Het thuisgevoel van gastouders Marieke en René in de derde aflevering van 'Serenade van Stef'

donderdag 9 december 2021

In de derde aflevering van de serie 'Serenade van Stef' van KRO-NCRV en Kansfonds ontmoet zanger/tekstschrijver Stef Bos René en Marieke. Hun kinderen zijn al een tijd het huis uit, maar van een leeg nest is daarna nooit meer sprake geweest.

Want zij zetten hun huis open voor gasten die dat een poosje kunnen gebruiken, zoals voor de 21-jarige Ammar uit Jemen.


Duizenden vluchtelingen met een verblijfsvergunning wachten momenteel in asielzoekerscentra (AZC’s) op een woning. Ammar richt zich helemaal op het vwo-schakelprogramma, zodat hij daarna naar de universiteit kan gaan. Maar op het AZC waar hij nu verblijft, is daar geen rust voor. Via de stichting Takecarebnb logeert hij daarom nu tijdelijk bij René en Marieke.

Ammar stort zich al van jongs af aan vol overgave op zijn doelen. Want hij wil graag tandarts worden. Tegenslag na tegenslag heeft hij al moeten verwerken, zowel in Jemen als na aankomst in Nederland. Het verbaast René en Marieke hoe hij het voor elkaar krijg om na een teleurstelling toch heel snel de knop weer om te zetten. 'Het ligt er maar aan waar je wieg staat hoe je leven eruit komt te zien', realiseert Marieke zich hierdoor nog maar eens.

René en Marieke vinden het normaal om hun huis open te stellen voor anderen. René: 'Het komt voort uit onze levensovertuiging: je leeft niet alleen voor jezelf en ziet om naar een ander. We hebben dat van huis uit meegekregen en hebben dat altijd geprobeerd te doen. Hoe meer mensen zich thuis voelen in de wereld, hoe meer wij ons ook zullen thuis voelen.'

Stef wil weten hoe het is om je huis te delen en vraagt zich af: 'Waarom doe ik dat eigenlijk zelf niet?'

'Serenade van Stef', vrijdag 10 december om 16.35 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Door zijn moeilijke thuissituatie verblijft de veertienjarige Johnny in een instelling. Hij maakt deel uit van de bende van Luca en dealt drugs, maar stiekem droomt hij van een beter leven. Op een dag krijgt hij de beroemde acteur Antony als vaste klant. Er ontstaat een bijzondere band tussen de twee.

'Dealer', film uit 2021 met oa. Ben Segers en Veerle Baetens, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Pommelien Thijs - AFAS Dome
    22:50
    VRT NWS laat
  • 21:30
    Sweetpea
    22:19
    Het weer
  • 21:15
    Flikken Maastricht
    22:05
    Geen uitzending
  • 19:55
    So You Think You Can Dance
    21:45
    Philippe Geubels: Made In Belgium
  • 20:50
    Smeris
    21:45
    De Trein
  • 20:35
    Dealer
    22:20
    9-1-1
  • 20:40
    Police Interceptors
    22:30
    Bugsy
  • 21:20
    ER
    00:40
    Suits
  • 21:30
    Tien Om Te Zien
    22:35
    Pa heeft een lief
  • 21:20
    Café De Mol
    22:00
    Brieven aan Samson
  • 21:10
    FBI: International
    22:00
    Matlock
  • 20:35
    Blade Runner
    22:45
    Kong: Skull Island
  • 21:20
    Junior Bake Off Vlaanderen
    00:25
    Zo Man Zo Vrouw
  • 21:20
    Serial Killer Wives
    22:10
    Garage Sale Mystery: All That Glitters
  • 20:57
    Z-Weekoverzicht
    21:31
    Trends Talk
  • 21:15
    Diy on wheels
    22:00
    Knuffel Pop
  • 21:05
    Open Vuur
    22:00
    Apero - Dining
  • 21:00
    All Creatures Great and Small
    22:00
    Lynley
  • 20:55
    From
    21:55
    Law & Order: Organized Crime
  • 21:00
    Over Mijn Lijk
    22:00
    NOS Studio Voetbal
  • 21:25
    Bureau Buitenland
    22:35
    NPO Doc: De MOB methode
  • 21:20
    Die Andere Late Night
    21:50
    Mocros