'Het Uur van de Wolf': Bruin Jackson Superstar
De Amsterdammer Bruin Parry (1999), die specifiek niet een kunstenaar met downsyndroom genoemd wil worden, is ontwerper, danser, beeldend kunstenaar, performer, fotograaf en nog veel meer.
Hij draait volwaardig mee in het reguliere kunstcircuit. Zo is hij onder andere genomineerd voor de Volkskrant Beeldende Kunst Prijs, is zijn werk te zien in het Centraal Museum Utrecht en ontwerpt hij zwembroeken voor een bekend broekenmerk. Nu heeft Bruin een nieuwe missie die zijn wereld -en vooral de wereld om hem heen- op zijn kop zet: een superster worden, net als zijn idool Michael Jackson. Ondanks dat zingen niet zijn grootste talent is, begint hij - ondersteund door vrienden en collega's - aan het opbouwen van een muziekcarrière.
Regisseur (en tante van Bruin) Sandra Parry volgt het muzikale avontuur op de voet en neemt de kijkers mee in de kleurrijke en inspirerende wereld van superster in wording Bruin Jackson, waarin niets onmogelijk is en waarin je groot mag dromen.
‘Er zijn al teveel kunstenaars met het syndroom van down’, zegt Bruin op een ochtend bij het ontbijt tegen zijn ouders. ‘Maar muziek is mijn echte droom.’ Hoewel de eerste reacties van zijn omgeving nog wat voorzichtig zijn, zet Bruin zijn plan door. Samen met zijn soulmate en collega-kunstenaar Jan Hoek, manager Hannah van der Heide en producer Mario Davidson begint hij aan de opnames voor een album en werkt hij toe naar een optreden. Zijn familie is bezorgd: wat als hij uitgelachen wordt op het podium?
Muzikaliteit zit in Bruins bloed. Vaak is hij dansend met zijn koptelefoon op te vinden in de straten van de Amsterdamse Jordaan. De titel van zijn debuutalbum heeft hij al bedacht: Cowboy van de Jordaan. Dankzij zijn charmes en doorzettingsvermogen weet hij velen aan zich te binden, van Abel van Gijlswijk (Hang Youth) en Donny Ronny (voorheen Stefano Keizers), tot Katja Schuurman die een glansrol vervult in zijn allereerste videoclip. De albumrelease in De Melkweg staat al gepland, maar als het project steeds groter wordt neemt ook de spanning bij Bruin toe. Wordt hij straks omarmt als de nieuwe superster?
Wat gaat dit muzikale avontuur Bruin brengen? En wat vindt zijn nieuwe verkering van zijn zelfgeschreven liedjes?
'Het Uur van de Wolf: Bruin Jackson Superstar' is te zien op dinsdag 22 oktober om 22.40 uur bij NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ramon Brugman keert terug op 24Kitchen met 'Ramon’s Zoete Keuken'
- Het mythische avontuur gaat verder: RTL maakt tweede seizoen van 'Pandora' bekend
- Nieuw seizoen van 'The Auction House: Yorkshire' op Discovery
- 'Met het Mes op Tafel' is terug
- ‘En nu is ze dood.’ van Phara de Aguirre en Nahid Shaikh op VRT Canvas legt de patronen achter femicide bloot
- 'Radar' maandag over parkeerklachten, ondoorzichtig biedingsproces en gevoelige productinformatie
- 'Alles in Orde!' gaat de familie Delens helpen
- Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X': halve finalisten krijgen verrassing
- Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap aan 130km/u: 'Blijf van ons ma!'
- Dit zijn de kandidaten van ‘De Dag van Vandaag’ deze week
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Cafe Bistro Rijnbar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- KRO-NCRV's 'Pointer' over de gevaren van AI-chatapps
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- NPO Klassiek geeft startschot voor 'Filmmuziek Top 400': stembus geopend
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?'
Kijktip van de dag

Philippe start als angstcoach een traject met Veronica, die van kinds af aan een panische angst heeft voor water. Hij wil haar laten wennen aan het diepe water én heeft een eerste zwemles voor haar geregeld. Een andere angst die hij wil aanpakken is spinnenangst of arachnofobie. Hiervoor heeft Philippe een groepje samengesteld van zes mensen die hij in enkele korte en krachtige stappen wil helpen hun angst voor spinnen te overwinnen. Hij loodst de deelnemers van een onschuldig lesje over spinnen en voorzichtig contact met een huisspin naar een donkere kelder vol vogelspinnen.
'Gene Paniek!', om 20.05 uur op VRT 1.



































