'Het Ramadangevoel' met Karim Amghar iedere vrijdag tijdens de ramadan op NPO 2

donderdag 30 april 2020

In de vierdelige serie 'Het Ramadangevoel' onderzoekt presentator Karim Amghar hoe moslims in Nederland de ramadan vieren, zeker nu deze periode vanwege de coronacrisis anders zal verlopen dan normaal.

Dit jaar vindt de ramadan plaats van 24 april t/m 23 mei. Vier weken lang onthouden gelovige moslims zich van eten en drinken van zonsopkomst tot zonsondergang. Voor moslims is de ramadan de belangrijkste en gezelligste maand van het jaar. Het is een maand van familiebijeenkomsten en Iftars (de maaltijd na zonsondergang) door het hele land. Door de beperkende maatregelen vanwege de coronacrisis zal deze ramadan heel anders verlopen dan andere jaren. Maar de crisis leidt ook tot grote creativiteit en solidariteit onder moslims om er, tegen wil en dank, toch een bijzondere en spirituele maand van te maken.


De serie, die zal worden gedraaid tijdens de ramadan, bestaat wekelijks uit verschillende rubrieken:

In de rubriek 'Ramadanhelden' ontmoet Karim moslims die creatieve acties ondernemen om andere moslims te helpen om op een goede en gezonde manier deze bijzondere ramadan door te komen. Zoals het helpen van ouderen of mensen die juist in deze maand eenzaam zijn.

In 'Mijn Ramadangevoel' laten jonge artiesten (stand up comedians, rappers, acteurs) zien hoe zij deze ramadan beleven.

In 'Het Ramadangesprek' praat Karim met (bekende) moslims die een inspirerende boodschap hebben over de betekenis van de ramadan juist in deze periode.

In 'Ramadanvloggers' geven mensen die meedoen aan de ramadan en blijven doorwerken een inkijkje met hun mobiele telefoon in wat zij deze vastenperiode mee maken.

Karim Amghar (30) is schrijver, programmamaker, presentator van onder andere NTR programma ‘Karim Pakt Zijn Kans’, en docent. In 2018 ontving hij de compassieprijs voor het tegengaan van polarisatie en discriminatie in de Nederlandse samenleving.

'Het Ramadangevoel', vrijdagen vanaf 1 mei om 18.10 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:25
    Thuis
    23:50
    Dagelijkse kost
  • 23:05
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:50
    Wetsdokters
    00:00
    Chicago Fire
  • 23:25
    9-1-1: Lone Star
    00:15
    Blind getrouwd: Australië
  • 22:35
    The Firm
    01:10
    How I Met Your Mother
  • 23:20
    Night Coppers
    00:15
    Ultimate Police Interceptors
  • 23:10
    ER
    23:55
    Suits
  • 22:55
    Airwolf
    23:55
    Nonkel Jef
  • 22:40
    RAUW: Nick Bril
    23:45
    Brieven aan Samson
  • 23:10
    Friends
    23:40
    Modern Family
  • 23:20
    Blue Bloods
    00:20
    Lost Car Rescue
  • 23:20
    Hello Goodbye
    00:15
    Interior Design Masters
  • 23:05
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:55
    The Rookie
  • 23:37
    Z-Nieuws
    23:48
    Z-Beurs
  • 23:35
    De perfecte tuin
    23:55
    5-voor-12
  • 23:10
    Open Vuur
    23:45
    Het Weekmenu
  • 22:55
    Grantchester
    23:50
    Scott & Bailey
  • 23:25
    NCIS
    00:25
    Scrubs
  • 23:25
    NOS Journaal Laat
    23:43
    Opsporing Verzocht in 1 minuut
  • 22:45
    Het Uur van de Wolf: Tot de laatste noot
    23:55
    Pauscast
  • 23:10
    Het verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog
    00:10
    Daten in het Dorp op Texel