Expositie 'Jan-Willem Stalt Uit!': unieke muziekschatten van luisteraars

donderdag 11 juli 2024

Op vrijdag 12 juli opent in Beeld & Geluid de unieke expositie 'Jan-Willem Stalt Uit!'. Na een oproep van het BNNVARA-radioprogramma 'Jan-Willem Start Op!' op NPO Radio 2 deelden luisteraars massaal bijzondere verhalen over hun muziekschatten.

Gewonnen met een prijsvraag, gekregen van een artiest, gekocht op een veiling en soms stiekem meegenomen. Want een mok of een T-shirt zijn ogenschijnlijk alledaagse items. Maar ze worden van onschatbare waarde zodra je de verhalen erachter kent. Op de expositie hoor je bijvoorbeeld hoe luisteraar Maarten in 1989 een tissue met het DNA van Frank Sinatra bemachtigde, hoe diamanten van Taylor Swift bij Lotte thuis belandden en hoe Joop opeens een Gibson Les Paul-gitaar overhandigd kreeg van Jimmy Page en Robert Plant (Led Zeppelin).


In totaal zijn er zestien bijzondere items te bewonderen. Bezoekers kunnen bij elke muziekschat een korte podcastaflevering beluisteren of bekijken waarin Jan-Willem en Jeroen met de luisteraar het verhaal van het item vertellen. Alle afleveringen zijn vanaf 12 juli te beluisteren en te bekijken via NPO Luister.

Jan-Willem Roodbeen: 'Ik word heel blij van deze expositie, er komen zoveel leuke dingen van ons programma samen! De mooie verhalen van onze luisteraars, de bijzondere, leuke én gekke voorwerpen die ze ooit hebben bemachtigd, en die hebben weer alles te maken met hun liefde voor muziek. Van een gelukstreffer bij Michael Jackson en bloederige taferelen bij Kiss tot hele lieve acties van Prince in Heerenveen en de Spice Girls bij de MTV Europe Music Awards in Rotterdam.'

De expositie 'Jan-Willem Stalt Uit'’ is van 12 juli t/m 1 september te zien in Beeld & Geluid in Hilversum (gratis te bezoeken).


Persbericht BNNVARA
https://www.nporadio2.nl/

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:00
    Steeltown Murders
    00:59
    Het weer
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    The Good Doctor
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:45
    Random Breath Test
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:35
    The Big Bang Theory
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:20
    Police Interceptors
    01:15
    Geen uitzending
  • 00:05
    Suits
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:25
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:15
    De Zussen Coorevits
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:15
    So Help Me Todd
    01:20
    This Is Us
  • 23:25
    The Marksman
    01:25
    Blood & Treasure
  • 00:15
    Love Island UK
    01:15
    Botched
  • 00:10
    CSI: Miami
    01:00
    The Rookie
  • 00:18
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 00:51
    Roger
    01:07
    Hallo Roger
  • 00:40
    Toasted on wheels!
    01:05
    Puur Oosters - Japans
  • 00:30
    Harry Wild
    01:15
    Inspector George Gently
  • 23:20
    Glass
    01:40
    Scrubs
  • 00:10
    Carrie op Vrijdag
    01:00
    NOS Journaal Laat
  • 00:45
    Nieuwsuur
    01:20
    Café Kockelmann
  • 22:00
    Toppers in Concert 2025
    01:15
    First Dates