Hadewych Minis, Niek Baar & Amsterdam Sinfonietta in 'Podium Klassiek'

zaterdag 17 september 2022
Foto: © NTR 2022

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen actrice Hadewych Minis, violist Niek Baar, mezzosopraan Barbara Kozelj, pianist Sandro Gegechkori, La Sfera Armoniosa, Amsterdam Sinfonietta en dansers van Ish Dance Collective.

Actrice en zangeres Hadewych Minis is opgegroeid in een gezin van barokmusici. Haar vader speelde traverso en blokfluit en haar moeder cello en viola da gamba. Hadewych zelf speelde in haar jonge jaren viool. Uiteindelijk koos ze voor de toneelopleiding, maar haar liefde voor de barokmuziek is altijd gebleven. In Podium Klassiek horen we haar favoriete aria, Dido’s Lament van Henry Purcell, uitgevoerd door mezzosopraan Barbara Kozelj en La Sfera Armoniosa.

Topviolist Niek Baar heeft deze maand zijn debuutalbum uitgebracht. Op de cd staan alle mooie stukken die hem ooit als kind hebben geïnspireerd om viool te gaan spelen. In Podium Klassiek gaat hij terug in het verleden en speelt hij het scherzo uit Souvenir d’un lieu cher van Tsjaikovski.

De strijkers van Amsterdam Sinfonietta gaan deze weken een samenwerking aan met Ish Dance Collective. De twee gezelschappen hebben een programma samengesteld rond het beroemde gedicht Het Barre Land (orig. The Waste Land) dat T.S. Eliot 100 jaar geleden schreef. Volgens het orkest mogen we ons verheugen op: ‘explosieve strijkersmuziek met acrobatische dans’. In Podium Klassiek zien we een voorproefje op muziek van Michael Nyman.

Jonge Held in 'Podium Klassiek' is de 21-jarige Georgische pianist Sandro Gegechkori. Gegechkori heeft meerdere prijzen gewonnen in o.a. Barcelona en Wenen en maakt internationaal furore met optredens in de grote zalen van Europa. Omdat hij deze week in Amsterdam speelt kunnen wij hem aan u voorstellen. Gegechkori speelt de razend virtuoze etude Wilde Jagd van Liszt. Een fenomeen, deze pianist!

'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Klassiek', zondag 18 september om 18.15 uur op NPO2.




TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Voice van Vlaanderen' - Laura Tesoro (VTM)

Het tiende seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' barst los. Coaches Koen, Mathieu, Laura en Joost brengen de sfeer er meteen in met een knallend openingsnummer. Zodra de stoelen draaien, begint de strijd tussen de coaches pas écht.

'The Voice van Vlaanderen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 09:10
    Timbalo
    21:00
    Geen uitzending
  • 09:05
    Heidi
    01:00
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    00:45
    Border Security: Australia's Front Line
  • 09:00
    Geen uitzending
    23:55
    Narcos
  • 07:00
    Willy
    00:35
    Xena: Warrior Princess
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:35
    De Tafel van Gert
  • 08:50
    New Girl
    01:05
    FBI
  • 08:45
    NCIS: Los Angeles
    01:25
    Swamp People
  • 08:35
    Bachelor in Paradise Australia
    01:50
    Botched
  • 09:10
    Snapped
    01:15
    Big Sky
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:03
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:20
    Guten Appetit
    01:25
    Winterse Kost
  • 09:05
    Midsomer Murders
    01:05
    The Castaways
  • 08:25
    Below Deck Sailing Yacht
    01:15
    First Dates Australia
  • 09:00
    NOS Journaal
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 09:05
    Pip en Posy
    01:05
    Je Zal Het Maar Hebben