Geloof en geaardheid in de spannende Telefilm 'Alles Van Waarde'

In de schaduw van een kerk worden 's nachts twee mannen in elkaar geslagen. Zinloos geweld? Anti-homo geweld? Zowel een filmmaker als een rechercheur proberen te achterhalen wat er is gebeurd. Waarom doen de slachtoffers eigenlijk geen aangifte?
De aangrijpende film 'Alles Van Waarde' vertelt het verhaal van Marc, een gelovige man, getrouwd met zijn Amerikaanse vrouw Christy. Maar hij wordt verliefd op een man en worstelt met zichzelf, zijn geloof en zijn omgeving. Teun Luijkx en Abe Dijkman vertolken hoofdrollen in de Telefilm van Stanley Kolk naar een scenario van Cecilie Levy.
'Alles Van Waarde' is een fictief verhaal, maar wel gebaseerd op levensverhalen en ervaringen van gelovige homo's die ook mee hebben gedacht bij de totstandkoming van deze film. Met deze film wil de EO de strijd inzichtelijk maken die een gelovige homo kan voeren met zichzelf, met God en met zijn omgeving om zichzelf te mogen zijn. De EO wil inzicht geven in de worsteling die christelijke homo’s kunnen ervaren en het gesprek rondom geloof en geaardheid verder ondersteunen.
Taboe
Eindredacteur Arnoud Bruinier: 'Helaas is homoseksualiteit in sommige kerken nog steeds een taboe: voor een (klein) deel van christelijk Nederland gaat deze geaardheid nog steeds niet samen met het geloof. Gelukkig wordt de groep kerken waar homo’s gediscrimineerd worden steeds kleiner en komt er steeds meer openheid rond het onderwerp. Het is belangrijk dat er daarbij niet alleen over, maar vooral ook met LHBTI'ers wordt gesproken. Ik hoop enorm dat deze film mensen raakt en zo het gesprek over geloof en homoseksualiteit een positieve boost geeft.'
Cast en productie
Cast: Teun Luijkx, Abe Dijkman, Julia Akkermans, Sinem Kavus, Anna Keuning, Carly Wijs, Patrick Stoof, Lisa Smit, e.a. Regie: Stanley Kolk, scenario: Cecilie Levy, producent: Family Affair Films
Telefilms
Telefilms zijn speelfilms voor televisie die inspelen op actuele thema's. De coproducties van onafhankelijke producenten en de publieke omroep krijgen financiële steun van CoBO (Stichting Co-productiefonds Binnenlandse Omroep). 'Alles Van Waarde' is een samenwerking tussen CoBO (Stichting Co-productiefonds Binnenlandse Omroep), NPO 3 en de EO.
'Alles Van Waarde', zondag 3 oktober om 20.25 uur bij de EO op NPO 3.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe namen voor romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Astrid Kersseboom verteller van 'The Passion 2026'
- Peter Lubbers nieuwe Directeur Content RTL en Videoland
- Meer dan ooit dé thuishaven voor het darts: VTM verwerft rechten voor alle PDC-toernooien
- Kijkcijfers: donderdag 19 maart 2026
- Maan is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- 'Kassa' over de dure olieprijzen en een piramidespel
- 'Ineens ben ik niet meer zo chill': Zita Wauters warmt zich op voor haar auditie in 'The Voice'
- Emma Wortelboer en Jurre Geluk laten zich 'Steken en Prikken op Vakantie' in Zuid-Afrika
- Documentaire 'Twee kanten van één geschiedenis' op NPO 2
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Q-dj Vincent Fierens daagt Vlaanderen uit: Wie wint de jacht op 'Vincent Live' en wint… een jacht?
- Willy-dj Tomas De Soete duikt de 'Willy 500 van de jaren '90' in met smerigste filmscène ooit
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
Multimedia SPOTLIGHT
-
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Jurgen heeft zijn knappe collega Sibel na een korte affaire ten huwelijk gevraagd. Hij is een Vlaming, zij heeft Turkse roots. Voor de ouders van beide twintigers komt de trouw als een complete verrassing. Sibel en Jurgen zijn smoorverliefd en kijken enorm uit naar een prachtig trouwfeest. Dat is echter buiten de druk, de verwachtingen en de twijfels van hun families gerekend. Eén ding is zeker: het wordt een trouwfeest om nooit meer te vergeten.
'Trouw met Mij!', film uit 2014 met oa. Mieke Bouve, om 20.40 uur op VRT 1.



































