Gouden Kalf winnaar 'Living the light - Robby Müller' in 'Het Uur van de Wolf'

De baanbrekende Nederlandse cameraman Robby Müller (1940 – 2018) wist als geen ander hoe je met de zon speelt en hoe je de stralen als vlinders kan vangen.
In zijn handen veranderde de camera in een muziekinstrument, dat iedereen liet dansen en de wereld verlichtte. Voor haar bijzondere filmessay 'Living the Light – Robby Müller' kreeg regisseur én cameravrouw Claire Pijman het Gouden Kalf voor de beste lange documentaire van het jaar.
Met zijn uitzonderlijke gevoel voor kleurdiepte, innovatieve verlichtingsmethoden en zijn voortdurende zoektocht naar eenvoud heeft director of photography Müller generaties van cameraregisseurs aangemoedigd om hun eigen manier van kijken te ontdekken. Behalve een meester van het analoge werd hij ook een digitale pionier toen hij zijn eerste speelfilms met Lars von Trier maakte.
Documentairemaakster Pijman werkte jaren voor Müller en had toegang tot zijn persoonlijke archief: duizenden Hi8-videodagboeken, persoonlijke foto’s en polaroids die Robby Müller maakte tijdens het draaien met regisseurs als Wim Wenders, Jim Jarmusch en Michael Winterbottom. De documentaire verweeft die beelden met fragmenten uit Müllers grote oeuvre tot een vloeiend geheel. Jim Jarmusch voegt daar met zijn filmmuziek een eigen geluid aan toe.
Müllers werk is vergeleken met dat van schilders als Vermeer en Hopper, die net als hij meesters van het licht waren. Maar zelfs wanneer zijn films af zijn, blijven zijn beelden in beweging. Het licht vervaagt nooit omdat hij altijd de ruimte schept waarin de beelden het verhaal van de mens vertellen. Waarin dat verhaal in het licht komt te staan. Living the Light – Robby Müller is het verhaal van dat licht.
De documentaire beleefde zijn wereldpremière op het prestigieuze Internationale Filmfestival Venetië 2018.
Regie: Claire Pijman
Productie: Moondocs - Carolijn Borgdorff
'Het Uur van de Wolf: Living the light – Robby Müller', donderdag 14 november om 23.00 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen 'Vier Handen Op Eén Buik' over liefde, luiers en je eigen weg vinden in het moederschap
- 'De Spookvoetballer' reconstrueert waargebeurd verhaal van voetballer zonder talent die zich aan vier profclubs kon verkopen
- Outfit Francesco Planckaert valt niet in de smaak in 'De Slimste Mens ter Wereld'
- Grote hits, fanatieke BN'ers en één vraag die iedereen bezighoudt in 'Hitster': wanneer kwam deze hit uit?
- FOX komt met nieuwe teaserbeelden van 'Baywatch'-reboot
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf Kort': Giovanni/Carmen
- 'Radar' maandag over smartwatches en fitnesstrackers
- Kijk maandag naar 'Ik ben de Faker' op Zapp
- 'Kamp Jeroom'-duo's proberen sterrenwaardig te koken met één aardappel: 'Patattensmoothie!'
- Hard tegen hard in 'De Verraders': 'Nu ben je weer de cold-hearted bitch'
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Qmusic-luisteraar Gillian uit Utrecht pakt koffers voor Miley Cyrus in Hollywood
Multimedia SPOTLIGHT
-
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op
Kijktip van de dag

De jonge Whitney Houston heeft een stem als een nachtegaal. In de jaren 80 begint ze te zingen met haar moeder in het gospelkoor in New Jersey. Ze krijgt algauw een platencontract en scoort de ene nummer 1-hit na de andere. Uiteindelijk ontpopt Whitney zich als een van de grootste popartiesten, maar de roem en het sterrendom eisen een zware tol.
'Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody', film uit 2022 met oa. Naomi Ackie, om 20.35 uur op VTM 3.



































