Filmmaker Mari Sanders in actie tegen negatieve beeldvorming rond mensen met een handicap

zaterdag 29 mei 2021

In de laatste aflevering van het EO-programma 'Mari Staat Op' komt Mari Sanders in actie om de beeldvorming rond mensen met een handicap te veranderen.

Mari: 'Het feit dat ik niet kan lopen, is niet de echte beperking. Het feit dat de samenleving hier niet mee om kan gaan, is de echte beperking.' Samen met andere mensen met een handicap laat hij in het programma zien dat hij meer kan dan vaak wordt gedacht.


Mari Sanders: 'Na mijn reis door Nederland om te ontdekken hoe we in ons land omgaan met mensen met een handicap, is het tijd voor actie. Te vaak word ik gezien als hulpbehoevend en kwetsbaar. Mij wordt bijvoorbeeld dagelijks gevraagd of ik hulp nodig heb. Met hulp aanbieden is natuurlijk niets mis, maar als ik zeg dat ik het zelf kan, lijken mensen dat niet te horen of niet te willen horen. Regelmatig spreek ik andere mensen met een handicap die dit herkennen. Zij ervaren ook dat mensen vaak niet weten hoe ze om moeten gaan met iemand met een beperking. In de laatste aflevering willen wij afrekenen met dat hulpbehoevende imago van mensen met een handicap. Met dit alledaagse voorbeeld wil ik een grotere vraag stellen: hebben we in Nederland het juiste beeld van handicap? Worden mensen met een handicap wel als echt gelijkwaardig gezien?'

Hulp nodig?
In de aflevering is te zien hoe Mari een reclamebureau inschakelt om een campagne te starten. Al snel ontstaat het idee om de hulpvraag om te draaien. Mari gaat, samen met drie andere mensen met een beperking, de straat op om hulp aan te bieden aan de niet gehandicapte medemens. Het levert hilarische en soms pijnlijke situaties op. Via de site vraagheteerst.nl wordt daarnaast aan de hand van filmpjes uitgelegd dat ongevraagd hulp opdringen vaak vervelend is voor mensen met een handicap.

EO-eindredacteur Arie Rijneveld: 'Eerlijk gezegd heb ik me er ook weleens schuldig aan gemaakt: uit goede bedoeling iemand met een beperking hulp aanbieden en er gemakshalve vanuit gaan dat die hulp ook heel gewenst is. Best gênant eigenlijk. Volkomen terecht dat Mari hiertegen in verweer komt. Deze ludieke actie zette mij in elk geval aan het denken en hopelijk geldt dat ook voor de kijkers. Laten we mensen met een handicap alsjeblieft gelijkwaardig behandelen.'

Kijk de laatste aflevering van 'Mari Staat Op' zondag 30 mei om 20.25 uur op NPO 2 en kijk de eerste drie afleveringen terug via NPO Start.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Verraders' - finale (VTM)

De finale nadert. Welke rol speelt de 'Munt van de waarheid' in de laatste rechte lijn? Slagen de bondgenoten erin te winnen of halen de verraders dit jaar het voordeel in het spel tussen goed en kwaad?

'De Verraders', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:05
    Down The Road
    06:55
    Karrewiet met VGT
  • 20:00
    The Assassin
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    07:00
    Kaatje zingt
  • 19:55
    De Verraders
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 20:00
    Darts
    03:15
    Geen uitzending
  • 20:35
    2 Guns
    11:50
    Geen uitzending
  • 20:35
    The Untouchables
    07:00
    Willy
  • 20:35
    A Christmas Masquerade
    05:45
    Instant Message
  • 20:30
    Diamant
    06:00
    Joe
  • 20:00
    De Expeditie: Patagonië
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 20:25
    FBI
    06:50
    Friends
  • 20:35
    Flags of Our Fathers
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    Send Nudes: Body SOS
    12:55
    Project Bakeover
  • 20:30
    Mormon Mom Gone Wrong: The Ruby Franke Story
    12:50
    Cold Justice
  • 20:32
    Z-Cocktail
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:36
    Publireportage
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 20:15
    Tot op het Bot: Het Varken
    06:45
    Sarah's Sweet Table
  • 19:55
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 20:00
    Grey's Anatomy
  • 20:25
    Heel Holland Bakt
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 20:20
    De verborgen strijd van Myanmar
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 20:20
    Sluipschutters
    10:51
    Rita & Krokodil