Femke Halsema in nieuwe aflevering 'Door Andere Ogen' bij MAX

Maandag 23 september om 20.25 uur op NPO 2 bij MAX is in de tweede aflevering van 'Door Andere Ogen' een portret van Femke Halsema te zien.
Beste vriendin Antoinette Beumer, oud-docent criminologie Frank Bovenkerk, Parool-journalist Ruben Koops en stadsdeelvoorzitter centrum Amsterdam Mascha ten Bruggencate schetsen een beeld van de burgemeester van Amsterdam en haar huidige situatie - een week na de pistoolaffaire.
In de week na de pistoolaffaire brengt 'Door Andere Ogen' een portret van Femke Halsema. Alle uitdagingen waar Halsema voor staat als burgemeester worden momenteel overschaduwd door privé-perikelen. Eerst was er de arrestatie van haar zoon, de brief die ze daarover schreef en nu is het haar opstandige man die uitlatingen deed over het wapen en hun relatie. Het brengt Halsema in een lastig parket. Haar huis is een publieke plek geworden.
We kijken naar Femke Halsema als persoon en als burgermeester door de ogen van haar beste vriendin Antoinette Beumer. Haar oud-docent criminologie Frank Bovenkerk. Parool-journalist Ruben Koops, die haar nauwgezet volgt in haar werk als burgemeester. En stadsdeelvoorzitter centrum Amsterdam Mascha ten Bruggencate, die dagelijks met haar te maken heeft in de aanpak van criminaliteit.
Het linkse meisje dat de eerste vrouwelijke burgemeester van de hoofdstad werd. Van Femke naar Halsema. 'Iedereen spreekt van Femke. Waarom? Bij alle vorige burgemeesters ging het over Cohen of Van der Laan. Dus ik hou stug vol: Halsema. Burgemeester Halsema', zegt stadsdeelvoorzitter centrum Mascha ten Bruggencate. Volgens haar is het niet alleen het linkse imago wat Halsema met zich meedraagt, maar maakt het vrouw-zijn het er ook niet makkelijker op.
Volgens journalist Koops zit dat imago van links-elitair haar zeker in de weg: 'Haar burgemeesterschap valt samen met de tijd dat GroenLinks voor het eerst de grootste partij van Amsterdam is. Veel mensen plakken dat aan Femke Halsema vast. Femke Halsema jaagt auto's de stad uit. Femke Halsema wil dat we geen aardgas meer gebruiken in huis en Femke Halsema zorgt ervoor dat Ajax-hooligans klappen krijgen. Terwijl dat in veel gevallen GroenLinks beleid is. Daar heeft ze veel last van.'
De huldiging van Ajax op het Museumplein. Het wordt zoiets als Halsema's vuurdoop. Haar beste vriendin Beumer vertelt hoe Halsema zich voelde toen zij niet alleen werd uitgefloten maar ook blikjes bier naar haar hoofd kreeg. 'Dat ze in de ogen keek in die massa met opgestoken vingers. Dat is zo vijandig, dat kan je niet van je af laten glijden. Als je een puberdochter en -zoon hebt in een kwetsbare leeftijd, die willen dat alles normaal is, en dan wordt hun moeder door heel Ajax uitgejouwd. Dat komt allemaal zo hard binnen.'
Ze zou nooit meer terugkeren in het pluche, zei Halsema bij haar afscheid van de Kamer. Maar deze droombaan kon ze niet laten lopen. Ze is zichtbaar ontroerd als ze de ambtsketen omgehangen krijgt. Maar de zwaartekracht van de functie is enorm. Inmiddels ligt haar privéleven op straat. Het is nog de vraag of haar persoonlijk iets te verwijten valt, maar politiek ligt ze onder vuur. Dat gaat haar niet in de koude kleren zitten, vertelt haar vriendin: 'Het raakt haar diep. Die zoon heeft er niet om gevraagd dat zijn moeder burgemeester werd.' Beumer weet niet of ze zelf onder deze omstandigheden zou aanblijven. 'Maar ik ben een ander mens. Ik heb een andere drive. Als vriendin ben ik wel bezorgd. Het raakt haar natuurlijk enorm.'
'Door Andere Ogen: van Femke naar Halsema', maandag 23 september om 20.25 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'En nu is ze dood.' Een reeks van Phara de Aguirre en Nahid Shaikh over femicide
- Geruchten over samenwerking tussen VTM en RTL 4 voor nieuw seizoen ‘Got Talent’
- Masha Berkers en Philip Heremans winnen tweede editie van Streamz Academy met ‘Marc’s Members’
- VRT en Kom op tegen Kanker brengen opnieuw Lichtpuntjes tegen Kanker
- Dana Winner, Toby Alderweireld, Xander De Rycke en heel wat andere grote namen reiken MIA's uit
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Internationale ster Myles Smith komt naar 'Qmusic Top 40 Live'
- Chauffeur Stijn verdubbelt zijn netto jaarloon bij Maarten & Dorothee
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
- NPO FunX front row bij iconische concertreeks New Wave
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max
Kijktip van de dag

Maakt Pommelien Thijs met negen nominaties haar favorietenrol waar? Want ook Zwangere Guy en Dressed Like Boys maken kans op meerdere prijzen. Zet je schrap voor hét muziekfeest van het jaar met optredens van Pommelien Thijs, Metejoor, Bazart, Zwangere Guy, Red Sebastian, Dressed Like Boys, Kaat Van Stralen en Axelle Red.
'De MIA's 2025', om 20.55 uur op VRT 1.



































