Giel Beelen verrast zieke kinderen voor Muziekids

Veronica-dj Giel Beelen en Stichting Muziekids slaan de handen ineen voor een project waarbij zieke kinderen op muzikale wijze worden verrast.
Samen met Nederlandse artiesten bezoekt Giel jonge patiënten in ziekenhuizen om te luisteren naar hun verhaal. Deze ervaringen vormen de inspiratie voor een liedje dat speciaal voor hen wordt geschreven en live wordt voorgedragen in de 'Veronica Ochtendshow met Giel'. Om deze muzikale verrassing te kunnen realiseren, heeft de Veronica-dj de hulp ingeschakeld van zanger David Benjamin en zangeres Merel Koman, beter bekend als Blackbird. Het proces van de totstandkoming van de nummers wordt vastgelegd in een mini-documentaire die ook gelanceerd wordt in het ochtendprogramma van Veronica.
Samen met David Benjamin heeft Giel het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie in Utrecht bezocht om kennis te maken met de 15-jarige Robin. Hij kreeg op zijn twaalfde leukemie en wordt in Utrecht behandeld. Met Merel (Blackbird) ging de Veronica-dj naar Tilburg voor een bezoekje aan Lieselotte (18) die onverklaarbare zenuwpijnen had in haar rechterbeen. Donderdag 6 september zal David Benjamin bij Radio Veronica zijn liedje voor Robin ten gehore brengen en woensdag 12 september komt Blackbird naar de Veronica speelplaats om haar liedje voor Lieselotte te zingen.
Giel Beelen: 'Het is heel bijzonder wat muziek kan doen en betekenen in het geval van ziekte. Daarom is Muziekids zo'n geweldig initiatief. Ieder kind dat veel tijd moet doorbrengen in een ziekenhuis zou de mogelijkheid moeten hebben om een Muziekids Studio te bezoeken. Ik zet me daarom graag in om aandacht te vragen voor deze geweldige stichting. Het is heel tof dat ik dat samen met David Benjamin en Blackbird kan doen door zieke kinderen met een persoonlijk liedje te verrassen.'
Muziekids
Stichting Muziekids bouwt ‘muziekstudio’s’ in ziekenhuizen om het ziekenhuisverblijf voor kinderen een stukje leuker te maken. In de Muziekids Studio kunnen kinderen van 6 tot ongeveer 18 jaar zich lekker uitleven op muzikaal gebied om even alles te vergeten. Muziekbeleving heeft een positieve werking bij ziekte. Het verlaagt het stressniveau en dit kan bijdragen aan een versneld herstel. Daarom kunnen kinderen in de Muziekids Studio zelf muziek maken of gewoon lekker luisteren. Muziekids heeft nu vijf muziekstudio’s in Almere, Beverwijk, Hilversum en Tilburg en vandaag wordt de nieuwste locatie door Armin van Buuren geopend in het Prinses Máxima Centrum in Utrecht.
'De Veronica Ochtendshow met Giel' is iedere werkdag van 6.00 tot 9.00 uur te horen bij Radio Veronica.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Belgian Cat Julie Vanloo nieuwste naam van 'Het Huis'
- Pijnlijke misser in 'De Verraders': eerste verbanning treft bondgenoot, Ruben Van Gucht stemt op zichzelf
- Ruben Van Gucht maakt het opnieuw bont in 'De Verraders': 'Hij wil slimmer zijn dan het spel'
- Jolien Roets presenteert 'Naked Attraction Vlaanderen': naakt daten zonder filters op Streamz
- Wetsvoorstel voor hervorming landelijke publieke omroep ingediend
- Wereldberoemde kip Curry krijgt concurrentie: baasje Jo keert terug naar 'Got Talent' met hond Bo
- 'Het Uur van de Wolf' over Gene Wilder
- Cartoonito introduceert 'Dino Ranch: Eilandverkenners'
- Deze onderwerpen brengt 'Radar' maandag onder de aandacht
- 'AVROTROS Klassiek' presenteert: Ivan Petrenko
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
Multimedia SPOTLIGHT
-
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out
Kijktip van de dag

De koppels groeien dichter naar elkaar toe tijdens hun huwelijksreis in Zuid-Tirol. Elke deelt een belangrijk geheim met Denzel. Marjan en Mattias praten over hun relatie, terwijl Hyndi Valentin uitdaagt. Ellen en Matti hervinden hun speelsheid.
'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.



































