Extra uitzendingen 'Blauw Bloed' in aanloop naar uitvaart koningin Elizabeth II

donderdag 15 september 2022

Vanaf aanstaande vrijdag brengt het EO-royaltyprogramma 'Blauw Bloed' diverse extra uitzendingen in aanloop naar de uitvaart van koningin Elizabeth II. Zo zal er zondag in een live-uitzending met verschillende experts vooruitgeblikt worden naar de uitvaart.

De documentaires 'The unseen Queen' en 'A tribute to her majesty the Queen' geven een bijzondere inkijk in het leven van Elizabeth. Daarnaast zal de reguliere uitzending van 'Blauw Bloed' op vrijdag worden verlengd naar 45 minuten.


In de live-uitzending van 'Blauw Bloed' op zondagavond wordt vooruitgekeken naar de uitvaart op maandag. Wat kunnen we verwachten van de dankdienst in Westminster Abbey? Hoe persoonlijk zal deze staatsbegrafenis zijn? En wat valt er te vertellen over het geloof in God van koningin Elizabeth? In de studio spreekt presentator Anne-Mar Zwart met koningshuiskenner Jeroen Snel, historicus Simone Lamain, correspondent Lia van Bekhoven en predikant Joost Röselaers die jarenlang voorganger was van de Nederlandse kerk in Londen.

De reguliere uitzending van 'Blauw Bloed' op vrijdagmiddag is een extra lange uitzending van 45 minuten, waarin van dag tot dag verslag wordt gedaan door correspondent Lia van Bekhoven wat er zich deze week afspeelde in het Verenigd Koninkrijk rondom het overlijden van de Britse koningin Elizabeth II.

Documentaires
Op zondagavond wordt de special 'Elizabeth: The unseen Queen' uitgezonden op NPO 1. De documentaire werd speciaal vanwege het 70-jarige jubileum van de Britse koningin Elizabeth gemaakt. De makers kregen toestemming om door 400 privé-films van de koningin te struinen en brachten zo haar jonge jaren in beeld. Vanaf de kinderwagen tot en met haar kroning in 1953. Volgens EO-eindredacteur Jeroen Snel is dit de meest persoonlijke documentaire over Elizabeth ooit gemaakt. Dat wordt benadrukt door de opening met commentaar dat is ingesproken door Elizabeth zelf. Als ‘voice over’ vertelt ze dat ze er altijd enorm van heeft genoten om privémomenten voor de camera vast te leggen. 'Privébeelden tonen vaak het plezier achter alle formaliteiten', zegt ze. 'Je hoopt altijd dat toekomstige generaties het interessant vinden en misschien verrast zijn dat je ook ooit jong bent geweest.'

De zondagavond wordt afgesloten met de documentaire 'A tribute to her majesty the Queen'. Het is een eerbetoon aan de langst regerende Britse monarch ooit. Koningin Elizabeth zat ruim 70 jaar op de troon. Al haar vier kinderen halen herinneringen op in exclusieve interviews. Ook komt een aantal mensen die met haar werkten aan het woord.

De uitzendingen van Blauw Bloed deze week op een rij:

Vrijdag 16 september
16.00 uur - Extra lange uitzending van 'Blauw Bloed', NPO 1
(herhaling op zaterdag 17 september, 16:00 uur, NPO 1)

Zondag 18 september
20.30 uur – Documentaire 'The unseen Queen', NPO 1
21.40 uur - 'Blauw Bloed' live, voorbeschouwing op de uitvaart, NPO Start en NPO 1 extra (kanaal 81)
23.50 uur – Documentaire 'A Tribute to Her Majesty The Queen', NPO 1


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Voice van Vlaanderen' - Laura Tesoro (VTM)

Het tiende seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' barst los. Coaches Koen, Mathieu, Laura en Joost brengen de sfeer er meteen in met een knallend openingsnummer. Zodra de stoelen draaien, begint de strijd tussen de coaches pas écht.

'The Voice van Vlaanderen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Het Hoge Noorden
    21:30
    Joker+ en Lotto
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    21:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 20:00
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    21:40
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:40
    The Voice van Vlaanderen
    22:40
    Zot!
  • 20:35
    The Lord of the Rings: The Rings of Power
    23:15
    The Chronicles of Riddick
  • 20:35
    The Mask of Zorro
    23:10
    Date Night
  • 20:35
    The Hurt Locker
    23:00
    Goodbye, Emmanuelle
  • 20:50
    13 Geboden
    23:30
    ER
  • 21:00
    Zorro
    22:20
    Baywatch
  • 20:40
    Aquaman and the Lost Kingdom
    00:20
    Daan & Jani
  • 20:35
    Found
    22:25
    FBI: Most Wanted
  • 20:35
    Scream 2
    22:50
    Aquaman
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:50
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 20:30
    I Cut Off His Penis: The Truth Behind The Headlines
    22:25
    Cold Case
  • 21:09
    Z-Beurs
    21:22
    Trends Talk
  • 21:09
    Zelf gedaan, goed gedaan
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:40
    Becoming Meewis
    21:25
    Meesterlijke Klassiekers
  • 21:00
    Harry Wild
    21:50
    Return to Paradise
  • 20:35
    NCIS
    22:25
    NCIS: New Orleans
  • 20:30
    NOS Olympische Winterspelen
    21:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 21:10
    Café Kockelmann
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:25
    Sergio Over De Grens
    21:30
    Sluipschutters