'Frontlinie: Schuldige heuvels' donderdag op NPO 2

In een nieuwe 'Frontlinie' reist Bram Vermeulen naar Bosnië, waar dertig jaar na het begin van de burgeroorlog opnieuw oorlogsdemonen rondspoken. Servische nationalisten poken weer de haat op tegen moslims en dreigen het Servische deel van Bosnië af te splitsen.
De nationalisten krijgen hierin volmondige steun van de Russische president Vladimir Poetin, die de Serviërs als bloedbroeders ziet en Bosnië als zijn achtertuin waar hij de internationale gemeenschap onder druk kan zetten.
Bram Vermeulen legt die vraag voor aan de Bosniërs die nog elke dag leven met de gevolgen van de vorige oorlog in de heuvels van Oost-Bosnië. Zoals de man die zijn hele familie verloor en zelf vastzat in een strafkamp onder leiding van zijn voormalige docent. Die docent is na het uitzitten van zijn gevangenisstraf in Den Haag weer teruggekeerd naar hetzelfde dorp. De meester en de leerling komen elkaar nog elke dag tegen in hetzelfde dorp nabij Srebrenica.
Daar treft hij ook een Nederlandse voormalige VN-soldaat, die een huis heeft gebouwd in dezelfde heuvels waar de Verenigde Naties in 1995 machteloos bleken de moord van 8000 Bosnische mannen te stoppen.
Bedreigd
Intussen plakken gewapende Servische nationalisten posters van Vladimir Poetin in het stadscentrum van Srebrenica en waarschuwen ze dat juist zij hun leven niet zeker zijn. 'Er zijn maar 100 Russische huurlingen nodig om hier de oorlog te doen ontbranden', waarschuwt de directeur van het Gedenkcentrum bij Srebrenica, die zelf regelmatig wordt bedreigd door Servische nationalisten die de genocide van 1995 ontkennen. Hij vraagt zich af of we in Europa wel genoeg opletten op wat er in Bosnië, nog geen 2 uur vliegen van Amsterdam, gebeurt.
'Frontlinie: Schuldige Heuvels', donderdag 15 december om 22.15 uur bij de VPRO op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT geeft kunst nieuw leven: in eigen huis en in de cultuursector
- Kijkcijfers: 19, 20 en 21 juni 2026
- Merel Westrik presenteert nieuw seizoen 'Project Rembrandt'
- 'Van Onschatbare Waarde' viert tienjarig jubileum
- 'Hello goodbye' keert terug: Manu Van Acker gaat op zoek naar ontroerende luchthavenverhalen
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Bekroonde jeugdfilm 'Koning van de Zwervers' bij KRO-NCRV op Zapp
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Epe
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Zomer bij Nostalgie: ex-Miss België Ellen Petri en treinconducteur Kristof nemen je mee op reis
Multimedia SPOTLIGHT
-
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz
Kijktip van de dag

Wanneer Luke Horton een dronken ex-medeleerlinge huiswaarts brengt na een schoolreünie, verdwijnt hij spoorloos. Martin ontdekt dat Luke overdag vaak in een hotel te vinden was. Aanvankelijk wordt er vermoed dat hij een affaire heeft met de vrouw van zijn baas, maar nadien blijkt dat hij ook vaak in homobars vertoeft. De storm rond de Reyes-schietpartij waarin Vivian en Martin betrokken waren, lijkt maar niet te gaan liggen. Wanneer beide agenten mogelijk een leugendetectortest moeten afleggen, besluit Martin aan Jack de waarheid op te biechten.
'Without a Trace', om 22.05 uur op Play Crime.



































