Grote twijfels over nieuwe pensioenstelsel in 'Meldpunt'

donderdag 14 november 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Uit een kritisch rapport waar de Tweede Kamer deze week over debatteert, blijkt dat de overgang naar het nieuwe pensioenstelstel een aantal risico's met zich meebrengt. Wat zijn de gevaren? Waarom kan er geen bezwaar gemaakt worden tegen deze overgang?

En kloppen de nieuwe berekeningen en daarmee de hoogte van het nieuwe pensioenstraks straks wel?


Annejon Oosterkamp heeft jarenlang in het onderwijs gewerkt. Ze heeft geen vertrouwen in het nieuwe pensioenplan, omdat de hoogte van het pensioen met het nieuwe stelsel niet meer waardevast is. Ook Mans Bos en Thea Verhoeven staan sceptisch tegenover het nieuwe pensioenstelsel. Mevrouw Verhoeven is tevreden met het huidige systeem en voelt zich door de overstap beroofd. De heer Bos denkt dat het nieuwe stelsel alleen goed uitpakt voor de uitkerende pensioenfondsen.

Elles de Bruin bespreekt in de studio van 'Meldpunt' met Tweede Kamerlid Agnes Joseph (NSC) de gevaren van het nieuwe stelsel. Haar motie leidde tot het kritische rapport dat de aanleiding is voor het nieuwe debat. Ook pensioendeskundige Theo Gommer schuift aan. Hij is van mening dat het nieuwe pensioenstelsel onvermijdelijk is.

Verder in 'Meldpunt': tien procent pensioen ineens opnemen
De Tweede Kamer ging onlangs akkoord met het plan waarmee aanstaande pensionado’s aan het begin van hun pensioen in één keer tien procent van het opgebouwde ouderdomspensioen uit kunnen laten keren. Dit betekent dat gepensioneerden gemiddeld tussen de vijftien- en twintigduizend euro ineens uitbetaald kunnen krijgen. Iris Deventer heeft hier wel oren naar. Van het bedrag wil ze een camper kopen, waarmee ze samen met haar partner van haar vrijheid kan genieten. Dit klinkt aanlokkelijk, maar is het ineens opnemen van een gedeelte van je pensioen wel verstandig? MAX Ombudsman Rogier de Haan beantwoordt de meest prangende vragen over dit onderwerp.

'Meldpunt', vrijdag 15 november om 19.50 uur bij Omroep MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Ziekenhuizen voeren vaker een alcoholverbod in, maar hoeveel wordt er gedronken op plaatsen waar er geen verbod geldt? Met Imke Courtois en Thomas Buffel test Dina voetbalmythes, terwijl Andy onderzoekt wat helpt tegen een lookadem. En wie laat zich digitaal misleiden?

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:45
    Thuis
    00:10
    Dagelijkse kost
  • 23:05
    De popcast
    00:05
    Nachtlus
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:55
    The Good Doctor
    01:00
    Geen uitzending
  • 23:40
    Horrorhuurders & Huisjesmelkers
    00:30
    Blind getrouwd: Australië
  • 23:25
    Mayans M.C.
    00:35
    The Big Bang Theory
  • 23:40
    Police Interceptors
    00:30
    Geen uitzending
  • 23:15
    ER
    00:00
    Suits
  • 23:35
    Nonkel Jef
    00:00
    Pa heeft een lief
  • 23:10
    The Real Housewives of Antwerp
    00:05
    De Tafel van Tine
  • 23:20
    Fuller House
    00:35
    So Help Me Todd
  • 23:30
    Blood & Treasure
    00:20
    Pawn Stars
  • 23:30
    A Place in the Sun
    00:35
    Love Island UK
  • 23:50
    CSI: Miami
    01:35
    FBI
  • 23:49
    Z-Nieuws
    00:06
    Herhalingslus
  • 23:54
    De kunstenaar
    00:20
    Mijn tuin
  • 23:55
    Guillaume's Paris
  • 23:50
    Brian and Maggie
    01:25
    DCI Banks
  • 23:25
    NCIS: Los Angeles
    00:20
    Below Deck
  • 23:50
    Eva
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 23:50
    Moderne Profeten
    00:10
    De Nachtzoen
  • 23:05
    Van Roosmalen & Groenteman
    00:00
    First Dates