EO viert muzikaal 'Stralend Kerstfeest' met boodschap van vrede centraal

zaterdag 24 december 2022
Foto: EO - © Willem Jan de Bruin fotografie 2022

Op Eerste Kerstdag is 'Stralend Kerstfeest' te zien bij de EO. Een verrassende, muzikale uitzending waarin niet alleen de vrede, maar ook de onvrede bezongen wordt.

Berget Lewis, OG3NE en Ferdi Bolland geven samen met talenten van het Leger des Heils muzikale en inhoudelijke invulling aan de avond. De ruim 600 bezoekers krijgen ook een belangrijke rol, want zij zullen meerstemmig zingen onder leiding van Tijmen en Maarten van Popup Choir. De presentatie is in handen van Bert van Leeuwen en Anne-Mar Zwart.


In een jaar dat het nieuws bol staat van oorlog, protesten, vluchtelingenstromen en klimaatproblematiek is de kerstboodschap van vrede relevanter dan ooit. In deze editie van Stralend Kerstfeest worden zowel klassieke kerstnummers als legendarische vredesnummers gezongen. Van ‘Joy to the world’ tot John Lennons ‘Happy Xmas’; ze komen op de avond van Eerste Kerstdag allemaal aan bod.

Oekraïense talenten
De Oekraïense pianiste Muza Valiaddinzade vluchtte voor de oorlog en vertelt over haar muzikale passie en toekomstdroom. Ze begeleidt Ferdi Bolland op piano bij het hoopvolle ‘You raise me up’. Ook Anna Hodorovskaya moest Oekraïne ontvluchten. Ze is een bekende zangeres in haar thuisland, en ook zij laat in 'Stralend Kerstfeest' haar stem en verhaal horen.

Kerstverhaal
Een kerstverhaal ontbreekt natuurlijk niet: ‘Een witte kerst’ van Godfried Bomans wordt verteld door Veronica. Zij heeft in haar bewogen leven gemerkt hoe fijn het was dat mensen hun deur voor haar openden. Nu wil zij op haar beurt anderen ook graag een veilige en warme plek bieden bij een inloophuis van het Leger des Heils.

Verschillende BN’ers delen een kerstgroet of reflectie op het afgelopen jaar. Zo zijn onder andere André van Duin en Giovanca Ostiana te zien. En een aantal BN’ers, waaronder Karin Bloemen, Jan Dulles en Joris Linssen, zingt samen het nummer Imagine.

'Stralend Kerstfeest', zondag 25 december om 21.25 uur bij de EO op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Hotel Romantiek' (VRT 1)

Sven, Gloria en Philippe verwelkomen 24 vrijgezellen op leeftijd in het zonovergoten Spanje. In een stierenvechtarena worden de mannen verrast door een spectaculaire entree van de vrouwen. Daarna worden de rollen omgedraaid en prepareren de mannen een maaltijd voor de vrouwen die ze niet snel zullen vergeten. Onder het mom van medische proeven worden de vrijgezellen subtiel dichter bij elkaar geduwd. Aan het eind van de dag volgt er een moeilijke keuze voor Sven, Philippe en Gloria: welk koppel sturen ze als eerste naar de zwaan voor een prille date op het meest romantische plekje van Spanje?

'Hotel Romantiek', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Flikken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:50
    Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off
  • 17:10
    Spring
    19:00
    Athleticus Urban Games
  • 17:10
    Welkom Aan Boord
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:10
    Ambulance
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:15
    Hunter Killer
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:30
    Xena: Warrior Princess
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:05
    ER
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:00
    SOS Piet
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:10
    Nonkels
    18:35
    De Moeite Waard?!
  • 17:00
    Walker
    18:45
    Coroner
  • 16:50
    Brooklyn Nine-Nine
    18:40
    Bar Rescue
  • 16:50
    The Real Housewives of Amsterdam
    18:45
    Retour Masters
  • 17:00
    Bureau Dupin: De nieuwjaarsmoord
    18:35
    Cold Justice
  • 13:28
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:09
    Mijn tuin
    16:00
    Vitamine 55
  • 16:45
    Het Perfecte Feestmenu
    18:55
    De Smaaktoerist
  • 16:55
    All Creatures Great and Small
    19:00
    Death in Paradise
  • 16:50
    American Pickers
    18:40
    First Dates Australia
  • 17:10
    Tijd voor Max
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:05
    Natuur op 2: Frozen Planet
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 17:00
    Peperbollen
    18:00
    Wordt aangekondigd