'Het Eeuwige leven van Jan Mulder': op bezoek bij een futuroloog

donderdag 9 mei 2019

Vrijdag 10 mei om 22.25 uur op NPO 1 zendt MAX een nieuwe aflevering van 'Het Eeuwige Leven' van Jan Mulder uit. Hierin verkent Jan Mulder de mogelijkheden van het eeuwige leven.

Ik heb er niet om gevraagd om geboren te worden, maar om nou ook nog dood te moeten…', aldus Jan Mulder, die zich al jaren opwindt over het grote onrecht dat boven het leven hangt; dat het eindig is. Als Jan een artikel leest in de krant over de mogelijkheid tot oneindig leven, besluit hij de geïnterviewde futuroloog zelf te bezoeken. Deze Ian Pearson vertelt Jan dat eeuwig leven inderdaad mogelijk is, voor iedereen die nu nog geen 40 jaar oud is. Maar er zit een kanttekening aan het verhaal: dat eeuwige leven vindt plaats in de cloud, in de virtuele wereld, zonder het lichaam.


Jan gaat op zoek naar andere manieren om eeuwig te leven. Zijn zoektocht voert hem langs de wetenschap en de kunst. Ook voert hij confronterende gesprekken met goede vrienden als Kees van Kooten en Wim T. Schippers, met een machtige conclusie als resultaat.

De vraag: 'waarom zou je eeuwig willen leven?’, wordt bij elk van Jan zijn ontmoetingen anders beantwoord. Dit dwingt hem tot reflectie en duikt hij dieper in zichzelf dan hij vooraf had kunnen denken.

Aflevering 3 –  vrijdag 10 mei, 22.25 uur, NPO 1
Jan Mulder krijgt tijdens zijn zoektocht naar het eeuwige leven steun uit onverwachte hoek: Mister Ajax Sjaak Swart blijkt minstens zo tegen de dood te zijn als Jan zelf. Gelukkig is er een Engelse wetenschapper die Jan verzekert dat hij 1000 jaar oud kan worden. Maar in wat voor wereld komt hij dan te leven? Een gespecialiseerd bureau heeft een schets gemaakt van Jans leefomgeving over een eeuw. En zelfs die blijkt totaal anders dan wat hij gewend is. Kan Jan zoveel verandering wel aan?

'Het Eeuwige Leven' van Jan Mulder is een coproductie van BlazHoffski en Omroep MAX.

'Het Eeuwige Leven van Jan Mulder', vrijdag 10 mei om 22.25 uur op NPO 1.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:00
    De camping
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 08:00
    Waiko
    05:00
    Geen uitzending
  • 07:45
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    05:15
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    12:15
    Urk!
  • 06:00
    Qmusic
    01:10
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    00:35
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:20
    De Tafel van Gert
  • 07:45
    This Is Us
    02:35
    Geen uitzending
  • 08:00
    Two and a Half Men
    02:05
    Geen uitzending
  • 08:00
    911 Crisis Center
    02:25
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 04:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 08:06
    Voor u getest
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Het Weekmenu
    02:10
    Loïc: Zot van Koken
  • 07:50
    Midsomer Murders
    02:05
    Darby and Joan
  • 07:50
    Scrubs
    02:00
    American Housewife
  • 08:00
    NOS Journaal
    02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    01:45
    Nieuwsuur
  • 08:00
    De boterhamshow
    02:30
    Eva