Heilig Bloedprocessie Brugge 2022 bij MAX

woensdag 1 juni 2022

Elk jaar trekt de ruim zevenhonderd jaar oude Heilig Bloedprocessie door de straten van Brugge. Hierbij wordt gezongen, gemusiceerd, gedanst en geacteerd. De registratie van deze processie zendt MAX op zondag 5 juni uit om 18.05 uur op NPO 1. De presentatie is in handen van Jan Slagter.

Samen met William De Groote, lid van de Edele Confrérie van het Heilig Bloed, neemt hij de kijker mee in deze bijzondere traditie.


Bij de Heilig Bloedprocessie, die jaarlijks op Onze-Lieve-Heer-Hemelvaart plaatsvindt, zingen, musiceren, dansen en acteren ruim zeventienhonderd deelnemers in verschillende groepen. Bijbelse verhalen vormen de basis, waarbij de herinnering aan het lijden van Jezus Christus centraal staat. De processie, die herinnert aan de Bourgondische tijd, is ontstaan in 1304 als uitdrukking van dankbaarheid en geloof. Sindsdien maakt ze deel uit van de rijke geschiedenis van de stad Brugge.

Jan Slagter: 'Ik heb jaren in Brugge gewoond en ervaren met hoeveel trots de stad en de inwoners van Brugge zijn verbonden met deze processie. Het is een heel indrukwekkend evenement dat van generatie op generatie wordt doorgegeven. Maar het is niet alleen de mooiste dag voor de Bruggelingen. Elk jaar trekt de processie tienduizenden toeschouwers.'

Thematisch is de Heilig Bloedprocessie opgesplitst in vier delen. De evocatie begint met het Oude Testament, van de Schepping tot de profeten. Vervolgens komt het Nieuwe Testament aan bod, van de geboorte in Bethlehem tot Pinksteren. Het derde deel verhaalt hoe de relikwie van het Heilig Bloed in Brugge terechtkwam. En in het laatste deel begeleiden de leden van De Brugse Edele Confrérie van het Heilig Bloed het schrijn waarin de kostbare relikwie is opgeborgen.

MAX doet dit jaar voor het eerst verslag van het bijzondere spektakel, dat op de representatieve lijst van immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid (UNESCO-werelderfgoed) staat.

'Heilig Bloedprocessie Brugge 2022', zondag 5 juni om 18.05 uur bij MAX op NPO 1.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:30
    40 jaar reilen en Heylen
    06:00
    Mr. Magoo
  • 21:25
    De Campus Cup
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:50
    De Trein
    05:15
    Geen uitzending
  • 21:50
    Only Joling
    02:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    American Assassin
    01:10
    Geen uitzending
  • 20:35
    Ace Ventura: When Nature Calls
    00:35
    Geen uitzending
  • 21:40
    Red Eye
    08:50
    Geen uitzending
  • 21:35
    Commissaris Roos
    06:00
    Joe
  • 21:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    02:20
    De Tafel van Gert
  • 21:30
    Truth Be Told
    02:35
    Geen uitzending
  • 21:30
    Seal Team
    02:05
    Geen uitzending
  • 22:05
    Huizenjagers
    02:25
    Geen uitzending
  • 22:05
    Without a Trace
    02:15
    Geen uitzending
  • 22:00
    Z-Nieuws
    02:00
    Herhalingslus
  • 21:58
    Het zelfbouwhuis
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:55
    Wordt aangekondigd
    02:10
    Loïc: Zot van Koken
  • 22:00
    Foyle's War
  • 21:30
    White Collar
    02:00
    American Housewife
  • 21:30
    Hunted VIPS
    02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 22:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 21:30
    Het dubbelleven van Marijn Kuipers
    02:30
    Eva