Heilig Bloedprocessie Brugge 2022 bij MAX

woensdag 1 juni 2022

Elk jaar trekt de ruim zevenhonderd jaar oude Heilig Bloedprocessie door de straten van Brugge. Hierbij wordt gezongen, gemusiceerd, gedanst en geacteerd. De registratie van deze processie zendt MAX op zondag 5 juni uit om 18.05 uur op NPO 1. De presentatie is in handen van Jan Slagter.

Samen met William De Groote, lid van de Edele Confrérie van het Heilig Bloed, neemt hij de kijker mee in deze bijzondere traditie.


Bij de Heilig Bloedprocessie, die jaarlijks op Onze-Lieve-Heer-Hemelvaart plaatsvindt, zingen, musiceren, dansen en acteren ruim zeventienhonderd deelnemers in verschillende groepen. Bijbelse verhalen vormen de basis, waarbij de herinnering aan het lijden van Jezus Christus centraal staat. De processie, die herinnert aan de Bourgondische tijd, is ontstaan in 1304 als uitdrukking van dankbaarheid en geloof. Sindsdien maakt ze deel uit van de rijke geschiedenis van de stad Brugge.

Jan Slagter: 'Ik heb jaren in Brugge gewoond en ervaren met hoeveel trots de stad en de inwoners van Brugge zijn verbonden met deze processie. Het is een heel indrukwekkend evenement dat van generatie op generatie wordt doorgegeven. Maar het is niet alleen de mooiste dag voor de Bruggelingen. Elk jaar trekt de processie tienduizenden toeschouwers.'

Thematisch is de Heilig Bloedprocessie opgesplitst in vier delen. De evocatie begint met het Oude Testament, van de Schepping tot de profeten. Vervolgens komt het Nieuwe Testament aan bod, van de geboorte in Bethlehem tot Pinksteren. Het derde deel verhaalt hoe de relikwie van het Heilig Bloed in Brugge terechtkwam. En in het laatste deel begeleiden de leden van De Brugse Edele Confrérie van het Heilig Bloed het schrijn waarin de kostbare relikwie is opgeborgen.

MAX doet dit jaar voor het eerst verslag van het bijzondere spektakel, dat op de representatieve lijst van immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid (UNESCO-werelderfgoed) staat.

'Heilig Bloedprocessie Brugge 2022', zondag 5 juni om 18.05 uur bij MAX op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.

'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Thuis
    20:30
    Het weer
  • 20:00
    Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:00
    Lili en Marleen
    20:40
    Familie
  • 19:35
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    20:30
    Gladiator
  • 20:10
    How I Met Your Mother
    20:40
    Fifty Shades of Grey
  • 19:40
    Top 20 Funniest
    20:35
    National Security
  • 20:00
    Magnum P.I.
    20:50
    Nemesis
  • 19:55
    Keeping Up Appearances
    20:35
    Coppers
  • 19:40
    Chateau Meiland La Dolce Vita
    20:35
    Monster-in-Law
  • 19:50
    FBI: International
    20:35
    Elsbeth
  • 19:40
    Highway Thru Hell
    20:35
    Edge of Tomorrow
  • 19:35
    The Block Australia
    20:35
    Kopen Of Slopen?
  • 19:40
    Snapped
    20:30
    The Body Next Door
  • 20:11
    Z-Beurs
    20:23
    Trends Talk
  • 20:13
    Het perfecte terras
    20:55
    Crooner
  • 20:15
    Karola's Kitchen
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Silent Witness
  • 19:45
    Grey's Anatomy
  • 20:05
    NOS WK Avond
    20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:30
    Mischa en de mannen die het beter weten
  • 20:15
    Sluipschutters
    20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026