Golden Earring ontvangt Top 1000 Allertijden Award

Golden Earring is door Veronica-dj Giel Beelen verrast met een gouden Top 1000 Allertijden Award. De Haagse rockband staat al sinds de start van de Top 1000 Allertijden in 1968 in de Veronica-hitlijst.
Golden Earring is de enige Nederlandse act die al vijftig jaar in de lijst der lijsten staat genoteerd. Speciaal voor deze prestatie én de aftrap van de vijftigste Top 1000 Allertijden schoof bandlid Cesar Zuiderwijk maandag als sidekick aan bij 'De Veronica Ochtendshow met Giel'. Daar werd hij verrast met de gouden award, die hij namens de hele band in ontvangst nam.
Cesar Zuiderwijk: 'Ik word er emotioneel van. Dank jullie wel!'
Naast Cesar Zuiderwijk was ook Willem van Kooten vanochtend te gast bij Giel. De radiopersoonlijkheid is de grondlegger van de Nederlandse hitparades, de naamgever van de Top 100 Aller Tijden en maakte de opkomst van de Veronica-hitlijst van dichtbij mee.
Golden Earring is de enige Nederlandse act die een plek weet te bemachtigen in alle vijftig Top 1000 Allertijden lijsten. De enige andere band die ieder jaar in de lijst staat is The Rolling Stones. In de eerste editie uit 1968 stond Golden Earring met twee hits genoteerd, ‘Sound Of The Screaming Day’ en ‘I’ve Just Lost Somebody’. De monsterhit ‘Radar Love’ is het vaakst genoteerd en sinds de release in 1973 onafgebroken in de lijst te vinden. Het nummer staat dit jaar op de vijfentwintigste positie in de lijst.
Vijftigste editie Top 1000 Allertijden
Radio Veronica viert dit jaar de vijftigste editie van de Top 1000 Allertijden. De zender begon met de lijst in 1968, toen nog als een Top 100. Tussen 1968 en 2003 werd de lijst in totaal tweeëndertig keer uitgezonden, waarna de lijst werd uitgebreid van 100 naar 1000 nummers. Radio Veronica zendt dit jaar de zeventiende editie van de Top 1000 Allertijden uit en is in 2015 nog één keer terug in de tijd gegaan met een Top 100 Aller Tijden. Speciaal voor het vijftigste jubileum is de eerste Top 100 Aller Tijden uit 1968 te beluisteren via JUKE.
Vanaf vandaag is de Top 1000 Allertijden te horen op Radio Veronica. De lijst bevat de duizend beste hits ooit gemaakt, samengesteld door de luisteraars die massaal stemden op hun meest favoriete hits aller tijden.
De Top 1000 Allertijden is van maandag 11 tot en met vrijdag 22 november iedere werkdag tussen 09.00 uur en 19.00 uur te horen. De nummer één is op de slotdag vlak voor 18.00 uur te horen. In het weekend en buiten de lijst om staat de zender ook geheel in het teken van de lijst. Dan komen Top 1000-hits en nummers die de lijst nét niet gehaald hebben voorbij.
https://www.radioveronica.nl/
RadioVeronica
radioveronica
Meer artikels over Veronica
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Tranen van het lachen in Edinburgh: De familie Gooris waagt zich aan de doedelzak
- Strijd tussen de coaches barst meteen los in 'The Voice van Vlaanderen'
- Nostalgie in een nieuw jasje: De Marsupilami's zijn terug op Ketnet
- Kijkcijfers: dinsdag 10 februari 2026
- Van advocatenkoppel tot vader en dochter: dit zijn de 10 advocaten in het nieuwe seizoen van 'Justice For All'
- William Boeva en vriendin Nikki in 'Maison Verhulst'
- 'Zembla' focust donderdag op verslavende pijnstillers
- Hoe makkelijk geraak je in België aan een vuurwapen? 'Kan je gewoon ophalen bij een postpunt'
- Stilte van klusser Nick is te snijden in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Maandag in 'Opsporing Verzocht': Wat gebeurde er met Jerzy in Schiedam?
- WK-wedstrijd Oranje live op groot scherm tijdens pre-show Qmusic Foute Party - The Big One
- NPO Klassiek verdubbelt 'Filmmuziek Toplijst': grootste editie ooit met 400 scores
- Arno voert met 'Les yeux de ma mère' voor vijfde keer op rij 'Radio 1 Belpop 100' aan
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Katwijk aan Zee
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO
Kijktip van de dag

Saar laat de mannen aan de slag tijdens een Zwitserse culinaire ervaring. Zowel bij Dirk als bij Nicolas duikt plots een nieuwe vrijgezel op. Kevin toont de dames zoveel mogelijk van IJsland, hopend dat ze er net zo verliefd op worden als hij.
'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.


































