Guus Meeuwis en Amy Winehouse opvallende stijgers in de 'Q-top 500 van de 00s'

Deze ochtend is de 'Q-top 500 van de 00s' van start gegaan bij Qmusic. Een opvallende stijger is Guus Meeuwis. In aanloop naar de laatste 'Groots Met Een Zachte G' concerten zijn al zijn liedjes in de lijst gestegen.
Ook het nummer ‘Back to Black’ van Amy Winehouse klimt dankzij de recent verschenen en gelijknamige film over het leven van de iconische muziekster, 83 plekken omhoog. Welke artiesten de lijst aanvoeren blijft traditiegetrouw tot het laatste uur geheim. De lijst met de vijfhonderd meest gekozen hits van de 00s is tot en met vrijdag 26 april 14.00 uur te horen op Qmusic.
Het is inmiddels 24 jaar geleden dat de zeroes begonnen. Qmusic neemt haar luisteraars deze week mee terug naar hét tijdperk van de Breezers, de dansende banaan op Hyves, het illegaal downloaden van muziek en natuurlijk de invoering van de euro. Maar ook naar het decennium waarin artiesten als Adele, Maroon 5 en Coldplay écht doorbraken.
DJ Jean na 8 jaar terug in de lijst
In deze editie van de 'Q-top 500 van de 00s' is de hit ‘Schudden’ van rapper Def Rhymz een opvallende stijger. Het nummer klimt 110 plekken omhoog en staat daarmee op plaats 20. Het overlijden van Rhymz heeft er ook voor gezorgd dat DJ Jean na 8 jaar weer terug is in de lijst. Het nummer ‘Love Come Home’ komt nieuw binnen op plek 401. Een sample van deze track is ook te horen in het nummer ‘Schudden’ en kreeg daarmee extra aandacht.
Luisteraars konden hun favoriete zeroes tracks doorgeven op Qmusic.nl en in de Qmusic-app. De lijst met de vijfhonderd meest gekozen nummers is nu te bekijken op Qmusic.nl, met uitzondering van de top 10. Deze zijn aanstaande vrijdag te horen tussen 13.00 en 14.00 uur. De 'Q-top 500 van de 00s' is maandag 22 aprim om 6.00 uur van start gegaan in de ochtendshow bij Mattie en Marieke.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw programma 'Echte Reizigersvrouwen' bij TLC
- Kijkcijfers: woensdag 18 februari 2026
- ‘Got Talent’ krijgt nieuwe jury: deze vijf sterren zoeken het beste talent van de Lage Landen
- Peter Van de Veire niet naar het Eurovisiesongfestival: 'EBU houdt onvoldoende rekening met gevoeligheden'
- Dit is Essyla die België naar het Eurovisiesongfestival stuurt – ontdek haar liedje!
- Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' tijdens eerste citytrip
- Véronique De Kock openhartig over onvervulde kinderwens in 'Maison Verhulst': 'We waren zwanger, maar het is niet gelukt'
- 'Dealen met Coke': Brusselse politie focust op preventie bij drugsverslaafden
- Klaasje Meijer, Alex Agnew en meer in 'Ik Vraag Het Aan' deze week
- Dit zie je dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan!
Kijktip van de dag

Met uitzicht op het Grootste Lichtpunt tegen Kanker in De Schorre in Boom luistert Siska Schoeters naar verhalen van bekende en onbekende mensen die met kanker kampen. We ontdekken hoe lama’s helpen om kanker te bestrijden, dj Vincent Fierens en de leden van de dansende lotgenotengroep Esperanza doorbreken het taboe op kanker in de schaamstreek, en Goedele Wachters en Geert De Vlieger zijn klaar om 1.000 kilometer te fietsen voor Kom op tegen Kanker.
'Lichtpuntjes tegen Kanker', om 21.35 uur op VRT 1.



































