Erwin Olaf, 24 juni in 'Het Uur van de Wolf'

zondag 23 juni 2019

Fotograaf Erwin Olaf (60) wacht een nieuw hoogtepunt. Eerder dit jaar presenteerde hij zijn werk in een grote overzichtstentoonstelling in het Haags Gemeentemuseum en Fotomuseum.

In juli volgt het Rijksmuseum met een greep uit zijn beste foto’s; onderdeel van een collectie van 500 iconische foto’s, die Olaf aan het museum heeft overgedragen. Nooit eerder kreeg het werk van een nog levende kunstenaar de zekerheid dat het op deze manier voor vele generaties te zien blijft. Voorafgaand zendt de NTR in 'Het Uur van de Wolf' de documentaire 'Erwin Olaf - The Legacy' uit van cineast Michiel van Erp.


Nu zijn kunstenaarschap groots wordt gevierd en zijn nalatenschap verzekerd is, staat Erwin OIaf voor talloze vragen en dilemma’s. Wat is de betekenis van zijn carrière geweest? Is zijn werk van waarde, en is dat in de toekomst ook nog zo? Is zijn kunstenaarschap van nut geweest? En daarmee zijn leven? Heeft hij ertoe gedaan?

Juist in dit jaar lijkt Erwin Olaf breekbaarder dan ooit: hij heeft progressieve longemfyseem waardoor hij zuinig met zijn energie moet omgaan. En terwijl zijn moeder op sterven ligt, werkt de kunstenaar in zijn Amsterdamse studio en in Palm Springs (USA) aan nieuwe fotoprojecten, die thematisch aansluiten bij zijn levensfase.

De documentaire  gaat over de struggle van een gevierd kunstenaar, die op het toppunt van zijn roem – met pijn in zijn hart – de balans aan het opmaken is van een leven lang hard werken. En wiens oeuvre – precies op het goede moment – voor het nageslacht gewaarborgd blijft.

Regisseur: Michiel van Erp
Producent: De Familie Film & TV

'Het Uur van de Wolf: Erwin Olaf – The Legacy', maandag 24 juni om 20.30 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:20
    Chateau Planckaert
    17:05
    Witse
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:15
    De Zevende Dag
  • 16:25
    De Marsupilami's
  • 16:00
    Sara
    16:35
    So You Think You Can Dance
  • 15:45
    Een Eigen Huis
    16:40
    Achter gesloten deuren
  • 15:50
    Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
    17:35
    9-1-1
  • 16:25
    Cheers
    16:50
    24
  • 16:10
    Baywatch
    16:55
    Suits
  • 16:15
    Geen uitzending
    16:50
    Wat nu weer?
  • 16:10
    De Zussen Coorevits
    17:05
    Huizenjagers
  • 16:15
    This Is Us
    17:05
    Sullivan's Crossing
  • 16:00
    Bar Rescue
    16:45
    Two and a Half Men
  • 16:15
    Property Brothers
    17:05
    Love Triangle Australia
  • 16:20
    The First 48
    17:05
    The Toolbox Murders
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:27
    Hobbyklus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:30
    Lekker Messy
    16:55
    Vanavond bij ons
  • 16:05
    Call the Midwife
    17:05
    Death in Paradise
  • 15:55
    White Collar
    16:50
    Below Deck Mediterranean
  • 16:30
    Soep, Sores en Soelaas
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:30
    Rail Away
    16:54
    Politieke Partijen
  • 16:15
    Peter Pan
    16:40
    Jungle Book