Frits Barend, Jeanne Kooijmans en Jeroen van Inkel over duopresentatie in 'Bert op 5'

De hele maand januari gaat het over de vijf duo's van 'Op1', de nieuwe latenight talkshow om half elf 's avonds van NPO 1. Hoe word je een goed duo? Moet je vrienden van elkaar zijn? Of zelfs 'verliefd' op elkaar zijn?
Hoe geef je en neem je ruimte? Wat is het geheim van succesvolle duopresentatie? Daarover praat Bert Kranenbarg met drie ervaringsdeskundigen.
Frits Barend is al 50 jaar lang een duo met Henk van Dorp, ze begonnen samen op de radio, maar waren ook een schrijvend journalistenduo. Eerst concentreerden ze zich op sport, maar voor RTL verbreedden ze zich en maakten ze de eerste latenight talkshow van Nederland. 'Als wij scoorden straalde dat echt op ons beiden af en zo voelde dat ook. Ik weet zeker dat Henk trots was op mij en ik was trots op Henk. Het was ook 'Barend en Van Dorp', het werd ook gelukkig een begrip. Ik weet wel dat mensen zeiden als ze mijn dochters zagen: 'hé, dat is een kind van 'Barend en Van Dorp''.'
Jeanne Kooijmans was 5 jaar het radiozusje van Peter van Bruggen in de 'Breakfast Club' bij de KRO op Radio 3FM. Het idee om samen te gaan presenteren ontstond tijdens een leuk gesprek dat ze hadden. Daarna kozen ze er samen voor om als duo te gaan presenteren. En ze deden alles samen, ook naar de kapper gaan en zelfs de onderhandelingen over hun salaris. Daar mocht geen ruis over zijn. 'Wat belangrijk is aan een duo is dat je elkaar alles gunt, duo is gunnen.'
Jeroen van Inkel had eerst Adam Curry en later Rob Stenders als duopartner in 'Curry en Van Inkel' en daarna Stenders en Van Inkel. En dat was een wereld van verschil. Adam Curry werd een steeds grotere ster die de roddelbladen haalde en naar Amerika wilde, Rob Stenders deed bij de eerste gezamenlijke uitzending direct zijn schoenen uit. Het is belangrijk elkaar ruimte te geven, zegt Jeroen van Inkel: 'Laat een deel van je ego achter bij de ingang van de studio. Het geheim schuilt 'm vooral in op de juiste momenten juist dingen niet zeggen.'
'Bert op 5' staat iedere donderdagmiddag stil bij bijzondere radio uit het verleden, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'Bert op 5' is donderdag een verkorte versie te horen van het gesprek over duopresentatie. De volledige montage inclusief programmafragmenten verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 19 in de podcastserie 'RadioReuzen'.
Eerder al maakte Bert Kranenbarg in deze serie portretten over ondermeer 'Met Het Oog Op Morgen', 'De Toestand in de Wereld' (door mr. G.B.J. Hiltermann), 'Raden Maar' en 'De Stemband' (met Kees Schilperoort), 'Cappuccino' van Sjors Fröhlich, 'Radio Tour de France', 'In de Rooie Haan'/'Spijkers met Koppen' en 'Ochtendshows' met Edwin Evers.
Al deze gesprekken zijn als uitgebreide podcast terug te luisteren via nporadio5.nl/podcasts en de bekende podcastkanalen.
'Bert op 5' met Frits Barend, Jeanne Kooijmans en Jeroen van Inkel over duopresentatie, donderdag 30 januari tussen 16 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De veerkracht van de Nederlandse natuur in 'Vroege Vogels'
- Is ’t gelukt? Sven de Leijer deelt geheime uitdagingen uit aan acht bekende deelnemers: 'Ik ben al een heel jaar paranoïde'
- Linda de Mol presenteert 'Postcode Loterij Spel van het Jaar' op SBS6
- Niels Destadsbader zoekt publiek voor nieuw seizoen 'Ik vraag het aan'
- Totale paranoia vanaf eerste seconde en primeur aan De Ronde Tafel: 'De Verraders' is terug!
- Persoonlijk verslag van een reis door naoorlogs Europa in NPO Doc
- 'Kamp Jeroom' is terug: Gert Verhulst verliest zijn geduld met Viktor
- 'De Twaalf' keert terug met 'De Botoxmoorden': nieuwe assisenzaak zondag op VRT 1
- Uitvaart Noorse koning Harald woensdag live op NPO 1
- Rick Nieman is terug met 'WNL Op Zondag'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug!
Kijktip van de dag

Hanne, Marthe en Julia genieten van een droomvakantie in Porto Sirento, tot een betovering hen plots in zeemeerminnen verandert. Om niet op te vallen, moeten ze koste wat het kost water vermijden. Wanneer ze ontdekken dat ze na drie dagen voorgoed in hun vinnen vastzitten, begint een race tegen de klok. Slagen ze erin de betovering op tijd te verbreken of verliezen ze voorgoed hun plek als K3?
'K3 en het lied van de zeemeermin', film uit 2024, met oa. de K3-meisjes, om 19.55 uur op VTM.



































