Fokspecial De Geit donderdag in 'Keuringsdienst van Waarde'

woensdag 1 juni 2022
Foto: © KRO-NCRV 2019

De mens leeft al jaren lang samen met het dier: we drinken haar melk, eten het vlees en gebruiken de vacht voor warmte. Op de traditionele gemengde boerderij leefde de boer met koeien die werden gehouden voor de zuivel en werden gegeten als ze geen melk meer gaven.

De varkens aten het afval en kwamen na een paar jaar zelf ook aan de beurt. 


Die tijden zijn veranderd. Sinds de jaren vijftig van de vorige eeuw zijn de boerderijen enorm gegroeid en zijn de bedrijven gespecialiseerd. Maar de dieren veranderden niet zomaar met ons mee, ze moesten daar een handje bij geholpen worden en dat gebeurde met fokprogramma’s. In drie specials nemen we de fok van verschillende dieren onder de loep.

In deze aflevering kijken we naar de geit. Er valt ons iets op: op verpakkingen geitenkaas zien we geiten mèt en zonder hoorns. Heeft een geit nou hoorns of niet? Op een kinderboerderij, waar zowel gehoornde als hoornloze geiten rondlopen worden we niet veel wijzer. We horen dat geiten worden onthoornd en we mogen dat zien. Geiten worden onthoornd omdat ze elkaar anders kunnen verwonden als ze met elkaar in een stal leven. Toch denkt niet iedereen dat dat noodzakelijk is. We kijken ook bij een boer die haar geiten juist niet onthoornd, omdat geiten met hoornen natuurlijk gedrag kunnen vertonen, wat volgens haar noodzakelijk is voor het welzijn van die beestjes. Tenslotte gaan we op bezoek bij een boerin die bezig is met het fokken van hoornloze geiten.

'Keuringsdienst van Waarde', donderdag 2 juni om 20.25 uur op NPO 3.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Ian en Maïté beslissen vandaag of ze getrouwd blijven of niet. Ook voor Ellen en Leander breekt de grote dag aan, maar niet vooraleer Ellen haar beste vriendin Charlotte geraadpleegd heeft, en Leander zijn mama heeft gesproken. Vijf maanden na het beslissingsmoment zien de koppels elkaar allemaal terug in Chalet Robinson voor een reünie in winterse sfeer. Gastvrouw Frances ontvangt iedereen met een cadeautje en blikt terug op de voorbije maanden: wat is er nog gebeurd sinds de 'ja' of 'neen'? Wie is er nog samen, wie niet?

'Blind Getrouwd', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:56
    Bernie
    06:00
    In bed met Olly
  • 06:00
    Radio 2 Top 2000
    01:55
    Nachtlus
  • 06:50
    Mojo Wisseltop
    04:55
    Geen uitzending
  • 06:55
    Jokie
    01:15
    Geen uitzending
  • 02:25
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 06:00
    Qmusic
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    JOE XMAS
    05:35
    Five Gold Rings
  • 06:00
    Joe
    00:50
    Geen uitzending
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    01:15
    Huizenjagers
  • 06:20
    New Amsterdam
    00:30
    New Girl
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    00:15
    60 Days In
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    07:00
    Feest van Eigen Bodem
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    01:15
    My Life is Murder
  • 04:02
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:56
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:40
    Chris Cooks Cymru
    01:30
    Winterse Kost
  • 06:55
    Death in Paradise
    02:20
    All Creatures Great and Small
  • 06:50
    Shipping Wars
    01:00
    Hudson & Rex
  • 06:50
    NOS Journaal
    01:30
    EenVandaag
  • 01:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:50
    Olivia
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal