Erik Scherder Onderzoekt: Eerst Zien dan Geloven

woensdag 28 april 2021

Eerst zien dan geloven, luidt het aloude gezegde. Toch geloven miljoenen Nederlanders dat er meer is dan ze kunnen waarnemen. Erik Scherder gaat op zoek naar de wetenschap tussen hemel en aarde; valt het onverklaarbare misschien toch te verklaren?

En is het onzichtbare met de hulp van de wetenschap misschien toch een beetje zicht- of voelbaar te maken?


In de kerk uit zijn jeugd gaat Erik Scherder op zoek naar spirituele ervaringen. Met behulp van de 'god-helm' en wetenchapper Michiel van Elk ondergaan een aantal proefpersonen een bijzonder experiment; kunnen spirituele ervaringen worden opgewekt en geregistreerd met behulp van elektromagnetische golven die via een helm op het hoofd worden doorgegeven?

In het anatomisch lab van het UMC Utrecht duikt de hersenprofessor dieper in de mogelijkheden van ons brein om contact te zoeken met het hogere. Hij gaat na of er in de hersenen verschil is waar te nemen tussen het bidden tot God en het inleveren van een wensenlijst bij de Kerstman.

Met astronaut Andre Kuipers bespreekt Scherder hoe verwondering en ontzag voor het oneindige universum een heel ander perspectief op het leven op aarde kan geven. Daarna duikt Scherder het klooster in. Waar monnik én wetenschapper Thomas Quartier de professor niet alleen gregoriaanse gezangen aanleert, maar ook laat zien hoe religieuze rituelen het bovennatuurlijke zicht- en voelbaar kunnen maken. 

'Erik Scherder Onderzoekt' is een populair-wetenschappelijk programma dat één keer in de vier weken wordt uitgezonden. In iedere aflevering doet de hersenprofessor verrassende wetenschappelijke experimenten, ontmoet collega-wetenschappers met bijzondere inzichten, geeft brein college in het anatomisch lab en stapt bij Beeld & Geluid in de tijdmachine om lessen te leren uit het verleden. Met zijn tocht langs experimenten en experts zoekt Erik Scherder een antwoord op de vraag: wat hebben u en ik nu aan al die wetenschap?

'Erik Scherder Onderzoekt', donderdag 29 april om 20.25 uur bij de EO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Laatste Lach' - Donald en Janne (VRT 1)

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.

'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:05
    Thuis
    14:30
    VRT NWS Villa Politica
  • 13:00
    Herfstbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:20
    Sarah beweegt
    14:25
    Meneer Papier
  • 14:15
    Wittekerke
    15:25
    Gooische Vrouwen
  • 13:55
    MasterChef Australië
    15:00
    Kitchen Nightmares
  • 14:00
    The Mask of Zorro
    16:20
    Chicago P.D.
  • 14:15
    Police Interceptors
    15:55
    Xena: Warrior Princess
  • 13:05
    Jolly Good Christmas
    14:35
    Holiday for Heroes
  • 10:00
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 14:15
    Blind Gekocht NL
    15:30
    De Tafel van Ruben
  • 13:30
    Fire Country
    14:25
    SkyMed
  • 13:40
    See No Evil
    14:40
    Heavy Rescue: 401
  • 14:00
    Het feestmenu van ..
    15:00
    Lekker Lang Leven
  • 14:05
    24 Hours in Police Custody
    15:20
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:18
    De perfecte energieoplossing
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:10
    Meat Timon
    14:40
    Guten Appetit
  • 14:10
    Grantchester
    15:05
    All Creatures Great and Small
  • 14:15
    NCIS
    15:10
    NCIS: Los Angeles
  • 14:20
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 13:55
    De verwondering
    14:32
    Droomland Koerdistan
  • 14:20
    Mike de Ridder
    14:35
    Het betoverde dorp van Pinokkio