Gouden Kalf winnaar 'Living the light - Robby Müller' in 'Het Uur van de Wolf'

De baanbrekende Nederlandse cameraman Robby Müller (1940 – 2018) wist als geen ander hoe je met de zon speelt en hoe je de stralen als vlinders kan vangen.
In zijn handen veranderde de camera in een muziekinstrument, dat iedereen liet dansen en de wereld verlichtte. Voor haar bijzondere filmessay 'Living the Light – Robby Müller' kreeg regisseur én cameravrouw Claire Pijman het Gouden Kalf voor de beste lange documentaire van het jaar.
Met zijn uitzonderlijke gevoel voor kleurdiepte, innovatieve verlichtingsmethoden en zijn voortdurende zoektocht naar eenvoud heeft director of photography Müller generaties van cameraregisseurs aangemoedigd om hun eigen manier van kijken te ontdekken. Behalve een meester van het analoge werd hij ook een digitale pionier toen hij zijn eerste speelfilms met Lars von Trier maakte.
Documentairemaakster Pijman werkte jaren voor Müller en had toegang tot zijn persoonlijke archief: duizenden Hi8-videodagboeken, persoonlijke foto’s en polaroids die Robby Müller maakte tijdens het draaien met regisseurs als Wim Wenders, Jim Jarmusch en Michael Winterbottom. De documentaire verweeft die beelden met fragmenten uit Müllers grote oeuvre tot een vloeiend geheel. Jim Jarmusch voegt daar met zijn filmmuziek een eigen geluid aan toe.
Müllers werk is vergeleken met dat van schilders als Vermeer en Hopper, die net als hij meesters van het licht waren. Maar zelfs wanneer zijn films af zijn, blijven zijn beelden in beweging. Het licht vervaagt nooit omdat hij altijd de ruimte schept waarin de beelden het verhaal van de mens vertellen. Waarin dat verhaal in het licht komt te staan. Living the Light – Robby Müller is het verhaal van dat licht.
De documentaire beleefde zijn wereldpremière op het prestigieuze Internationale Filmfestival Venetië 2018.
Regie: Claire Pijman
Productie: Moondocs - Carolijn Borgdorff
'Het Uur van de Wolf: Living the light – Robby Müller', donderdag 14 november om 23.00 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de gasten in een nieuw seizoen van 'De Geknipte Gast'
- Ook Candice Martens krijgt tweede kans in gloednieuwe reeks 'Blind Getrouwd: Second Chance'
- Willy Sommers verklapt eigen bezoek aan 'Maison Verhulst'
- 'De Tafel van Tine' plots onderbroken door technische storing
- Mona Mina Leon genomineerd voor International Emmy Award voor haar hoofdrol in Streamz Original 'Holy Sh!t'
- Jade Mintjens probeert het begrip 'Girl math' uit te leggen: 'Mijn vriend snapt het niet!'
- 'Kotmadam Sergeant' krijgt bezoek van haar man Roland
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': verwaarloosde gebitten bij kwetsbare ouderen
- Seppe staat om 5 uur ’s ochtends al in kamerjas en op pantoffels aan zijn bedrijf in Knokke
- 'Emo wint het altijd van ratio': Jinnih en Danira botsen in tweestrijd aan De Ronde Tafel
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark
Kijktip van de dag

Twintiger Emma trok naar Hawaii voor haar studies en verloor er haar hart aan surfen. Haar buurman en mede-Belg George vocht voor de VS in Irak en Afghanistan. Het duo neemt Karine mee in de wondere wereld van het prachtige eiland. Onder meer surfen, met haaien duiken en een ontroerend bezoek aan Pearl Harbor staan op het programma.
'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.



































