'Het Ramadangevoel' met Karim Amghar iedere vrijdag tijdens de ramadan op NPO 2

In de vierdelige serie 'Het Ramadangevoel' onderzoekt presentator Karim Amghar hoe moslims in Nederland de ramadan vieren, zeker nu deze periode vanwege de coronacrisis anders zal verlopen dan normaal.
Dit jaar vindt de ramadan plaats van 24 april t/m 23 mei. Vier weken lang onthouden gelovige moslims zich van eten en drinken van zonsopkomst tot zonsondergang. Voor moslims is de ramadan de belangrijkste en gezelligste maand van het jaar. Het is een maand van familiebijeenkomsten en Iftars (de maaltijd na zonsondergang) door het hele land. Door de beperkende maatregelen vanwege de coronacrisis zal deze ramadan heel anders verlopen dan andere jaren. Maar de crisis leidt ook tot grote creativiteit en solidariteit onder moslims om er, tegen wil en dank, toch een bijzondere en spirituele maand van te maken.
De serie, die zal worden gedraaid tijdens de ramadan, bestaat wekelijks uit verschillende rubrieken:
In de rubriek 'Ramadanhelden' ontmoet Karim moslims die creatieve acties ondernemen om andere moslims te helpen om op een goede en gezonde manier deze bijzondere ramadan door te komen. Zoals het helpen van ouderen of mensen die juist in deze maand eenzaam zijn.
In 'Mijn Ramadangevoel' laten jonge artiesten (stand up comedians, rappers, acteurs) zien hoe zij deze ramadan beleven.
In 'Het Ramadangesprek' praat Karim met (bekende) moslims die een inspirerende boodschap hebben over de betekenis van de ramadan juist in deze periode.
In 'Ramadanvloggers' geven mensen die meedoen aan de ramadan en blijven doorwerken een inkijkje met hun mobiele telefoon in wat zij deze vastenperiode mee maken.
Karim Amghar (30) is schrijver, programmamaker, presentator van onder andere NTR programma ‘Karim Pakt Zijn Kans’, en docent. In 2018 ontving hij de compassieprijs voor het tegengaan van polarisatie en discriminatie in de Nederlandse samenleving.
'Het Ramadangevoel', vrijdagen vanaf 1 mei om 18.10 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jurre Geluk is op zoek naar deelnemers voor nieuw tv-programma
- 'Kindig Customs: Road to the Ridler' vanaf donderdag op Discovery
- 'Suddenly Amish' donderdag nieuw op TLC
- Kijkcijfers: maandag 2 en dinsdag 3 februari 2026
- Eric Goens verkoopt ‘Het Conclaaf’ internationaal, toekomst van ‘Bar Goens’ bij VTM meer dan onzeker
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Luistercijfers: Qmusic start 2026 als de grootste radiozender van Nederland
- Internationale ster Myles Smith komt naar 'Qmusic Top 40 Live'
- Chauffeur Stijn verdubbelt zijn netto jaarloon bij Maarten & Dorothee
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max
Kijktip van de dag

Vastbesloten zijn leven te beteren, vertrekt Kamal vanuit België naar Syrië om oorlogsslachtoffers te helpen. Maar eenmaal daar wordt hij ingelijfd in het leger. Thuis valt ondertussen zijn jongere broer Nassim ten prooi aan radicalisten. Hun moeder Leila wil koste wat het kost voorkomen dat Nassim in de voetsporen van Kamal treedt.
'Rebel', film uit 2022 van Adil El Arbi en Bilall Fallah met oa. Aboubakr Bensaihi, om 21.25 uur op VRT Canvas.



































