'Het Uur van de Wolf' over stripmaker Barbara Stok

maandag 4 december 2023

De Groningse stripmaker Barbara Stok krijgt al ruim twintig jaar wereldwijde lof voor haar werk. Ze weet als geen ander filosofische ideeën met humor te verbeelden in haar boeken die in vele talen verschijnen.

De Volkskrant noemde haar graphic novel ‘De filosoof, de hond en de bruiloft’, over de filosofe Hipparchia, één van de beste boeken van 2022. Achter de kleurrijke tekeningen schuilt een striptekenares met een eigenzinnige levensfilosofie. Haar levensmotto is een uitspraak van Epicures: 'Wie genoeg weinig vindt zal nooit genoeg hebben.'


Als kind wil Barbara Stok (1970) graag schrijver worden, maar ze kiest uiteindelijk voor de Fotoacademie in Den Haag, verft haar haar knalpaars en gaat drummen in een punkband. Over haar belevenissen in de muziekscene tekent ze korte strips die ze zelf kopieert en verspreidt onder vrienden en kennissen. De strips zijn autobiografisch, op het schaamteloze af. Haar tekeningen worden een onverwacht succes en zonder een vooropgezet plan wordt ze professioneel striptekenaar. Met haar boek ‘Vincent’ (2012) over Vincent van Gogh beleeft ze haar grote internationale doorbraak.

In haar magnum opus, ‘De filosoof, de hond en de bruiloft’, portretteert Stok het leven van de Griekse denker Hipparchia, één van de eerste vrouwelijke filosofen. Hipparchia is voortdurend bezig de verstikkende conventies van haar tijd te bevragen, iets wat Stok ook in haar eigen leven doet. Ze is wars van consumentisme en weigert mee te doen aan de kapitalistische ratrace, maar benoemt in haar strips ook hoe moeilijk het in de praktijk is hier niet af en toe ook aan toe te geven. Stok reflecteert zonder oordeel en met humor op grote levensvragen als ‘Wat is er nodig voor geluk?’ en ‘Wat is een goed leven?’

Regisseur Frank Wiering levert met Barbara Stok – Hoe goed te leven een persoonlijk portret van een stripkunstenaar die met haar inspirerende levensfilosofie uitnodigt om met een andere blik naar het leven te kijken.

Regisseur: Frank Wiering               
Producent: Windmill Film – Annemiek van der Hell

'Het Uur van de Wolf: Barbara Stok - Hoe goed te leven', dinsdag 5 december om 22.35 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Van rekkenvuller in de Colruyt tot megacomedyster in Vlaanderen en ver daarbuiten: dat is de switch die Philippe Geubels op enkele jaren tijd heeft gemaakt. De impact van die plotse bekendheid op zijn leven was de inspiratiebron voor zijn theatershow 'Hoe moet het nu verder?'. Goed voor talloze hilarische beslommeringen over het BV-schap, en zoals het iemand betaamt die eenzaam aan de top staat, over de wanhopige zoektocht naar liefde. 'Hoe moet het nu verder?': na 210 uitverkochte voorstellingen overal te lande, nu eindelijk op tv.

'Philippe Geubels - Hoe moet het nu verder ?', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 13:00
    100% Wolf: De legende van de maansteen
    05:15
    Geen uitzending
  • 13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 12:30
    Rich Kids Go Skint
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:10
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 13:05
    A Royal Queens Christmas
    05:40
    Sugarplummed
  • 10:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:55
    Achter de schermen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:00
    C.S.I. New York
    01:00
    Fire Country
  • 12:45
    Ice Airport Alaska
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:50
    Christmas in Alaska
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:55
    Homicide for the Holidays
    05:00
    Geen uitzending
  • 12:55
    De CFO podcast
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:04
    Diy on wheels
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:15
    De Eregast
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 12:35
    The Count of Monte Cristo
    01:30
    London Kills
  • 13:00
    First Dates Australia
    06:50
    Storage Wars
  • 13:15
    NOS Sport: ISU Wereldbeker Schaatsen
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 12:35
    In de voetsporen van de jaren 80
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 11:25
    Junior Eurovisie Songfestival 2025 finale
    06:55
    Ta-daaa!