'Frontlinie: Schuldige heuvels' donderdag op NPO 2

In een nieuwe 'Frontlinie' reist Bram Vermeulen naar Bosnië, waar dertig jaar na het begin van de burgeroorlog opnieuw oorlogsdemonen rondspoken. Servische nationalisten poken weer de haat op tegen moslims en dreigen het Servische deel van Bosnië af te splitsen.
De nationalisten krijgen hierin volmondige steun van de Russische president Vladimir Poetin, die de Serviërs als bloedbroeders ziet en Bosnië als zijn achtertuin waar hij de internationale gemeenschap onder druk kan zetten.
Bram Vermeulen legt die vraag voor aan de Bosniërs die nog elke dag leven met de gevolgen van de vorige oorlog in de heuvels van Oost-Bosnië. Zoals de man die zijn hele familie verloor en zelf vastzat in een strafkamp onder leiding van zijn voormalige docent. Die docent is na het uitzitten van zijn gevangenisstraf in Den Haag weer teruggekeerd naar hetzelfde dorp. De meester en de leerling komen elkaar nog elke dag tegen in hetzelfde dorp nabij Srebrenica.
Daar treft hij ook een Nederlandse voormalige VN-soldaat, die een huis heeft gebouwd in dezelfde heuvels waar de Verenigde Naties in 1995 machteloos bleken de moord van 8000 Bosnische mannen te stoppen.
Bedreigd
Intussen plakken gewapende Servische nationalisten posters van Vladimir Poetin in het stadscentrum van Srebrenica en waarschuwen ze dat juist zij hun leven niet zeker zijn. 'Er zijn maar 100 Russische huurlingen nodig om hier de oorlog te doen ontbranden', waarschuwt de directeur van het Gedenkcentrum bij Srebrenica, die zelf regelmatig wordt bedreigd door Servische nationalisten die de genocide van 1995 ontkennen. Hij vraagt zich af of we in Europa wel genoeg opletten op wat er in Bosnië, nog geen 2 uur vliegen van Amsterdam, gebeurt.
'Frontlinie: Schuldige Heuvels', donderdag 15 december om 22.15 uur bij de VPRO op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Deze koppels vallen als eerste af in 'Huis Gemaakt'
- Vijfde editie 'De Nationale Popquiz' te zien op NPO 3
- nws.nws.nws breidt uit naar YouTube en VRT MAX met duidingsformat voor tieners
- Kijkcijfers: dinsdag 31 maart 2026
- Ketnet zet volop in op wetenschap met nieuwe programma’s
- 'Meldpunt Actueel' over pensioencompensatie
- Ex-Mol Eline kaart mogelijke medische fouten aan bij verlies van pasgeboren kindje in 'Justice For All'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Roosje Pertz serveert nostalgisch communiefeest in 'Komen Eten'
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur
Kijktip van de dag

Dom Toretto ontsnapt uit de gevangenis dankzij een spectaculaire reddingsactie van zijn zus Mia en haar vriend, ex-agent Brian O'Conner. Met de politie en de FBI op de hielen vluchten ze naar Rio de Janeiro. Daar beseffen ze dat ze nog één grote klus moeten klaren om hun vrijheid af te kopen. Maar de nietsontziende FBI-agent Luke Hobbs is vastbesloten hen een halt toe te roepen.
'Fast Five', film uit 2011 met oa. Vin Diesel, om 20.35 uur VTM 3.



































