EO zendt Gouden Film 'De Matchmaker' uit op derde kerstdag

Benja Bruijning en Ariane Schluter spelen de hoofdrollen in 'De Matchmaker'; een warme, komische feelgoodfilm over een zoon die op zoek gaat naar een man voor zijn moeder.
De sterrencast met o.a. Loes Luca en Georgina Verbaan maakt 'De Matchmaker' de perfecte film voor derde kerstdag. De EO is als coproducent trots op het succes in de bioscoop. De film trok meer dan 100.000 bezoekers en ontving hiervoor de Gouden Film.
Benja speelt de 32-jarige wereldreiziger Chris, die vanwege geldnood weer thuis bij zijn moeder Marja belandt. Ariane speelt Marja: een actieve vrouw van bijna 60 die zich vooral bezighoudt met het geluk van anderen. Andere belangrijke rollen worden gespeeld door bekende acteurs zoals; Loes Luca, Georgina Verbaan, Eva van de Wijdeven, Sanne den Hartogh en Kasper van Kooten.
Verhaal van 'De Matchmaker'
Chris reist als stockfotograaf de wereld over en geniet volop van zijn leven. Wanneer nieuwe opdrachten schaars blijken en de bodem van zijn bankrekening in zicht komt, keert hij noodgedwongen terug naar de plek waar hij al jaren niet meer is geweest: thuis. De actieve Marja gelooft haar ogen niet wanneer haar zoon plotseling op de stoep staat. Chris moet enorm wennen aan de hechte dorpse gemeenschap en wil het liefst zo snel mogelijk weer weg. Daarom neemt hij direct een nieuwe klus aan: een promo voor een datingsite.
Datingavontuur
Chris bedenkt dat zijn single moeder wel een nieuwe relatie kan gebruiken en hij maakt - buiten haar medeweten om - een video. Eenmaal online blijkt het een enorme hit en de berichten van enthousiaste mannen stromen binnen. Na enige twijfel besluit Marja het datingavontuur aan te gaan, met haar zoon als datingcoach. Tijdens de zoektocht naar de ideale kandidaat worden moeder en zoon geconfronteerd met zichzelf, elkaar en gebeurtenissen uit het verleden. Langzaam maar zeker gaat Chris zijn thuis én zijn moeder weer met frisse ogen zien, en voor beiden komt de liefde uit onverwachte hoek.
EO als coproducent
Lemming Film produceerde de komische feelgoodfilm in coproductie met de EO. Het scenario van 'De Matchmaker' is geschreven door de Ierse schrijver Hugh Travers, in samenwerking met co-scenaristen Jeroen Houben en Lotte Tabbers ('Pak van mijn hart', 'De Boskampi’s'). De regie is in handen van Jeroen Houben.
'De Matchmaker', vrijdag 27 december om 20.30 uur op NPO 3.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Acteur Erik Van Herreweghe (70) overleden
- NET5 wordt nieuwe Nederlandse thuisbasis van Jamie Oliver
- SBS6 brengt eenzame Nederlanders samen tijdens bijzondere kerstspecial
- Kijkcijfers: woensdag 9 september 2026
- 'Goedemorgen Nederland' maakt plek voor nieuw journalistiek talent
- Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek: 'Ik had een jumpsuit aan'
- Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd'
- Oproep om pensioenschade te repareren in 'Meldpunt Actueel'
- Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof': 'I love the smell of granola in the morning'
- Ruben kent de waarheid, Marc-Marie vreest de genadeslag in 'De Verraders'
- Coen & Sander vieren bijzonder radiohuwelijk op JOE
- Luistercijfers : JOE beleeft beste maand van het jaar, Qmusic stevig op nummer één
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Zwammerdam
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…'
Kijktip van de dag

Kruisvaarder Robin of Loxley keert in het gezelschap van de Moorse krijger Little John na jaren terug naar Engeland. Thuis blijkt zijn landgoed verwoest, werd hij ten onrechte doodverklaard en heerst er armoede onder de inwoners van Nottingham die in een wurggreep worden gehouden door de meedogenloze sheriff. Robin en John beginnen een opstand tegen de corrupte Engelse kroon.
'Robin Hood', film uit 2018 met oa. Taron Egerton en Jamie Foxx, om 20.35 uur op VTM 3.



































