Erwin Olaf, 24 juni in 'Het Uur van de Wolf'

zondag 23 juni 2019

Fotograaf Erwin Olaf (60) wacht een nieuw hoogtepunt. Eerder dit jaar presenteerde hij zijn werk in een grote overzichtstentoonstelling in het Haags Gemeentemuseum en Fotomuseum.

In juli volgt het Rijksmuseum met een greep uit zijn beste foto’s; onderdeel van een collectie van 500 iconische foto’s, die Olaf aan het museum heeft overgedragen. Nooit eerder kreeg het werk van een nog levende kunstenaar de zekerheid dat het op deze manier voor vele generaties te zien blijft. Voorafgaand zendt de NTR in 'Het Uur van de Wolf' de documentaire 'Erwin Olaf - The Legacy' uit van cineast Michiel van Erp.


Nu zijn kunstenaarschap groots wordt gevierd en zijn nalatenschap verzekerd is, staat Erwin OIaf voor talloze vragen en dilemma’s. Wat is de betekenis van zijn carrière geweest? Is zijn werk van waarde, en is dat in de toekomst ook nog zo? Is zijn kunstenaarschap van nut geweest? En daarmee zijn leven? Heeft hij ertoe gedaan?

Juist in dit jaar lijkt Erwin Olaf breekbaarder dan ooit: hij heeft progressieve longemfyseem waardoor hij zuinig met zijn energie moet omgaan. En terwijl zijn moeder op sterven ligt, werkt de kunstenaar in zijn Amsterdamse studio en in Palm Springs (USA) aan nieuwe fotoprojecten, die thematisch aansluiten bij zijn levensfase.

De documentaire  gaat over de struggle van een gevierd kunstenaar, die op het toppunt van zijn roem – met pijn in zijn hart – de balans aan het opmaken is van een leven lang hard werken. En wiens oeuvre – precies op het goede moment – voor het nageslacht gewaarborgd blijft.

Regisseur: Michiel van Erp
Producent: De Familie Film & TV

'Het Uur van de Wolf: Erwin Olaf – The Legacy', maandag 24 juni om 20.30 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De koppels werken tegen de deadline aan hun tuin in Kessel en Aalst, met hulp van familie en vrienden. In Kessel helpen Dieters papa en beste vriend, in Aalst Marthes zus en papa. De jury komt de tuinen beoordelen.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:55
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 22:05
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:50
    Geen uitzending
    06:15
    Plop & de Peppers
  • 01:15
    Geen uitzending
    10:30
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:25
    Geen uitzending
    13:45
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:35
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    Geen uitzending
    15:20
    Accused
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:00
    De Tafel van de Week
  • 01:35
    Geen uitzending
    02:00
    Criminal Minds
  • 02:50
    Geen uitzending
    02:40
    Blood & Treasure
  • 02:30
    Geen uitzending
    02:30
    48 Hours to Buy
  • 02:00
    Geen uitzending
    02:15
    The Spencer Sisters
  • 02:56
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:36
    Hobbyklus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:25
    Becoming Meewis
    02:20
    Karola's Kitchen
  • 03:40
    Scott & Bailey
    02:35
    Midsomer Murders
  • 03:40
    American Pickers
    02:30
    NCIS
  • 03:05
    NOS Journaal
    02:00
    EenVandaag
  • 01:55
    Nieuwsuur
    08:10
    Petrus in het land
  • 03:15
    NOS Studio Sport Voetbal
    02:25
    First Dates