Het geheim van de (zang)stem in nieuwe EO-podcast 'De Stem'

De stem is een fascinerend, levend instrument volgens EO-presentator Gerja Wolf. Daarom gaat zij in de nieuwe EO-podcast 'De Stem' in gesprek met bekende zangers en zangeressen als Francis van Broekhuizen, Tania Kross en Ernst Daniel Smid.
Allemaal hebben ze eigen verhaal over hun stem en hoe deze mee verandert in de verschillende fases van hun leven. Er komen vragen langs als: Hoe is het om als man op vrouwenhoogte te zingen? Vraagt zingen in een koor nou iets heel anders van je dan solo zingen? En hoe houd je een goede zangstem fit? Gerja gaat op zoek naar het antwoord op deze vragen. Daarnaast zorgt Harjo Pasveer, zangpedagoog aan het conservatorium van Rotterdam en Utrecht, elke week voor een korte les over de stem.
'De stem is het énige levende instrument op aarde. Je eigen stem is herkenning en is onderhevig aan hoe jij je voelt. Als je zingt geef je mensen als het ware een blik naar binnen en dat maakt je kwetsbaar. Wat mij dan zo fascineert is dat we allemaal hetzelfde, levende instrument hebben. Hoe komt het dan dat de één volle zalen trekt en dat de ander z’n mond niet open durft te doen? Wat is het geheim achter de stem? Ik hoop dat we daar in deze podcast meer over te weten komen', aldus Gerja Wolf die afstudeerde af aan het conservatorium als zangeres en nu radiopresentator bij de EO én stemacteur is. Het is voor haar dé aanleiding om de EO-podcast 'De Stem' te maken. In een serie van acht afleveringen waarin ze steeds een andere bekende zanger of zangeres spreekt komt ze steeds meer te weten over dit bijzondere instrument.
Zingen een vorm van sadomasochisme?
In de eerste aflevering gaat Gerja in gesprek met Francis van Broekhuizen over de kwetsbaarheid van zingen. Want zingen vraagt moed, lef en durf tegelijk. En hoezo lijkt zingen volgens Francis een vorm van sadomasochisme? Hoe heeft Francis zelf geleerd om met lef te zingen? In volgende afleveringen spreekt Gerja o.a. met countertenor Sytse Buwalda die mag uitleggen waarom hij als man nou zo graag vrouwenpartijen wil zingen, en hoe hij dat doet. Daarnaast spreekt ze Marcel Beekman, die naast zingen ook soms voor zijn partijen moet grommen, schreeuwen of blaffen. Wat vraagt moderne klassieke muziek van de stem en waarom moet het soms juist klinken als schelle herrie? Mezzosopraan Tania Kross komt ook nog langs en de laatste aflevering is met Ernst Daniël Smid die lijdt aan Parkinson en wiens stem het daardoor langzaam laat afweten.
De eerste aflevering van 'De Stem' is nu te luisteren via streaming-apps en op EO.nl/podcast.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijferhit 'Rust en Vreugd' krijgt een tweede seizoen
- Derde seizoen van 'Nonkels' breekt eigen records en wordt opnieuw best bekeken fictiereeks van het jaar op Streamz
- Yvon Jaspers verkent de vragen achter Parkinson in tweeluik: 'De boer, de broer, de zus en de ziekte'
- Omroep WNL blij met erkenning voor talent Frank van Leeuwen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- 'De Verblijfsvergunning' volgt Russisch homostel tijdens jarenlange asielprocedure
- 'Vroege Vogels' is zondag in het Solleveld
- Asielminister Bart van den Brink bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+
Kijktip van de dag

Zullen de Verraders vannacht een bondgenoot vermoorden of proberen ze iemand aan hun kant te krijgen? Eén ding is zeker: de keuze die ze maken, kan het spel helemaal op zijn kop zetten.
'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.



































