Frits Barend, Jeanne Kooijmans en Jeroen van Inkel over duopresentatie in 'Bert op 5'

De hele maand januari gaat het over de vijf duo's van 'Op1', de nieuwe latenight talkshow om half elf 's avonds van NPO 1. Hoe word je een goed duo? Moet je vrienden van elkaar zijn? Of zelfs 'verliefd' op elkaar zijn?
Hoe geef je en neem je ruimte? Wat is het geheim van succesvolle duopresentatie? Daarover praat Bert Kranenbarg met drie ervaringsdeskundigen.
Frits Barend is al 50 jaar lang een duo met Henk van Dorp, ze begonnen samen op de radio, maar waren ook een schrijvend journalistenduo. Eerst concentreerden ze zich op sport, maar voor RTL verbreedden ze zich en maakten ze de eerste latenight talkshow van Nederland. 'Als wij scoorden straalde dat echt op ons beiden af en zo voelde dat ook. Ik weet zeker dat Henk trots was op mij en ik was trots op Henk. Het was ook 'Barend en Van Dorp', het werd ook gelukkig een begrip. Ik weet wel dat mensen zeiden als ze mijn dochters zagen: 'hé, dat is een kind van 'Barend en Van Dorp''.'
Jeanne Kooijmans was 5 jaar het radiozusje van Peter van Bruggen in de 'Breakfast Club' bij de KRO op Radio 3FM. Het idee om samen te gaan presenteren ontstond tijdens een leuk gesprek dat ze hadden. Daarna kozen ze er samen voor om als duo te gaan presenteren. En ze deden alles samen, ook naar de kapper gaan en zelfs de onderhandelingen over hun salaris. Daar mocht geen ruis over zijn. 'Wat belangrijk is aan een duo is dat je elkaar alles gunt, duo is gunnen.'
Jeroen van Inkel had eerst Adam Curry en later Rob Stenders als duopartner in 'Curry en Van Inkel' en daarna Stenders en Van Inkel. En dat was een wereld van verschil. Adam Curry werd een steeds grotere ster die de roddelbladen haalde en naar Amerika wilde, Rob Stenders deed bij de eerste gezamenlijke uitzending direct zijn schoenen uit. Het is belangrijk elkaar ruimte te geven, zegt Jeroen van Inkel: 'Laat een deel van je ego achter bij de ingang van de studio. Het geheim schuilt 'm vooral in op de juiste momenten juist dingen niet zeggen.'
'Bert op 5' staat iedere donderdagmiddag stil bij bijzondere radio uit het verleden, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'Bert op 5' is donderdag een verkorte versie te horen van het gesprek over duopresentatie. De volledige montage inclusief programmafragmenten verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 19 in de podcastserie 'RadioReuzen'.
Eerder al maakte Bert Kranenbarg in deze serie portretten over ondermeer 'Met Het Oog Op Morgen', 'De Toestand in de Wereld' (door mr. G.B.J. Hiltermann), 'Raden Maar' en 'De Stemband' (met Kees Schilperoort), 'Cappuccino' van Sjors Fröhlich, 'Radio Tour de France', 'In de Rooie Haan'/'Spijkers met Koppen' en 'Ochtendshows' met Edwin Evers.
Al deze gesprekken zijn als uitgebreide podcast terug te luisteren via nporadio5.nl/podcasts en de bekende podcastkanalen.
'Bert op 5' met Frits Barend, Jeanne Kooijmans en Jeroen van Inkel over duopresentatie, donderdag 30 januari tussen 16 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Topfavoriet Bas wint 'The Voice van Vlaanderen' 2026
- Nidal van Rijn neemt afscheid als Ketnet-wrapper: 'Een droom die uitkwam'
- Kijkcijfers: donderdag 28 mei 2026
- Kijkcijfers: Play kijkt tevreden terug op het voorjaar
- Vlak voor de finale: herbeleef het tiende seizoen van 'The Voice' in drie minuten
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': zorgen om de energierekening
- Opmerkelijke bekentenis van Viktor in 'Brieven Aan Samson': 'Ik kon pas op mijn twaalfde fietsen'
- 'Zembla' onderzoekt de oprukkende jeugdcriminaliteit
- Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt'
- Europees debutant Crystal Palace tegen volksclub Rayo Vallecano in de Conference League-finale op Ziggo Sport
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' over bijzonder opnames van The Nits
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
- Véronique De Kock opent haar eigen B&B… op de radio
- Bram Krikke elke vrijdagochtend naast Mattie Valk te horen in de Qmusic-ochtendshow
Multimedia SPOTLIGHT
-
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

In deze finale wordt het hard tegen hard tussen de laatste twaalf kandidaten. De hoofdprijs ligt binnen handbereik, maar slechts één kandidaat kan het ultieme quizduel winnen en het prijzengeld mee naar huis nemen. Wie wint het tweede seizoen van 'The Floor'?
'The Floor', om 20.40 uur op VTM.



































