Fascinerende EODoc 'In His Image': ouders willen kleinkind van overleden zoon

Heeft een dode recht op nakomelingen? Waar is de grens van de maakbaarheid van het leven? Hoe ver mag je gaan uit verdriet?
In de fascinerende EOdoc 'In His Image' volgt de Israëlisch-Nederlandse filmmaker Tami Ravid Israëlische ouders die een kleinkind van hun overleden zoon wensen. Soms tegen de wil van de weduwe. 'In His Image' is op het IDFA genomineerd voor de award voor beste Nederlandse documentaire, in de Dutch Documentary Competition.
De drie zonen van de hoofdpersonen in 'In His Image' hebben één ding gemeen. Ze stierven tijdens hun militaire dienst in Israël. Bij gebrek aan wetgeving is het Israëlische ouders toegestaan om sperma uit het lichaam van hun overleden zoons te laten halen en dit te gebruiken voor het creëren van nakomelingen.
Jarenlange rechtszaken
De drie verhalen hebben hetzelfde uitgangspunt, maar verschillende uitkomsten. Het eerste echtpaar heeft in 2004 hun zoon verloren. Hun zoon was getrouwd en zijn weduwe heeft het maken van het kind verboden. Het echtpaar vecht al jaren in rechtszaken tegen deze beslissing.
Kleindochter geboren
Het tweede echtpaar probeert samen met Inbal, de beoogde moeder van hun toekomstige kleinkind, door middel van ivf een zwangerschap te laten plaatsvinden. Ondertussen laat Ludmila, een alleenstaande moeder afkomstig uit Oekraïne, vol trots haar kleindochter zien, die vijftien jaar na de dood van haar vader werd geboren.
'In His Image' roept vragen op. Ongemakkelijke vragen, over de maakbaarheid van het leven, de rol van ouders en de wetgever, maar bovenal is het een film over rouw, verlies en liefde.
Regisseur Tami Ravid: 'Toen ik met dit onderwerp begon had ik een oordeel, maar al snel hield deze film mij een spiegel voor: mag ik een mening hebben over of iemand wel of niet geboren mag worden? Ik hoop dat 'In His Image' dit dilemma weerspiegelt en de kijker meeneemt op een ontdekkingsreis naar de complexiteit van leven, liefde en verlies.'
EOdocs hoofdredacteur Margit Balogh: ''In His Image''is een onderzoek naar de ethiek van, en de drang tot voortplanting na de dood. Het werpt een licht op een maatschappelijk verschijnsel in Israël dat hier (nog) onmogelijk is. De diepgewortelde wens van ouders op een nakomeling van hun omgekomen zoon is door Tami Ravid integer vastgelegd. De uitkomst en realisering van deze wens roept ethische vragen op over hoe maakbaar het leven is.'
2Doc IDFA Primeurs
De EO zendt dit jaar twee IDFA genomineerde documentaires uit via de 2Doc IDFA-primeurs. Op dinsdagavond 24 november om 20.15 uur 'In His Image' en op 25 november om 22.15 uur 'Skies Above Hebron'.
Credits
Scenario & regie: Tami Ravid, Producent Witfilm: Iris Lammertsma en Boudewijn Koole, Uitvoerend producent Witfilm: Femke de Wild en Yasmin van Dorp, Director of photography: Philippe Bellaïche, Montage: Yael Perlov. Eindredactie EOdocs: Margit Balogh
'2Doc IDFA primeur: 'In His Image'', dinsdag 24 november om 20.15 uur bij de EO op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Chilean miners rescue' vanaf vrijdag op National Geographic
- NPO doet weer mee aan het Eurovisie Songfestival
- Kijkcijfers: dinsdag 22 september 2026
- 24Kitchen verdwijnt van televisie en verhuist naar Disney+
- ACOD haalt zwaar uit naar VRT na deelname aan Eurovisiesongfestival: 'Zero points voor VRT'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': verwaarloosde gebitten bij kwetsbare ouderen
- Seppe staat om 5 uur ’s ochtends al in kamerjas en op pantoffels aan zijn bedrijf in Knokke
- 'Emo wint het altijd van ratio': Jinnih en Danira botsen in tweestrijd aan De Ronde Tafel
- VRT NWS-documentaire 'Italië voorbij de droom' gaat op zoek naar migratieverhalen van vroeger en nu
- 'Zembla' onderzoekt gevolgen van stopzetten USAID
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Zaterdag schotelt 'FM op 5' je dit muzikale menu voor
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom'
Kijktip van de dag

Twintiger Emma trok naar Hawaii voor haar studies en verloor er haar hart aan surfen. Haar buurman en mede-Belg George vocht voor de VS in Irak en Afghanistan. Het duo neemt Karine mee in de wondere wereld van het prachtige eiland. Onder meer surfen, met haaien duiken en een ontroerend bezoek aan Pearl Harbor staan op het programma.
'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.



































