Genomineerden Philip Bloemendal Prijs 2024 bekend

vrijdag 8 november 2024

Wie maken kans op de prestigieuze Philip Bloemendal Prijs 2024? Dé prijs voor nieuw, jong, journalistiek presentatietalent?

Na het juryberaad zijn de genomineerden, in alfabetische volgorde: Chaira Koops ('De Marker,' BNNVARA), Jan van Poppel (presentator van o.a. 'De Nacht van…' en 'Keihard Klassiek') en Gijs Sanders ('De Marker', BNNVARA). Wie de winnaar is, wordt vrijdag 20 december tussen 14.00 en 16.00 uur bekendgemaakt tijdens de live radio-uitzending Humberto op NPO Radio 1. De uitzending wordt door AVROTROS vanuit Beeld & Geluid in Hilversum uitgezonden.


'De drie genomineerden spreken allemaal een jonge generatie aan met onderwerpen die verre van makkelijk zijn. Ze weten verdieping te geven achter de onderwerpen, en zorgen tegelijkertijd dat het aantrekkelijk gepresenteerd wordt, waardoor ze jongeren bereiken. Het creëren van die balans is heel knap', aldus de vakjury. De jury bestaat uit voorzitter Evelien de Bruijn (programmamaakster en presentatrice), Iris van Lunenburg (presentatrice en columniste), Pepijn Crone (presentator RTL Nieuws), Winfried Baijens (presentator NOS Nieuws) en Stephan Komduur (winnaar Philip Bloemendal Prijs 2022).

Chaira Koops en Gijs Sanders zijn presentatoren van het online platform 'De Marker'. Ze brengen dagelijks nieuws, achtergronden en opinie voor jongeren. Dat doen ze samen met een aantal andere presentatoren op hun Instagram-account, TikTok-kanaal en met een podcast. Jan van Poppel presenteert op NPO Radio 1 'De Nacht van…' en 'Vroeg!'. Ook is hij een van de vaste invallers bij het programma 'Vroege Vogels'. Op NPO Klassiek presenteert hij het programma 'Keihard Klassiek'. Eerder maakte hij de gelijknamige podcast.

Winnaars
De tweejaarlijkse stimuleringsprijs is genoemd naar Philip Bloemendal, de in 1999 overleden legendarische presentator van het Polygoon bioscoopjournaal. De winnaar ontvangt een geldprijs van € 3.500, te besteden aan een opleiding om zich in het vakgebied verder te bekwamen. Voorgaande winnaars zijn Brecht van Hulten (2002), Lucella Carasso (2004), Wouter Zwart (2006), Sofie van den Enk (2008), Ajouad El Miloudi (2010), Luuk Ikink (2012), Arman Avsaroglu (2014), Eva Cleven (2016), Saskia Houttuin (2018), Sosha Duysker (2020) en Stephan Komduur (2022).

Philip Bloemendal
De Stichting Philip Bloemendal Fonds, opgericht in november 2001, heeft zich met deze tweejaarlijkse stimuleringsprijs ten doel gesteld het doorgeven van kwaliteitsbesef aan nieuwe generaties journalistieke presentatoren. Effectief en zorgvuldig taalgebruik is hierbij een belangrijk criterium. In december 2011 gingen het Philip Bloemendal Fonds en het Beeld & Geluid een samenwerking aan, om het voortbestaan van de talentprijs te garanderen. De prijs wordt mede ondersteund door de gemeente Hilversum en de Regionale Publieke Omroep. AVROTROS is als mediapartner aan de prijs verbonden.

'Uitreiking Philip Bloemendal Prijs 2024', vrijdag 20 december vanaf 14.00 uur bij AVROTROS op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts' - Birgit Van Mol (VTM)

Volgens de recentste cijfers van de WHO zijn 160 miljoen kinderen en jongeren tussen de 5 en de 19 jaar echt obees. In de EU zijn 33% van de kinderen obees. Velen beseffen niet wat ultrabewerkt voedsel met het lichaam doet. En als je overal om je heen reclame ziet voor ongezonde producten, dan is het ook veel moeilijker om andere keuzes te maken. Twee Spanjaarden die naar de VS verhuisden, zagen meteen wat die andere eetcultuur deed met hun lichaam. Ze willen nu anderen helpen om niet in diezelfde val te trappen.

'Telefacts', om 22.50 uur bij VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    06:00
    In bed met Olly
  • 17:50
    Murky Skies
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 18:30
    Hallo Kroket
    06:00
    Tik Tak
  • 18:20
    Milo
    02:10
    Geen uitzending
  • 18:15
    UEFA Champions League
    01:00
    Blind Getrouwd UK
  • 18:20
    How I Met Your Mother
    01:40
    Geen uitzending
  • 18:10
    Xena: Warrior Princess
    01:05
    Geen uitzending
  • 17:10
    The Christmas Chalet
    05:00
    Christmas in Scotland
  • 18:00
    Sturm der Liebe
    06:00
    Joe
  • 18:00
    Ooit Vrij
    02:05
    De Tafel van Tine
  • 17:55
    Rizzoli & Isles
    02:00
    Neighbours: A New Chapter
  • 18:10
    Brooklyn Nine-Nine
    02:20
    Geen uitzending
  • 18:20
    Het Blok Nederland
    02:35
    Big Miracles
  • 18:35
    The Killer in My Family
    02:15
    Geen uitzending
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:34
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 18:15
    Het Weekmenu
    02:15
    De Gastentafel
  • 17:50
    Death in Paradise
    02:20
    Where the Wild Men Are With Ben Fogle
  • 17:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    02:45
    First Dates Australia
  • 18:30
    EenVandaag
    02:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    02:10
    Nieuwsuur
  • 18:20
    Waku Waku Junior
    02:35
    Verward