'Het Uur van de Wolf': Cesária Évora – Diva op blote voeten
Ze wordt 'de diva op blote voeten' genoemd, maar wereldster Cesária Évora (1941-2011) was wars van divagedrag. Met haar uit het leven gegrepen nummers zoals het beroemde Sodade verovert ze vanaf de jaren negentig de wereld, staat ze op de grootste podia en wint ze een Grammy Award.
Ze zingt over liefde, heimwee en nostalgie, altijd blootsvoets, zonder haar sobere afkomst te vergeten. Zelf zegt ze simpelweg: 'Ik hou gewoon niet van schoenen.'
‘Cize’, zoals de zangeres liefkozend genoemd wordt in haar thuisland, zingt met een diep-melancholieke stem. ‘Die komt uit haar binnenste, haar leven en haar land’ wordt in de film verteld. Dat land is het tropische Kaapverdië, waar Évora als tienjarig meisje in een weeshuis belandt, omdat haar moeder na de dood van haar man geen zes kinderen kan (op)voeden. Ze loopt er na een paar jaar weg en verdient de kost als cafézangeres.
Doorbraak op haar vijftigste
Haar rauwe leven verandert plotsklaps op haar vijftigste, wanneer haar muziek door het grote publiek ontdekt wordt en ze uitgroeit tot een wereldster. Bijzonder is dat de roem haar niet verandert en ze zich niet laat leiden door verwachtingen. Ze is koningin van de muziek, maar wel een vorstin zonder geld. Wanneer Cesária de opnamen van een grote show in Parijs verkoopt lijkt de droom van een eigen huis in Kaapverdië binnen handbereik. Toch besluit ze met het geld naar het café te gaan en dit uit te delen aan alle stamgasten. Met veel humor en altijd een glas whisky bij de hand windt Cize iedereen om haar vinger. Zelfs de legendarische Cubaanse zanger Compay Segundo (die meewerkte aan het album Buena Vista Social Club) vraagt haar tijdens een roerige opnamesessie op date. ‘Alleen als je hem nog wel omhoog krijgt’ grapt Cesária.
'Ik geloof niet in dromen'
Cesária Évora – Diva op blote voeten schetst met nooit eerder vertoonde archiefbeelden, concertopnamen en interviews een liefdevol portret van een vrouw die altijd zichzelf bleef en nooit haar onafhankelijkheid opgaf. Maar ook een vrouw die door haar loodzware jeugd getekend was. ‘Ik geloof niet in dromen’, zegt ze als een interviewer haar vraagt naar haar grootste droom: ‘Vraag me iets anders!’
Regisseur: Ana Sofia Fonseca
Producent: Ana Sofia Fonseca, Irina Calado
'Het Uur van de Wolf: Cesária Évora – Diva op blote voeten', dinsdag 20 februari om 22.40 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vier jonge meiden reizen af naar Toronto voor achtste seizoen 'Au Pairs'
- 'Renovation Aloha' maandag terug op HGTV
- Tom van 't Einde ('EenVandaag') stapt over naar RTL
- Kirsten Westrik gaat naar NET5
- AVROTROS viert WorldPride aan de kade, op tv, radio en online
- De programmering van Paramount in juli: van romantische komedie tot nostalgische cultseries
- Paul McCartney en de vermiste bas in 'Het Uur van de Wolf'
- Dit zie je in juli op de Disney Channels
- 'Voor mij is dat romantiek': Jana en Jelle vinden elkaar in de golven van Kaapstad in 'B&B Zoekt Lief'
- Van superfans tot B&B-uitbaters: Nick en Marco beleven hun 'Met Vier in Bed'-droom
- 'Dijkstra en Evenblij ter Plekke' komt zondag vanuit Roerdalen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Ruben Van Gucht trapt nieuwe seizoen af van 'Tess on the Beach': 'Als je dat wilt weten, zul je met mij moeten daten'
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Van Admiral Freebee tot Sons: Willy palmt deze zomer opnieuw M Leuven in
Multimedia SPOTLIGHT
-
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er!
Kijktip van de dag

Dion en Graziella gaan een woning in Heemstede flippen. Ondanks dat Bob en Tijl weinig grip op deze verbouwing weten te krijgen, zijn ze enorm onder de indruk van de vorderingen. Gaat de vakkundigheid en precisie van dit koppel de uitgelopen planning goedmaken?
'De moeite waard?!', om 21.00 uur op Play.



































