Erwin Olaf, 24 juni in 'Het Uur van de Wolf'

zondag 23 juni 2019

Fotograaf Erwin Olaf (60) wacht een nieuw hoogtepunt. Eerder dit jaar presenteerde hij zijn werk in een grote overzichtstentoonstelling in het Haags Gemeentemuseum en Fotomuseum.

In juli volgt het Rijksmuseum met een greep uit zijn beste foto’s; onderdeel van een collectie van 500 iconische foto’s, die Olaf aan het museum heeft overgedragen. Nooit eerder kreeg het werk van een nog levende kunstenaar de zekerheid dat het op deze manier voor vele generaties te zien blijft. Voorafgaand zendt de NTR in 'Het Uur van de Wolf' de documentaire 'Erwin Olaf - The Legacy' uit van cineast Michiel van Erp.


Nu zijn kunstenaarschap groots wordt gevierd en zijn nalatenschap verzekerd is, staat Erwin OIaf voor talloze vragen en dilemma’s. Wat is de betekenis van zijn carrière geweest? Is zijn werk van waarde, en is dat in de toekomst ook nog zo? Is zijn kunstenaarschap van nut geweest? En daarmee zijn leven? Heeft hij ertoe gedaan?

Juist in dit jaar lijkt Erwin Olaf breekbaarder dan ooit: hij heeft progressieve longemfyseem waardoor hij zuinig met zijn energie moet omgaan. En terwijl zijn moeder op sterven ligt, werkt de kunstenaar in zijn Amsterdamse studio en in Palm Springs (USA) aan nieuwe fotoprojecten, die thematisch aansluiten bij zijn levensfase.

De documentaire  gaat over de struggle van een gevierd kunstenaar, die op het toppunt van zijn roem – met pijn in zijn hart – de balans aan het opmaken is van een leven lang hard werken. En wiens oeuvre – precies op het goede moment – voor het nageslacht gewaarborgd blijft.

Regisseur: Michiel van Erp
Producent: De Familie Film & TV

'Het Uur van de Wolf: Erwin Olaf – The Legacy', maandag 24 juni om 20.30 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

De Kampioenen reizen naar Frankrijk voor een vriendenmatch tegen Saint-Tin-Tin, op uitnodiging van Albert Tartuffe, een vriend van voorzitter Balthasar Boma. Wat een fijne vakantie moest worden, loopt echter helemaal anders af dan de Kampioenen hadden gedacht.

'Kampioen zijn blijft plezant', film uit 2013 met oa. Marijn Devalck, om 19.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Zomerbeelden
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: De beer op het strand
    13:00
    Zomerbeelden
  • 12:05
    Prank Squad
    12:15
    Wannabe's
  • 12:00
    De Mutti's
  • 12:05
    Een huis vol
    12:55
    Achter gesloten deuren
  • 05:00
    Geen uitzending
    14:20
    Grosse Pointe Garden Society
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:15
    Airwolf
  • 09:15
    Geen uitzending
    15:50
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:25
    Geen uitzending
  • 11:45
    De Hofleverancier
    12:10
    Op hete kolen
  • 11:30
    FBI: International
    12:20
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:00
    Highway Thru Hell
    14:40
    Most Outrageous Crimes
  • 11:45
    Sort Your Life Out
    17:25
    Komen Eten
  • 10:35
    Garage Sale Mysteries: The Pandora's Box Murders
  • 11:53
    Trends Talk
    12:26
    CEO van mijn leven
  • 12:00
    Hallo Roger
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 11:50
    Vanavond bij ons
    12:20
    De Zomertafel
  • 11:30
    Father Brown
    12:30
    Darby and Joan
  • 11:20
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:10
    Een buitengewoon gesprek
  • 12:00
    Adieu! volgende kaart
    12:30
    Volle Zalen
  • 12:00
    Lepel
    13:30
    Zeven kleine criminelen