Gregory Sedoc gaat op zoek naar de kampioenen van morgen

donderdag 9 juni 2022
Foto: © AVROTROS 2022

Nederland is een groot sportland met dito prestaties waar we trots op zijn. Toch is er een aantal belangrijke sportevenementen die we al langere tijd niet kunnen winnen.

Gregory Sedoc houdt in de nieuwe reeks van 'Sportlab Sedoc' vier van deze iconische sportwedstrijden tegen het licht en gaat op zoek naar de Nederlandse kampioenen van morgen. De oud-Olympiër onderzoekt of de wetenschap en nieuwe technologie kunnen helpen in de jacht naar Nederlandse triomfen.


Sinds Joop Zoetemelk in 1980 de Tour de France won, hebben we deze belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld niet meer gewonnen. En waarom is in Nederland waterland Pieter van de Hoogeband de laatste Olympische 100 meter winnaar bij de mannen? Richard Krajicek won Wimbledon in 1996; er is nog steeds geen Nederlandse opvolger. En wat betreft de Olympische 100 meter sprint bij atletiek, daarvoor moeten we terug naar de hoogtijdagen van Fannie Blankers Koen in 1948. Wat is er nodig voor een Nederlandse sporter om één van deze vier iconische krachtmetingen weer eens te winnen? Gregory gaat op zijn eigen enthousiaste manier op onderzoek en doet dit met onder anderen Richard Krajicek, Pieter van den Hoogeband, Tom Dumoulin en Tom Okker.

In de eerste aflevering, op 10 juni, staat de winst van Richard Krajicek op Wimbledon centraal. Gregory gaat daarvoor te rade bij verschillende wetenschappers van het Nationaal Tennis Centrum in Amstelveen. Ook Jacco Eltingh, oud-wereldkampioen tennis en technisch directeur van de KNLTB, geeft zijn visie op het huidige tennisniveau in Nederland en kijkt naar mogelijke verbeteringen. Hoe worden tennistalenten daar begeleid naar de top? Gregory slaat, met behulp van de techniek, zelf een balletje en ondervindt aan den lijve wat er allemaal bij tennis op topniveau komt kijken. In het sportlab onderzoekt Gregory het verschil tussen gravel en gras, want wat moet je kunnen om op gras te winnen? En wat is de juiste bespanning van het racket als je Wimbledon wil winnen? Oud-tennisser Tom Okker vertelt over zijn bijna-Wimbledonwinst en uiteraard gaat Gregory op bezoek bij de enige Nederlandse Wimbledonwinnaar: Richard Krajicek. Wat was zijn geheim?

Gregory Sedoc: 'Er komen dit seizoen echt sportlegendes voorbij. Ik vind het heel interessant om de wetenschappelijke kant van hun prestaties te onderzoeken en uit te vinden hoe de moderne technologie en wetenschap ons vooruit kan helpen bij deze vier iconische sportwedstrijden.'

'Sportlab Sedoc', vanaf vrijdag 10 juni om 22.15 uur bij AVROTROS op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Luna en Kyra gaan de strijd aan. Ingrid maakt zich zorgen om een patiënte met onverklaarbare buikpijn. Milo belandt in een hachelijke situatie en kan zijn ziekte niet langer verborgen houden.

'Medisch Centrum West', om 21.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:00
    Lentebeelden
    03:00
    VRT NWS laat
  • 08:00
    Lentebeelden
    03:05
    Terzake
  • 08:25
    Home Sweet Rome!
    06:00
    Tik Tak
  • 08:05
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    00:25
    Blind getrouwd: Australië
  • 05:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:00
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:20
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 08:25
    Zo doe je het!
    04:50
    Geen uitzending
  • 08:05
    FBI: International
    02:25
    Geen uitzending
  • 07:55
    Blue Bloods
    02:25
    Pawn Stars
  • 08:15
    Roger van Damme: Bakken
    02:20
    First on Scene
  • 08:15
    Without a Trace
    02:20
    Geen uitzending
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:27
    De Branche-Expert
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:00
    Becoming Meewis
    02:25
    Lekker Messy
  • 08:10
    Death in Paradise
    02:40
    The Count of Monte Cristo
  • 08:25
    American Housewife
    02:35
    Below Deck
  • 08:10
    NOS WK Ontbijt
    02:05
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 08:00
    Petrus in het land
    02:15
    Nieuwsuur
  • 08:25
    Casper en Emma
    02:05
    NOS FIFA WK Voetbal 2026