'Het Ramadangevoel' met Karim Amghar iedere vrijdag tijdens de ramadan op NPO 2

In de vierdelige serie 'Het Ramadangevoel' onderzoekt presentator Karim Amghar hoe moslims in Nederland de ramadan vieren, zeker nu deze periode vanwege de coronacrisis anders zal verlopen dan normaal.
Dit jaar vindt de ramadan plaats van 24 april t/m 23 mei. Vier weken lang onthouden gelovige moslims zich van eten en drinken van zonsopkomst tot zonsondergang. Voor moslims is de ramadan de belangrijkste en gezelligste maand van het jaar. Het is een maand van familiebijeenkomsten en Iftars (de maaltijd na zonsondergang) door het hele land. Door de beperkende maatregelen vanwege de coronacrisis zal deze ramadan heel anders verlopen dan andere jaren. Maar de crisis leidt ook tot grote creativiteit en solidariteit onder moslims om er, tegen wil en dank, toch een bijzondere en spirituele maand van te maken.
De serie, die zal worden gedraaid tijdens de ramadan, bestaat wekelijks uit verschillende rubrieken:
In de rubriek 'Ramadanhelden' ontmoet Karim moslims die creatieve acties ondernemen om andere moslims te helpen om op een goede en gezonde manier deze bijzondere ramadan door te komen. Zoals het helpen van ouderen of mensen die juist in deze maand eenzaam zijn.
In 'Mijn Ramadangevoel' laten jonge artiesten (stand up comedians, rappers, acteurs) zien hoe zij deze ramadan beleven.
In 'Het Ramadangesprek' praat Karim met (bekende) moslims die een inspirerende boodschap hebben over de betekenis van de ramadan juist in deze periode.
In 'Ramadanvloggers' geven mensen die meedoen aan de ramadan en blijven doorwerken een inkijkje met hun mobiele telefoon in wat zij deze vastenperiode mee maken.
Karim Amghar (30) is schrijver, programmamaker, presentator van onder andere NTR programma ‘Karim Pakt Zijn Kans’, en docent. In 2018 ontving hij de compassieprijs voor het tegengaan van polarisatie en discriminatie in de Nederlandse samenleving.
'Het Ramadangevoel', vrijdagen vanaf 1 mei om 18.10 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Zanger Jaap Reesema presenteert 'Sing With Me'
- Kijkcijfers: woensdag 10 juni 2026
- Nieuw programma 'Mischa en de mannen die het beter weten' bij AVROTROS
- Kijk 'Wild Vacation Rentals' nieuw op HGTV
- Dit zijn de winnaars van 'Huis Gemaakt 2026'
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril
Kijktip van de dag

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.
'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.



































