'Het Uur van de Wolf' over stripmaker Barbara Stok

maandag 4 december 2023

De Groningse stripmaker Barbara Stok krijgt al ruim twintig jaar wereldwijde lof voor haar werk. Ze weet als geen ander filosofische ideeën met humor te verbeelden in haar boeken die in vele talen verschijnen.

De Volkskrant noemde haar graphic novel ‘De filosoof, de hond en de bruiloft’, over de filosofe Hipparchia, één van de beste boeken van 2022. Achter de kleurrijke tekeningen schuilt een striptekenares met een eigenzinnige levensfilosofie. Haar levensmotto is een uitspraak van Epicures: 'Wie genoeg weinig vindt zal nooit genoeg hebben.'


Als kind wil Barbara Stok (1970) graag schrijver worden, maar ze kiest uiteindelijk voor de Fotoacademie in Den Haag, verft haar haar knalpaars en gaat drummen in een punkband. Over haar belevenissen in de muziekscene tekent ze korte strips die ze zelf kopieert en verspreidt onder vrienden en kennissen. De strips zijn autobiografisch, op het schaamteloze af. Haar tekeningen worden een onverwacht succes en zonder een vooropgezet plan wordt ze professioneel striptekenaar. Met haar boek ‘Vincent’ (2012) over Vincent van Gogh beleeft ze haar grote internationale doorbraak.

In haar magnum opus, ‘De filosoof, de hond en de bruiloft’, portretteert Stok het leven van de Griekse denker Hipparchia, één van de eerste vrouwelijke filosofen. Hipparchia is voortdurend bezig de verstikkende conventies van haar tijd te bevragen, iets wat Stok ook in haar eigen leven doet. Ze is wars van consumentisme en weigert mee te doen aan de kapitalistische ratrace, maar benoemt in haar strips ook hoe moeilijk het in de praktijk is hier niet af en toe ook aan toe te geven. Stok reflecteert zonder oordeel en met humor op grote levensvragen als ‘Wat is er nodig voor geluk?’ en ‘Wat is een goed leven?’

Regisseur Frank Wiering levert met Barbara Stok – Hoe goed te leven een persoonlijk portret van een stripkunstenaar die met haar inspirerende levensfilosofie uitnodigt om met een andere blik naar het leven te kijken.

Regisseur: Frank Wiering               
Producent: Windmill Film – Annemiek van der Hell

'Het Uur van de Wolf: Barbara Stok - Hoe goed te leven', dinsdag 5 december om 22.35 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Boisies pakhuis is in de as gelegd door de IRA en Joan wordt in de gevangenis in elkaar geslagen. Ze komt op borgtocht vrij, maar er hangt haar een gevangenisstraf van tien jaar boven het hoofd. Joan vindt dat Boisie en zij het land uit moeten vluchten. Boisie gaat akkoord en Joan bedenkt een gewaagd plan om de vlucht te financieren.

'Joan', om 20.30 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:25
    Vive le vélo
    21:35
    Liefde voor publiek
  • 20:30
    Joan
    22:05
    The Seven Year Itch
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 19:55
    Lili en Marleen
    20:40
    Heel Mijn Hart
  • 19:35
    Axel Gaat Binnen
    20:50
    Darts
  • 20:05
    How I Met Your Mother
    20:35
    Waterworld
  • 19:45
    All New Traffic Cops
    22:30
    As Good as It Gets
  • 19:45
    ER
    00:45
    Suits
  • 20:30
    SUPER 50
    21:40
    Tien Om Te Zien
  • 20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
    21:00
    De Moeite Waard?!
  • 20:25
    NCIS: Origins
    22:15
    Elsbeth
  • 20:05
    The Neighborhood
    20:35
    The Godfather
  • 19:45
    Komen Eten
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Social Media Murders
    22:35
    Garage Sale Mysteries: The Pandora's Box Murders
  • 20:30
    Business Branding Infini Nieuwpoort
    20:33
    Z-Weekoverzicht
  • 20:30
    Roger
    21:00
    In de koffer met
  • 20:05
    Vanavond bij ons
    20:40
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 20:00
    DCI Banks
    22:00
    Doctor Foster
  • 20:25
    Family Guy
    20:55
    From
  • 20:25
    NOS De Avondetappe
    21:20
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 20:20
    VPRO Zomergasten
    23:25
    Prime Minister
  • 19:45
    Ik Vertrek voor de liefde
    20:35
    De verloskundigen