EOdoc 'Elephant Mother': de strijd van een Thaise vrouw voor mishandelde olifanten

De Thaise Lek Chailert heeft vanaf haar vroege jeugd een missie: de eens zo aanbeden heilige olifant redden uit de wrede en corrupte toeristenindustrie. Door het stilvallen van het toerisme door de uitbraak van de coronapandemie hebben haar vijanden haar nodig. Lukt het Lek om het tij te keren?
In haar natuurpark vangt Lek Chailert mishandelde olifanten op en maakt ze toeristen bewust van de heersende toeristenindustrie waarbij olifanten worden uitgebuit en mishandeld. Ook probeert Lek de olifantencircussen te stoppen. Terwijl ze wereldwijd op handen gedragen wordt door natuur- en wildlifeorganisaties, wordt het haar in Thailand erg moeilijk gemaakt. De olifantenindustrie is zeer winstgevend en wordt door een systeem van politieke corruptie en de maffia in stand gehouden. Leks reddingsacties lijken een druppel op een gloeiende plaat.
Coronapandemie
Totdat in 2020 wereldwijd covid-19 uitbreekt en de rollen zich omdraaien. Bezoekers blijven weg en de toeristenindustrie in Thailand valt stil. Lek heeft in de loop der jaren wereldwijd zoveel contacten opgebouwd, dat ze kan rekenen op donaties van verschillende bedrijven en donoren uit het buitenland. In tegenstelling tot de andere kampen, die dagelijks honderden bezoekers nodig hebben die betalen om op olifanten te rijden of olifantencircussen te bekijken.
Olifantenmaffia
Terwijl Lek zonder de toeristen merkt hoe haar eigen olifanten opleven door de rust, maakt ze zich zorgen om het welzijn van de olifanten bij de haar omringende kampen. Ze bezoekt het olifantencircuskamp op enkele kilometers van haar eigen opvangcentrum, waarvan eigenaar ‘oom Eddie,’ een lid van de zo gevreesde olifantenmaffia, met de noorderzon vertrokken is. De olifanten lijden honger en worden verwaarloosd en het personeel roept Lek’s hulp in. Lek besluit van de gelegenheid gebruik te maken om een brug te slaan naar ‘oom Eddie’ en zijn praktijken voor altijd te veranderen.
Met internationale donaties en plaatselijke giften ondersteunt ze niet alleen haar eigen park, maar ook haar buren. Weet ze hiermee het tij te keren en de olifanten ook op de lange termijn te redden van de wrede, maar lucratieve toeristenindustrie?
'Elephant Mother' is geproduceerd en geregisseerd door Jez Lewis.
EOdoc 'Elephant Mother', donderdag 1 september om 23.05 uur op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de deelnemers van het nieuwe seizoen van 'De Verraders'
- 'Tattoorist': Tijs Vanneste ontdekt Europese hoofdsteden door de ogen van collega-artiesten
- Claudia de Breij, Akwasi, Marlijn Weerdenburg en Karsu duiken in werk en leven Ramses Shaffy
- Na bijna 30 jaar is 'De Familie Backeljau' terug met een gloednieuw seizoen
- Nieuw seizoen van 'Filthy Fortunes' op Discovery
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami’s' op Nickelodeon
- Paramount Network presenteert 'Transformers Week' en tv-première van 'Transformers One'
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami's' op Nickelodeon
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In maart bij Film1 Premiere en Film1 on demand
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap
Kijktip van de dag

De ruwbouw gaat in alle vier de panden volop vooruit. Vandaag ontdekken de koppels uit Kessel en Aalst welke maquettes de voorkeur krijgen van de jury. De deadline komt ondertussen steeds dichterbij en Johny laat dat nog eens duidelijk voelen.
'Huis Gemaakt', om 20.40 uur op VTM.



































