Gouden Kalf winnaar 'Living the light - Robby Müller' in 'Het Uur van de Wolf'

woensdag 13 november 2019

De baanbrekende Nederlandse cameraman Robby Müller (1940 – 2018) wist als geen ander hoe je met de zon speelt en hoe je de stralen als vlinders kan vangen.

In zijn handen veranderde de camera in een muziekinstrument, dat iedereen liet dansen en de wereld verlichtte. Voor haar bijzondere filmessay 'Living the Light – Robby Müller' kreeg regisseur én cameravrouw Claire Pijman het Gouden Kalf voor de beste lange documentaire van het jaar.


Met zijn uitzonderlijke gevoel voor kleurdiepte, innovatieve verlichtingsmethoden en zijn voortdurende zoektocht naar eenvoud heeft director of photography Müller generaties van cameraregisseurs aangemoedigd om hun eigen manier van kijken te ontdekken. Behalve een meester van het analoge werd hij ook een digitale pionier toen hij zijn eerste speelfilms met Lars von Trier maakte.

Documentairemaakster Pijman werkte jaren voor Müller en had toegang tot zijn persoonlijke archief: duizenden Hi8-videodagboeken, persoonlijke foto’s en polaroids die Robby Müller maakte tijdens het draaien met regisseurs als Wim Wenders, Jim Jarmusch en Michael Winterbottom. De documentaire verweeft die beelden met fragmenten uit Müllers grote oeuvre tot een vloeiend geheel. Jim Jarmusch voegt daar met zijn filmmuziek een eigen geluid aan toe.

Müllers werk is vergeleken met dat van schilders als Vermeer en Hopper, die net als hij meesters van het licht waren. Maar zelfs wanneer zijn films af zijn, blijven zijn beelden in beweging. Het licht vervaagt nooit omdat hij altijd de ruimte schept waarin de beelden het verhaal van de mens vertellen. Waarin dat verhaal in het licht komt te staan. Living the Light – Robby Müller is het verhaal van dat licht.

De documentaire beleefde zijn wereldpremière op het prestigieuze Internationale Filmfestival Venetië 2018.

Regie: Claire Pijman
Productie: Moondocs - Carolijn Borgdorff

'Het Uur van de Wolf: Living the light – Robby Müller', donderdag 14 november om 23.00 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Laura (47) en Couzijn (53) vertrekken naar de Duitse Eifel, waar ze een oud schoolgebouw met een woonhuis kochten. Hier willen ze een inspiratielocatie creëren waar mensen in alle rust samen kunnen werken en ontspannen. Coach Couzijn biedt daarbij professionele begeleiding. De verbouwing verloopt echter niet zonder slag of stoot en tot overmaat van ramp krijgt Couzijn een ongeluk.

'Ik Vertrek', om 23.05 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:25
    Euromillions
    21:30
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:55
    Ancient Superstructures
    21:50
    Once Upon a Time in Space
  • 20:55
    Geen uitzending
    22:30
    VRT NWS Journaal
  • 21:15
    Ze Zeggen Dat
    22:30
    Telefacts Zomer
  • 20:25
    Red Bull Stalen Ros
    21:45
    Only Joling
  • 20:30
    After Ever Happy
    22:20
    The Irrational
  • 20:35
    Swordfish
    22:25
    VTM Docu: The Amazon Review Killer
  • 20:50
    The Couple Next Door
    22:45
    ER
  • 20:35
    Rupel
    22:35
    Airwolf
  • 20:35
    Komen Eten bij het Play-programma The Real Housewives of Antwerp
    21:35
    Kamp Jeroom
  • 20:35
    Dirty John
    22:30
    Friends
  • 20:35
    Hackers
    22:40
    Leverage: Redemption
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:13
    Z-Beurs
    21:26
    20 jaar POM
  • 21:14
    De Branche-Expert
    22:00
    Trendsetters In Bed Met
  • 21:10
    Foodies & The City
    21:50
    Sarah's Sweet Table
  • 21:00
    Hope Street
    21:55
    Foyle's War
  • 20:35
    Law & Order: Organized Crime
    21:30
    White Collar
  • 21:15
    NOS WK Avond
    21:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 21:25
    Natuur in de Cariben
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:35
    De slimste mens België
    21:45
    Au Pairs