Het geheim van de (zang)stem in nieuwe EO-podcast 'De Stem'

De stem is een fascinerend, levend instrument volgens EO-presentator Gerja Wolf. Daarom gaat zij in de nieuwe EO-podcast 'De Stem' in gesprek met bekende zangers en zangeressen als Francis van Broekhuizen, Tania Kross en Ernst Daniel Smid.
Allemaal hebben ze eigen verhaal over hun stem en hoe deze mee verandert in de verschillende fases van hun leven. Er komen vragen langs als: Hoe is het om als man op vrouwenhoogte te zingen? Vraagt zingen in een koor nou iets heel anders van je dan solo zingen? En hoe houd je een goede zangstem fit? Gerja gaat op zoek naar het antwoord op deze vragen. Daarnaast zorgt Harjo Pasveer, zangpedagoog aan het conservatorium van Rotterdam en Utrecht, elke week voor een korte les over de stem.
'De stem is het énige levende instrument op aarde. Je eigen stem is herkenning en is onderhevig aan hoe jij je voelt. Als je zingt geef je mensen als het ware een blik naar binnen en dat maakt je kwetsbaar. Wat mij dan zo fascineert is dat we allemaal hetzelfde, levende instrument hebben. Hoe komt het dan dat de één volle zalen trekt en dat de ander z’n mond niet open durft te doen? Wat is het geheim achter de stem? Ik hoop dat we daar in deze podcast meer over te weten komen', aldus Gerja Wolf die afstudeerde af aan het conservatorium als zangeres en nu radiopresentator bij de EO én stemacteur is. Het is voor haar dé aanleiding om de EO-podcast 'De Stem' te maken. In een serie van acht afleveringen waarin ze steeds een andere bekende zanger of zangeres spreekt komt ze steeds meer te weten over dit bijzondere instrument.
Zingen een vorm van sadomasochisme?
In de eerste aflevering gaat Gerja in gesprek met Francis van Broekhuizen over de kwetsbaarheid van zingen. Want zingen vraagt moed, lef en durf tegelijk. En hoezo lijkt zingen volgens Francis een vorm van sadomasochisme? Hoe heeft Francis zelf geleerd om met lef te zingen? In volgende afleveringen spreekt Gerja o.a. met countertenor Sytse Buwalda die mag uitleggen waarom hij als man nou zo graag vrouwenpartijen wil zingen, en hoe hij dat doet. Daarnaast spreekt ze Marcel Beekman, die naast zingen ook soms voor zijn partijen moet grommen, schreeuwen of blaffen. Wat vraagt moderne klassieke muziek van de stem en waarom moet het soms juist klinken als schelle herrie? Mezzosopraan Tania Kross komt ook nog langs en de laatste aflevering is met Ernst Daniël Smid die lijdt aan Parkinson en wiens stem het daardoor langzaam laat afweten.
De eerste aflevering van 'De Stem' is nu te luisteren via streaming-apps en op EO.nl/podcast.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Janine Abbring presenteert slotseizoen 'VPRO Zomergasten'
- EO-kinderserie 'Oorlog-stories' vertelt het verhaal over Adriaan en het geheim van zijn vader
- WNL-presentator Frank van Leeuwen wint 27ste seizoen van 'De Slimste Mens': 'Als een idioot voorbereid'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'So You Think You Can Dance'?
- Welke 'Dagelijkse Kost' eten we deze week?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Neighbours: A New Chapter' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Wietze de Jager en Chris Bergström hoor je deze zomer op 100% NL
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit De Werf in Enkhuizen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Gesprek met Rinus Gerritsen en Nico Dijkshoorn in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

De allerlaatste auditiedag is aangebroken. De plaatsen voor de Callback zijn schaars, de Golden Tickets nog schaarser. Onder anderen een dansende advocaat, een dokter en een klassieke ballerina wagen hun kans.
'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.



































