Expositie 'Jan-Willem Stalt Uit!': unieke muziekschatten van luisteraars

donderdag 11 juli 2024

Op vrijdag 12 juli opent in Beeld & Geluid de unieke expositie 'Jan-Willem Stalt Uit!'. Na een oproep van het BNNVARA-radioprogramma 'Jan-Willem Start Op!' op NPO Radio 2 deelden luisteraars massaal bijzondere verhalen over hun muziekschatten.

Gewonnen met een prijsvraag, gekregen van een artiest, gekocht op een veiling en soms stiekem meegenomen. Want een mok of een T-shirt zijn ogenschijnlijk alledaagse items. Maar ze worden van onschatbare waarde zodra je de verhalen erachter kent. Op de expositie hoor je bijvoorbeeld hoe luisteraar Maarten in 1989 een tissue met het DNA van Frank Sinatra bemachtigde, hoe diamanten van Taylor Swift bij Lotte thuis belandden en hoe Joop opeens een Gibson Les Paul-gitaar overhandigd kreeg van Jimmy Page en Robert Plant (Led Zeppelin).


In totaal zijn er zestien bijzondere items te bewonderen. Bezoekers kunnen bij elke muziekschat een korte podcastaflevering beluisteren of bekijken waarin Jan-Willem en Jeroen met de luisteraar het verhaal van het item vertellen. Alle afleveringen zijn vanaf 12 juli te beluisteren en te bekijken via NPO Luister.

Jan-Willem Roodbeen: 'Ik word heel blij van deze expositie, er komen zoveel leuke dingen van ons programma samen! De mooie verhalen van onze luisteraars, de bijzondere, leuke én gekke voorwerpen die ze ooit hebben bemachtigd, en die hebben weer alles te maken met hun liefde voor muziek. Van een gelukstreffer bij Michael Jackson en bloederige taferelen bij Kiss tot hele lieve acties van Prince in Heerenveen en de Spice Girls bij de MTV Europe Music Awards in Rotterdam.'

De expositie 'Jan-Willem Stalt Uit'’ is van 12 juli t/m 1 september te zien in Beeld & Geluid in Hilversum (gratis te bezoeken).


Persbericht BNNVARA
https://www.nporadio2.nl/

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Moordzaken: Liefde is geen Alibi' - José Masschelin (VTM)

Op 1 juli 2010 wordt Brenda Rollier in Stekene dood aangetroffen, hangend aan een hondenleiband. De politie spreekt van zelfdoding, maar haar familie verdenkt echtgenote Cindy. Drie jaar later komt de gruwelijke waarheid aan het licht.

'Moordzaken: Liefde is geen alibi', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Winterbeelden
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 10:24
    Beer Bo
    05:00
    Geen uitzending
  • 09:45
    Geen uitzending
    00:30
    The Good Doctor
  • 10:00
    Dream Home Australië
    23:10
    Anna
  • 09:00
    Geen uitzending
    22:50
    Fatal Attraction
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:40
    All New Traffic Cops
  • 08:35
    Geen uitzending
    15:30
    9-1-1
  • 10:00
    Joe
    01:05
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:10
    De Zussen Coorevits
  • 10:00
    The Rookie
    00:15
    So Help Me Todd
  • 10:15
    Pawn Stars
    01:35
    MacGyver
  • 09:45
    A Place in the Sun
    01:45
    Botched
  • 10:00
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:19
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:50
    Bon Appetit
    01:10
    Puur Oosters - Japans
  • 09:50
    Murdoch Mysteries
    01:05
    Harry Wild
  • 10:25
    Shipping Wars
    01:25
    Grey's Anatomy
  • 10:15
    Nederland in Beweging
    01:20
    NOS Journaal Laat
  • 09:50
    Nieuwsuur
    01:30
    Café Kockelmann
  • 10:20
    Hoi Duggee
    01:45
    First Dates