Flipje en de belevenissen van bijzondere bewoners van de Betuwe

zondag 11 oktober 2020

Tussen de rivieren de Waal en de Lek ligt de Betuwe. Hier in dit wonderschone rivierengebied volgden de camera's van 'Typisch' drie maanden lang het gewone leven van bijzondere streekbewoners.

Wie de Betuwe zegt, zegt natuurlijk kersen. En de bekendste inwoner van deze streek? Die is in heel Nederland bekend! Hij heeft zelfs z’n eigen museum, het Flipje Museum in Tiel. Wekenlang volgde 'Typisch' de vrijwilligers van dit museum. Door het coronavirus hebben zij het druk met het handhaven van de meest ingewikkelde regels. Daar komt nog bij dat Flipje dit jaar zijn 85ste verjaardag viert. En dat gaat gepaard met tal van festiviteiten. Lukt het de vrijwilligers om dit alles in goede banen te leiden?


Ook Piet, ook bekend als Don Piero, komt voorbij in 'Typisch Betuwe'. Deze Betuwenaar, steevast gekleed in tijger-outfit, is beroemd in Tiel en omstreken. Piet is op zoek naar de liefde, gaat hij die ook vinden? Verder maakt de kijker kennis met zwerver Robbie. Ooit was hij het voetbaltalent van de Betuwe. Maar door een blessure raakte hij verslaafd een drank en drugs en raakte aan lagerwal. Hoe ziet het leven van een dakloze in De Betuwe eruit?

Bouwdewijn en zijn moeder Truus bewonen samen Chateau Deux Chauveux. Een stukje Frankrijk in de Betuwe. Moeder en zoon hebben een bijzondere haat-liefde verhouding. Maar hun liefde voor het lelijke eendje bindt hen samen.

De Betuwe herbergt ook een heuse kermisfamilie, de familie Eckelboom. Drie weken lang is het wel en wee van deze kleurrijke familie te zien en wordt de kijker deelgenoot gemaakt van het kermisleven avant la lettre.

'Typisch'-reeks
'Typisch Betuwe' is een onderdeel van de 'Typisch'-reeks, waar EO en BNNVARA afwisselend invulling aan geven.

'Typisch Betuwe', vanaf maandag 12 oktober drie weken lang van maandag tot en met donderdag om 19.15 uur bij de EO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

De groep zet haar eerste stappen op de eeuwige sneeuw. Met crampons onder de voeten wordt elke beweging precair. De Andes eist volledige aandacht. De klim wordt zo steil dat zelfs Toby naar adem hapt. Op deze hoogte krijgt Rob een onverwachte ontroering wanneer zijn oudste zoon opduikt. Regula wordt intussen door hoogteziekte op de knieën gedwongen. Hier, in ijs en ijle lucht, blijkt hoe prachtig maar meedogenloos de Andes is.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    00:35
    Journaallus
  • 09:00
    Winterbeelden
    23:50
    90 minutes
  • 10:00
    Sarah knutselt
    22:15
    Geen uitzending
  • 09:50
    Geen uitzending
    00:25
    Gooische Vrouwen
  • 10:00
    Ik Vertrek
    00:10
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 09:00
    Geen uitzending
    23:25
    Monster Hunter
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:05
    60 Days In
  • 08:50
    Geen uitzending
    00:15
    Buffy the Vampire Slayer
  • 10:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 09:00
    Geen uitzending
    00:15
    De Tafel van Gert
  • 09:50
    Neighbours: A New Chapter
    00:45
    New Girl
  • 09:45
    NCIS: Los Angeles
    00:20
    Bar Rescue
  • 09:20
    The Real Housewives of Amsterdam
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 09:30
    Cold Justice
    00:15
    Family Law
  • 10:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:56
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 09:55
    Snel, Makkelijk & Lekker
    00:05
    Guten Appetit
  • 10:00
    Death in Paradise
    00:40
    Marie Antoinette
  • 09:30
    Below Deck
    00:20
    The Resident
  • 10:00
    NOS Journaal
    00:40
    Pauw & De Wit
  • 09:55
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:50
    Maan en ik
    00:20
    Nog Eén Keer Fit