Erwin Olaf, 24 juni in 'Het Uur van de Wolf'

zondag 23 juni 2019

Fotograaf Erwin Olaf (60) wacht een nieuw hoogtepunt. Eerder dit jaar presenteerde hij zijn werk in een grote overzichtstentoonstelling in het Haags Gemeentemuseum en Fotomuseum.

In juli volgt het Rijksmuseum met een greep uit zijn beste foto’s; onderdeel van een collectie van 500 iconische foto’s, die Olaf aan het museum heeft overgedragen. Nooit eerder kreeg het werk van een nog levende kunstenaar de zekerheid dat het op deze manier voor vele generaties te zien blijft. Voorafgaand zendt de NTR in 'Het Uur van de Wolf' de documentaire 'Erwin Olaf - The Legacy' uit van cineast Michiel van Erp.


Nu zijn kunstenaarschap groots wordt gevierd en zijn nalatenschap verzekerd is, staat Erwin OIaf voor talloze vragen en dilemma’s. Wat is de betekenis van zijn carrière geweest? Is zijn werk van waarde, en is dat in de toekomst ook nog zo? Is zijn kunstenaarschap van nut geweest? En daarmee zijn leven? Heeft hij ertoe gedaan?

Juist in dit jaar lijkt Erwin Olaf breekbaarder dan ooit: hij heeft progressieve longemfyseem waardoor hij zuinig met zijn energie moet omgaan. En terwijl zijn moeder op sterven ligt, werkt de kunstenaar in zijn Amsterdamse studio en in Palm Springs (USA) aan nieuwe fotoprojecten, die thematisch aansluiten bij zijn levensfase.

De documentaire  gaat over de struggle van een gevierd kunstenaar, die op het toppunt van zijn roem – met pijn in zijn hart – de balans aan het opmaken is van een leven lang hard werken. En wiens oeuvre – precies op het goede moment – voor het nageslacht gewaarborgd blijft.

Regisseur: Michiel van Erp
Producent: De Familie Film & TV

'Het Uur van de Wolf: Erwin Olaf – The Legacy', maandag 24 juni om 20.30 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Huisvader Saeed is op religieuze missie: hij wil de voor hem heilige Iraanse stad Mashhad zuiveren van de immorele straatprostituees. Na enkele vrouwen te hebben vermoord, is hij erg aangedaan door het gebrek aan maatschappelijke aandacht voor zijn missie. Journalist Rahimi krijgt ondertussen wel lucht van de moorden en start een onderzoek.

'Holy Spider', film uit 2022 met oa. Mehdi Bajestani, om 22.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:25
    Stanley Tucci: Searching for Italy
  • 13:20
    Imago
    13:45
    Grizzy & the Lemmings
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 13:05
    Blind Getrouwd Nieuw-Zeeland
    14:05
    Rich Kids Go Skint
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:05
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:30
    Stargate SG-1
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 12:45
    Het Blok
    13:40
    Blind Gekocht
  • 13:20
    CSI: Crime Scene Investigation
    14:15
    Elsbeth
  • 12:55
    Storage Wars
    13:45
    Highway Thru Hell
  • 12:35
    Botched
    13:25
    Top op het bot: Het Varken
  • 13:15
    Murdered at First Sight
    14:15
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:09
    Zo doe je het!
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 12:55
    Open Vuur
    13:35
    Lekker Messy
  • 13:05
    Hudson & Rex
    14:00
    Grantchester
  • 12:35
    Grey's Anatomy
  • 13:20
    Kook mee met MAX
    13:35
    NOS Journaal
  • 13:15
    Verborgen verleden
    14:00
    Nu te Zien!
  • 13:15
    Olga da Polga
    13:25
    Zin in Zappelin