Femke Halsema in nieuwe aflevering 'Door Andere Ogen' bij MAX

zondag 22 september 2019

Maandag 23 september om 20.25 uur op NPO 2 bij MAX is in de tweede aflevering van 'Door Andere Ogen' een portret van Femke Halsema te zien.

Beste vriendin Antoinette Beumer, oud-docent criminologie Frank Bovenkerk, Parool-journalist Ruben Koops en stadsdeelvoorzitter centrum Amsterdam Mascha ten Bruggencate schetsen een beeld van de burgemeester van Amsterdam en haar huidige situatie - een week na de pistoolaffaire.


In de week na de pistoolaffaire brengt 'Door Andere Ogen' een portret van Femke Halsema. Alle uitdagingen waar Halsema voor staat als burgemeester worden momenteel overschaduwd door privé-perikelen. Eerst was er de arrestatie van haar zoon, de brief die ze daarover schreef en nu is het haar opstandige man die uitlatingen deed over het wapen en hun relatie. Het brengt Halsema in een lastig parket. Haar huis is een publieke plek geworden.

We kijken naar Femke Halsema als persoon en als burgermeester door de ogen van haar beste vriendin Antoinette Beumer. Haar oud-docent criminologie Frank Bovenkerk. Parool-journalist Ruben Koops, die haar nauwgezet volgt in haar werk als burgemeester. En stadsdeelvoorzitter centrum Amsterdam Mascha ten Bruggencate, die dagelijks met haar te maken heeft in de aanpak van criminaliteit.

Het linkse meisje dat de eerste vrouwelijke burgemeester van de hoofdstad werd. Van Femke naar Halsema. 'Iedereen spreekt van Femke. Waarom? Bij alle vorige burgemeesters ging het over Cohen of Van der Laan. Dus ik hou stug vol: Halsema. Burgemeester Halsema', zegt stadsdeelvoorzitter centrum Mascha ten Bruggencate. Volgens haar is het niet alleen het linkse imago wat Halsema met zich meedraagt, maar maakt het vrouw-zijn het er ook niet makkelijker op.

Volgens journalist Koops zit dat imago van links-elitair haar zeker in de weg: 'Haar burgemeesterschap valt samen met de tijd dat GroenLinks voor het eerst de grootste partij van Amsterdam is. Veel mensen plakken dat aan Femke Halsema vast. Femke Halsema jaagt auto's de stad uit. Femke Halsema wil dat we geen aardgas meer gebruiken in huis en Femke Halsema zorgt ervoor dat Ajax-hooligans klappen krijgen. Terwijl dat in veel gevallen GroenLinks beleid is. Daar heeft ze veel last van.'

De huldiging van Ajax op het Museumplein. Het wordt zoiets als Halsema's vuurdoop. Haar beste vriendin Beumer vertelt hoe Halsema zich voelde toen zij niet alleen werd uitgefloten maar ook blikjes bier naar haar hoofd kreeg. 'Dat ze in de ogen keek in die massa met opgestoken vingers. Dat is zo vijandig, dat kan je niet van je af laten glijden. Als je een puberdochter en -zoon hebt in een kwetsbare leeftijd, die willen dat alles normaal is, en dan wordt hun moeder door heel Ajax uitgejouwd. Dat komt allemaal zo hard binnen.'

Ze zou nooit meer terugkeren in het pluche, zei Halsema bij haar afscheid van de Kamer. Maar deze droombaan kon ze niet laten lopen. Ze is zichtbaar ontroerd als ze de ambtsketen omgehangen krijgt. Maar de zwaartekracht van de functie is enorm. Inmiddels ligt haar privéleven op straat. Het is nog de vraag of haar persoonlijk iets te verwijten valt, maar politiek ligt ze onder vuur. Dat gaat haar niet in de koude kleren zitten, vertelt haar vriendin: 'Het raakt haar diep. Die zoon heeft er niet om gevraagd dat zijn moeder burgemeester werd.' Beumer weet niet of ze zelf onder deze omstandigheden zou aanblijven. 'Maar ik ben een ander mens. Ik heb een andere drive. Als vriendin ben ik wel bezorgd. Het raakt haar natuurlijk enorm.'

'Door Andere Ogen: van Femke naar Halsema', maandag 23 september om 20.25 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De jonge Whitney Houston heeft een stem als een nachtegaal. In de jaren 80 begint ze te zingen met haar moeder in het gospelkoor in New Jersey. Ze krijgt algauw een platencontract en scoort de ene nummer 1-hit na de andere. Uiteindelijk ontpopt Whitney zich als een van de grootste popartiesten, maar de roem en het sterrendom eisen een zware tol.

'Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody', film uit 2022 met oa. Naomi Ackie, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:50
    Sporza: EK Wielrennen 2026
    18:00
    VRT NWS Update
  • 08:00
    Herfstbeelden
    16:25
    Mammals
  • 15:45
    Saïd & Anna
    15:55
    Samson en Marie
  • 14:40
    Columbo
    16:15
    Got Talent
  • 15:45
    Alles Mag Weg
    16:50
    Ik Vertrek
  • 14:30
    Daddy Day Care
    16:15
    The Big Bang Theory
  • 15:20
    Matlock
    16:25
    Caught on Dashcam
  • 14:30
    A Christmas to Savour
    16:05
    Amazing Winter Romance
  • 15:30
    Joe
    16:00
    Geen uitzending
  • 15:50
    Friends
    16:50
    Zeg Eens Euh
  • 15:00
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:50
    Criminal Minds
  • 15:35
    The Neighborhood
    20:35
    RoboCop
  • 15:25
    A Place in the Sun
    17:20
    Komen Eten
  • 15:05
    Accident, Suicide, or Murder
    16:50
    Snapped: Killer Couples
  • 15:36
    Z-Weekoverzicht
    16:07
    Trends Talk
  • 15:51
    Aan de wand
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 15:15
    Winterse Kost
    16:00
    Meat Timon
  • 15:20
    Grantchester
    17:15
    Art Detectives
  • 15:25
    NCIS
    18:10
    Scandal
  • 15:20
    Bij ons op de Hondenacademie
    17:05
    Beestenboel
  • 15:20
    De Joodse wereld: De verdwenen buurt
    16:25
    Culture Bites
  • 15:35
    Vleugelbroertjes
    17:05
    TechBitch