Erwin Olaf, 24 juni in 'Het Uur van de Wolf'

zondag 23 juni 2019

Fotograaf Erwin Olaf (60) wacht een nieuw hoogtepunt. Eerder dit jaar presenteerde hij zijn werk in een grote overzichtstentoonstelling in het Haags Gemeentemuseum en Fotomuseum.

In juli volgt het Rijksmuseum met een greep uit zijn beste foto’s; onderdeel van een collectie van 500 iconische foto’s, die Olaf aan het museum heeft overgedragen. Nooit eerder kreeg het werk van een nog levende kunstenaar de zekerheid dat het op deze manier voor vele generaties te zien blijft. Voorafgaand zendt de NTR in 'Het Uur van de Wolf' de documentaire 'Erwin Olaf - The Legacy' uit van cineast Michiel van Erp.


Nu zijn kunstenaarschap groots wordt gevierd en zijn nalatenschap verzekerd is, staat Erwin OIaf voor talloze vragen en dilemma’s. Wat is de betekenis van zijn carrière geweest? Is zijn werk van waarde, en is dat in de toekomst ook nog zo? Is zijn kunstenaarschap van nut geweest? En daarmee zijn leven? Heeft hij ertoe gedaan?

Juist in dit jaar lijkt Erwin Olaf breekbaarder dan ooit: hij heeft progressieve longemfyseem waardoor hij zuinig met zijn energie moet omgaan. En terwijl zijn moeder op sterven ligt, werkt de kunstenaar in zijn Amsterdamse studio en in Palm Springs (USA) aan nieuwe fotoprojecten, die thematisch aansluiten bij zijn levensfase.

De documentaire  gaat over de struggle van een gevierd kunstenaar, die op het toppunt van zijn roem – met pijn in zijn hart – de balans aan het opmaken is van een leven lang hard werken. En wiens oeuvre – precies op het goede moment – voor het nageslacht gewaarborgd blijft.

Regisseur: Michiel van Erp
Producent: De Familie Film & TV

'Het Uur van de Wolf: Erwin Olaf – The Legacy', maandag 24 juni om 20.30 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Pano' (VRT NWS)

In oktober en november vorig jaar signaleerde men op verschillende plaatsen in België drones. Ze verschenen boven meerdere militaire bases en luchthavens. Brussels Airport moest zelfs meerdere keren tijdelijk sluiten. Minister van Defensie Theo Francken en legerstafchef Frederik Vansina gaven herhaaldelijk toelichting in de media.

'Pano', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Pano
    21:25
    Dag & nacht
  • 21:05
    En toen was er New Wave
    21:55
    De ideale wereld
  • 20:55
    Pano met VGT
    21:35
    Dag & nacht
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:50
    Sergio Over De Grens
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:20
    Border Security: Australië
  • 20:35
    Mona Lisa Smile
    22:25
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    Primal
    22:15
    Badge of Honor
  • 20:50
    Clan
    22:50
    ER
  • 20:35
    Lang Leve
    21:40
    De Planckaerts
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Verslaafd!
  • 20:35
    King Richard
    23:05
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Komen Eten
  • 20:30
    Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:04
    Z-Nieuws
    21:15
    Z-Beurs
  • 21:06
    Diy on wheels
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:00
    Meat Timon
    21:35
    Ware Delicatessen
  • 21:00
    Father Brown
    22:00
    London Kills
  • 20:35
    Law & Order: Special Victims Unit
    21:30
    The Resident
  • 20:35
    Het verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog
    21:35
    Heel Holland Bakt Elke Dag
  • 21:00
    NPO Doc: Suikerwater
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:25
    Meiden die rijden
    21:20
    Nachtdieren USA