Harry de Winter presenteert laatste serie 'Wintertijd'

vrijdag 11 maart 2022

Bijna 23 jaar na de start van het programma 'Wintertijd' keert Harry de Winter nog één keer terug met een nieuwe serie bij Omroep MAX. Met Maarten van Rossem, Chantal Janzen, Jan Slagter en Hedy d'Ancona neemt hij de soundtrack van hun leven door.

In de laatste aflevering zijn de rollen omgedraaid en vertelt Harry zelf zijn levensverhaal aan Jeroen Pauw, compleet met zijn favoriete muziek. 'Wintertijd' is wekelijks te zien vanaf zaterdag 12 maart om 22.05 uur op NPO 2.


In 1999, het jaar waarin hij 50 werd, begon Harry met 'Wintertijd'. Na ruim 20 jaar achter de schermen actief te zijn geweest als televisieproducent nam hij plaats vóór de camera’s. In Wintertijd spreekt hij met zijn gasten over de soundtrack van hun leven: welke muziek was op welk moment belangrijk en waarom. Uiteraard geïllustreerd met de mooiste registraties uit het wereldarchief.

Omdat muziek emotie is, krijgt de kijker vaak een heel andere kant van Harry’s gasten te zien. Zo’n 180 prominenten uit binnen- en buitenland dompelden zich onder in het warme bad van herinneringen aan het oeuvre van het ouderlijk huis, eerste gekochte singletjes, liedjes behorend bij (on)gelukkige liefdes, et cetera. Onder hen: Paul Witteman, Matthijs van Nieuwkerk, André van Duin, Linda de Mol, John de Mol, André Hazes, Harry Mulisch, Theo van Gogh, Arjen Lubach, Youp van ’t Hek, schrijversechtpaar Nicci French, Cliff Richard en de voltallige Golden Earring.

Harry de Winter: 'Op mijn leeftijd ga je meer nadenken over de zin en het doel van het leven. Daar wil ik het met mijn gasten uitvoeriger over hebben. Je wordt filosofischer en daarmee wordt Wintertijd ook meer bespiegelend. Ik verheug me enorm op deze laatste serie en ik waardeer het zeer dat Maarten, Chantal, Jan, Hedy en Jeroen eraan meewerken. Wat mij betreft wordt het de mooiste en echt de laatste. Ik heb besloten om me vanaf nu helemaal aan mijn kunst te wijden.'

'Wintertijd' is een coproductie van Omroep MAX met Sarphati Media Producties.

'Wintertijd', vanaf zaterdag 12 maart om 22.05 uur bij NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Badgast' (VRT 1/KRO-NCRV)

Vince en Sergio proberen wanhopig hun geheim te verbergen. Ondertussen bereiden Zoë en haar vrienden een gevaarlijke deal voor. Daarbovenop komt Gerrit gevaarlijk in de buurt van de waarheid.

'Badgast', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:40
    Hotel Romantiek
    06:00
    Mr. Magoo
  • 19:00
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:25
    Schiphol Airport
    02:05
    Gooische Vrouwen
  • 21:55
    Bert Gabriëls - Gestorven Onzin
    01:15
    Geen uitzending
  • 22:15
    S.W.A.T.
    01:05
    The Big Bang Theory
  • 22:30
    Two Mules for Sister Sara
    01:00
    Xena: Warrior Princess
  • 22:10
    ER
    01:20
    Geen uitzending
  • 22:45
    The X-Files
    01:30
    Geen uitzending
  • 22:15
    Dealen Met Coke
    02:00
    De Tafel van Gert
  • 22:15
    Found
    01:10
    FBI
  • 22:05
    The Flash
    01:40
    Swamp People
  • 21:45
    Bake Off Vlaanderen
    02:00
    Botched
  • 22:10
    Last Scene Alive: An Aurora Teagarden Mystery
    01:20
    Big Sky
  • 22:38
    De CFO podcast
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:41
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 22:00
    Bon Appetit
    01:35
    Winterse Kost
  • 21:05
    Agatha Christie's Marple
  • 22:00
    Paradise
    01:00
    First Dates Australia
  • 21:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
    02:00
    NOS Journaal
  • 22:40
    NPO Doc: Daten voor beginners
    01:40
    Nieuwsuur
  • 22:35
    Poetins pionnen
    01:25
    Hoodfights