'Het Uur van de Wolf' over stripmaker Barbara Stok

maandag 4 december 2023

De Groningse stripmaker Barbara Stok krijgt al ruim twintig jaar wereldwijde lof voor haar werk. Ze weet als geen ander filosofische ideeën met humor te verbeelden in haar boeken die in vele talen verschijnen.

De Volkskrant noemde haar graphic novel ‘De filosoof, de hond en de bruiloft’, over de filosofe Hipparchia, één van de beste boeken van 2022. Achter de kleurrijke tekeningen schuilt een striptekenares met een eigenzinnige levensfilosofie. Haar levensmotto is een uitspraak van Epicures: 'Wie genoeg weinig vindt zal nooit genoeg hebben.'


Als kind wil Barbara Stok (1970) graag schrijver worden, maar ze kiest uiteindelijk voor de Fotoacademie in Den Haag, verft haar haar knalpaars en gaat drummen in een punkband. Over haar belevenissen in de muziekscene tekent ze korte strips die ze zelf kopieert en verspreidt onder vrienden en kennissen. De strips zijn autobiografisch, op het schaamteloze af. Haar tekeningen worden een onverwacht succes en zonder een vooropgezet plan wordt ze professioneel striptekenaar. Met haar boek ‘Vincent’ (2012) over Vincent van Gogh beleeft ze haar grote internationale doorbraak.

In haar magnum opus, ‘De filosoof, de hond en de bruiloft’, portretteert Stok het leven van de Griekse denker Hipparchia, één van de eerste vrouwelijke filosofen. Hipparchia is voortdurend bezig de verstikkende conventies van haar tijd te bevragen, iets wat Stok ook in haar eigen leven doet. Ze is wars van consumentisme en weigert mee te doen aan de kapitalistische ratrace, maar benoemt in haar strips ook hoe moeilijk het in de praktijk is hier niet af en toe ook aan toe te geven. Stok reflecteert zonder oordeel en met humor op grote levensvragen als ‘Wat is er nodig voor geluk?’ en ‘Wat is een goed leven?’

Regisseur Frank Wiering levert met Barbara Stok – Hoe goed te leven een persoonlijk portret van een stripkunstenaar die met haar inspirerende levensfilosofie uitnodigt om met een andere blik naar het leven te kijken.

Regisseur: Frank Wiering               
Producent: Windmill Film – Annemiek van der Hell

'Het Uur van de Wolf: Barbara Stok - Hoe goed te leven', dinsdag 5 december om 22.35 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De jonge Reggie Dwight, een verlegen pianotalent, gaat in Londen naar het beroemde conservatorium Royal Academy of Music. Zo maakt hij kennis met songwriter Bernie Taupin, met wie hij een succesvolle samenwerking aangaat. Reggie zal uiteindelijk uitgroeien tot de extravagante wereldster Elton John.

'Rocketman', film uit 2019 met oa. Taron Egerton, om 22.30 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Sporza: EK Wielrennen 2026
    17:35
    Clips
  • 16:35
    The Americas
    17:20
    Wilderness with Simon Reeve
  • 16:30
    Quentin Blake's mooiste verhalen
  • 15:40
    Liefde voor muziek
    17:00
    Helmut, Meer dan Lotti
  • 16:30
    Als de brandweer
    17:25
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
  • 16:45
    The Good Doctor
    18:40
    Daddy Day Care
  • 16:35
    Caught on Dashcam
    22:30
    The Black Demon
  • 15:35
    A Christmas in Switzerland
    17:15
    A Christmas to Savour
  • 16:35
    Geen uitzending
    17:05
    Binnenstebuiten
  • 16:35
    Huizenjagers
    19:25
    Nonkels
  • 15:55
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 16:45
    Two and a Half Men
    20:45
    Samaritan
  • 15:55
    Het Roer Om
    20:35
    Oh Oh Den Haag
  • 16:05
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 16:45
    Fleet TV
    17:02
    Business Branding
  • 16:33
    Hallo Roger
    18:00
    Classics 55
  • 16:45
    De Smaaktoerist
    17:20
    Winterse Kost
  • 16:20
    Harry Wild
    17:10
    Art Detectives
  • 16:20
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 16:00
    De Bauers, een nieuwe fase
    16:50
    De Opening LIVE 2026
  • 16:30
    De verwondering
    17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
  • 16:45
    Checkpoint
    17:10
    Summer Break