'Het Uur van de Wolf': Itzhak

woensdag 15 mei 2019

Violist Itzhak Perlman is bepaald geen doorsnee musicus. Hij speelt net zo makkelijk met popzanger Billy Joël als met pianiste Martha Argerich. Optreden in Sesamstraat, Carnegie Hall en het honkbalstadion van The New York Mets; niets is hem te gek.

Hij loopt met krukken, maar dat heeft de zestienvoudig Grammy-winnaar nooit weerhouden een topcarrière als violist op te bouwen. De inspirerende levenslust van Perlman spat van het scherm in de documentaire 'Itzhak' die op donderdag 16 mei om 22.55 uur door de NTR wordt uitgezonden op NPO 2.


Als kind hoort Perlman vioollegende Heifetz op de radio en is verkocht: 'Viool, dat is het voor mij. Ik hoorde de klank en die beviel me.' Perlmans jeugd in Israël staat geheel in het teken van vioolspelen. Op 5-jarige leeftijd wordt hij getroffen door polio en raakt hij invalide, maar zijn liefde voor de viool is dan al ontketend. 'Beoordeel me op wat ik kan, niet op wat ik niet kan'. Op 13-jarige leeftijd verhuist het talent naar New York en vervolgt zijn vioolstudie aan de beroemde Juilliard School of Music. Zijn levenshouding en doorzettingsvermogen brengen hem uiteindelijk wereldfaam en vooral heel veel spelplezier.

Want als iets opvalt aan de documentaire is het wel zijn onverwoestbare optimisme. Na het repeteren met pianist Jevgeni Kissin en cellist Mischa Maisky in zijn New Yorkse appartement dineren ze samen uit de bakjes van de afhaalchinees. Perlman toont zich een smakelijke verhalenverteller en laat de grappen over tafel vliegen, waarbij hij zelf het hardst lacht. Regisseur Chernick heeft hem en zijn vrouw Toby (al even innemend als Perlman) weten te vangen in tal van intieme momenten met vrienden en familie.

Uiteraard valt er ook muzikaal veel te genieten: dankzij fraai archief zien we Perlman onder andere Bach, Mendelssohn, Schubert en Strauss spelen. En natuurlijk het stuk waar hij waarschijnlijk de meeste bekendheid mee verwierf en waar zijn publiek over de hele wereld om vraagt: de filmmuziek van Schindler’s List.

Regisseur: Alison Chernick
Producent: Voyeur Films en American Masters Pictures

'Het Uur van de Wolf', donderdag 16 mei om 22.55 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Lentebeelden
  • 12:30
    Hallo Kroket
    12:45
    Mush Mush en de Zwammetjes
  • 12:25
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:25
    My Kitchen Rules
    13:40
    Rich Kids Go Skint
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:25
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:45
    All New Traffic Cops
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:50
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 11:55
    Huizenjagers
    12:50
    De Container Cup
  • 11:50
    FBI: International
    12:40
    NCIS
  • 12:20
    Highway Thru Hell
    13:15
    Blue Bloods
  • 12:05
    Chateau Meiland: En Route
    12:55
    Botched
  • 11:45
    The Mysterious Murder Of Ann Heron
    13:35
    Killer at the Crime Scene
  • 09:25
    Herhalingslus
    13:00
    Z-Extra
  • 12:26
    Hallo Roger
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:15
    Foodies & The City
    12:50
    Open Vuur
  • 12:00
    The Doctor Blake Mysteries
    13:10
    Hudson & Rex
  • 12:00
    Grey's Anatomy
  • 12:15
    Ongehoord Nieuws
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:20
    Kook mee met MAX
    12:35
    Andere Tijden Kort
  • 12:30
    Ziggy en de Zootram
    12:45
    Samson en Marie