Frits Barend, Jeanne Kooijmans en Jeroen van Inkel over duopresentatie in 'Bert op 5'

De hele maand januari gaat het over de vijf duo's van 'Op1', de nieuwe latenight talkshow om half elf 's avonds van NPO 1. Hoe word je een goed duo? Moet je vrienden van elkaar zijn? Of zelfs 'verliefd' op elkaar zijn?
Hoe geef je en neem je ruimte? Wat is het geheim van succesvolle duopresentatie? Daarover praat Bert Kranenbarg met drie ervaringsdeskundigen.
Frits Barend is al 50 jaar lang een duo met Henk van Dorp, ze begonnen samen op de radio, maar waren ook een schrijvend journalistenduo. Eerst concentreerden ze zich op sport, maar voor RTL verbreedden ze zich en maakten ze de eerste latenight talkshow van Nederland. 'Als wij scoorden straalde dat echt op ons beiden af en zo voelde dat ook. Ik weet zeker dat Henk trots was op mij en ik was trots op Henk. Het was ook 'Barend en Van Dorp', het werd ook gelukkig een begrip. Ik weet wel dat mensen zeiden als ze mijn dochters zagen: 'hé, dat is een kind van 'Barend en Van Dorp''.'
Jeanne Kooijmans was 5 jaar het radiozusje van Peter van Bruggen in de 'Breakfast Club' bij de KRO op Radio 3FM. Het idee om samen te gaan presenteren ontstond tijdens een leuk gesprek dat ze hadden. Daarna kozen ze er samen voor om als duo te gaan presenteren. En ze deden alles samen, ook naar de kapper gaan en zelfs de onderhandelingen over hun salaris. Daar mocht geen ruis over zijn. 'Wat belangrijk is aan een duo is dat je elkaar alles gunt, duo is gunnen.'
Jeroen van Inkel had eerst Adam Curry en later Rob Stenders als duopartner in 'Curry en Van Inkel' en daarna Stenders en Van Inkel. En dat was een wereld van verschil. Adam Curry werd een steeds grotere ster die de roddelbladen haalde en naar Amerika wilde, Rob Stenders deed bij de eerste gezamenlijke uitzending direct zijn schoenen uit. Het is belangrijk elkaar ruimte te geven, zegt Jeroen van Inkel: 'Laat een deel van je ego achter bij de ingang van de studio. Het geheim schuilt 'm vooral in op de juiste momenten juist dingen niet zeggen.'
'Bert op 5' staat iedere donderdagmiddag stil bij bijzondere radio uit het verleden, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'Bert op 5' is donderdag een verkorte versie te horen van het gesprek over duopresentatie. De volledige montage inclusief programmafragmenten verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 19 in de podcastserie 'RadioReuzen'.
Eerder al maakte Bert Kranenbarg in deze serie portretten over ondermeer 'Met Het Oog Op Morgen', 'De Toestand in de Wereld' (door mr. G.B.J. Hiltermann), 'Raden Maar' en 'De Stemband' (met Kees Schilperoort), 'Cappuccino' van Sjors Fröhlich, 'Radio Tour de France', 'In de Rooie Haan'/'Spijkers met Koppen' en 'Ochtendshows' met Edwin Evers.
Al deze gesprekken zijn als uitgebreide podcast terug te luisteren via nporadio5.nl/podcasts en de bekende podcastkanalen.
'Bert op 5' met Frits Barend, Jeanne Kooijmans en Jeroen van Inkel over duopresentatie, donderdag 30 januari tussen 16 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BN'ers nemen mantelzorg over in MAX-programma 'Zorg uit Handen'
- Nieuwe bakkers, nieuwe uitdagingen: ‘Heel Holland Bakt’ start aan veertiende seizoen
- 'Diabolical: The Epstein Files' nieuw te zien op HBO Max
- Kijk vanaf zondag de beklijvende historische dramareeks 'Breendonk' op VRT 1
- Docureeks 'De Hel van Breendonk' nieuw op VRT MAX en VRT Canvas
- Dit zie je in november op Disney Channel en Disney Jr.
- 'Vroege Vogels' is zondag op de Beegderheide
- Jurre reist voor '3 Op Reis' door Ijsland
- Yves Berendse, Davina Michelle, Nick Schilder en Waylon zingen met onbekend talent in 'Sing With Me'
- Zeezieke Timon Verbeeck krijgt het zwaar te verduren in 'Over De Oceaan'
- Justin Timberlake bovenaan jubileumlijst 'THX To You Top 1000': dit zijn de tien populairste nummers uit 25 jaar Qmusic
- Erik de Zwart ontvangt Top 4000 Ere-Icoon uit handen van dochters
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Amsterdam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Isabèl Usher
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van 'Beauty and the Geek' op Prime Video -
'De Hel van Breendonk' nieuw op VRT MAX en VRT Canvas -
Kijk een nieuw seizoen van 'De Wereld van Plopsa' bij VTM -
Marie over de nieuwe poetshulp in 'De Tafel van Ruben' -
Maak kennis met de nieuwe poetshulp van 'De Verhulstjes' -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Cul de Bas zoekt nog meer risico in de finale van 'Got Talent' -
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander'
Kijktip van de dag

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.
'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.




































