'Heb Je Dat Gezien?' opnieuw te zien bij MAX

Vanaf maandag 30 maart om 13.00 uur op NPO 2 zijn vijf afleveringen van Heb je dat gezien? opnieuw te zien bij MAX! In 'Heb Je Dat Gezien?' brengt MAX herinneringen terug en laten we zien hoe rijk de Nederlandse televisiegeschiedenis is.
Maandag 30 maart – 13.00 uur, NPO 2
We zien Rudi Carrell in zijn 'De Robinson Crusoë Show', waarmee hij in 1964 de Zilveren Roos van het televisiefestival in Montreux wint. Na maandenlange voorbereiding en een zeer kostbare operatie om een, met echt water omgeven, eiland in het Circustheater in Scheveningen te bouwen, presenteert Carrell op een oppervlakte van vier bij vier meter een duet met de actrice Esther Ofarim die een aangespoelde zeemeermin speelt.
Dinsdag 31 maart - 13.00 uur, NPO 2
In deze aflevering ziet de kijker hoe 'Love Letters' razend populair werd. Live trouwen op televisie, in aanwezigheid van een ambtenaar van de burgerlijke stand, met Linda de Mol en het Nederlandse kijkerspubliek als getuigen.
En tussen 1972 en 2004 vrolijkte Loeki de Leeuw de reclameblokken van Ster op met korte, vrolijke filmpjes. Loeki had nagenoeg geen tekst, maar zijn vaste kreet Asjemenou werd wereldberoemd in Nederland.
Woensdag 1 april - 13.00 uur, NPO 2
We blikken terug op de 'Wiekent Quiz' van de AVRO. Het hoogtepunt van de uitzending was de marmottenbak, een doolhof waarbij verschillende marmotten, vernoemd naar bekende Nederlanders, een vakje in moesten rennen en zo een geldbedrag opleverden.
In 1960 was 'Wat een Geluk', van Rudi Carrell de eerste mannelijke Nederlandse vertegenwoordiger bij het Songfestival. Carrell had niet heel veel geluk en werd een-na-laatste.
Op 5 januari 1956 werd het allereerste journaal uitgezonden. De eerste journaaluitzendingen waren duidelijk geïnspireerd op het radionieuws. Met een omroeper en weerman die buiten beeld hun werk deden.
Donderdag 2 april - 13.00 uur, NPO 2
In 1963 presenteerde voormalig platenbaas Willem Duys de allereerste Nederlandse talkshow, 'Voor De Vuist Weg'. Willem Duys maakte van zijn shows een waar spektakel en wist zo miljoenen kijkers aan zich te binden.
Koos Postema is de man die op de Nederlandse televisie onbespreekbare onderwerpen bespreekbaar maakt. Hij doet dat op een manier die zijn eerste beroep eer aandoet: dat van onderwijzer. Postema startte zijn tv-carrière in 1963 als verslaggever van 'Achter Het Nieuws'.
Vrijdag 3 april - 13.00 uur, NPO 2
De Belgische zanger en acteur Jacques Brel beleefde in 1956 zijn doorbraak met het nummer 'Quand on n’a que l’amour'. Tijdens een muziekprogramma van de AVRO uit 1961 brengt hij het nummer ten gehore. Het optreden is vooral bekend geworden door de onfortuinlijke afgang van Brel, waarbij hij uitglijdt en zijn gitaar door midden breekt.
De maanlanding in de nacht van 20 op 21 juli 1969 wordt dan ook rechtstreeks en ononderbroken op televisie en radio uitgezonden. Nationale bekendheid kreeg presentator Henk Terlingen toen hij samen met Chriet Titulaer de live-uitzendingen van de Amerikaanse maanlandingen op de televisie presenteerde en becommentarieerde.
Eén van de klassiekers uit de Nederlandse tv-geschiedenis is toch wel 'Wie Van De Drie''. Het spelprogramma startte in 1963 en werd tot 1967 gepresenteerd door Nand Baert. Andere bekende presentatoren waren onder meer Herman Emmink en Fred Oster.
'Heb Je Dat Gezien?', maandag 30 maart t/m vrijdag 3 april om 13.00 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Huub Stapel bekijkt het jaar vanuit vogelperspectief
- BN'ers opgejaagd door 'Premiejagers' in nieuwe realitycompetitie op SBS6
- 'De Grannies van Amsterdam' krijgen vierde seizoen en gaan internationaal
- Kijkcijfers: woensdag 7 oktober 2026
- Nationale staking verstoort VRT-programmering: geen 'Thuis' en 'Dwars door de Pyreneeën'
- Maike Meijer is eerste 'Geknipte Gast' van het nieuwe seizoen
- Bloed in deeg dwingt duo uit Oostende tot improvisatie in 'Mijn Restaurant'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': alleenstaande AOW'er met klein pensioen de dupe van afschaffen huishoudelijke hulp?
- Veerle Dobbelaere steekt het vuur aan in 'De Verraders'
- 'Oh my god! A nightmare!': Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1
Kijktip van de dag
Een accordeonensemble verrast de jury met een gedurfde keuze. Een jonge illusionist zet alles op alles met een persoonlijke act. Louis en Seppe raken iedereen met een intense choreografie. Collective X knalt het podium af met bakken energie. Grote dromen botsen op keiharde keuzes. Wie verovert een plek in de volgende ronde?
'Got Talent', om 20.45 uur op VTM.



































