EOdoc 'Filho': wat als je niet op zoek wilt naar je biologische ouders?

vrijdag 21 oktober 2022

In de 'EOdoc Filho' is het persoonlijke verhaal van filmmaker Tomas Ponsteen te zien. Tomas werd in 1994 als baby geadopteerd uit Brazilië en is tevreden met zijn leven zoals het nu is.

Tevreden met zijn thuis én met de enige ouders die hij kent: zijn Nederlandse ouders. Nooit voelde hij de behoefte om op zoek te gaan naar zijn biologische moeder. Desondanks vraagt hij zich af of dit wel eerlijk is tegenover haar: moet hij haar niet de kans te geven hem te leren kennen?


De vraag stellen is deze bijna beantwoorden, maar dat is nog een stap te ver voor Tomas. En toch knaagt het aan hem. Zeker na de soms schokkende onthullingen in het nieuws over adoptiemisstanden. Met elk bericht dringt de vraag zich opnieuw bij hem op: Wat als ik niet vrijwillig ben afgestaan? Ben ik het niet aan mijn biologische moeder verplicht om naar haar op zoek te gaan?

Ondankbare zoon
Het is het startpunt voor een reeks indrukwekkende ontmoetingen. Zo spreekt Tomas de Braziliaanse Dayana die al jaren onophoudelijk zoekt naar haar uit de kraamkliniek gestolen kind. Haar verhaal confronteert Tomas. Wanneer hij haar vraagt hoe zij erover denkt dat hij zijn moeder niet wil ontmoeten zegt ze dat ze niet wil oordelen maar antwoordt ze: ‘een zoon die alleen één kant van het verhaal kent en de andere kant niet wil kennen, vind ik een ondankbare zoon.’

Voor het blok
Tomas wil met deze film ook het andere verhaal over adoptie met de kijker delen. Veel adoptiekinderen voelen zich – net als Tomas – voor het blok gezet om uit te zoeken of hun eigen proces wél zorgvuldig is verlopen waarbij er letterlijk registers opengaan die ze liever gesloten houden.

Indrukwekkend
EOdocs hoofdredacteur Margit Balogh over 'Filho': ''Filho' is een indrukwekkend verhaal met een dilemma waar geen eenduidig antwoord op is te geven. Knap werk van een beginnend filmmaker.'

De EO-documentaire 'Filho' won afgelopen maand de VPRO documentaireprijs, een prijs waarmee de VPRO jong documentairetalent stimuleert en die zij jaarlijks toekent aan het team dat op de Nederlandse Filmacademie de beste eindexamendocumentaire realiseert.

Op 22 oktober wordt 'Filho' uitgezonden in het kader van de Nacht van de Filmacademie. 'Filho' is om 00.10 uur te zien en daarna op NPO Start.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eyecatchers' nieuw op VRT MAX

Hadisa probeert indruk te maken op Terry met haar project in Schilde, maar krijgt onverwacht slecht nieuws. De komst van Nicolas zorgt voor spanning, vooral bij Eline. Op Babs' verlovingsfeestje barst de bom en biecht Eline haar geheim op aan Nina.

'Eyecatchers', om 21.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 aan zee
    12:00
    Zomerbeelden
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Radio 1: #Weetikveel
  • 11:55
    Samson en Marie
    12:00
    Zig & Sharko
  • 11:35
    Met Vier in Bed
    12:20
    B&B zoekt Lief
  • 11:45
    Filthy House SOS
    12:35
    Achter gesloten deuren
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:15
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:15
    All New Traffic Cops
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:00
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 11:30
    Oogappels
    12:25
    Lang Leve de Liefde
  • 11:30
    FBI: International
    12:25
    NCIS
  • 11:55
    The Neighborhood
    12:50
    Storage Wars
  • 11:10
    The Block Australia
    12:15
    Botched
  • 11:30
    Garage Sale Mystery: A Case of Murder
    13:00
    Murdered at First Sight
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:51
    Zo doe je het!
    12:00
    Brasserie 55
  • 11:25
    Foodies & The City
    12:05
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 11:20
    Death in Paradise
    12:15
    Father Brown
  • 11:50
    Grey's Anatomy
  • 11:45
    NOS Journaal
    13:20
    Max Skûtsje Journaal
  • 11:45
    Nu te Zien!
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:45
    Het Zandkasteel
    12:05
    Sarah en Eend