'Het Misdaadbureau' vrijdag over nep-Gucci en fake-airpods

Van fake-Nikes tot nep-Rolexen: de douane heeft in 2022 bijna 1,6 miljoen namaakartikelen in beslag genomen. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van 2020, toen het nog om ruim 850.000 stuks ging.
Dat blijkt uit cijfers van de douane waar het NPO Radio 1-programma 'Het Misdaadbureau' van Omroep WNL inzage in kreeg. In totaal hebben de in beslag genomen namaakartikelen een duizelingwekkende economische waarde van bijna 53 miljoen euro.
In het afgelopen jaar is het vaakst namaakspeelgoed ontdekt door de douane. Zo is er een grote partij knuffels van het merk Huggy Wuggy in beslag genomen en is er veel fake-LEGO aangetroffen. Verder onderschepte de douane vooral namaakmedicijnen zoals nep-Viagra en nep-alcohol zoals wodka, whisky en champagne.
Nep-Gucci en fake-airpods
De douane onderschepte opvallend veel tassen in het afgelopen jaar: meer dan 15.000 stuks met een waarde van meer dan 8,5 miljoen euro. Het gaat om namaak-tassen van bekende modehuizen, zoals Louis Vuitton en Gucci. Ook het aantal in beslag genomen telefoononderdelen is fors gestegen. Het gaat vaak om telefoonladers en airpods. De douane onderschepte meer dan 700 horloges met een economische waarde van meer dan 8 miljoen euro. Veel nep-Rolexen, maar ook vaak van andere grote merken zoals Patek Philippe en Breitling.
Namaak-botox
Opmerkelijk is de explosieve stijging van namaak lichaamsverzorgingsproducten. Het afgelopen jaar is door de douane ruim 75 keer meer in beslag genomen dan in 2021. React, een non-profitorganisatie met ruim 330 leden die wereldwijd optreedt tegen merkvervalsing, is bezorgd over het grote aantal namaakverzorgingsproducten dat in omloop is. Ronald Brohm, directeur React: 'We zien namaakzalfjes, maar ook namaak-opvulmiddelen voor het gezicht. Consumenten kopen die producten via het web rechtstreeks bij de fabrikant. De nepartikelen zijn niet gecontroleerd op kwaliteit en veiligheid, met alle risico’s van dien.'
Lizenka Adriaanse, cosmetisch arts van het Erasmus MC gespecialiseerd in complicaties, krijgt patiënten op haar spreekuur waarbij het mis is gegaan met fillers in het gezicht of in de billen. 'Patiënten die bij ons komen met complicaties hebben 9 van de 10 keer geen idee wat er bij hen geïnjecteerd is, voor ons is dat ook niet altijd te achterhalen. Patiënten die niet goedgekeurde fillers in hun gezicht hebben, zullen daar niet aan doodgaan, maar ze kunnen er wel verminkt door raken. De gevolgen van een brazilian buttlift - waar oneigenlijke producten voor zijn gebruikt - kunnen nog groter zijn. Er zijn mensen aan overleden die hieraan in het buitenland behandeld zijn.’ Adriaanse roept mensen op een behandelaar in ons land te kiezen die een keurmerk heeft en je te verdiepen in de producten die gebruikt worden.
Het WNL-programma 'Het Misdaadbureau' staat vrijdag 16 juni vanaf 19.00 uur op NPO Radio 1 in het teken van de illegale handel in namaakartikelen.
https://www.nporadio1.nl/programmas/het-misdaadbureau
Meer artikels over Omroep WNL
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dinsdag 7 juli 2026
- Ook Stan Van Samang, Line De Dauw en EN ZO... treden op op 'Tien Om Te Zien'
- Nieuwe serie 'Little Singles' op TLC
- Liefde, macht en manipulatie in nieuwe dramaserie ‘Gaslight’ van BNNVARA
- EO Metterdaad start campagne voor Zuid-Soedan
- Natasja Gibbs reist langs zes Caribische eilanden in 'Natuur in de Cariben'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- De programmering van Paramount in juli: van romantische komedie tot nostalgische cultseries
- Paul McCartney en de vermiste bas in 'Het Uur van de Wolf'
- Dit zie je in juli op de Disney Channels
- Annemiek van Vleuten opent 'NPO Radio 1 Tourcafé'
- Luistercijfers: Hoogste marktaandeel ooit voor radiozenders DPG Media
- Radio Noordzee is deze zomer te vinden op de Nijmeegse Vierdaagsefeesten.
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Flaire
- 'Dijkstra en Evenblij ter Plekke' komt zondag vanuit Roerdalen
Multimedia SPOTLIGHT
-
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye
Kijktip van de dag

Huisvader Saeed is op religieuze missie: hij wil de voor hem heilige Iraanse stad Mashhad zuiveren van de immorele straatprostituees. Na enkele vrouwen te hebben vermoord, is hij erg aangedaan door het gebrek aan maatschappelijke aandacht voor zijn missie. Journalist Rahimi krijgt ondertussen wel lucht van de moorden en start een onderzoek.
'Holy Spider', film uit 2022 met oa. Mehdi Bajestani, om 22.25 uur op VRT Canvas.



































