Erik Scherder Onderzoekt: Eerst Zien dan Geloven

woensdag 28 april 2021

Eerst zien dan geloven, luidt het aloude gezegde. Toch geloven miljoenen Nederlanders dat er meer is dan ze kunnen waarnemen. Erik Scherder gaat op zoek naar de wetenschap tussen hemel en aarde; valt het onverklaarbare misschien toch te verklaren?

En is het onzichtbare met de hulp van de wetenschap misschien toch een beetje zicht- of voelbaar te maken?


In de kerk uit zijn jeugd gaat Erik Scherder op zoek naar spirituele ervaringen. Met behulp van de 'god-helm' en wetenchapper Michiel van Elk ondergaan een aantal proefpersonen een bijzonder experiment; kunnen spirituele ervaringen worden opgewekt en geregistreerd met behulp van elektromagnetische golven die via een helm op het hoofd worden doorgegeven?

In het anatomisch lab van het UMC Utrecht duikt de hersenprofessor dieper in de mogelijkheden van ons brein om contact te zoeken met het hogere. Hij gaat na of er in de hersenen verschil is waar te nemen tussen het bidden tot God en het inleveren van een wensenlijst bij de Kerstman.

Met astronaut Andre Kuipers bespreekt Scherder hoe verwondering en ontzag voor het oneindige universum een heel ander perspectief op het leven op aarde kan geven. Daarna duikt Scherder het klooster in. Waar monnik én wetenschapper Thomas Quartier de professor niet alleen gregoriaanse gezangen aanleert, maar ook laat zien hoe religieuze rituelen het bovennatuurlijke zicht- en voelbaar kunnen maken. 

'Erik Scherder Onderzoekt' is een populair-wetenschappelijk programma dat één keer in de vier weken wordt uitgezonden. In iedere aflevering doet de hersenprofessor verrassende wetenschappelijke experimenten, ontmoet collega-wetenschappers met bijzondere inzichten, geeft brein college in het anatomisch lab en stapt bij Beeld & Geluid in de tijdmachine om lessen te leren uit het verleden. Met zijn tocht langs experimenten en experts zoekt Erik Scherder een antwoord op de vraag: wat hebben u en ik nu aan al die wetenschap?

'Erik Scherder Onderzoekt', donderdag 29 april om 20.25 uur bij de EO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:25
    Het weer (middag)
    13:30
    Thuis
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:20
    Geitenmeid
    13:35
    Buddybot
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 12:00
    World Cup of Darts 2026
    17:05
    Border Security: Australia's Front Line
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:00
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:40
    All New Traffic Cops
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 12:55
    Komen Eten
    13:40
    Stukken van mensen
  • 12:55
    NCIS
    13:45
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 13:05
    Blue Bloods
    14:00
    The First 48
  • 12:55
    Botched
    13:45
    It's Aperotime Somewhere in the World
  • 12:15
    A Murderer Upstairs
    13:50
    Killer at the Crime Scene
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 13:16
    Kan ik het ook?
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:10
    Lekker Messy - Weekmenu
    13:50
    De Zomerkeuken
  • 13:00
    Hudson & Rex
    13:55
    Death in Paradise
  • 12:50
    Grey's Anatomy
  • 13:20
    Bak mee met MAX
    13:35
    NOS Journaal
  • 13:15
    De vrouwen van ..
    14:00
    Het Uur van de Wolf: De leeuwen bij de Tigris
  • 13:25
    Lucas de spin
    13:32
    Zin in Zappelin