'Het Uur van de Wolf': Ruut Weissman – De Hoofdpersoon

vrijdag 13 november 2020

Ruut Weissman, al jaren prominent theaterregisseur en eerder artistiek directeur van een gerenommeerde theateropleiding, gaat samen met filmmaker Judith de Leeuw en actrice Harriët Stroet een experiment aan.

Op verzoek van Judith de Leeuw regisseert hij een solo-voorstelling over de machtsrelatie tussen een docent en een leerling, tussen een actrice en een regisseur.


Zowel Ruut Weissman als hoofdrolspeler Harriët Stroet hebben persoonlijke ervaringen met deze thematiek. In de voorstelling confronteert een voormalig studente een theaterdocent met het misbruiken van zijn machtspositie.

Judith de Leeuw, die over de realisatie van de voorstelling voor 'Het Uur van de Wolf' de documentaire Ruut Weissman - De Hoofdpersoon maakte, heeft zelf ook een rol in de film en de thematiek.

De documentaire toont hoe de onderlinge verhoudingen tussen regisseur Ruut Weissman, filmregisseur Judith de Leeuw en actrice Harriët Stroet tijdens de repetities van de voorstelling op scherp komen te staan. De gebeurtenissen op het podium en daarbuiten lopen steeds door elkaar heen. Ruut Weissman - De Hoofdpersoon is een film over regisseren, manipuleren, creëren, over kwetsen en gekwetst worden.

Ruut Weissman - De Hoofdpersoon is een productie van 9 Stories in coproductie met de NTR.

Ruut Weissman is theaterregisseur van musicals (o.a. 'Fiddler on the Roof', 'Hazes Hij Gelooft in Mij'), cabaret (o.a. Peter Pannekoek), muziektheater (Acda & De Munnik, Wende Snijders) en werkt op dit moment aan een voorstelling met ballerina Igone de Jongh, een theatershow van Simone Kleinsma en een nieuwe muziektheaterproductie over Willem van Oranje. Naast zijn werk als regisseur was Ruut Weissman docent en artistiek directeur van de Amsterdamse Toneelschool & Kleinkunstacademie.

'Het Uur van de Wolf', zaterdag 14 november om 23.05 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Wanneer Billy Beane manager wordt van de Oakland A's, een honkbalteam met geldproblemen, gebruikt hij een wel heel onorthodoxe manier om resultaten te halen. Samen met zijn assistent Peter Brand gebruikt hij een compleet door de computer gegenereerde analyse om zijn spelers te vinden en zo een team samen te stellen voor de World Series. Ondanks verzet van de oude garde, de media en de fans slaagt Beane erin om het honkbalteam tot een succes te maken.

'Moneyball', film uit 2011 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 00:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:45
    Geen uitzending
    01:15
    NYPD Blue
  • 02:00
    Geen uitzending
    01:00
    Blind Getrouwd UK
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:40
    Joe
    05:05
    Too Close for Christmas
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:20
    Geen uitzending
    01:20
    Zeg Eens Euh
  • 02:45
    Geen uitzending
    02:00
    How to Get Away With Murder
  • 03:30
    Geen uitzending
    02:05
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 03:20
    Geen uitzending
    01:50
    A Place in the Sun
  • 01:45
    Geen uitzending
    01:10
    Cold Case
  • 04:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:02
    De perfecte werkplaats
    00:00
    Oh What A Night
  • 03:45
    Meat Timon
    02:20
    De Dagschotel
  • 03:55
    Midsomer Murders
    02:15
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 04:00
    Grey's Anatomy
  • 03:05
    NOS Journaal
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:35
    Eva
    05:10
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal