EO presenteert meest persoonlijke documentaire over Koningin Elizabeth

EO's royaltyprogramma 'Blauw Bloed' zendt zondagavond de special 'Elizabeth: The unseen Queen' uit op NPO 2. De documentaire werd speciaal vanwege het 70-jarige jubileum van de Britse koningin Elizabeth gemaakt.
De makers kregen toestemming om door 400 privé-films van de koningin te struinen en brachten zo haar jonge jaren in beeld. Vanaf de kinderwagen tot en met haar kroning in 1953. Volgens EO-eindredacteur Jeroen Snel is dit de meest persoonlijke documentaire over Elizabeth ooit gemaakt.
Jonge Elizabeth
Zo is een jonge Elizabeth te zien met haar zus prinses Margaret op landgoed Balmoral in Schotland. Ook zijn er beelden samen met haar ouders op een oorlogsschip in 1947. Die beelden zijn gemaakt door Elizabeth zelf, haar man prins Philip en haar eigen ouders.
Bijzonder zijn dan ook de kleurenbeelden van haar vader, koning George VI die tot aan zijn dood in 1952 regeerde. Een jaar later werd Elizabeth gekroond, waar we nieuwe beelden van zien.
Elizabeth als voice-over
De 75-minuten durende documentaire is afgelopen zondag door de BBC uitgezonden. Het opent met onlangs opgenomen commentaar van koningin Elizabeth zelf. Als ‘voice over’ vertelt ze dat ze er altijd enorm van heeft genoten om privémomenten voor de camera vast te leggen. 'Privébeelden tonen vaak het plezier achter alle formaliteiten', zegt ze. 'Je hoopt altijd dat toekomstige generaties het interessant vinden en misschien verrast zijn dat je ook ooit jong bent geweest.'
Persoonlijke filmbeelden
Deze week vieren de Britten het platina jubileum van koningin Elizabeth. Juist daarom zendt EO Blauw Bloed deze bijzondere documentaire op zondag 5 juni uit, de laatste dag van alle festiviteiten. 'Blauw Bloed'-eindredacteur Jeroen Snel is enthousiast: ''The unseen Queen' is de meest persoonlijke documentaire die ooit over Elizabeth is gemaakt. Nooit eerder werden er zoveel en zo persoonlijke filmbeelden beschikbaar gesteld. We zien een jonge, onbevangen en heel gelukkige Elizabeth die je raakt en emotioneert.'
'Elizabeth: The unseen Queen', zondag 5 juni om 18.25 uur bij de EO op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- ‘De Container Cup’ terug op Play: topsporters en BV’s opnieuw de arena in vanaf maandag
- Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe 'Blind Gekocht'-woning: 'Hier douche ik mij niet'
- Télévie breekt alle records: 13.459.073,87 euro ingezameld ten voordele van kankeronderzoek
- Verstoppertje op het hoogste niveau: kijk de eerste beelden van het RTL 4-programma 'The House of Hide & Seek'
- 'BinnensteBuiten' over 75 jaar Molukse trots in Nederland
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf': Dolly verenigt de Staten
- Deze onderwerpen komen maandag voorbij in 'Radar'
- Dit is de 'Dagelijkse Kost' van deze week!
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm!
Kijktip van de dag

Ex-profwielrenner Greg Van Avermaet en ex-profvoetballer en voormalig Rode Duivel Jelle Van Damme zijn nu toppers op de gravelbike. Wie van hen blijkt de sterkste in de zeven disciplines in de container?
'De Container Cup', om 22/20 uur op Play.



































