Het geheim van de (zang)stem in nieuwe EO-podcast 'De Stem'

De stem is een fascinerend, levend instrument volgens EO-presentator Gerja Wolf. Daarom gaat zij in de nieuwe EO-podcast 'De Stem' in gesprek met bekende zangers en zangeressen als Francis van Broekhuizen, Tania Kross en Ernst Daniel Smid.
Allemaal hebben ze eigen verhaal over hun stem en hoe deze mee verandert in de verschillende fases van hun leven. Er komen vragen langs als: Hoe is het om als man op vrouwenhoogte te zingen? Vraagt zingen in een koor nou iets heel anders van je dan solo zingen? En hoe houd je een goede zangstem fit? Gerja gaat op zoek naar het antwoord op deze vragen. Daarnaast zorgt Harjo Pasveer, zangpedagoog aan het conservatorium van Rotterdam en Utrecht, elke week voor een korte les over de stem.
'De stem is het énige levende instrument op aarde. Je eigen stem is herkenning en is onderhevig aan hoe jij je voelt. Als je zingt geef je mensen als het ware een blik naar binnen en dat maakt je kwetsbaar. Wat mij dan zo fascineert is dat we allemaal hetzelfde, levende instrument hebben. Hoe komt het dan dat de één volle zalen trekt en dat de ander z’n mond niet open durft te doen? Wat is het geheim achter de stem? Ik hoop dat we daar in deze podcast meer over te weten komen', aldus Gerja Wolf die afstudeerde af aan het conservatorium als zangeres en nu radiopresentator bij de EO én stemacteur is. Het is voor haar dé aanleiding om de EO-podcast 'De Stem' te maken. In een serie van acht afleveringen waarin ze steeds een andere bekende zanger of zangeres spreekt komt ze steeds meer te weten over dit bijzondere instrument.
Zingen een vorm van sadomasochisme?
In de eerste aflevering gaat Gerja in gesprek met Francis van Broekhuizen over de kwetsbaarheid van zingen. Want zingen vraagt moed, lef en durf tegelijk. En hoezo lijkt zingen volgens Francis een vorm van sadomasochisme? Hoe heeft Francis zelf geleerd om met lef te zingen? In volgende afleveringen spreekt Gerja o.a. met countertenor Sytse Buwalda die mag uitleggen waarom hij als man nou zo graag vrouwenpartijen wil zingen, en hoe hij dat doet. Daarnaast spreekt ze Marcel Beekman, die naast zingen ook soms voor zijn partijen moet grommen, schreeuwen of blaffen. Wat vraagt moderne klassieke muziek van de stem en waarom moet het soms juist klinken als schelle herrie? Mezzosopraan Tania Kross komt ook nog langs en de laatste aflevering is met Ernst Daniël Smid die lijdt aan Parkinson en wiens stem het daardoor langzaam laat afweten.
De eerste aflevering van 'De Stem' is nu te luisteren via streaming-apps en op EO.nl/podcast.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Zedenadvocate Manon Cop over haar expertise in 'Justice For All'
- 'Beestenboel' op de boerderij met Janny en André
- 'The Bicycle Race': BN’ers in heldhaftige strijd door India
- Deze tien deelnemers gaan de strijd aan in 'De Box'
- Een liefdevolle roadtrip met alzheimer in NPO Doc: 'Ons Campertje'
- Dit zie je woensdag in 'Ik Vertrek'
- Deze opvallende zaken zie je dinsdag in 'De Rechtbank'
- James Cooke sluit seizoen van 'JAMES & co' af met spectaculaire finale
- Dinsdag in 'Focus': zwanger dankzij de wetenschap
- Onbekend schilderij duikt op in 'Geheimen van het Museum'
- 'De Twintigers' van Klara zijn terug! Dit jong talent kleurt de toekomst van klassieke muziek, jazz en global
- Genomineerden Qmusic Top 40 Awards bekend
- JOE lanceert spannend radiospel 'Coen & Sander: Verstopt!'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Cafe Bistro Rijnbar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
Kijktip van de dag

Gorik van Oudheusden staat op een keerpunt in zijn leven. Een jeugd vol trauma's, jaren van alcoholgebruik en het gewicht van succes hebben diepe sporen nagelaten. Hij besluit rigoureus in te grijpen en kiest voor therapie, nuchterheid en zelfonderzoek, in een poging relaties te herstellen en zichzelf opnieuw uit te vinden. Welke obstakels en inzichten komen kijken bij een transformatie als deze? Welke man keert terug op het podium als de strijd met zijn demonen is gestreden?
'Zwangere Guy: Dansen op de vulkaan', om 21.25 uur op VRT Canvas.



































