Het succes en de ondergang van 'Toppop', woensdag in 'Andere Tijden'

dinsdag 8 september 2020

Zo hielpen de Dolly Dots Toppop om zeep; In 'Andere Tijden' het grote succes en de pijnlijke ondergang van een iconisch muziekprogramma.

26 keer treden de Dolly Dots op in 'Toppop'. Als ze eindelijk hun eerste en enige nummer 1 hit scoren – 'Love me just a little bit more' – geven ze de primeur aan aartsrivaal 'Countdown'. Het zal de doodssteek zijn voor 'Toppop', het legendarische muziekprogramma dat zo belangrijk was geweest voor hun carrière. 'We werden beschouwd als overlopers', vertelt Dolly Dot Esther Oosterbeek in deze uitzending van 'Andere Tijden'. 'Toppop'-regisseur Bert van der Veer: 'We werden ingehaald door 'Countdown'. Ze hadden de artiesten het eerst, ze hadden de clips het eerst, we waren kansloos.'


'Toppop' start op 22 september 1970 als een revolutionair wekelijks muziekprogramma. De grootste artiesten en bands ter wereld schuiven maar wat graag aan: Michael Jackson, The Beach Boys, Blondie, David Bowie, Whitney Houston; állemaal zijn ze langs geweest. 'Dit is het contract van Queen'. 'Toppop'-kroniekschrijver Richard Groothuizen toont een in het Nederlands opgesteld A4-tje waarin de band wordt gesommeerd om 11 uur in de studio aanwezig te zijn en geen witte of blauwe kleding te dragen.

En kunnen bands niet naar 'Toppop' komen, dan komt 'Toppop' gewoon naar ze toe. Hilarisch /iconisch zijn de beelden van de playbackende wereldster Demis Roussos op de Akropolis in Athene. Sonja ter Laag bedient de playbackmachine, terwijl haar vader filmt. In haar bagage heeft ze een gefiguurzaagd houten 'Toppop'-blok meegenomen. 'Daarmee filmden we allerlei trucs zodat Toppop overal in de clip ter zien is', herinnert ze zich.

Natuurlijk ontbreken Penney de Jager (met haar typische Penny-moves) en Ad Visser niet in de uitzending. Op de vraag of Ad 'mister Toppop' is geworden, reageert  hij licht geërgerd: 'Kan iemand de regisseur wat pillen geven? Want hij begint nu hele rare vragen te stellen.’'

'Andere Tijden', woensdag 9 september om 22.15 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Winter Vol Liefde' (VTM)

Saar laat de mannen aan de slag tijdens een Zwitserse culinaire ervaring. Zowel bij Dirk als bij Nicolas duikt plots een nieuwe vrijgezel op. Kevin toont de dames zoveel mogelijk van IJsland, hopend dat ze er net zo verliefd op worden als hij.

'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    18:04
    VRT NWS Update
  • 17:10
    Africa rising with Afua Hirsch
    18:00
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 17:55
    Karrewiet
    18:05
    Buck
  • 17:15
    Welkom Aan Boord
    18:20
    Florentina
  • 17:45
    Home and Away
    18:20
    De Pfaffs
  • 17:20
    S.W.A.T.
    18:10
    Parks and Recreation
  • 17:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 17:20
    ER
    19:05
    Accused
  • 17:30
    Nonkel Jef
    18:00
    Sturm der Liebe
  • 17:15
    Nonkels
    18:00
    De Rechtbank
  • 17:55
    Big Sky
    18:50
    Family Law
  • 17:45
    Family Matters
    18:50
    Bar Rescue
  • 17:45
    A Place in the Sun
    18:45
    Retour Masters
  • 17:45
    Panic 9-1-1
    18:35
    Forensic Files II
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:52
    Publireportage
    18:00
    Classics 55
  • 17:45
    de Chalet, 3 chefs, een feest
    18:15
    Bon Appetit
  • 17:50
    Death in Paradise
    19:55
    The Doctor Blake Mysteries
  • 17:55
    Below Deck Sailing Yacht
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    NOS Olympische Winterspelen
    22:35
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 17:10
    Tijd voor Max
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:50
    Brugklas
    18:00
    De Proefkeuken