Hadewych Minis, Niek Baar & Amsterdam Sinfonietta in 'Podium Klassiek'

zaterdag 17 september 2022

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen actrice Hadewych Minis, violist Niek Baar, mezzosopraan Barbara Kozelj, pianist Sandro Gegechkori, La Sfera Armoniosa, Amsterdam Sinfonietta en dansers van Ish Dance Collective.

Actrice en zangeres Hadewych Minis is opgegroeid in een gezin van barokmusici. Haar vader speelde traverso en blokfluit en haar moeder cello en viola da gamba. Hadewych zelf speelde in haar jonge jaren viool. Uiteindelijk koos ze voor de toneelopleiding, maar haar liefde voor de barokmuziek is altijd gebleven. In Podium Klassiek horen we haar favoriete aria, Dido’s Lament van Henry Purcell, uitgevoerd door mezzosopraan Barbara Kozelj en La Sfera Armoniosa.

Topviolist Niek Baar heeft deze maand zijn debuutalbum uitgebracht. Op de cd staan alle mooie stukken die hem ooit als kind hebben geïnspireerd om viool te gaan spelen. In Podium Klassiek gaat hij terug in het verleden en speelt hij het scherzo uit Souvenir d’un lieu cher van Tsjaikovski.

De strijkers van Amsterdam Sinfonietta gaan deze weken een samenwerking aan met Ish Dance Collective. De twee gezelschappen hebben een programma samengesteld rond het beroemde gedicht Het Barre Land (orig. The Waste Land) dat T.S. Eliot 100 jaar geleden schreef. Volgens het orkest mogen we ons verheugen op: ‘explosieve strijkersmuziek met acrobatische dans’. In Podium Klassiek zien we een voorproefje op muziek van Michael Nyman.

Jonge Held in 'Podium Klassiek' is de 21-jarige Georgische pianist Sandro Gegechkori. Gegechkori heeft meerdere prijzen gewonnen in o.a. Barcelona en Wenen en maakt internationaal furore met optredens in de grote zalen van Europa. Omdat hij deze week in Amsterdam speelt kunnen wij hem aan u voorstellen. Gegechkori speelt de razend virtuoze etude Wilde Jagd van Liszt. Een fenomeen, deze pianist!

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Klassiek', zondag 18 september om 18.15 uur op NPO2.




Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Wanneer Billy Beane manager wordt van de Oakland A's, een honkbalteam met geldproblemen, gebruikt hij een wel heel onorthodoxe manier om resultaten te halen. Samen met zijn assistent Peter Brand gebruikt hij een compleet door de computer gegenereerde analyse om zijn spelers te vinden en zo een team samen te stellen voor de World Series. Ondanks verzet van de oude garde, de media en de fans slaagt Beane erin om het honkbalteam tot een succes te maken.

'Moneyball', film uit 2011 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:35
    WinWin
    14:05
    Thuis
  • 13:00
    Herfstbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:20
    100% Wolf: De legende van de maansteen
    13:45
    Coop Troep
  • 13:40
    Familie
    14:15
    Wittekerke
  • 13:30
    MasterChef Australië
    14:35
    Achter gesloten deuren
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:10
    Ghosts
  • 13:40
    Stargate SG-1
    15:40
    Xena: Warrior Princess
  • 12:10
    Ghosts of Christmas Past
    13:50
    Rocky Mountain Christmas
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 12:35
    De Tafel van Tine
    13:45
    Komen Eten
  • 13:15
    CSI: Crime Scene Investigation
    14:10
    The Rookie
  • 13:40
    Most Outrageous Crimes
    14:40
    Heavy Rescue: 401
  • 12:50
    Love Island UK
    13:50
    Uit de Schelp
  • 13:00
    Chasing A Killer
    13:55
    Accident, Suicide, or Murder
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:33
    Publireportage
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:05
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
    13:45
    Becoming Meewis
  • 13:00
    The Doctor Blake Mysteries
    14:05
    Agatha Christie: Murder is Easy
  • 13:15
    NCIS
    15:05
    Burn Notice
  • 13:35
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 13:20
    Kassa
    14:15
    Kunststof
  • 13:40
    Brandweerman Sam
    13:50
    DORA