Genomineerden Philip Bloemendal Prijs 2024 bekend

vrijdag 8 november 2024

Wie maken kans op de prestigieuze Philip Bloemendal Prijs 2024? Dé prijs voor nieuw, jong, journalistiek presentatietalent?

Na het juryberaad zijn de genomineerden, in alfabetische volgorde: Chaira Koops ('De Marker,' BNNVARA), Jan van Poppel (presentator van o.a. 'De Nacht van…' en 'Keihard Klassiek') en Gijs Sanders ('De Marker', BNNVARA). Wie de winnaar is, wordt vrijdag 20 december tussen 14.00 en 16.00 uur bekendgemaakt tijdens de live radio-uitzending Humberto op NPO Radio 1. De uitzending wordt door AVROTROS vanuit Beeld & Geluid in Hilversum uitgezonden.


'De drie genomineerden spreken allemaal een jonge generatie aan met onderwerpen die verre van makkelijk zijn. Ze weten verdieping te geven achter de onderwerpen, en zorgen tegelijkertijd dat het aantrekkelijk gepresenteerd wordt, waardoor ze jongeren bereiken. Het creëren van die balans is heel knap', aldus de vakjury. De jury bestaat uit voorzitter Evelien de Bruijn (programmamaakster en presentatrice), Iris van Lunenburg (presentatrice en columniste), Pepijn Crone (presentator RTL Nieuws), Winfried Baijens (presentator NOS Nieuws) en Stephan Komduur (winnaar Philip Bloemendal Prijs 2022).

Chaira Koops en Gijs Sanders zijn presentatoren van het online platform 'De Marker'. Ze brengen dagelijks nieuws, achtergronden en opinie voor jongeren. Dat doen ze samen met een aantal andere presentatoren op hun Instagram-account, TikTok-kanaal en met een podcast. Jan van Poppel presenteert op NPO Radio 1 'De Nacht van…' en 'Vroeg!'. Ook is hij een van de vaste invallers bij het programma 'Vroege Vogels'. Op NPO Klassiek presenteert hij het programma 'Keihard Klassiek'. Eerder maakte hij de gelijknamige podcast.

Winnaars
De tweejaarlijkse stimuleringsprijs is genoemd naar Philip Bloemendal, de in 1999 overleden legendarische presentator van het Polygoon bioscoopjournaal. De winnaar ontvangt een geldprijs van € 3.500, te besteden aan een opleiding om zich in het vakgebied verder te bekwamen. Voorgaande winnaars zijn Brecht van Hulten (2002), Lucella Carasso (2004), Wouter Zwart (2006), Sofie van den Enk (2008), Ajouad El Miloudi (2010), Luuk Ikink (2012), Arman Avsaroglu (2014), Eva Cleven (2016), Saskia Houttuin (2018), Sosha Duysker (2020) en Stephan Komduur (2022).

Philip Bloemendal
De Stichting Philip Bloemendal Fonds, opgericht in november 2001, heeft zich met deze tweejaarlijkse stimuleringsprijs ten doel gesteld het doorgeven van kwaliteitsbesef aan nieuwe generaties journalistieke presentatoren. Effectief en zorgvuldig taalgebruik is hierbij een belangrijk criterium. In december 2011 gingen het Philip Bloemendal Fonds en het Beeld & Geluid een samenwerking aan, om het voortbestaan van de talentprijs te garanderen. De prijs wordt mede ondersteund door de gemeente Hilversum en de Regionale Publieke Omroep. AVROTROS is als mediapartner aan de prijs verbonden.

'Uitreiking Philip Bloemendal Prijs 2024', vrijdag 20 december vanaf 14.00 uur bij AVROTROS op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Charlie ontdekt onder zijn huis een geheim hoofdkwartier dat van een mysterieuze superheld lijkt te zijn. Samen met zijn vrienden gaat hij op onderzoek uit, maar hun avontuur verandert in een nachtmerrie wanneer de plek aangevallen wordt door slechteriken. Om het hoofdkwartier te verdedigen en de wereld te redden, moeten Charlie en zijn vrienden hun krachten bundelen en elk hulpmiddel inzetten dat ze kunnen vinden.

'Secret Headquarters', film uit 2022 met oa. Owen Wilson, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 09:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 12:55
    Mega Mindy
    13:20
    Geitenmeid
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 10:40
    Geen uitzending
    13:45
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:30
    S.W.A.T.
  • 13:00
    Geen uitzending
    13:50
    Police Interceptors
  • 09:05
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 12:10
    De Tafel van Gert
    13:15
    Komen Eten
  • 12:35
    NCIS
    13:20
    Neighbours: A New Chapter
  • 12:40
    Blood & Treasure
    13:30
    The First 48
  • 13:00
    Botched
    13:50
    The Art of Making Cocktails
  • 12:15
    Forensic Factor: A New Era
    13:15
    Fear Thy Neighbour
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:58
    Mijn tuin
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 12:40
    Over (h)eerlijke groenten
    13:15
    Vlaamse Klassiekers
  • 12:30
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    13:25
    Outrageous
  • 12:40
    Scrubs
    13:10
    Cougar Town
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:15
    Ongehoord Nieuws
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:20
    Vuurtorenverhalen
  • 13:00
    Knutselfeest
    13:06
    Zin in Zappelin