Het succes en de ondergang van 'Toppop', woensdag in 'Andere Tijden'

dinsdag 8 september 2020

Zo hielpen de Dolly Dots Toppop om zeep; In 'Andere Tijden' het grote succes en de pijnlijke ondergang van een iconisch muziekprogramma.

26 keer treden de Dolly Dots op in 'Toppop'. Als ze eindelijk hun eerste en enige nummer 1 hit scoren – 'Love me just a little bit more' – geven ze de primeur aan aartsrivaal 'Countdown'. Het zal de doodssteek zijn voor 'Toppop', het legendarische muziekprogramma dat zo belangrijk was geweest voor hun carrière. 'We werden beschouwd als overlopers', vertelt Dolly Dot Esther Oosterbeek in deze uitzending van 'Andere Tijden'. 'Toppop'-regisseur Bert van der Veer: 'We werden ingehaald door 'Countdown'. Ze hadden de artiesten het eerst, ze hadden de clips het eerst, we waren kansloos.'


'Toppop' start op 22 september 1970 als een revolutionair wekelijks muziekprogramma. De grootste artiesten en bands ter wereld schuiven maar wat graag aan: Michael Jackson, The Beach Boys, Blondie, David Bowie, Whitney Houston; állemaal zijn ze langs geweest. 'Dit is het contract van Queen'. 'Toppop'-kroniekschrijver Richard Groothuizen toont een in het Nederlands opgesteld A4-tje waarin de band wordt gesommeerd om 11 uur in de studio aanwezig te zijn en geen witte of blauwe kleding te dragen.

En kunnen bands niet naar 'Toppop' komen, dan komt 'Toppop' gewoon naar ze toe. Hilarisch /iconisch zijn de beelden van de playbackende wereldster Demis Roussos op de Akropolis in Athene. Sonja ter Laag bedient de playbackmachine, terwijl haar vader filmt. In haar bagage heeft ze een gefiguurzaagd houten 'Toppop'-blok meegenomen. 'Daarmee filmden we allerlei trucs zodat Toppop overal in de clip ter zien is', herinnert ze zich.

Natuurlijk ontbreken Penney de Jager (met haar typische Penny-moves) en Ad Visser niet in de uitzending. Op de vraag of Ad 'mister Toppop' is geworden, reageert  hij licht geërgerd: 'Kan iemand de regisseur wat pillen geven? Want hij begint nu hele rare vragen te stellen.’'

'Andere Tijden', woensdag 9 september om 22.15 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

In San Francisco wordt een vrouw door een sluipschutter doodgeschoten. Inspecteur Harry Callahan, bijgenaamd Dirty Harry, krijgt het onderzoek toegewezen. De moordenaar, een zekere Scorpio, eist ondertussen 100.000 dollar van het stadsbestuur, anders zal hij iedere dag iemand neerschieten. Kort na de eerste geldeis, laat Scorpio een tweede bedreiging achter bij de politie: hij heeft een veertienjarig meisje gegijzeld. Als hij geen tweehonderdduizend dollar krijgt, zal hij haar levend begraven.

'Dirty Harry', film uit 1971 met oa. Clint Eastwood, om 22.30 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Knokke Off
    21:45
    De ideale wereld
  • 20:55
    Mussolini: Son Of The Century
    22:00
    Sweetpea
  • 20:40
    Sportweekend met VGT
    21:15
    Knokke Off
  • 19:55
    So You Think You Can Dance
    21:35
    Sergio in Italië
  • 20:50
    Smeris
    21:45
    De Trein
  • 20:35
    Rookie
    22:20
    9-1-1
  • 20:45
    Police Interceptors
    22:30
    Dirty Harry
  • 20:35
    ER
    00:30
    Suits
  • 20:30
    SUPER 50
    21:40
    Tien Om Te Zien
  • 20:00
    De Mol
    21:10
    Café De Mol
  • 20:25
    FBI: International
    22:15
    Matlock
  • 20:35
    Daredevil
    22:35
    The Dark Knight
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    00:00
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 20:30
    The Prison Confessions of Gypsy Rose Blanchard
    22:20
    Aurora Teagarden Mysteries: Haunted by Murder
  • 21:00
    Z-Weekoverzicht
    21:34
    Trends Talk
  • 21:00
    Simple diy
    22:00
    Knuffel Pop
  • 21:05
    Lekker Messy - Weekmenu
    21:50
    Beach Barbecue
  • 21:00
    Black Ops
    22:05
    Foyle's War
  • 20:55
    From
    22:00
    Under the Banner of Heaven
  • 21:00
    Over Mijn Lijk
    22:00
    NOS Studio Voetbal
  • 21:00
    Metropolis
    21:25
    Bureau Buitenland
  • 20:20
    Parels voor de zwijnen
    21:15
    De Fiksers