Erwin Olaf, 24 juni in 'Het Uur van de Wolf'

zondag 23 juni 2019

Fotograaf Erwin Olaf (60) wacht een nieuw hoogtepunt. Eerder dit jaar presenteerde hij zijn werk in een grote overzichtstentoonstelling in het Haags Gemeentemuseum en Fotomuseum.

In juli volgt het Rijksmuseum met een greep uit zijn beste foto’s; onderdeel van een collectie van 500 iconische foto’s, die Olaf aan het museum heeft overgedragen. Nooit eerder kreeg het werk van een nog levende kunstenaar de zekerheid dat het op deze manier voor vele generaties te zien blijft. Voorafgaand zendt de NTR in 'Het Uur van de Wolf' de documentaire 'Erwin Olaf - The Legacy' uit van cineast Michiel van Erp.


Nu zijn kunstenaarschap groots wordt gevierd en zijn nalatenschap verzekerd is, staat Erwin OIaf voor talloze vragen en dilemma’s. Wat is de betekenis van zijn carrière geweest? Is zijn werk van waarde, en is dat in de toekomst ook nog zo? Is zijn kunstenaarschap van nut geweest? En daarmee zijn leven? Heeft hij ertoe gedaan?

Juist in dit jaar lijkt Erwin Olaf breekbaarder dan ooit: hij heeft progressieve longemfyseem waardoor hij zuinig met zijn energie moet omgaan. En terwijl zijn moeder op sterven ligt, werkt de kunstenaar in zijn Amsterdamse studio en in Palm Springs (USA) aan nieuwe fotoprojecten, die thematisch aansluiten bij zijn levensfase.

De documentaire  gaat over de struggle van een gevierd kunstenaar, die op het toppunt van zijn roem – met pijn in zijn hart – de balans aan het opmaken is van een leven lang hard werken. En wiens oeuvre – precies op het goede moment – voor het nageslacht gewaarborgd blijft.

Regisseur: Michiel van Erp
Producent: De Familie Film & TV

'Het Uur van de Wolf: Erwin Olaf – The Legacy', maandag 24 juni om 20.30 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - finalisten (VTM)

De tweede finalist wordt bekendgemaakt en dat betekent ook dat één koppel vlak voor de finish afvalt. Na maanden keihard werken, trekken de koppels naar een luxe retreat om al het stof voorgoed af te spoelen, maar de rust is van korte duur.

'Huis Gemaakt', om 21.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Iedereen zomert
  • 19:05
    Scotland: The New Wild
    20:00
    Terzake
  • 19:20
    Dance Academy
    19:45
    Karrewiet
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:15
    Blind getrouwd: Australië
    20:30
    Doctor Odyssey
  • 19:30
    How I Met Your Mother
    20:35
    Jack Reacher
  • 18:45
    All New Traffic Cops
    20:35
    Apocalypto
  • 19:10
    S.W.A.T.
    20:50
    La Brea
  • 19:25
    De keuken van Sofie
    19:40
    David
  • 19:25
    De Container Cup
    20:10
    Stukken van mensen
  • 18:50
    The Rookie
    19:40
    FBI: International
  • 19:10
    Storage Wars
    19:40
    Highway Thru Hell
  • 18:50
    Next Level Chef
    19:45
    Chateau Meiland: En Route
  • 18:45
    Killer at the Crime Scene
    19:40
    Snapped
  • 18:25
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:15
    Mijn tuin
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:30
    De Zomerkeuken
    20:05
    De Garde van Gert
  • 19:15
    Father Brown
    20:10
    Hudson & Rex
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Bloed, zweet en tranen
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    Goed Verhaal
    19:50
    Rail Away
  • 19:20
    De Grannies van Amsterdam
    19:55
    Dertigers