Filmmaker Mari Sanders in actie tegen negatieve beeldvorming rond mensen met een handicap

In de laatste aflevering van het EO-programma 'Mari Staat Op' komt Mari Sanders in actie om de beeldvorming rond mensen met een handicap te veranderen.
Mari: 'Het feit dat ik niet kan lopen, is niet de echte beperking. Het feit dat de samenleving hier niet mee om kan gaan, is de echte beperking.' Samen met andere mensen met een handicap laat hij in het programma zien dat hij meer kan dan vaak wordt gedacht.
Mari Sanders: 'Na mijn reis door Nederland om te ontdekken hoe we in ons land omgaan met mensen met een handicap, is het tijd voor actie. Te vaak word ik gezien als hulpbehoevend en kwetsbaar. Mij wordt bijvoorbeeld dagelijks gevraagd of ik hulp nodig heb. Met hulp aanbieden is natuurlijk niets mis, maar als ik zeg dat ik het zelf kan, lijken mensen dat niet te horen of niet te willen horen. Regelmatig spreek ik andere mensen met een handicap die dit herkennen. Zij ervaren ook dat mensen vaak niet weten hoe ze om moeten gaan met iemand met een beperking. In de laatste aflevering willen wij afrekenen met dat hulpbehoevende imago van mensen met een handicap. Met dit alledaagse voorbeeld wil ik een grotere vraag stellen: hebben we in Nederland het juiste beeld van handicap? Worden mensen met een handicap wel als echt gelijkwaardig gezien?'
Hulp nodig?
In de aflevering is te zien hoe Mari een reclamebureau inschakelt om een campagne te starten. Al snel ontstaat het idee om de hulpvraag om te draaien. Mari gaat, samen met drie andere mensen met een beperking, de straat op om hulp aan te bieden aan de niet gehandicapte medemens. Het levert hilarische en soms pijnlijke situaties op. Via de site vraagheteerst.nl wordt daarnaast aan de hand van filmpjes uitgelegd dat ongevraagd hulp opdringen vaak vervelend is voor mensen met een handicap.
EO-eindredacteur Arie Rijneveld: 'Eerlijk gezegd heb ik me er ook weleens schuldig aan gemaakt: uit goede bedoeling iemand met een beperking hulp aanbieden en er gemakshalve vanuit gaan dat die hulp ook heel gewenst is. Best gênant eigenlijk. Volkomen terecht dat Mari hiertegen in verweer komt. Deze ludieke actie zette mij in elk geval aan het denken en hopelijk geldt dat ook voor de kijkers. Laten we mensen met een handicap alsjeblieft gelijkwaardig behandelen.'
Kijk de laatste aflevering van 'Mari Staat Op' zondag 30 mei om 20.25 uur op NPO 2 en kijk de eerste drie afleveringen terug via NPO Start.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- ‘Is ’t gelukt?’: Ward Lemmelijn en Bart Cannaerts falen, Fien Germijns haalt het op het nippertje
- 'De Verraders': Kürt Rogiers verraden door zijn eigen kompanen: 'Nu hoop ik dat de bondgenoten winnen'
- Emmy-winnaar 'KABAM!' terug met nieuwe avonturen over grote en kleine angsten
- 'Poorten van Europa': Kan Europa zijn grenzen bewaken én mensenrechten beschermen?
- Nieuwe reportagereeks van Jan Verheyen brengt aangrijpende verhalen van geweld tegen politie
- 'Dwars door de Pyreneeën' door Catalonië naar de zee
- Deze onderwerpen behandelt 'Radar' maandag
- Hilarische 'Kamp Jeroom'-proef zorgt voor slappe lach bij Ini Massez en Isabelle Van Hecke
- Welke 'Dagelijkse Kost' eet je deze week?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Utrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'In the End' van Linkin Park twee jaar op rij op nummer 1 in de '500 van de jaren nul'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' duikt weer in de rijke Nederlandse muziekgeschiedenis
Multimedia SPOTLIGHT
-
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
Kijktip van de dag

Viktor Verhulst (31) sterft na een val uit Nachtwacht-Flyer in Plopsaland. Bockie wil weten wat het allerlaatste is wat Vik wil eten voor zijn dood.
'Salut en de Kost', om 22.30 uur op Play.




































