'Het Ramadangevoel' met Karim Amghar iedere vrijdag tijdens de ramadan op NPO 2

donderdag 30 april 2020

In de vierdelige serie 'Het Ramadangevoel' onderzoekt presentator Karim Amghar hoe moslims in Nederland de ramadan vieren, zeker nu deze periode vanwege de coronacrisis anders zal verlopen dan normaal.

Dit jaar vindt de ramadan plaats van 24 april t/m 23 mei. Vier weken lang onthouden gelovige moslims zich van eten en drinken van zonsopkomst tot zonsondergang. Voor moslims is de ramadan de belangrijkste en gezelligste maand van het jaar. Het is een maand van familiebijeenkomsten en Iftars (de maaltijd na zonsondergang) door het hele land. Door de beperkende maatregelen vanwege de coronacrisis zal deze ramadan heel anders verlopen dan andere jaren. Maar de crisis leidt ook tot grote creativiteit en solidariteit onder moslims om er, tegen wil en dank, toch een bijzondere en spirituele maand van te maken.


De serie, die zal worden gedraaid tijdens de ramadan, bestaat wekelijks uit verschillende rubrieken:

In de rubriek 'Ramadanhelden' ontmoet Karim moslims die creatieve acties ondernemen om andere moslims te helpen om op een goede en gezonde manier deze bijzondere ramadan door te komen. Zoals het helpen van ouderen of mensen die juist in deze maand eenzaam zijn.

In 'Mijn Ramadangevoel' laten jonge artiesten (stand up comedians, rappers, acteurs) zien hoe zij deze ramadan beleven.

In 'Het Ramadangesprek' praat Karim met (bekende) moslims die een inspirerende boodschap hebben over de betekenis van de ramadan juist in deze periode.

In 'Ramadanvloggers' geven mensen die meedoen aan de ramadan en blijven doorwerken een inkijkje met hun mobiele telefoon in wat zij deze vastenperiode mee maken.

Karim Amghar (30) is schrijver, programmamaker, presentator van onder andere NTR programma ‘Karim Pakt Zijn Kans’, en docent. In 2018 ontving hij de compassieprijs voor het tegengaan van polarisatie en discriminatie in de Nederlandse samenleving.

'Het Ramadangevoel', vrijdagen vanaf 1 mei om 18.10 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De McCallisters hebben een reis geboekt naar Frankrijk, waar ze Kerstmis zullen vieren. Tijdens de vlucht breekt Kate opeens het angstzweet uit: ze is iets vergeten, maar wat? Het blijkt haar achtjarige zoontje Kevin te zijn. De jongen vindt het helemaal niet akelig in het grote huis. Hij heeft er immers altijd van gedroomd om alleen thuis te zijn. Terwijl Kate al het mogelijke doet om een vlucht naar de Verenigde Staten te bemachtigen, beleeft Kevin de tijd van zijn leven.

'Home Alone', film uit 1990 met oa. Macaulay Culkin, om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:45
    Thuis
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 12:00
    De Warmste Week
    01:02
    Het weer (laat)
  • 13:45
    De Smurfen
    06:35
    Dropje
  • 13:45
    Familie
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:10
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:55
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 13:35
    Baywatch
    02:05
    Geen uitzending
  • 13:10
    'Twas the Night Before Christmas
  • 10:00
    Joe
    01:30
    Geen uitzending
  • 13:10
    The Savoy
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 13:25
    C.S.I. New York
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:05
    The First 48 Presents Critical Minutes
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:15
    Under the Christmas Sky
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Cold Justice
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 13:00
    Z-Extra
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:37
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 13:45
    Peppe's Sicilië
  • 13:30
    Murdoch Mysteries
    01:30
    Granite Harbour
  • 13:30
    Storage Wars
    07:15
    Flip This House
  • 13:35
    Kook mee met MAX
    06:45
    Vacant
  • 13:20
    Opsporing Verzocht
    07:00
    Kook mee met MAX
  • 13:30
    Draak Dries
    06:50
    Ezel Chiel