Heilig Bloedprocessie Brugge 2022 bij MAX

woensdag 1 juni 2022

Elk jaar trekt de ruim zevenhonderd jaar oude Heilig Bloedprocessie door de straten van Brugge. Hierbij wordt gezongen, gemusiceerd, gedanst en geacteerd. De registratie van deze processie zendt MAX op zondag 5 juni uit om 18.05 uur op NPO 1. De presentatie is in handen van Jan Slagter.

Samen met William De Groote, lid van de Edele Confrérie van het Heilig Bloed, neemt hij de kijker mee in deze bijzondere traditie.


Bij de Heilig Bloedprocessie, die jaarlijks op Onze-Lieve-Heer-Hemelvaart plaatsvindt, zingen, musiceren, dansen en acteren ruim zeventienhonderd deelnemers in verschillende groepen. Bijbelse verhalen vormen de basis, waarbij de herinnering aan het lijden van Jezus Christus centraal staat. De processie, die herinnert aan de Bourgondische tijd, is ontstaan in 1304 als uitdrukking van dankbaarheid en geloof. Sindsdien maakt ze deel uit van de rijke geschiedenis van de stad Brugge.

Jan Slagter: 'Ik heb jaren in Brugge gewoond en ervaren met hoeveel trots de stad en de inwoners van Brugge zijn verbonden met deze processie. Het is een heel indrukwekkend evenement dat van generatie op generatie wordt doorgegeven. Maar het is niet alleen de mooiste dag voor de Bruggelingen. Elk jaar trekt de processie tienduizenden toeschouwers.'

Thematisch is de Heilig Bloedprocessie opgesplitst in vier delen. De evocatie begint met het Oude Testament, van de Schepping tot de profeten. Vervolgens komt het Nieuwe Testament aan bod, van de geboorte in Bethlehem tot Pinksteren. Het derde deel verhaalt hoe de relikwie van het Heilig Bloed in Brugge terechtkwam. En in het laatste deel begeleiden de leden van De Brugse Edele Confrérie van het Heilig Bloed het schrijn waarin de kostbare relikwie is opgeborgen.

MAX doet dit jaar voor het eerst verslag van het bijzondere spektakel, dat op de representatieve lijst van immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid (UNESCO-werelderfgoed) staat.

'Heilig Bloedprocessie Brugge 2022', zondag 5 juni om 18.05 uur bij MAX op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' - Ezra (VTM)

De allerlaatste auditiedag is aangebroken. De plaatsen voor de Callback zijn schaars, de Golden Tickets nog schaarser. Onder anderen een dansende advocaat, een dokter en een klassieke ballerina wagen hun kans.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:50
    Sporza: Marathon
    12:30
    Sporza: rally
  • 11:00
    Lentebeelden
    12:55
    Sporza: Parijs - Roubaix
  • 12:00
    Shaun het schaap
    12:05
    De week van Karrewiet
  • 11:50
    Boer Coppens
    13:00
    VTM Nieuws
  • 10:30
    Geen uitzending
    12:45
    Achter gesloten deuren
  • 09:35
    Geen uitzending
    12:10
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:25
    Baywatch Hawaii
  • 08:20
    Geen uitzending
    15:50
    9-1-1
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 11:55
    Zoete Zonde
    12:15
    Sportfood
  • 11:40
    FBI
    12:30
    CSI: Miami
  • 11:35
    Geen uitzending
    12:35
    Borderforce USA: The Bridges
  • 11:50
    De Dagschotel
    12:05
    MasterChef UK
  • 11:35
    Aurora Teagarden Mysteries: How to Con a Con
    13:00
    Killer Couples
  • 11:20
    Trends Talk
    12:02
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 11:55
    Leven als vakman
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 11:35
    Becoming Meewis
    12:10
    Vlaamse Klassiekers
  • 11:45
    McDonald and Dodds
    13:25
    Midsomer Murders
  • 11:45
    Cougar Town
    13:35
    NCIS: Los Angeles
  • 09:45
    NOS Studio Sport Live
    18:20
    NOS Studio Sport
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:10
    Buitenhof
  • 11:40
    Peter Pan
    12:05
    BarnKidz