Het Metropole Orkest brengt een ode aan Wim Sonneveld in 'MAX Muziekspecial'

zaterdag 18 mei 2024

Onder leiding van dirigent Maurice Luttikhuis brengt het Metropole Orkest een ode aan Wim Sonneveld, de vertolker van legendarische liedjes als Het Dorp, Margootje en Aan de Amsterdamse grachten.

Het orkest verzorgt deze avond samen met Waylon, Thomas Oliemans, Richard Groenendijk en Fay Claassen een bijzonder programma met Franse invloeden vanuit Het Concertgebouw in Amsterdam.


Wim Sonneveld, één van de ‘Grote Drie’ van het Nederlandse cabaret en bekend van zijn hilarische typetjes, had een grote liefde voor het Franse chanson. Het idee voor een Tour de Chant met het Metropole Orkest speelde vijftig jaar geleden al door zijn hoofd. Door het plotselinge overlijden van de cabaretier kon dit plan helaas nooit uitgevoerd worden.
In 2024 laat het Metropole Orkest alsnog de grote wens van Wim Sonneveld in vervulling gaan. Vijftig jaar na dato speelt het Metropole Orkest het concert dat er nooit kwam. Samen met zanger Waylon, bariton Thomas Oliemans, cabaretier Richard Groenendijk en zangeres Fay Claassen brengt het orkest Sonneveld weer even tot leven en voert het zijn gedroomde Tour de Chant uit. Bekende nummers die voorbijkomen zijn onder anderen: Aan de Amsterdamse grachten, Het Dorp en Poen!

Waylon: 'Ik mocht zomaar met Fay Claassen, Thomas Oliemans en Richard Groenendijk onder leiding van het majestueuze Metropole Orkest het prachtige werk van Wim Sonneveld eren. Het is zo ontroerend om te zien wat zijn liedjes nog steeds betekenen voor zoveel mensen. Een feest om te doen en ik denk dus ook om naar te kijken!'

'MAX Muziekspecial: Wim Sonneveld – Tour de Chant', zondag 19 mei om 21.50 uur bij MAX op NPO 1. Herhalingen op maandag 20 mei om 10.15 uur op NPO 1 en zaterdag 1 juni om 17.00 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

Met nog twee dagen te gaan toont de Andes zich van zijn hardste kant. De groep klautert over rotsblokken richting de gletsjer en bereikt op 5.200 meter het ijskoude hoogtekamp. Om 3.00 uur 's nachts, bij -15°C, start de ultieme klim: een ijshelling van 45 graden, elke stap een test van focus en kracht. Daarna lijkt de weg vrij, maar de berg blijft genadeloos. Uitputting en ijle lucht wegen door terwijl elke adem hen dichter bij de 5.752 meter hoge top brengt.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:15
    VRT NWS laat
    22:30
    Het weer (laat)
  • 21:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    22:46
    Het weer (middag)
  • 22:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:50
    Helden van Hier: De MUG
    22:55
    Telefacts
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:15
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    Ghostbusters
    22:45
    Magnum P.I.
  • 22:25
    Columbo
    00:05
    Xena: Warrior Princess
  • 21:50
    Fatal Attraction
    22:50
    ER
  • 22:20
    Baywatch
    23:10
    Nonkel Jef
  • 22:15
    Konvooi
    23:35
    Dealen Met Coke
  • 22:25
    Friends
    23:25
    New Girl
  • 22:15
    NCIS: Los Angeles
    23:15
    The Winter King
  • 21:45
    Komen eten
    22:40
    Huizenjagers
  • 22:25
    Cold Case
    23:20
    C.S.I. New York
  • 22:11
    Trends Doc
    22:41
    Z-Nieuws
  • 22:07
    Diy on wheels
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:15
    De Chalet aan de Semois
    23:00
    Winterse Kost
  • 22:05
    Blue Lights
    23:15
    Unforgotten
  • 22:25
    NCIS: New Orleans
    23:20
    The Kardashians
  • 21:55
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
    23:00
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:35
    Hofstad & Land
  • 21:50
    NPO Doc: Zwangere Guy - Dansen op de vulkaan
    22:55
    PowNed of View