'Het Ramadangevoel' met Karim Amghar iedere vrijdag tijdens de ramadan op NPO 2

donderdag 30 april 2020

In de vierdelige serie 'Het Ramadangevoel' onderzoekt presentator Karim Amghar hoe moslims in Nederland de ramadan vieren, zeker nu deze periode vanwege de coronacrisis anders zal verlopen dan normaal.

Dit jaar vindt de ramadan plaats van 24 april t/m 23 mei. Vier weken lang onthouden gelovige moslims zich van eten en drinken van zonsopkomst tot zonsondergang. Voor moslims is de ramadan de belangrijkste en gezelligste maand van het jaar. Het is een maand van familiebijeenkomsten en Iftars (de maaltijd na zonsondergang) door het hele land. Door de beperkende maatregelen vanwege de coronacrisis zal deze ramadan heel anders verlopen dan andere jaren. Maar de crisis leidt ook tot grote creativiteit en solidariteit onder moslims om er, tegen wil en dank, toch een bijzondere en spirituele maand van te maken.


De serie, die zal worden gedraaid tijdens de ramadan, bestaat wekelijks uit verschillende rubrieken:

In de rubriek 'Ramadanhelden' ontmoet Karim moslims die creatieve acties ondernemen om andere moslims te helpen om op een goede en gezonde manier deze bijzondere ramadan door te komen. Zoals het helpen van ouderen of mensen die juist in deze maand eenzaam zijn.

In 'Mijn Ramadangevoel' laten jonge artiesten (stand up comedians, rappers, acteurs) zien hoe zij deze ramadan beleven.

In 'Het Ramadangesprek' praat Karim met (bekende) moslims die een inspirerende boodschap hebben over de betekenis van de ramadan juist in deze periode.

In 'Ramadanvloggers' geven mensen die meedoen aan de ramadan en blijven doorwerken een inkijkje met hun mobiele telefoon in wat zij deze vastenperiode mee maken.

Karim Amghar (30) is schrijver, programmamaker, presentator van onder andere NTR programma ‘Karim Pakt Zijn Kans’, en docent. In 2018 ontving hij de compassieprijs voor het tegengaan van polarisatie en discriminatie in de Nederlandse samenleving.

'Het Ramadangevoel', vrijdagen vanaf 1 mei om 18.10 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Erasmus MC 24/7' (RTL 5)

We maken kennis met kinderarts Patrycja, die zich inzet voor slachtoffers van kindermisbruik. De altijd positieve doktersassistent Irma werkt al haar hele leven in het Erasmus MC. Zij heeft voor iedere situatie een passende diadeem waarmee ze haar kleine patiënten op hun gemak stelt. De patiënt van hersenchirurg Victor is zelf ook werkzaam in het ziekenhuis. Victor moet bij hem een tumor verwijderen.

'Erasmus MC 24/7', om 21.35 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Villa Politica
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 12:10
    Zingaburia
    06:15
    Ellie de olifant
  • 12:20
    Sara
    06:55
    Jabaloe
  • 10:35
    Geen uitzending
    07:15
    Dirty Home Rescue
  • 11:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 11:45
    Time for Him to Come Home for Christmas
    05:40
    Christmas in Notting Hill
  • 10:00
    Joe
    01:20
    Geen uitzending
  • 12:15
    Huizenjagers
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 11:50
    FBI
    05:00
    Geen uitzending
  • 11:55
    The First 48 Presents Critical Minutes
    06:55
    Evil
  • 11:55
    Project Bakeover
    06:20
    The Block Australia
  • 11:55
    Interview With a Killer
    07:00
    Cold Case
  • 10:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:11
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 12:10
    Loïc: Zot van Koken
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 12:10
    The Chelsea Detective
    01:30
    The Madame Blanc Mysteries
  • 12:05
    First Dates Australia
    07:00
    Zombie House Flipping
  • 12:15
    Ongehoord Nieuws
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 12:15
    Kook mee met MAX
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 12:20
    Het Muizenhuis
    07:00
    Ta-daaa!