EOdoc 'Elephant Mother': de strijd van een Thaise vrouw voor mishandelde olifanten

De Thaise Lek Chailert heeft vanaf haar vroege jeugd een missie: de eens zo aanbeden heilige olifant redden uit de wrede en corrupte toeristenindustrie. Door het stilvallen van het toerisme door de uitbraak van de coronapandemie hebben haar vijanden haar nodig. Lukt het Lek om het tij te keren?
In haar natuurpark vangt Lek Chailert mishandelde olifanten op en maakt ze toeristen bewust van de heersende toeristenindustrie waarbij olifanten worden uitgebuit en mishandeld. Ook probeert Lek de olifantencircussen te stoppen. Terwijl ze wereldwijd op handen gedragen wordt door natuur- en wildlifeorganisaties, wordt het haar in Thailand erg moeilijk gemaakt. De olifantenindustrie is zeer winstgevend en wordt door een systeem van politieke corruptie en de maffia in stand gehouden. Leks reddingsacties lijken een druppel op een gloeiende plaat.
Coronapandemie
Totdat in 2020 wereldwijd covid-19 uitbreekt en de rollen zich omdraaien. Bezoekers blijven weg en de toeristenindustrie in Thailand valt stil. Lek heeft in de loop der jaren wereldwijd zoveel contacten opgebouwd, dat ze kan rekenen op donaties van verschillende bedrijven en donoren uit het buitenland. In tegenstelling tot de andere kampen, die dagelijks honderden bezoekers nodig hebben die betalen om op olifanten te rijden of olifantencircussen te bekijken.
Olifantenmaffia
Terwijl Lek zonder de toeristen merkt hoe haar eigen olifanten opleven door de rust, maakt ze zich zorgen om het welzijn van de olifanten bij de haar omringende kampen. Ze bezoekt het olifantencircuskamp op enkele kilometers van haar eigen opvangcentrum, waarvan eigenaar ‘oom Eddie,’ een lid van de zo gevreesde olifantenmaffia, met de noorderzon vertrokken is. De olifanten lijden honger en worden verwaarloosd en het personeel roept Lek’s hulp in. Lek besluit van de gelegenheid gebruik te maken om een brug te slaan naar ‘oom Eddie’ en zijn praktijken voor altijd te veranderen.
Met internationale donaties en plaatselijke giften ondersteunt ze niet alleen haar eigen park, maar ook haar buren. Weet ze hiermee het tij te keren en de olifanten ook op de lange termijn te redden van de wrede, maar lucratieve toeristenindustrie?
'Elephant Mother' is geproduceerd en geregisseerd door Jez Lewis.
EOdoc 'Elephant Mother', donderdag 1 september om 23.05 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NET5 geeft groen licht voor tweede seizoen 'A.S.S. - Anti Survival Show'
- Maïté, Simen en Christophe krijgen tweede kans in gloednieuwe spin-off 'Blind Getrouwd: Second Chance'
- Pinkpop drie dagen lang overal te volgen bij publieke omroep
- MAX zet koers naar nieuw seizoen 'Skûtsje Journaal'
- Kijkcijfers: dinsdag 16 en woensdag 17 juni 2026
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer op Oerol Festival
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt'
Kijktip van de dag

Het putje in de veranda stinkt en Victor ergert zich blauw. Jeanne verplicht Jef het meteen op te lossen. Maar Jef maakt het alleen maar veel erger: er ontsnapt nu ook een dikke groene wolk. Victor en Jeanne zijn ervan overtuigd dat het zeer giftig is.
'De Kotmadam', om 18.25 uur op VTM.



































