'Het Uur van de Wolf': Hoe overleef ik

dinsdag 12 oktober 2021

Ze heeft meer dan 140 titels op haar naam staan waarvan er in totaal ruim drie miljoen zijn verkocht. Nu zet Francine Oomen zich aan haar meest persoonlijke boek. De schrijfster en illustrator wil onderzoeken hoe zij de 'weeffouten' kan herstellen die haar familie van generatie op generatie heeft doorgeven.

De tijd blijkt gekomen om haar jeugdtrauma’s onder ogen te zien. Regisseur Pascalle Bonnier is kind aan huis bij Oomen en kreeg het vertrouwen om het confronterende proces vast te leggen op camera.


Francine Oomen is vooral bekend door haar 'Hoe overleef ik'-serie, die diverse malen is bekroond door de Nederlandse Kinderjury. Titels als 'Hoe overleef ik mijn eerste vriendje?' en 'Hoe overleef ik de brugklas?' hebben menig puber in een ingewikkelde tijd waarin veel verandert bemoediging gegeven.

Ook Francines eigen pubertijd is ingewikkeld. Gescheiden ouders, een plotselinge verhuizing naar het hoge Noorden, geen contact meer met haar vader en een nare stiefvader. Ze voelt zich nergens écht thuis en gaat naarstig op zoek naar liefde. Met traumatische gebeurtenissen tot gevolg. Schrijven wordt een overlevingsstrategie. Al haar boeken zijn dan ook op haar eigen leven gebaseerd.

Heel veel jaren én boeken later raakt Oomen in een persoonlijke crisis. Niet alleen heeft ze liefdesverdriet, maar ook overlijdt haar moeder, die haar op haar sterfbed vertelt seksueel te zijn misbruikt tijdens haar jeugd. Die ontdekking werpt Oomen terug naar de eigen traumatische gebeurtenissen die haar nog altijd achtervolgen. Haar leven stort in. Maar ze realiseert zich ook dat ze het verdriet niet langer wil wegstoppen. Ze wil het gebruiken voor een nieuw boek waarin ze onderzoekt wat haar jeugdtrauma’s, en die van haar moeder, hebben betekend voor haarzelf én voor haar gezin.

Regisseur Bonnier maakt met Hoe overleef ik een intieme film die voor velen herkenbaar zal zijn door universele thema’s als familie, familieverhoudingen en de weerslag van jeugdjaren op volwassenwording.

Regie: Pascalle Bonnier
Producenten De Familie Film & TV - Monique Busman en Michiel van Erp

'Het Uur van de Wolf', woensdag 13 oktober om 23.05 uur bij de NTR op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Stef Wauters (VTM NIEUWS)

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.

'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 09:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 09:40
    Ellie de olifant
    07:00
    Sam & Julia
  • 09:40
    Geen uitzending
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:35
    S.W.A.T.
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:05
    Baywatch
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 09:20
    Walker
    06:45
    Friends
  • 09:30
    NCIS: Los Angeles
    12:45
    See
  • 09:00
    The Real Housewives of Amsterdam
    12:45
    Embarrassing Bodies
  • 08:55
    Snapped
    12:20
    Vanished: The Lucie Blackman Mystery
  • 04:08
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:38
    Hobbyklus
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 09:25
    Snel, Makkelijk & Lekker
    06:45
    Bon Appetit
  • 09:10
    Midsomer Murders
    06:55
    Death in Paradise
  • 09:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
    12:45
    Storage Wars
  • 09:45
    NOS Journaal
    13:10
    NOS Sportjournaal
  • 09:30
    Zentijd
    13:00
    NOS Journaal
  • 09:45
    Maan en ik
    12:55
    Saïd & Anna