Filmmaker Mari Sanders in actie tegen negatieve beeldvorming rond mensen met een handicap

zaterdag 29 mei 2021

In de laatste aflevering van het EO-programma 'Mari Staat Op' komt Mari Sanders in actie om de beeldvorming rond mensen met een handicap te veranderen.

Mari: 'Het feit dat ik niet kan lopen, is niet de echte beperking. Het feit dat de samenleving hier niet mee om kan gaan, is de echte beperking.' Samen met andere mensen met een handicap laat hij in het programma zien dat hij meer kan dan vaak wordt gedacht.


Mari Sanders: 'Na mijn reis door Nederland om te ontdekken hoe we in ons land omgaan met mensen met een handicap, is het tijd voor actie. Te vaak word ik gezien als hulpbehoevend en kwetsbaar. Mij wordt bijvoorbeeld dagelijks gevraagd of ik hulp nodig heb. Met hulp aanbieden is natuurlijk niets mis, maar als ik zeg dat ik het zelf kan, lijken mensen dat niet te horen of niet te willen horen. Regelmatig spreek ik andere mensen met een handicap die dit herkennen. Zij ervaren ook dat mensen vaak niet weten hoe ze om moeten gaan met iemand met een beperking. In de laatste aflevering willen wij afrekenen met dat hulpbehoevende imago van mensen met een handicap. Met dit alledaagse voorbeeld wil ik een grotere vraag stellen: hebben we in Nederland het juiste beeld van handicap? Worden mensen met een handicap wel als echt gelijkwaardig gezien?'

Hulp nodig?
In de aflevering is te zien hoe Mari een reclamebureau inschakelt om een campagne te starten. Al snel ontstaat het idee om de hulpvraag om te draaien. Mari gaat, samen met drie andere mensen met een beperking, de straat op om hulp aan te bieden aan de niet gehandicapte medemens. Het levert hilarische en soms pijnlijke situaties op. Via de site vraagheteerst.nl wordt daarnaast aan de hand van filmpjes uitgelegd dat ongevraagd hulp opdringen vaak vervelend is voor mensen met een handicap.

EO-eindredacteur Arie Rijneveld: 'Eerlijk gezegd heb ik me er ook weleens schuldig aan gemaakt: uit goede bedoeling iemand met een beperking hulp aanbieden en er gemakshalve vanuit gaan dat die hulp ook heel gewenst is. Best gênant eigenlijk. Volkomen terecht dat Mari hiertegen in verweer komt. Deze ludieke actie zette mij in elk geval aan het denken en hopelijk geldt dat ook voor de kijkers. Laten we mensen met een handicap alsjeblieft gelijkwaardig behandelen.'

Kijk de laatste aflevering van 'Mari Staat Op' zondag 30 mei om 20.25 uur op NPO 2 en kijk de eerste drie afleveringen terug via NPO Start.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    00:25
    Telefacts
  • 02:45
    Geen uitzending
    07:15
    Achter gesloten deuren
  • 01:10
    Geen uitzending
    23:00
    The Karate Kid II
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:50
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 00:55
    Geen uitzending
    00:35
    Are You Being Served?
  • 03:05
    Geen uitzending
    01:25
    De Tafel van de Week
  • 02:50
    Geen uitzending
    01:05
    Brilliant Minds
  • 02:30
    Geen uitzending
    06:45
    Brooklyn Nine-Nine
  • 02:35
    Geen uitzending
    01:20
    Bake Off Vlaanderen
  • 01:45
    Geen uitzending
    01:00
    C.S.I. New York
  • 02:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:10
    Het appartement
    00:00
    Oh What A Night
  • 03:00
    Foodies & The City
    01:15
    A la carte
  • 02:50
    DCI Banks
    02:05
    Death Valley
  • 02:35
    Grey's Anatomy
  • 03:00
    Pauw & De Wit
    01:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:30
    Nieuwsuur
    02:00
    Buitenhof
  • 02:45
    Eva
    01:10
    NOS Studio Sport