Filmmaker Mari Sanders in actie tegen negatieve beeldvorming rond mensen met een handicap

zaterdag 29 mei 2021

In de laatste aflevering van het EO-programma 'Mari Staat Op' komt Mari Sanders in actie om de beeldvorming rond mensen met een handicap te veranderen.

Mari: 'Het feit dat ik niet kan lopen, is niet de echte beperking. Het feit dat de samenleving hier niet mee om kan gaan, is de echte beperking.' Samen met andere mensen met een handicap laat hij in het programma zien dat hij meer kan dan vaak wordt gedacht.


Mari Sanders: 'Na mijn reis door Nederland om te ontdekken hoe we in ons land omgaan met mensen met een handicap, is het tijd voor actie. Te vaak word ik gezien als hulpbehoevend en kwetsbaar. Mij wordt bijvoorbeeld dagelijks gevraagd of ik hulp nodig heb. Met hulp aanbieden is natuurlijk niets mis, maar als ik zeg dat ik het zelf kan, lijken mensen dat niet te horen of niet te willen horen. Regelmatig spreek ik andere mensen met een handicap die dit herkennen. Zij ervaren ook dat mensen vaak niet weten hoe ze om moeten gaan met iemand met een beperking. In de laatste aflevering willen wij afrekenen met dat hulpbehoevende imago van mensen met een handicap. Met dit alledaagse voorbeeld wil ik een grotere vraag stellen: hebben we in Nederland het juiste beeld van handicap? Worden mensen met een handicap wel als echt gelijkwaardig gezien?'

Hulp nodig?
In de aflevering is te zien hoe Mari een reclamebureau inschakelt om een campagne te starten. Al snel ontstaat het idee om de hulpvraag om te draaien. Mari gaat, samen met drie andere mensen met een beperking, de straat op om hulp aan te bieden aan de niet gehandicapte medemens. Het levert hilarische en soms pijnlijke situaties op. Via de site vraagheteerst.nl wordt daarnaast aan de hand van filmpjes uitgelegd dat ongevraagd hulp opdringen vaak vervelend is voor mensen met een handicap.

EO-eindredacteur Arie Rijneveld: 'Eerlijk gezegd heb ik me er ook weleens schuldig aan gemaakt: uit goede bedoeling iemand met een beperking hulp aanbieden en er gemakshalve vanuit gaan dat die hulp ook heel gewenst is. Best gênant eigenlijk. Volkomen terecht dat Mari hiertegen in verweer komt. Deze ludieke actie zette mij in elk geval aan het denken en hopelijk geldt dat ook voor de kijkers. Laten we mensen met een handicap alsjeblieft gelijkwaardig behandelen.'

Kijk de laatste aflevering van 'Mari Staat Op' zondag 30 mei om 20.25 uur op NPO 2 en kijk de eerste drie afleveringen terug via NPO Start.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Expeditie Gooris' (VTM 2)

De familie duikt in de rijke geschiedenis van Athene. Ze leren de basis van het Grieks en laten zich rondleiden door de stad. Gids Joseph toont hen het Monastiráki-plein en de indrukwekkende ceremonie tijdens de aflossing van de wacht.

'Expeditie Gooris - Citytripping', om 21.45 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:50
    Dance Academy
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 08:00
    Belfort & Lupin
    05:00
    Geen uitzending
  • 07:45
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    00:25
    The Good Doctor
  • 08:00
    Geen uitzending
    00:20
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 06:00
    Qmusic
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    00:25
    All New Traffic Cops
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:05
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:20
    De Tafel van Gert
  • 07:45
    New Girl
    01:05
    Fuller House
  • 07:40
    Seal Team
    01:30
    Bar Rescue
  • 07:15
    The Block Australia
    01:35
    Botched
  • 07:45
    Killer Couples
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:28
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:53
    Het appartement
    00:00
    Oh What A Night
  • 08:00
    Chris Cooks Cymru
    01:25
    Winterse Kost
  • 08:00
    Midsomer Murders
    01:30
    Darby and Joan
  • 07:25
    The Kardashians
    01:25
    First Dates Australia
  • 08:00
    NOS Journaal
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    01:10
    Nieuwsuur
  • 07:57
    Beestenbrigade bingo
    01:10
    Van Roosmalen & Groenteman