Eurovisiesongfestival 2023 vindt plaats in Liverpool

Liverpool is geselecteerd als gaststad voor het 67e Eurovisie Songfestival, na een spannende biedingsrace met de stad Glasgow.
De Grand Final van het Eurovisie Songfestival 2023 vindt plaats in de Liverpool Arena naast de rivier de Mersey op zaterdag 13 mei met Halve Finales op dinsdag 9 en donderdag 11 mei.
De BBC zal samen met de European Broadcasting Union (EBU) de wedstrijd organiseren in overleg met UA:PBC, de Oekraïense publieke omroep en de winnaars van de wedstrijd van vorig jaar.
Liverpool werd gekozen na een krachtig biedingsproces van de stad waarbij de faciliteiten op de locatie werden onderzocht; de mogelijkheid om duizenden bezoekende delegaties, crew, fans en journalisten te huisvesten; infrastructuur; en het culturele aanbod van de gaststad als weerspiegeling van de overwinning van Oekraïne in 2022.
Eurovisie Songfestival Executive Supervisor Martin Österdahl verwelkomde het nieuws: 'Liverpool is de ideale plek om namens Oekraïne het 67e Eurovisie Songfestival te organiseren. De stad staat synoniem voor muziek en Liverpool Arena overtreft alle vereisten die nodig zijn om een wereldwijd evenement van deze omvang te organiseren. We zijn erg onder de indruk van de passie die de stad heeft getoond bij het omarmen van de wedstrijd en hun inclusieve ideeën om de winnaars van vorig jaar, Oekraïne, op de voorgrond te plaatsen wanneer in mei volgend jaar duizenden fans komen. Dit wordt het eerste Eurovisie Songfestival dat in 25 jaar in het VK wordt gehouden en, terwijl we samenwerken met onze Host Broadcaster, de BBC, om de overwinning van Oekraïne te vieren, belooft deze unieke productie inderdaad een heel speciale te worden.'
De directeur-generaal van de BBC, Tim Davie, zei: 'Gefeliciteerd Liverpool. Ze zullen een geweldige gastheer zijn voor het Eurovisie Songfestival van 2023. Liverpool is zo'n opwindende, warme en levendige stad. Het is de onbetwiste hoofdstad van de popmuziek en viert de 65e verjaardag van haar verbroedering met de Oekraïense stad Odessa. Ik weet dat de mensen van Liverpool Europa – en de rest van de wereld – met open armen zullen verwelkomen, en in samenwerking zullen we iets heel speciaals creëren.'
Uniek logo
Samen met de aankondiging van de gaststad heeft de EBU het officiële logo voor het 67e Eurovisie Songfestival vrijgegeven, met de Oekraïense vlag in het hart. Het logo-ontwerp weerspiegelt dat, hoewel de wedstrijd in het VK zal worden gehouden, deze zal worden gedaan namens Oekraïne, de winnaars van het Eurovisie Songfestival van dit jaar.
Mykola Chernotytskyi, hoofd van de raad van bestuur van UA:PBC, de openbare omroep van Oekraïne, zegt: 'Het is symbolisch dat het Eurovisie Songfestival van 2023 wordt gehouden in Liverpool, een zusterstad van Odessa. De organisatie van een wedstrijd van dit niveau stelt hoge eisen. Ik heb er alle vertrouwen in dat de stad die wordt erkend als de hoofdstad van de popmuziek, hen op de beste manier zal ontmoeten en de muziek zal vieren die zowel delegaties als fans van Eurovisie zal verbazen.'
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Van tv-programma tot community: 'Altijd in de Buurt' brengt mensen samen
- 'Double Lives of Suburban Wives' nieuw op TLC
- Ines (32) uit Wenduine en Lucas (26) uit Wingene winnen 'Play that Song Open Stage'
- Wil jij 'De ideale wereld' live meemaken? Ella Leyers zoekt publiek voor nieuw seizoen
- Kijkcijfers: maandag 21 september 2026
- VRT NWS-documentaire 'Italië voorbij de droom' gaat op zoek naar migratieverhalen van vroeger en nu
- 'Zembla' onderzoekt gevolgen van stopzetten USAID
- Woensdag in 'Kristel': Ongeneeslijk ziek
- Axel Daeseleire als dragqueen, slecht nieuws van het thuisfront en een moedige bekentenis
- Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? 'Ik ben gevoelens aan het krijgen'
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Zaterdag schotelt 'FM op 5' je dit muzikale menu voor
Multimedia SPOTLIGHT
-
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek
Kijktip van de dag

Wanneer Billy Beane manager wordt van de Oakland A's, een honkbalteam met geldproblemen, gebruikt hij een wel heel onorthodoxe manier om resultaten te halen. Samen met zijn assistent Peter Brand gebruikt hij een compleet door de computer gegenereerde analyse om zijn spelers te vinden en zo een team samen te stellen voor de World Series. Ondanks verzet van de oude garde, de media en de fans slaagt Beane erin om het honkbalteam tot een succes te maken.
'Moneyball', film uit 2011 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op Play Actie.



































