Han Peekel maakt docuserie '70 Jaar TV: Je Beste Vriend'

Televisie is er altijd en overal. Het is een constante stroom van informatie, kennisoverdracht, emotie, ontroering en verwondering. In het nieuwe programma '70 Jaar TV: Je Beste Vriend' spreek tv-chroniqueur Han Peekel met kenners, makers en betrokkenen.
Zij delen hun visie op en passie voor het medium dat in oktober haar zeventigste verjaardag viert. Wat heeft televisie voor hen betekend? Het vierluik is zaterdag 2 en woensdag 6, 13 en 20 oktober om respectievelijk 00.00 en rond 21.30 uur te zien bij MAX op NPO 1.
In Nederland wordt ontzettend veel televisie gekeken: meer dan drie uur per dag. Vaak langer dan de tijd die wordt besteed aan partners, kinderen of het lezen van een boek. Alleen in de armen van Morpheus brengen we meer tijd door. Dat is het vertrekpunt van de serie: televisie als beste vriend. In het vierluik komen veel televisiemakers aan het woord. De gasten hebben één ding gemeen: hun passie voor televisie.
'70 Jaar TV: Je Beste Vriend' is een serie over televisie, het medium dat in oktober zeventig jaar bestaat; over het verleden, het heden én de toekomst. In vier afleveringen laat '70 Jaar TV: Je Beste Vriend' zien welke rol de kijkbuis heeft gespeeld in het leven van de naoorlogse Nederlander. Het is een ode aan 70 jaar vriendschap tussen de kijker en de televisie, een gewaardeerde huisgenoot. Een serie waarin de passie voor het medium naar voren komt. Elke aflevering heeft een ander thema: tv als trooster, onruststoker, verhalenverteller en nar. Voor dit programma sprak tv-chroniqueur Han Peekel een groot aantal televisiemakers.
Voor '70 Jaar TV: Je Beste Vriend' sprak Han Peekel met: Ad Visser, Angela de Jong, David Grifhorst, Dieuwertje Blok, Edsilia Rombley, Eppo van Nispen tot Sevenaer, Esmaa Alariachi, Fidan Ekiz, Floortje Dessing, Frank Evenblij, Frans Klein, Geraldine Kemper, Giel de Winter, Hans Goedkoop, Humberto Tan, Huub Wijfjes, Jan Jaap van der Wal, Jan Slagter, Johnny de Mol, Joop van den Ende, Koos Postema, Matthijs van Nieuwkerk, Özcan Akyol, Patrick Lodiers, Paul de Leeuw, Paul Römer, Paulien Cornelisse, Peter Pannekoek, Peter R. de Vries, Peter van der Vorst, Ria Bremer, Rik Felderhof, Rutger Castricum, Sanne Wallis de Vries, Splinter Chabot, Tim Hofman en Victor Mids.
'70 Jaar TV: Je Beste Vriend', zaterdag 2 oktober om 00.00 uur en woendag 6, 13 en 20 oktober rond 21.30 uur bij Omroep MAX op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe EO-serie 'Klinkt als een sekte' met Israel van Dorsten
- Nieuwe dramaserie 'Rust en Vreugd' bij MAX op NPO 1
- 'Ivo op Zondag' keert terug met nieuwe rubriek over bijzondere vriendschappen
- Ziggo Sport introduceert nieuwe F1 show 'Race Café: Na de GP'
- Nieuw seizoen van 'Body Cam' op Discovery
- MXGP en MX2 weer van start op Play Sports
- Ziggo Sport zet vrouwen in de spotlight op Internationale Vrouwendag
- Indringende documentaire 'KAMAY' te zien op VRT Canvas op Internationale Vrouwendag
- Dit staat bij de Disney Channels voor je klaar in maart
- 'Je Zal Het Maar Hebben Junior' met Fedde en Xin
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke'
Kijktip van de dag

Een studente modetechnieken biedt een trui van Moschino aan die ze kocht op de rommelmarkt voor amper één euro. Axel Daeseleire komt aankloppen met een werk van Albert Szukalski.
'Stukken van Mensen', om 20.00 uur op Play.



































