'Het Uur van de Wolf': Hoe overleef ik

Ze heeft meer dan 140 titels op haar naam staan waarvan er in totaal ruim drie miljoen zijn verkocht. Nu zet Francine Oomen zich aan haar meest persoonlijke boek. De schrijfster en illustrator wil onderzoeken hoe zij de 'weeffouten' kan herstellen die haar familie van generatie op generatie heeft doorgeven.
De tijd blijkt gekomen om haar jeugdtrauma’s onder ogen te zien. Regisseur Pascalle Bonnier is kind aan huis bij Oomen en kreeg het vertrouwen om het confronterende proces vast te leggen op camera.
Francine Oomen is vooral bekend door haar 'Hoe overleef ik'-serie, die diverse malen is bekroond door de Nederlandse Kinderjury. Titels als 'Hoe overleef ik mijn eerste vriendje?' en 'Hoe overleef ik de brugklas?' hebben menig puber in een ingewikkelde tijd waarin veel verandert bemoediging gegeven.
Ook Francines eigen pubertijd is ingewikkeld. Gescheiden ouders, een plotselinge verhuizing naar het hoge Noorden, geen contact meer met haar vader en een nare stiefvader. Ze voelt zich nergens écht thuis en gaat naarstig op zoek naar liefde. Met traumatische gebeurtenissen tot gevolg. Schrijven wordt een overlevingsstrategie. Al haar boeken zijn dan ook op haar eigen leven gebaseerd.
Heel veel jaren én boeken later raakt Oomen in een persoonlijke crisis. Niet alleen heeft ze liefdesverdriet, maar ook overlijdt haar moeder, die haar op haar sterfbed vertelt seksueel te zijn misbruikt tijdens haar jeugd. Die ontdekking werpt Oomen terug naar de eigen traumatische gebeurtenissen die haar nog altijd achtervolgen. Haar leven stort in. Maar ze realiseert zich ook dat ze het verdriet niet langer wil wegstoppen. Ze wil het gebruiken voor een nieuw boek waarin ze onderzoekt wat haar jeugdtrauma’s, en die van haar moeder, hebben betekend voor haarzelf én voor haar gezin.
Regisseur Bonnier maakt met Hoe overleef ik een intieme film die voor velen herkenbaar zal zijn door universele thema’s als familie, familieverhoudingen en de weerslag van jeugdjaren op volwassenwording.
Regie: Pascalle Bonnier
Producenten De Familie Film & TV - Monique Busman en Michiel van Erp
'Het Uur van de Wolf', woensdag 13 oktober om 23.05 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ketnet zet volop in op wetenschap met nieuwe programma’s
- Vier nieuwkomers beloven chaos en liefde in 'Florentina'
- SBS6 haalt spelshow 'I've Got The Music In Me' van de zaterdagavond
- Kom van dat gat af bereikt hoogtepunt
- 'Een Echte Job' keert terug met déze nieuwe deelnemers!
- Ex-Mol Eline kaart mogelijke medische fouten aan bij verlies van pasgeboren kindje in 'Justice For All'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Roosje Pertz serveert nostalgisch communiefeest in 'Komen Eten'
- Dit staat op stapel bij STAR Channel in april
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur
Kijktip van de dag

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.
'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.



































