Genomineerden Philip Bloemendal Prijs 2024 bekend

Wie maken kans op de prestigieuze Philip Bloemendal Prijs 2024? Dé prijs voor nieuw, jong, journalistiek presentatietalent?
Na het juryberaad zijn de genomineerden, in alfabetische volgorde: Chaira Koops ('De Marker,' BNNVARA), Jan van Poppel (presentator van o.a. 'De Nacht van…' en 'Keihard Klassiek') en Gijs Sanders ('De Marker', BNNVARA). Wie de winnaar is, wordt vrijdag 20 december tussen 14.00 en 16.00 uur bekendgemaakt tijdens de live radio-uitzending Humberto op NPO Radio 1. De uitzending wordt door AVROTROS vanuit Beeld & Geluid in Hilversum uitgezonden.
'De drie genomineerden spreken allemaal een jonge generatie aan met onderwerpen die verre van makkelijk zijn. Ze weten verdieping te geven achter de onderwerpen, en zorgen tegelijkertijd dat het aantrekkelijk gepresenteerd wordt, waardoor ze jongeren bereiken. Het creëren van die balans is heel knap', aldus de vakjury. De jury bestaat uit voorzitter Evelien de Bruijn (programmamaakster en presentatrice), Iris van Lunenburg (presentatrice en columniste), Pepijn Crone (presentator RTL Nieuws), Winfried Baijens (presentator NOS Nieuws) en Stephan Komduur (winnaar Philip Bloemendal Prijs 2022).
Chaira Koops en Gijs Sanders zijn presentatoren van het online platform 'De Marker'. Ze brengen dagelijks nieuws, achtergronden en opinie voor jongeren. Dat doen ze samen met een aantal andere presentatoren op hun Instagram-account, TikTok-kanaal en met een podcast. Jan van Poppel presenteert op NPO Radio 1 'De Nacht van…' en 'Vroeg!'. Ook is hij een van de vaste invallers bij het programma 'Vroege Vogels'. Op NPO Klassiek presenteert hij het programma 'Keihard Klassiek'. Eerder maakte hij de gelijknamige podcast.
Winnaars
De tweejaarlijkse stimuleringsprijs is genoemd naar Philip Bloemendal, de in 1999 overleden legendarische presentator van het Polygoon bioscoopjournaal. De winnaar ontvangt een geldprijs van € 3.500, te besteden aan een opleiding om zich in het vakgebied verder te bekwamen. Voorgaande winnaars zijn Brecht van Hulten (2002), Lucella Carasso (2004), Wouter Zwart (2006), Sofie van den Enk (2008), Ajouad El Miloudi (2010), Luuk Ikink (2012), Arman Avsaroglu (2014), Eva Cleven (2016), Saskia Houttuin (2018), Sosha Duysker (2020) en Stephan Komduur (2022).
Philip Bloemendal
De Stichting Philip Bloemendal Fonds, opgericht in november 2001, heeft zich met deze tweejaarlijkse stimuleringsprijs ten doel gesteld het doorgeven van kwaliteitsbesef aan nieuwe generaties journalistieke presentatoren. Effectief en zorgvuldig taalgebruik is hierbij een belangrijk criterium. In december 2011 gingen het Philip Bloemendal Fonds en het Beeld & Geluid een samenwerking aan, om het voortbestaan van de talentprijs te garanderen. De prijs wordt mede ondersteund door de gemeente Hilversum en de Regionale Publieke Omroep. AVROTROS is als mediapartner aan de prijs verbonden.
'Uitreiking Philip Bloemendal Prijs 2024', vrijdag 20 december vanaf 14.00 uur bij AVROTROS op NPO Radio 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Slimste Mens ter Wereld’ lost laatste mysterie op: Erik Van Looy verklapt 38ste deelnemer
- Nieuw seizoen van 'Mystery At Blind Frog Ranch' op Discovery
- Nieuw seizoen van 'Skin A&E' te zien op TLC
- Jesse Klaver, Britt Dekker en John de Bever te gast in 'Vier Linkerhanden' met Wilfred Genee
- Roxeanne Hazes, Nick Schilder, Jim Bakkum, Diggy Dex en Zoë Livay in eerste editie van 'Nationale Lichtjesavond'
- In november is er nog meer om naar uit te kijken op Cartoon Network
- Ontdek wat National Geographic te bieden heeft in november
- Dit zijn de highlights op Pickx+ in november
- Magische feestdagen met 'Ramons Zoete Keuken' op 24Kitchen
- BBC Belgium in november: nieuwe mysteries, gevaarlijke geheimen en onverwachte wendingen
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
- Barend van Deelen, Wijnand Speelman en nieuwkomer Nellie Benner in Glazen Huis
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'?
Kijktip van de dag

Aan het begin van zijn vierde jaar op Zweinstein wordt Harry Potter door de Vuurbeker uitgekozen om zijn school te vertegenwoordigen op een belangrijk tovertoernooi. Hij moet het in allerlei gevaarlijke proeven opnemen tegen de beste studenten van drie verschillende tovenaarsscholen. Gelukkig kan hij zoals altijd rekenen op de steun van zijn beste vrienden Hermelien Griffel en Ron Wemel. Ondertussen begint ook de kracht van zijn aartsvijand Voldemort toe te nemen.
'Harry Potter and the Goblet of Fire', film uit 2005 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































