Exodusconcert 2024: 3JS treden op in gevangenis Sittard

zaterdag 2 november 2024

Op zondag 3 november zendt KRO-NCRV voor de veertiende keer het Exodusconcert uit in het programma 'Volgspot'. De Volendamse band 3JS schittert dit jaar in de penitentiaire inrichting (PI) Sittard, met een live optreden voor de gevangenen.

Naast hun eigen repertoire brengen ze eenmalig een bijzonder lied, dat is geschreven door een gedetineerde. Ook zijn er persoonlijke verhalen te horen van gedetineerden, geestelijke verzorgers en organisaties die zich inzetten voor de re-integratie van ex-gedetineerden in de samenleving. De uitzending, gepresenteerd door Hijlco Span, is te horen tussen 20.00 en 22.00 uur op NPO Radio 5.


Jan Dulles, zanger van de 3JS, benadrukt de waarde van creativiteit in donkere tijden: 'Je kan gevangen zitten en lichamelijk beperkt worden, maar je geest blijft van jou. Als je iets creatiefs doet, ben je even vrij. Die boodschap wil ik de mannen in PI Sittard meegeven.' Het Exodusconcert biedt gedetineerden de kans om via kunst uitdrukking te geven aan hun innerlijke belevingswereld en om even los te komen van hun dagelijkse realiteit, achter tralies.

Het Exodusconcert vindt traditiegetrouw plaats in de herfst, naar aanleiding van een poëziewedstrijd waarbij gedetineerden uitgenodigd worden een eigen gedicht te sturen. Het winnende gedicht, zorgvuldig geselecteerd door een jury en de 3JS, wordt eenmalig vertolkt door de 3JS tijdens het concert. 'Met deze wedstrijd dagen we gedetineerden uit om te schrijven over tegenslagen en gebeurtenissen die veel impact hebben gehad in hun leven, in de hoop dat het schrijfproces bijdraagt aan hun zelfreflectie en zelfvertrouwen. Het schrijven over tegenspoed en moreel besef is van belang om na detentie op een succesvolle wijze terug te keren in de samenleving', vertelt Monique van Schaik, bestuurder bij Stichting Exodus Nederland. Het Exodusconcert is een samenwerking tussen KRO-NCRV, Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap (NBG), Stichting Ark Mission, Dienst Geestelijke Verzorging (DGV) en PI Sittard van Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) en Stichting Exodus Nederland.

Voor 'Volgspot'-presentator Hijlco Span is het Exodusconcert een jaarlijkse traditie die hem diep raakt: 'Elke editie ben ik onder de indruk van de toewijding en liefde van mensen die zich inzetten voor een toekomst voor hen die tijdelijk, om welke reden dan ook, buiten de maatschappij staan. De setting binnen de gevangenismuren versterkt die ervaring enorm. Iedere keer als ik naar buiten wandel, word ik me extra bewust van mijn vrijheid. Laatst zag ik vrouwen met kleine kinderen naar binnen gaan om hun geliefden te bezoeken, daar op die afgelegen plek. Dan voel je de impact van de vrijheidsbeperking voor een heel gezin.'

Het Exodusconcert is te horen op zondag 3 november tussen 20.00 - 22.00 uur bij KRO-NCRV’s 'Volgspot' op NPO Radio 5.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Het land staat bekend om zijn vriendelijke mensen, aantrekkelijke stranden en eeuwenoude boeddhistische tempels. De Britse influencer en documentairemaker Zara McDermott reist door Thailand om verder te kijken dan de paradijselijke kant van ‘het land van de glimlach’. Ze duikt in een wereld van wilde feesten, drugs, betaalde seks en corruptie.

'Telefacts Zomer', om 22.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:15
    Sisters
    02:10
    VRT NWS laat
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Zomerweekend
  • 06:25
    Simon
    06:00
    Tik Tak
  • 06:25
    Kabouter Plop
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:40
    Geen uitzending
    01:20
    Familie Gillis: massa is kassa
  • 06:00
    Qmusic
    01:25
    Geen uitzending
  • 02:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:25
    Geen uitzending
    15:35
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:40
    Manifest
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:20
    Pawn Stars
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:10
    Emma Willis: Delivering Babies
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:15
    Without a Trace
  • 04:05
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:21
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:15
    Lekker Messy
    02:15
    Karola's Kitchen
  • 06:00
    Ghosts
    02:40
    Inspector George Gently
  • 06:00
    Blowing LA
    02:10
    Below Deck
  • 06:10
    MAX Geheugentrainer
    03:00
    NOS WK Avond
  • 02:40
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:30
    NOS Gesprek minister-president met gebarentaal
  • 06:25
    Sesamstraat
    02:45
    De Grannies van Amsterdam