Flipje en de belevenissen van bijzondere bewoners van de Betuwe

zondag 11 oktober 2020

Tussen de rivieren de Waal en de Lek ligt de Betuwe. Hier in dit wonderschone rivierengebied volgden de camera's van 'Typisch' drie maanden lang het gewone leven van bijzondere streekbewoners.

Wie de Betuwe zegt, zegt natuurlijk kersen. En de bekendste inwoner van deze streek? Die is in heel Nederland bekend! Hij heeft zelfs z’n eigen museum, het Flipje Museum in Tiel. Wekenlang volgde 'Typisch' de vrijwilligers van dit museum. Door het coronavirus hebben zij het druk met het handhaven van de meest ingewikkelde regels. Daar komt nog bij dat Flipje dit jaar zijn 85ste verjaardag viert. En dat gaat gepaard met tal van festiviteiten. Lukt het de vrijwilligers om dit alles in goede banen te leiden?


Ook Piet, ook bekend als Don Piero, komt voorbij in 'Typisch Betuwe'. Deze Betuwenaar, steevast gekleed in tijger-outfit, is beroemd in Tiel en omstreken. Piet is op zoek naar de liefde, gaat hij die ook vinden? Verder maakt de kijker kennis met zwerver Robbie. Ooit was hij het voetbaltalent van de Betuwe. Maar door een blessure raakte hij verslaafd een drank en drugs en raakte aan lagerwal. Hoe ziet het leven van een dakloze in De Betuwe eruit?

Bouwdewijn en zijn moeder Truus bewonen samen Chateau Deux Chauveux. Een stukje Frankrijk in de Betuwe. Moeder en zoon hebben een bijzondere haat-liefde verhouding. Maar hun liefde voor het lelijke eendje bindt hen samen.

De Betuwe herbergt ook een heuse kermisfamilie, de familie Eckelboom. Drie weken lang is het wel en wee van deze kleurrijke familie te zien en wordt de kijker deelgenoot gemaakt van het kermisleven avant la lettre.

'Typisch'-reeks
'Typisch Betuwe' is een onderdeel van de 'Typisch'-reeks, waar EO en BNNVARA afwisselend invulling aan geven.

'Typisch Betuwe', vanaf maandag 12 oktober drie weken lang van maandag tot en met donderdag om 19.15 uur bij de EO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De vijftienjarige Lara werd geboren in een mannelijk lichaam, maar wil als meisje door het leven gaan. Haar dagelijkse leven bestaat uit het innemen van hormoonremmers en wachten op vrouwelijke hormoontherapie en de operatie die uiteindelijk haar geslacht zal afstemmen op haar identiteit. Ondertussen streeft ze haar droom na: ballerina worden.

'Girl', film uit 2018 van Lukas Dhont met oa. Victor Polster, om 20.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:45
    Nachtlus
    08:00
    Winterbeelden
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    05:50
    Kabouter Plop
  • 02:45
    Geen uitzending
    07:15
    Ik Vertrek
  • 01:05
    Geen uitzending
    23:30
    Resident Evil: Afterlife
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:15
    The Endgame
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:50
    The Golden Girls
  • 05:00
    Geen uitzending
    10:25
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:00
    Criminal Minds
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:40
    See
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:10
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:35
    C.S.I. New York
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:30
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:25
    Loïc zot van koken weekmenu
    01:25
    Bon Appetit
  • 05:10
    Midsomer Murders
    03:15
    Ripper Street
  • 05:10
    NCIS
    01:15
    The Resident
  • 03:40
    NOS Journaal
    01:45
    EenVandaag
  • 02:20
    Nieuwsuur
    01:25
    Dit is de Week
  • 04:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:10
    First Dates