Gouden Kalf winnaar 'Living the light - Robby Müller' in 'Het Uur van de Wolf'

woensdag 13 november 2019

De baanbrekende Nederlandse cameraman Robby Müller (1940 – 2018) wist als geen ander hoe je met de zon speelt en hoe je de stralen als vlinders kan vangen.

In zijn handen veranderde de camera in een muziekinstrument, dat iedereen liet dansen en de wereld verlichtte. Voor haar bijzondere filmessay 'Living the Light – Robby Müller' kreeg regisseur én cameravrouw Claire Pijman het Gouden Kalf voor de beste lange documentaire van het jaar.


Met zijn uitzonderlijke gevoel voor kleurdiepte, innovatieve verlichtingsmethoden en zijn voortdurende zoektocht naar eenvoud heeft director of photography Müller generaties van cameraregisseurs aangemoedigd om hun eigen manier van kijken te ontdekken. Behalve een meester van het analoge werd hij ook een digitale pionier toen hij zijn eerste speelfilms met Lars von Trier maakte.

Documentairemaakster Pijman werkte jaren voor Müller en had toegang tot zijn persoonlijke archief: duizenden Hi8-videodagboeken, persoonlijke foto’s en polaroids die Robby Müller maakte tijdens het draaien met regisseurs als Wim Wenders, Jim Jarmusch en Michael Winterbottom. De documentaire verweeft die beelden met fragmenten uit Müllers grote oeuvre tot een vloeiend geheel. Jim Jarmusch voegt daar met zijn filmmuziek een eigen geluid aan toe.

Müllers werk is vergeleken met dat van schilders als Vermeer en Hopper, die net als hij meesters van het licht waren. Maar zelfs wanneer zijn films af zijn, blijven zijn beelden in beweging. Het licht vervaagt nooit omdat hij altijd de ruimte schept waarin de beelden het verhaal van de mens vertellen. Waarin dat verhaal in het licht komt te staan. Living the Light – Robby Müller is het verhaal van dat licht.

De documentaire beleefde zijn wereldpremière op het prestigieuze Internationale Filmfestival Venetië 2018.

Regie: Claire Pijman
Productie: Moondocs - Carolijn Borgdorff

'Het Uur van de Wolf: Living the light – Robby Müller', donderdag 14 november om 23.00 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

In de regio Auvergne runnen Gentenaars Christophe en Evelyne een drukke doorreiscamping, waar reizigers tot rust kunnen komen. Ex-mijnwerker Geert en Martine zijn de trotse eigenaars van hun camping in het zonnige Portugal.

'Vlaamse campings in het buitenland', om 21.20 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:20
    Flikken Maastricht
    16:10
    Het Huis
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:20
    The Good Doctor
    16:15
    America's Funniest Home Videos
  • 15:20
    Achter gesloten deuren
    16:10
    Blind Getrouwd Nieuw-Zeeland
  • 15:30
    After We Fell
    17:20
    9-1-1
  • 15:35
    Stargate SG-1
    16:30
    Cheers
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:50
    Matlock
  • 15:30
    Joe
    16:00
    Geen uitzending
  • 15:05
    Komen Eten bij De Zussen Coorevits
    16:05
    Oogappels
  • 15:25
    Elsbeth
    16:10
    This Is Us
  • 15:15
    Chopper Cops
    15:50
    Pawn Stars
  • 15:15
    Property Brothers
    16:10
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 15:35
    Spring Break Murders
    16:25
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:39
    Buiten spelen
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:40
    Chris Cooks Cymru
    16:15
    Karola's Kitchen
  • 14:55
    Murdoch Mysteries
    15:50
    The Doctor Blake Mysteries
  • 15:40
    Scrubs
    16:05
    American Housewife
  • 15:35
    NOS Journaal
    16:05
    Dolly for president
  • 15:20
    Podium Dans
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:35
    Coop Troop
    15:50
    Masha en de Beer