Het Metropole Orkest brengt een ode aan Wim Sonneveld in 'MAX Muziekspecial'

Onder leiding van dirigent Maurice Luttikhuis brengt het Metropole Orkest een ode aan Wim Sonneveld, de vertolker van legendarische liedjes als Het Dorp, Margootje en Aan de Amsterdamse grachten.
Het orkest verzorgt deze avond samen met Waylon, Thomas Oliemans, Richard Groenendijk en Fay Claassen een bijzonder programma met Franse invloeden vanuit Het Concertgebouw in Amsterdam.
Wim Sonneveld, één van de ‘Grote Drie’ van het Nederlandse cabaret en bekend van zijn hilarische typetjes, had een grote liefde voor het Franse chanson. Het idee voor een Tour de Chant met het Metropole Orkest speelde vijftig jaar geleden al door zijn hoofd. Door het plotselinge overlijden van de cabaretier kon dit plan helaas nooit uitgevoerd worden.
In 2024 laat het Metropole Orkest alsnog de grote wens van Wim Sonneveld in vervulling gaan. Vijftig jaar na dato speelt het Metropole Orkest het concert dat er nooit kwam. Samen met zanger Waylon, bariton Thomas Oliemans, cabaretier Richard Groenendijk en zangeres Fay Claassen brengt het orkest Sonneveld weer even tot leven en voert het zijn gedroomde Tour de Chant uit. Bekende nummers die voorbijkomen zijn onder anderen: Aan de Amsterdamse grachten, Het Dorp en Poen!
Waylon: 'Ik mocht zomaar met Fay Claassen, Thomas Oliemans en Richard Groenendijk onder leiding van het majestueuze Metropole Orkest het prachtige werk van Wim Sonneveld eren. Het is zo ontroerend om te zien wat zijn liedjes nog steeds betekenen voor zoveel mensen. Een feest om te doen en ik denk dus ook om naar te kijken!'
'MAX Muziekspecial: Wim Sonneveld – Tour de Chant', zondag 19 mei om 21.50 uur bij MAX op NPO 1. Herhalingen op maandag 20 mei om 10.15 uur op NPO 1 en zaterdag 1 juni om 17.00 uur op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Veelvuldig bekroond 'Putain' vanaf maandag op Play
- KRO-NCRV komt met nieuw microdrama 'Ella'
- Nieuw seizoen 'Vier Handen Op Eén Buik' over liefde, luiers en je eigen weg vinden in het moederschap
- 'De Spookvoetballer' reconstrueert waargebeurd verhaal van voetballer zonder talent die zich aan vier profclubs kon verkopen
- Outfit Francesco Planckaert valt niet in de smaak in 'De Slimste Mens ter Wereld'
- Finn en Jake verwelkomen je terug in het Land van Ooo!
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf Kort': Giovanni/Carmen
- 'Radar' maandag over smartwatches en fitnesstrackers
- Kijk maandag naar 'Ik ben de Faker' op Zapp
- 'Kamp Jeroom'-duo's proberen sterrenwaardig te koken met één aardappel: 'Patattensmoothie!'
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Qmusic-luisteraar Gillian uit Utrecht pakt koffers voor Miley Cyrus in Hollywood
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT
Kijktip van de dag

De jonge Whitney Houston heeft een stem als een nachtegaal. In de jaren 80 begint ze te zingen met haar moeder in het gospelkoor in New Jersey. Ze krijgt algauw een platencontract en scoort de ene nummer 1-hit na de andere. Uiteindelijk ontpopt Whitney zich als een van de grootste popartiesten, maar de roem en het sterrendom eisen een zware tol.
'Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody', film uit 2022 met oa. Naomi Ackie, om 20.35 uur op VTM 3.



































