Hadewych Minis, Niek Baar & Amsterdam Sinfonietta in 'Podium Klassiek'

zaterdag 17 september 2022
Foto: © NTR 2022

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen actrice Hadewych Minis, violist Niek Baar, mezzosopraan Barbara Kozelj, pianist Sandro Gegechkori, La Sfera Armoniosa, Amsterdam Sinfonietta en dansers van Ish Dance Collective.

Actrice en zangeres Hadewych Minis is opgegroeid in een gezin van barokmusici. Haar vader speelde traverso en blokfluit en haar moeder cello en viola da gamba. Hadewych zelf speelde in haar jonge jaren viool. Uiteindelijk koos ze voor de toneelopleiding, maar haar liefde voor de barokmuziek is altijd gebleven. In Podium Klassiek horen we haar favoriete aria, Dido’s Lament van Henry Purcell, uitgevoerd door mezzosopraan Barbara Kozelj en La Sfera Armoniosa.

Topviolist Niek Baar heeft deze maand zijn debuutalbum uitgebracht. Op de cd staan alle mooie stukken die hem ooit als kind hebben geïnspireerd om viool te gaan spelen. In Podium Klassiek gaat hij terug in het verleden en speelt hij het scherzo uit Souvenir d’un lieu cher van Tsjaikovski.

De strijkers van Amsterdam Sinfonietta gaan deze weken een samenwerking aan met Ish Dance Collective. De twee gezelschappen hebben een programma samengesteld rond het beroemde gedicht Het Barre Land (orig. The Waste Land) dat T.S. Eliot 100 jaar geleden schreef. Volgens het orkest mogen we ons verheugen op: ‘explosieve strijkersmuziek met acrobatische dans’. In Podium Klassiek zien we een voorproefje op muziek van Michael Nyman.

Jonge Held in 'Podium Klassiek' is de 21-jarige Georgische pianist Sandro Gegechkori. Gegechkori heeft meerdere prijzen gewonnen in o.a. Barcelona en Wenen en maakt internationaal furore met optredens in de grote zalen van Europa. Omdat hij deze week in Amsterdam speelt kunnen wij hem aan u voorstellen. Gegechkori speelt de razend virtuoze etude Wilde Jagd van Liszt. Een fenomeen, deze pianist!

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Klassiek', zondag 18 september om 18.15 uur op NPO2.




TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:00
    Sporza: European Open
    02:45
    Journaallus
  • 16:00
    Sporza: Biljart
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 16:45
    De Elfenheuvel
    06:00
    Tik Tak
  • 16:30
    Het Complot
    07:50
    De Buurtpolitie Extra
  • 17:10
    Schuldig of Onschuldig?
    00:45
    Geen uitzending
  • 17:25
    Angel
    06:00
    Qmusic
  • 16:40
    Xena: Warrior Princess
    07:00
    Willy
  • 17:20
    Angels in the Snow
    06:50
    The Spirit of Christmas
  • 17:25
    Slisse & Cesar
    01:10
    Walker, Texas Ranger
  • 17:25
    De Slimste Mens Ter Wereld
    01:30
    De Tafel van de Week
  • 17:00
    How to Get Away With Murder
    02:35
    Geen uitzending
  • 16:55
    The Fresh Prince of Bel-Air
    07:45
    The First 48
  • 16:55
    A Place in the Sun
    06:50
    The Block Australia
  • 17:00
    Carrot Cake Murder: A Hannah Swensen Mystery
    07:50
    Homicide: Hours to Kill
  • 14:00
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 17:12
    Tuinhuizen bouwen met Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:05
    Sarah's Sweet Table
  • 16:50
    Sister Boniface Mysteries
    02:25
    The Great British Bake Off
  • 16:50
    American Pickers
    07:20
    Zombie House Flipping
  • 17:10
    Tijd voor Max
    08:00
    NOS Journaal
  • 17:00
    Patatje Oorlog
    08:00
    Nieuwsuur
  • 17:15
    Party Crew
    07:55
    Dino Daan & Lucy