'Het Uur van de Wolf': Bruin Jackson Superstar
De Amsterdammer Bruin Parry (1999), die specifiek niet een kunstenaar met downsyndroom genoemd wil worden, is ontwerper, danser, beeldend kunstenaar, performer, fotograaf en nog veel meer.
Hij draait volwaardig mee in het reguliere kunstcircuit. Zo is hij onder andere genomineerd voor de Volkskrant Beeldende Kunst Prijs, is zijn werk te zien in het Centraal Museum Utrecht en ontwerpt hij zwembroeken voor een bekend broekenmerk. Nu heeft Bruin een nieuwe missie die zijn wereld -en vooral de wereld om hem heen- op zijn kop zet: een superster worden, net als zijn idool Michael Jackson. Ondanks dat zingen niet zijn grootste talent is, begint hij - ondersteund door vrienden en collega's - aan het opbouwen van een muziekcarrière.
Regisseur (en tante van Bruin) Sandra Parry volgt het muzikale avontuur op de voet en neemt de kijkers mee in de kleurrijke en inspirerende wereld van superster in wording Bruin Jackson, waarin niets onmogelijk is en waarin je groot mag dromen.
‘Er zijn al teveel kunstenaars met het syndroom van down’, zegt Bruin op een ochtend bij het ontbijt tegen zijn ouders. ‘Maar muziek is mijn echte droom.’ Hoewel de eerste reacties van zijn omgeving nog wat voorzichtig zijn, zet Bruin zijn plan door. Samen met zijn soulmate en collega-kunstenaar Jan Hoek, manager Hannah van der Heide en producer Mario Davidson begint hij aan de opnames voor een album en werkt hij toe naar een optreden. Zijn familie is bezorgd: wat als hij uitgelachen wordt op het podium?
Muzikaliteit zit in Bruins bloed. Vaak is hij dansend met zijn koptelefoon op te vinden in de straten van de Amsterdamse Jordaan. De titel van zijn debuutalbum heeft hij al bedacht: Cowboy van de Jordaan. Dankzij zijn charmes en doorzettingsvermogen weet hij velen aan zich te binden, van Abel van Gijlswijk (Hang Youth) en Donny Ronny (voorheen Stefano Keizers), tot Katja Schuurman die een glansrol vervult in zijn allereerste videoclip. De albumrelease in De Melkweg staat al gepland, maar als het project steeds groter wordt neemt ook de spanning bij Bruin toe. Wordt hij straks omarmt als de nieuwe superster?
Wat gaat dit muzikale avontuur Bruin brengen? En wat vindt zijn nieuwe verkering van zijn zelfgeschreven liedjes?
'Het Uur van de Wolf: Bruin Jackson Superstar' is te zien op dinsdag 22 oktober om 22.40 uur bij NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vakbonden VRT gaan over tot staking tijdens Eurovisiesongfestival: 'Medewerkers beschermen'
- Dit zijn de gasten in een nieuw seizoen van 'De Geknipte Gast'
- Ook Candice Martens krijgt tweede kans in gloednieuwe reeks 'Blind Getrouwd: Second Chance'
- Streamz maakt eerste aflevering van 'Het Bestaat' zaterdag voor iedereen beschikbaar
- Willy Sommers verklapt eigen bezoek aan 'Maison Verhulst'
- Jade Mintjens probeert het begrip 'Girl math' uit te leggen: 'Mijn vriend snapt het niet!'
- 'Kotmadam Sergeant' krijgt bezoek van haar man Roland
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': verwaarloosde gebitten bij kwetsbare ouderen
- Seppe staat om 5 uur ’s ochtends al in kamerjas en op pantoffels aan zijn bedrijf in Knokke
- 'Emo wint het altijd van ratio': Jinnih en Danira botsen in tweestrijd aan De Ronde Tafel
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest
Kijktip van de dag

Twintiger Emma trok naar Hawaii voor haar studies en verloor er haar hart aan surfen. Haar buurman en mede-Belg George vocht voor de VS in Irak en Afghanistan. Het duo neemt Karine mee in de wondere wereld van het prachtige eiland. Onder meer surfen, met haaien duiken en een ontroerend bezoek aan Pearl Harbor staan op het programma.
'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.



































