    Truelove
  • 23:55
    Grey's Anatomy
  • 00:15
    Floortje naar het einde van de wereld
    00:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:25
    Nieuwsuur
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 23:40
    Shadowland
    00:50
    Ik Vertrek voor de liefde