Het geheim van de (zang)stem in nieuwe EO-podcast 'De Stem'

De stem is een fascinerend, levend instrument volgens EO-presentator Gerja Wolf. Daarom gaat zij in de nieuwe EO-podcast 'De Stem' in gesprek met bekende zangers en zangeressen als Francis van Broekhuizen, Tania Kross en Ernst Daniel Smid.
Allemaal hebben ze eigen verhaal over hun stem en hoe deze mee verandert in de verschillende fases van hun leven. Er komen vragen langs als: Hoe is het om als man op vrouwenhoogte te zingen? Vraagt zingen in een koor nou iets heel anders van je dan solo zingen? En hoe houd je een goede zangstem fit? Gerja gaat op zoek naar het antwoord op deze vragen. Daarnaast zorgt Harjo Pasveer, zangpedagoog aan het conservatorium van Rotterdam en Utrecht, elke week voor een korte les over de stem.
'De stem is het énige levende instrument op aarde. Je eigen stem is herkenning en is onderhevig aan hoe jij je voelt. Als je zingt geef je mensen als het ware een blik naar binnen en dat maakt je kwetsbaar. Wat mij dan zo fascineert is dat we allemaal hetzelfde, levende instrument hebben. Hoe komt het dan dat de één volle zalen trekt en dat de ander z’n mond niet open durft te doen? Wat is het geheim achter de stem? Ik hoop dat we daar in deze podcast meer over te weten komen', aldus Gerja Wolf die afstudeerde af aan het conservatorium als zangeres en nu radiopresentator bij de EO én stemacteur is. Het is voor haar dé aanleiding om de EO-podcast 'De Stem' te maken. In een serie van acht afleveringen waarin ze steeds een andere bekende zanger of zangeres spreekt komt ze steeds meer te weten over dit bijzondere instrument.
Zingen een vorm van sadomasochisme?
In de eerste aflevering gaat Gerja in gesprek met Francis van Broekhuizen over de kwetsbaarheid van zingen. Want zingen vraagt moed, lef en durf tegelijk. En hoezo lijkt zingen volgens Francis een vorm van sadomasochisme? Hoe heeft Francis zelf geleerd om met lef te zingen? In volgende afleveringen spreekt Gerja o.a. met countertenor Sytse Buwalda die mag uitleggen waarom hij als man nou zo graag vrouwenpartijen wil zingen, en hoe hij dat doet. Daarnaast spreekt ze Marcel Beekman, die naast zingen ook soms voor zijn partijen moet grommen, schreeuwen of blaffen. Wat vraagt moderne klassieke muziek van de stem en waarom moet het soms juist klinken als schelle herrie? Mezzosopraan Tania Kross komt ook nog langs en de laatste aflevering is met Ernst Daniël Smid die lijdt aan Parkinson en wiens stem het daardoor langzaam laat afweten.
De eerste aflevering van 'De Stem' is nu te luisteren via streaming-apps en op EO.nl/podcast.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Telenet reageert in statement op kritiek minister Beenders over prijs Play Sports
- Deze tv-programma's krijgen een wildcard voor de Gouden Televizier-Ring 2026
- Iconische familie keert na 25 jaar terug op televisie in het nieuwe RTL 5-programma 'Adam's Family'
- Kijkcijfers: woensdag 12 augustus 2026
- Dít zijn de bruiden van het nieuwe seizoen 'Say Yes To The Dress Benelux'
- Zo trapt Ziggo Sport het nieuwe voetbalseizoen af
- 'Dit is de climax, ik ben betoverd': de lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Theatermaker Merel Pauw onthult haar bijzondere kijk op de wereld in 'Zomergasten'
- Jamine verschijnt als zeemeermin en deelt het bijzondere verhaal achter haar transitie in 'B&B Zoekt Lief'
- Qmusic trapt 'Het Foute Uur' een half uur vroeger af
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
Kijktip van de dag

Richard, een Amerikaanse rugzaktoerist, maakt in Bangkok kennis met de toogfilosoof Daffy, die hem vertelt over een paradijselijk strand en hem een kaart nalaat om de plek te vinden. Richard overtuigt het Franse koppel Étienne en Françoise om mee op zoek te gaan naar deze tuin van Eden. Na lange omzwervingen vinden ze het bewuste paradijs, maar het wordt door een commune bezet.
'The Beach
', film uit 2000 met oa. Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM 3.



































