'Het Uur van de Wolf': Bruin Jackson Superstar
De Amsterdammer Bruin Parry (1999), die specifiek niet een kunstenaar met downsyndroom genoemd wil worden, is ontwerper, danser, beeldend kunstenaar, performer, fotograaf en nog veel meer.
Hij draait volwaardig mee in het reguliere kunstcircuit. Zo is hij onder andere genomineerd voor de Volkskrant Beeldende Kunst Prijs, is zijn werk te zien in het Centraal Museum Utrecht en ontwerpt hij zwembroeken voor een bekend broekenmerk. Nu heeft Bruin een nieuwe missie die zijn wereld -en vooral de wereld om hem heen- op zijn kop zet: een superster worden, net als zijn idool Michael Jackson. Ondanks dat zingen niet zijn grootste talent is, begint hij - ondersteund door vrienden en collega's - aan het opbouwen van een muziekcarrière.
Regisseur (en tante van Bruin) Sandra Parry volgt het muzikale avontuur op de voet en neemt de kijkers mee in de kleurrijke en inspirerende wereld van superster in wording Bruin Jackson, waarin niets onmogelijk is en waarin je groot mag dromen.
‘Er zijn al teveel kunstenaars met het syndroom van down’, zegt Bruin op een ochtend bij het ontbijt tegen zijn ouders. ‘Maar muziek is mijn echte droom.’ Hoewel de eerste reacties van zijn omgeving nog wat voorzichtig zijn, zet Bruin zijn plan door. Samen met zijn soulmate en collega-kunstenaar Jan Hoek, manager Hannah van der Heide en producer Mario Davidson begint hij aan de opnames voor een album en werkt hij toe naar een optreden. Zijn familie is bezorgd: wat als hij uitgelachen wordt op het podium?
Muzikaliteit zit in Bruins bloed. Vaak is hij dansend met zijn koptelefoon op te vinden in de straten van de Amsterdamse Jordaan. De titel van zijn debuutalbum heeft hij al bedacht: Cowboy van de Jordaan. Dankzij zijn charmes en doorzettingsvermogen weet hij velen aan zich te binden, van Abel van Gijlswijk (Hang Youth) en Donny Ronny (voorheen Stefano Keizers), tot Katja Schuurman die een glansrol vervult in zijn allereerste videoclip. De albumrelease in De Melkweg staat al gepland, maar als het project steeds groter wordt neemt ook de spanning bij Bruin toe. Wordt hij straks omarmt als de nieuwe superster?
Wat gaat dit muzikale avontuur Bruin brengen? En wat vindt zijn nieuwe verkering van zijn zelfgeschreven liedjes?
'Het Uur van de Wolf: Bruin Jackson Superstar' is te zien op dinsdag 22 oktober om 22.40 uur bij NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: maandag 20 en dinsdag 21 juli 2026
- DARA, Becky Hill en Bart Peeters komen naar 'VRT Zomerhit'
- Nieuwe PowNed-serie 'Bovensloters' toont de strijd om een Brabants drugsimperium
- Pieter-Jaap Aalbersberg nieuwe voorzitter Raad van Toezicht NPO
- Art Rooijakkers presenteert psychologische kennisquiz 'Dit Weet Jij Niet?!'
- Kijk 'Belgian Party': jaarlijkse apotheose van de Nationale Feestdag met muziek en vuurwerk op Proximus Showcase
- Nieuw seizoen van 'Woeste Grond' van start
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Wellnessmoment tussen Jelle en Sara krijgt onverwachte wending in 'B&B Zoekt Lief': 'Dat is eigenlijk mijn ex'
- MAX zet koers naar nieuw seizoen 'Skûtsje Journaal'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Tilburg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Maarten & Dorothee zijn terug met een nieuw seizoen van 'De 10 Meest Gegoogelde Vragen Over…'
- Qmusic-dj’s Tom & Joe lanceren zomerhit 'Marchar' met Rolf Sanchez
Multimedia SPOTLIGHT
-
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina'
Kijktip van de dag
![]()
De Verhulstjes vertrekken op welverdiende vakantie naar Saint-Tropez. Maar eerst moet er flink wat ingepakt worden. Marie toont zich specialist in het volproppen van reiskoffers. Gert vraagt zich af waarom er in godsnaam een staanlamp mee moet. Viktor eet meteen alle voorgesmeerde sandwiches op en Ellen is druk in de weer om de reis voor Leo en Marcel zo aangenaam mogelijk te maken. En dan moeten ze nog afscheid nemen van Martine.
'De Verhulstjes Saint-Tropez', om 19.35 uur op Play.



































