'Het Ramadangevoel' met Karim Amghar iedere vrijdag tijdens de ramadan op NPO 2

donderdag 30 april 2020

In de vierdelige serie 'Het Ramadangevoel' onderzoekt presentator Karim Amghar hoe moslims in Nederland de ramadan vieren, zeker nu deze periode vanwege de coronacrisis anders zal verlopen dan normaal.

Dit jaar vindt de ramadan plaats van 24 april t/m 23 mei. Vier weken lang onthouden gelovige moslims zich van eten en drinken van zonsopkomst tot zonsondergang. Voor moslims is de ramadan de belangrijkste en gezelligste maand van het jaar. Het is een maand van familiebijeenkomsten en Iftars (de maaltijd na zonsondergang) door het hele land. Door de beperkende maatregelen vanwege de coronacrisis zal deze ramadan heel anders verlopen dan andere jaren. Maar de crisis leidt ook tot grote creativiteit en solidariteit onder moslims om er, tegen wil en dank, toch een bijzondere en spirituele maand van te maken.


De serie, die zal worden gedraaid tijdens de ramadan, bestaat wekelijks uit verschillende rubrieken:

In de rubriek 'Ramadanhelden' ontmoet Karim moslims die creatieve acties ondernemen om andere moslims te helpen om op een goede en gezonde manier deze bijzondere ramadan door te komen. Zoals het helpen van ouderen of mensen die juist in deze maand eenzaam zijn.

In 'Mijn Ramadangevoel' laten jonge artiesten (stand up comedians, rappers, acteurs) zien hoe zij deze ramadan beleven.

In 'Het Ramadangesprek' praat Karim met (bekende) moslims die een inspirerende boodschap hebben over de betekenis van de ramadan juist in deze periode.

In 'Ramadanvloggers' geven mensen die meedoen aan de ramadan en blijven doorwerken een inkijkje met hun mobiele telefoon in wat zij deze vastenperiode mee maken.

Karim Amghar (30) is schrijver, programmamaker, presentator van onder andere NTR programma ‘Karim Pakt Zijn Kans’, en docent. In 2018 ontving hij de compassieprijs voor het tegengaan van polarisatie en discriminatie in de Nederlandse samenleving.

'Het Ramadangevoel', vrijdagen vanaf 1 mei om 18.10 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Crime logo

In de zomer van 1976 zit de NYPD een man achterna die op koppels in geparkeerde auto's schiet. Hij tart de stad met angstaanjagende brieven totdat de politie een tip krijgt over een verdachte die de hond van een buurman heeft doodgeschoten.

'The Mark of a Serial Killer', om 20.30 uur op Play Crime.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 13:00
    Winterbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:20
    Monster Shaker
    12:55
    Mega Mindy
  • 13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
    19:00
    VTM Nieuws
  • 12:25
    Ambulance
    13:45
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 11:50
    Geen uitzending
    18:35
    Animal Control
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 12:40
    De Tafel van Gert
    13:40
    Komen eten
  • 13:20
    C.S.I. New York
    12:25
    NCIS
  • 12:35
    See
    13:45
    Running Wild With Bear Grylls
  • 12:45
    Body Shockers
    13:30
    Comfort Food
  • 13:00
    Cold Justice
    11:45
    Amish Affair
  • 10:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:12
    Simple diy
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:05
    Snel, Makkelijk & Lekker
    12:50
    Bon Appetit
  • 13:00
    Murdoch Mysteries
    12:10
    Darby and Joan
  • 13:00
    Shipping Wars
    12:40
    Storage Wars
  • 13:20
    Kook mee met MAX
    13:00
    NOS Journaal
  • 13:20
    Pointer
    13:00
    NOS Journaal
  • 13:20
    PAW Patrol
    13:00
    Saïd & Anna