'Frontlinie: Schuldige heuvels' donderdag op NPO 2

woensdag 14 december 2022

In een nieuwe 'Frontlinie' reist Bram Vermeulen naar Bosnië, waar dertig jaar na het begin van de burgeroorlog opnieuw oorlogsdemonen rondspoken. Servische nationalisten poken weer de haat op tegen moslims en dreigen het Servische deel van Bosnië af te splitsen.

De nationalisten krijgen hierin volmondige steun van de Russische president Vladimir Poetin, die de Serviërs als bloedbroeders ziet en Bosnië als zijn achtertuin waar hij de internationale gemeenschap onder druk kan zetten.


Bram Vermeulen legt die vraag voor aan de Bosniërs die nog elke dag leven met de gevolgen van de vorige oorlog in de heuvels van Oost-Bosnië. Zoals de man die zijn hele familie verloor en zelf vastzat in een strafkamp onder leiding van zijn voormalige docent. Die docent is na het uitzitten van zijn gevangenisstraf in Den Haag weer teruggekeerd naar hetzelfde dorp. De meester en de leerling komen elkaar nog elke dag tegen in hetzelfde dorp nabij Srebrenica.

Daar treft hij ook een Nederlandse voormalige VN-soldaat, die een huis heeft gebouwd in dezelfde heuvels waar de Verenigde Naties in 1995 machteloos bleken de moord van 8000 Bosnische mannen te stoppen.

Bedreigd
Intussen plakken gewapende Servische nationalisten posters van Vladimir Poetin in het stadscentrum van Srebrenica en waarschuwen ze dat juist zij hun leven niet zeker zijn. 'Er zijn maar 100 Russische huurlingen nodig om hier de oorlog te doen ontbranden', waarschuwt de directeur van het Gedenkcentrum bij Srebrenica, die zelf regelmatig wordt bedreigd door Servische nationalisten die de genocide van 1995 ontkennen. Hij vraagt zich af of we in Europa wel genoeg opletten op wat er in Bosnië, nog geen 2 uur vliegen van Amsterdam, gebeurt.

'Frontlinie: Schuldige Heuvels', donderdag 15 december om 22.15 uur bij de VPRO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Daar Zijn Beelden Van' (VRT 1)

Average Rob brengt beelden van enkele van zijn idolen mee, te beginnen met waaghals Tom Waes in 'Tomtesterom'. Ook beelden van 'Taboe' met comedian Philippe Geubels komen aan bod. Sander en Cato hebben het met Rob ook nog over zijn eigen wielerwedstrijd, de Turbocross. Ze leren hem ook een krachtpatser kennen die wel wat gemeen heeft met Rob zelf: tandacrobaat John Massis, die je gerust de Average Rob van de jaren 70 en 80 kan noemen.

'Daar Zijn Beelden Van', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    F.C. De Kampioenen
    20:50
    Daar zijn beelden van
  • 20:15
    Sporza: WK Voetbal Vrouwen Kwalificatie 2027
    22:35
    Little Miss Sunshine
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:50
    Flikken Maastricht
  • 19:55
    Het Echte Leven in de ZOO NL
    20:35
    The Floor
  • 19:40
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:30
    Guardians of the Galaxy: Volume 3
  • 18:50
    Playing With Fire
    20:30
    Minions: The Rise of Gru
  • 19:50
    Police Interceptors
    22:30
    Every Breath You Take
  • 19:45
    Alert: Missing Persons Unit
    00:35
    Geen uitzending
  • 20:00
    Nonkel Jef
    22:25
    De Planckaerts
  • 20:00
    The Real Housewives of Antwerp
    21:00
    Blind Gekocht
  • 20:20
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 20:05
    Two and a Half Men
    20:35
    The Marksman
  • 19:40
    Chateau Meiland
    20:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 19:40
    World's Most Evil Killers
  • 20:13
    Alle Zaken op een Rijtje
    20:32
    City Reports
  • 20:10
    Mijn tuin
    21:00
    Concert
  • 20:15
    Snel, Makkelijk & Lekker
    20:40
    Meat Timon
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Ripper Street
  • 20:00
    Glass
    22:20
    Bob's Burgers
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:30
    Wie is de Mol?
  • 19:55
    Blauw Bloed
    20:30
    Op zee gebleven
  • 20:10
    Welkom thuis
    20:29
    Socutera